Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Więcej na urzędy państwowe i kościół?

Więcej na urzędy państwowe i kościół?

Money.pl / 2006-01-30 15:29
Komentarze do wiadomości: Więcej na urzędy państwowe i kościół?.
Wyświetlaj:
Emeryt od roku / 83.21.77.* / 2006-01-30 19:58
A ja mam bardzo malutkie pytanko - o ile zwiekszono fundusz
na waloryzację emerytur? Mam nadzieję, że jeśli moje pytnie przeczyta jakiś oszołom z ul. Wiejskiej, to przynajmniej się zawstydzi.
Wladyslaw / 62.121.123.* / 2006-01-31 13:37
oni nie mają wstydu.
szymon_g / 2006-08-13 10:12 / Bywalec forum
mają, tylko wstyd sie nie opłaca
Tezcatlipoca / 217.113.145.* / 2006-01-31 20:44
Emeryt powiniem szybko umierać i nie obciążać budżetu swoimi , jakimiś tam potrzebami. Emeryt to pasożyt ,nie pracuje a chce dostawać. ( ten komentarz to oczywiście sarkazm proszę go dobrze rozumieć)
real / 81.219.244.* / 2006-01-31 13:29
Panie Emeryt - na Wiejskiej nie znają takiego pojęcia jak ""wstyd"", nie wiedział pan o tym??
ateista / 195.117.200.* / 2006-01-30 19:50
kościoły powinno się pozamykać a nie łożyć na nie pieniądze.
majkel / 83.23.144.* / 2006-01-31 10:52
zgadzam się powinny same na siebie pracować a nie żerować na naszych podatkach złodzieje, pedały i nygusy!!!!! (nie mówie o religii tylko o obecnej sytuacji w kościele
info / 83.27.38.* / 2006-01-30 21:21
Obecne cele Funduszu Kościelnego :

1. dotowanie lub całkowite finansowanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne duchownych (całkowite dotyczty tylko misjonarzy i zakonnic klauzurowych)
2. wspomaganie kościelnej działalności charytatywnej,
wspomaganie kościelnej działalności oświatowo-wychowawczej i opiekuńczo-wychowawczej, a także inicjatyw związanych ze zwalczaniem patologii społecznych oraz współdziałania w tym zakresie organów administracji rządowej z Kościołami i innymi związkami wyznaniowymi,
3. odbudowę, remonty i konserwację obiektów sakralnych o wartości zabytkowej.
Wladyslaw / 62.121.123.* / 2006-01-31 13:45
A co z pieniędzmi zbieranymi na tacę, za śluby ,zgony, pochówki,działalność gospodarczą i inne i do tego zwolnieni z podatków.Popatrzcie jakimi samochodami jeżdżą, na to ich stać. Chrystus nie nauczał za pieniądze i niczego nie robił dla pieniędzy, czy innych profitów.
info / 83.27.32.* / 2006-01-31 19:36
Niestety nikt nie policzy tych pieniędzy... A pieniądze z darowizn na rzecz kościoła? Darowizny odliczone od podatku a kasa utopiona nie wiadomo gdzie.
szymon_g / 2006-08-13 10:13 / Bywalec forum
narzekasz? załóż sobie sam kościół
self / 83.27.222.* / 2006-01-30 23:01
Punkt 2 i 3 ok. Na to panstwo powinno dawać ale placenie składek za duchownych to przegiecie. dlaczego drobny przediębiorca musi placic skladki sam za siebie czy mu sie sie interes kreci czy nie a na klechow emeryturke skladamy sie wszyscy?
self / 83.27.222.* / 2006-01-30 23:01
Punkt 2 i 3 ok. Na to panstwo powinno dawać ale placenie składek za duchownych to przegiecie. dlaczego drobny przediębiorca musi placic skladki sam za siebie czy mu sie sie interes kreci czy nie a na klechow emeryturke skladamy sie wszyscy?
krzyhoo / 83.26.221.* / 2006-01-30 19:47
No i proszę - cudotwórcy z senatu zwiększyli dochody budżetowe "z tytułu podatku VAT o 53 mln zł" i wzorem swojego starożytnego, parzystokopytnego kolesia z Rzymu wykazali, że w tych sprawach to mają 'koński łeb.
Tylko czemu, kurna tak skromnie wybrańcy narodu? Czemu nie o 530 mln, albo o 53 mld? Przecież to tylko problem skali oszustwa
Inka / 83.28.72.* / 2006-01-30 19:07
a ja sie nie zgadzam aby moje pieniadze, ktore oddaje panstwu w postaci podatkow szly na utrzymanie "czarnych". Niech ida do pracy i sami zarobia na chleb powszedni.
darkos / 212.106.19.* / 2006-01-31 19:58
A ja się zgadzam. I wcale mi to nie przeszkadza.
Johny / 161.85.127.* / 2006-01-30 17:39
Macie PiSuary (=> ci co glosowali na PiS) wasze tanie panstwo!!!
Marek53 / 83.24.43.* / 2006-01-31 22:32
Mamy i się cieszymy
KO / 217.113.236.* / 2006-02-01 12:52
ja się nie cieszę
ziele / 195.206.115.* / 2006-01-30 16:55
Niestety 95% elektoratu PIS nie czyta takich informacji albo ich nie rozumie...

Grunt że dostaną becikowe...
Marek53 / 83.24.43.* / 2006-01-31 22:44
Przy takiej argumentacji jak powyżej robi mi się przykro.
Ale z kubłem pomyj trudno dyskutować. Jeżeli adwersarza obrzuca się obelgami przed rozpoczęciem, (pisuary, klechy, czarni,95% nie rozumie, oszołomy, itd) to możemy ew. spróbować pogadaćo sposobie prowadzenia dyskusji.
real / 81.219.244.* / 2006-02-01 00:48
Co Panie Marku?? Nie podoba się argumentacja przeciwników PiSu??? A to ciekawe, bo wzorce zaczerpnięte jakby żywcem z wcześniejszych wypowiedzi przeciwników PO (nawet w pana wielu innych wystąpieniach). Stare przysłowie mówi "" Kto mieczem wojuje, od miecza ginie"", pewnie pan to zna, tylko to chyba takie chwilowe zaćmienie .
Marek53 / 83.24.26.* / 2006-02-01 20:45
Ależ podoba mi się. Wręcz szalenie. Uwielbiam pyskówki i obrzucanie błotem.

I naprawdę bardzo mnie cieszy gdy jestem, z założenia, głupszy. Daje mi to niezłe fory w negocjacjach. Rzadko się wkurzam i mówię ' przestań pan chrzanić głupoty'. Bo to zwykle kończy sprawę.

Ale też z doświadczenia wiem, że założenie, iż przeciwnik jest głupszy, zwykle kończy się porażką. Tego mądrzejszego.

p,s, nigdy nie byłem przeciwnikiem PO, raczej obrazu stworzonego przez Tuska i Niesiołowskiego. I dziwnie agresywnych, obelżywych wypowiedzi mediów bezmyślnie powtarzanych i potęgowanych. Takie samonakręcanie. Onanizm.
I efekt będzie prosty. Głupi zewrą szeregi.

Q.E.D. (kolejna zagadka po WUML i WSNS)
real / 81.219.244.* / 2006-02-01 23:54
Panie Marku, ma pan wrodzony (chyba) dar zaskakiwania swoimi stwierdzeniami, które nijak się mają do rzeczywistości. W pańskim ps. ze zdziwieniem dowiedziałem się, że nigdy nie był pan przeciwnikiem PO, tylko obrazu stworzonego przez Tuska i Niesiołowskiego ??? Ale przecież Tusk i Niesiołowski = PO!!! Nie wiem co na to pańscy wykładowcy w WUML i WSNS, ale moi stwierdziliby że to po prostu błąd logiczny. Nie wiem czy mi się wydaje, czy ma pan do mnie jakiś zarzut, że w naszych pogawędkach czuje się pan stroną głupszą??? Tak się zastanawiam, co ja mogę na to poradzić?? Czy uważa pan, że powinienem trochę zgłupieć, aby się pan lepiej poczuł? Domyślam się, że takie są pańskie oczekiwania, bo jak nie, to wyczuwam w pana wypowiedzi jakieś pogróżki typu "".... Głupi zewrą szeregi., .....Ale też z doświadczenia wiem, że założenie, iż przeciwnik jest głupszy, zwykle kończy się porażką. Tego mądrzejszego."" Nic na to nie poradzę, że wielokrotnie sam sobie pan zaprzecza i opowiada na forum jakieś opowieści dziwnej treści (że jest pan liberałem z krwi i kości, że nie był pan przeciwnikiem PO, że GW kłamie, ....A to, że PO blisko do SLD wiadomo od dawna. Żadne odkrycie - 2006-01-30 11:03:16 | 83.24.0.* | Marek53, oraz coś o onanizmie itp.), natomiast unika pan jak ognia konkretnych pytań, które wielokrotnie panu zadawałem i które pozostały bez odpowiedzi. Więcej treści Panie Marku, a mniej bicia piany i na pewno samopoczucie się panu poprawi, a i pańscy wykładowcy z ulubionych uczelni (WUML, WSNS), nie będą się za pana wstydzić. I na koniec – zawsze myślałem, że głupsi, zamiast zwierać szeregi (w swojej głupocie), powinni się raczej edukować. Ale podkreślam, że to mój subiektywny punkt widzenia i może się mylę.
Marek53 / 83.24.51.* / 2006-02-02 01:51
Jeżeli Tusk + Niesiołowski = PO to pozostała część albo nie istnieje albo =0
Dla mnie PO to wielu z moich przyjaciół, rozsądnych i wykształconych ludzi, częst członków lub nawet działaczy - radnych z ramienia PO, z którymi rozmawiam, mamy tematy wspólne i wiele wspólnych poglądów. I oni wyrażają, dekikatnie rzecz ujmując, zdziwienie, wypowiedziami Tuska i Niesiołowskiego. Są nimi oszołomieni i wcale się z nimi nie utożsamiają. Ani osobami ani wypowiedziami
Gdyby był to błąd logiczny, równie prawdziwym byłoby twierdzenie, że każdy członek PZPR jest równie winny jak Stalin i Beria, a każdy niemiec jak Hitler.
A zatem nieprawdziwym jest założenie, że T+N=PO
Q.E.D. (znalazł Pan ?)
Otóż łaskawy Panie. Podstawowa zasada logiki mówi, że z błędnych założeń nie da się wywieść prawdy. I dlatego ponownie twierdzę, że nie jestem przeciwnikiem PO i jestem liberałem. Gospodarczo i ekonomicznie liberałem, ale moralnie i etycznie konserwatystą. Wręcz radykałem, fundamentalistą Liberalizm nie oznacza, dla mnie, tolerancji dla korupcji i układów nawet za cenę nieco grubszego plasterka kiełbasy. I z tego powodu, być może naiwnie, wybrałem jako priorytet uporządkowanie stajni Augiasza. Czasami trzeba nieco zburzyć, by wybudować nowe. 25 lat temu też nie wybrałem spokoju i dodatkowej kartki na czekoladę, ale burzyłem, by również Pan mógł pisać i wypowiadać swoje poglądy.

Ma Pan, niestety, przykry zwyczaj mijania się z prawdą i przypisywanie niewypowiedzianych opinii. A to już bardzo bliskie do wylewania pomyj na czyjąś głowę. I trudne do polemizowania..
Nie napisałem, że GW kłamie. Wręcz temu zaprzeczyłem. Napisałem, że jest bardzo POprawna POlitycznie. Konformizm to nie kłamstwo. Ale jest GW.
Wyjaśniłem Panu (nieznane Panu wcześniej) nazwy uczelni - WSNS i WUML przy okazji rozmowy o "szkole stalinowskiej". Poinformowałem przy okazji, że ukończyłem PW (dla wyjaśnienia - Politchnika Warszawska, kierunek budownictwa hydrotechnicznego). Pan, w jakiś dziwny sposób wywodzi, że ukończyłem WUML i WSNS i tam są moi ukochani wykładowcy. To taka dziwna logika. Próba deprecjacji ?, a może samodowartościowania - to też forma onanizmu.
Prawdopodobnie wynika z niezrozumienia czytanego tekstu. Badania potwierdzają, że jest to nagminne.

A domniemani głupcy i tak zewrą szeregi. To nie pogróżka, to przewidywanie. Bo domniemanie, fałszywe założenie ma się nijak do rzeczywistości.
Szczególnie, że poziom wykształcenia i intelektu znanych mi głupców ma się do przeciętnej jak dochody Kulczyka. I w niczym mi nie przeszkadza Pańskie założenie o mojej, i innych zwolenników PiS, głupocie. I wcale nie oczekuję, wręcz nie chcę, aby Pan nieco zgłupiał i zszedł do mojego mizernego poziomu.. Wręcz przeciwnie. Z całego serca życzę Panu aby mocno zmądrzał. I proszę mi wierzyć, szczęśliwy będę, gdy zostanę ostatnim głupcem w tym kraju. Jedynym.
Zawsze preferowałem sytuację bycia najgłupszym wśród najmądrzejszych, a nie najmądrzejszym wśród najgłupszych.

Miłego poranka,
wiarus / 83.23.150.* / 2006-01-30 15:29
ot dorwały się wygłodniałe muchy do wychudzonego ciała Rzeczpospolitej.
Kwaczor / 208.54.94.* / 2006-01-30 15:29
Tanie państwo IV RP Kaczyńskich ?!?
strzele / 80.55.173.* / 2006-01-31 16:18
PAŃSTWO KACZE GÓRĄ ALE ZOBACZYMY KIEDY SPADNIE Z PIEDESTAŁU :) Przymajmniej po tej akcji nie bedzie przed terminowych wyborów a szkoda bo wynik mógłby być ciekawy :) Prawo i Socjalizm banda marzycieli i kłamców którzy mydla oczy ludzia a z tyłu sie układają z kazdym kto im tylko w tym siodle pomaga się utrzyma
dociekliwy / 213.25.20.* / 2006-01-31 08:03
Cenzura już obowiązuje, spróbujcie wydrukować cały tekst wraz ze wszystkimi komentarzami. Widać kogo prawda boli i komu zależy na tym aby jej nie podano społeczeństwu. To nie jest dla maluczkich. Wara im od tego ile kościół katolicki otzrymuje kasy bez opodatkowania.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy