Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiek emerytalny mundurowych będzie znowu podniesiony?

Wiek emerytalny mundurowych będzie znowu podniesiony?

Wyświetlaj:
loluś / 83.5.17.* / 2012-04-24 18:41
dla mnie też ekspedientki z tesco są podejrzane.....boję się ich...
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-04-24 14:22
Jeżeli chodzi o zrównanie zasad emerytalnych mundurowych z powszechnymi i przeniesienia ich do ZUS to pierwszy raz zgadzam się z Ministrem Rostowski. Faktycznie nie ma żadnego racjonalnego powodu, aby mundurowi, sędziowie, prokuratorzy i rolnicy nie mieli być ubezpieczeni w ZUS na takich samych zasadach jak wszyscy! Nie ma również żadnego uzasadnienia, aby górnicy mieli nadal swoje komunistyczne przywileje wywalczone strajkami, na które teraz nie potrafią sobie zapracować i ciągle domagają się dotacji na zakup nowych kombajnów, na inwestycje odtworzeniowe majątku kopalń a jeszcze nie spłacili 7,9 miliarda zaległych składek do ZUS nie spłacili 2,8 miliarda zaległych podatków od nieruchomości gminom górniczym i nie naprawili szkód górniczych w setkach tysięcy domów, w tysiącach kilometrów dróg, kanalizacji i nie zrekultywowali setek hektarów terenów zdegradowanych działalnością górniczą. Nikt nie musi całe życie zawodowe wykonywać tylko jeden zawód a o wiele łatwiej i ekonomiczniej jest przekwalifikowywać do nowego zawodu 35 lub 40 letniego żołnierza, policjanta czy strażaka albo górnika niż 60 letniego schorowanego ślusarza, operatora koparki czy kierowcę autobusu, któremu się wzrok popsuł i nie może już dalej być kierowcą. Brawo minister Rostowski, oby tylko nie była to zapowiedź zapowiedzi, jakich setki już słyszeliśmy od czasu rządów PO-PSL a żadna z nich nie została w poprzedniej kadencji rządu wykonana. Dzisiejszą datę warto zapamiętać: 24 kwietnia 2012 roku.
ryksena / 89.67.93.* / 2012-04-24 18:29
A może bernardziku zmieniłbyś zawód? Przecież praca policjanta wg twojego mniemania to taki atrakcyjny zawód. To, że jest to "służba 24h/dobę" to pewnie do twojej mózgownicy nie dociera.
Minister obawia się kasjerki w supermarkecie., a ja obawiam się durni, którzym rządzą tym krajem.
korpen69 / 89.229.34.* / 2012-04-27 00:03
a może zmienisz zawód w takim razie?Nikt nikomu nie narzuca wykonywanego zawodu,a niby dlaczego człowiek pracujący w prywatnej firmie na produkcji ma zaiwaniać w systemie 4 brygadowym świątek piątek i nie mieć nawet przywilejów budżetówki typu 13ka,nie mówiąc już o wcześniejszej emeryturze?Komuchy was przyzwyczaili,6 klas podstawówki,pół roku szkółki i wio,15 lat w pałach i potem odpoczynek - 40 letni emeryt mogący dorobić na cały etat,wstyd.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-04-24 20:36
Do ryksena:
Widzisz ja Bernard mam już więcej lat pracy niż odchodzący na emerytury policjanci mają lat życia. Od mojego pierwszego dnia pracy minęło już 46 lat zanim dożyję 65 lat będę miał 49 lat pracy a ponieważ podwyższanie od 2013 roku wieku emerytalnego, co rocznie o 3 miesiące mnie również dotknie to będę musiał pracować do 66 lat, więc jeżeli dożyję to będę miał 50 lat pracy zanim otrzymam emeryturę. Mając 16 lat zaczynałem pracę, jako ślusarz i pracując uczyłem się w technikum a następnie służyłem pełne 2 lata w wojsku? Po wojsku poszedłem na wieczorowe studia na politechnikę a 2 moich kolegów z zawodówki po wojsku uznało, że do nauki nie mają głowy a robić fizycznie im się nie chce, więc poszli do milicji i gdy ja kończyłem politechnikę to Oni zaocznie, jako milicjanci skończyli bez matury specjalną klasę liceum dla milicjantów a w wieku 40 lat zostali emerytami. Ja w wieku 41 lat przekwalifikowałem się, robiłem studia podyplomowe i różne kursy oraz rozpoczynałem pracę na własny rachunek, bo przedsiębiorstwo koksownicze, w którym pracowałem upadło pod rządami specjalistów od strajków i protestów. A o pracy policjantów akurat mam sporo wiedzy, bo z racji swojej późniejszej pracy zawodowej często bywałem na komisariatach a poza tym mam w dalszej rodzinie jednego ciotecznego szwagra, którego syn został policjantem 20 lat temu i teraz jest od 4 lat emerytem a jego ojciec młodszy ode mnie o 2 lata, który zaczynał pracę po podstawówce w wieku 14 lat, jako pracownik młodociany będzie musiał pracować do 67 lat. Takie są skutki bałaganu emerytalnego w Polsce Znam osobiście wielu byłych milicjantów i obecnych policjantów i wiem, że ta służba 24 h na dobę to taka zawodowa ściema! Wiem również jak stresujące i niebezpieczne jest dowożenie radiowozem przełożonym hamburgerów zanim ostygną. Ale rozumiem, że fajnie jest mieć przywileje, więc nie dziwię Ci się, że ich bronisz, co nie zmienia faktu, że te przywileje są nadmierne, niesprawiedliwe i niczym nieuzasadnione poza strachem zawodowych polityków o swoje dobrze płatne stołki.
TooskZlikwidujPrzywileje / 77.255.37.* / 2012-04-24 18:49
Człowieku!
Każdy robi to co chce i do czego ma kwalifikacje.
Zapłata za pracę powinna być pensją a nie obietnicą wcześniejszej emerytury(którą notabene przyszły rząd może wydłużyć).
Jeśli nie będzie chętnych trzeba więcej płacić-proste.
Jeśli będą dobrze zarabiać mogą i iść na prywatną emeryturę(z oszczędności)w dowolnym wieku.A jak osiągną powszechny wiek emerytalny-dostaną państwową.Dotyczy to również górników.
bibliofil / 2012-04-24 14:36 / Bywalec forum
Już widziałem reklamę promującą reformę emerytalną... to totalne mydlenie ludziom oczu!!
Andrzej--Henryk / 77.253.29.* / 2012-04-24 17:37
A laczego wszyscy czepiają sie służb mundurowych, skoro to takie lukratywne zajecie to szybciutko zmieniajcie swoje zawody bez przywilejów emerytalnych i do wojska na same luksusy zarówno w pracy jak i na wczesniejszej emeryturze z setka super przywilejów. Zasilajmy szeregi armii. Juz widzę te kolejki do pracyw wojskujuż jest nawet lista kolejkowico aby nie zostac wyprzedzonym. Już zbierają kokosy nieuki
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-04-24 21:15
Wojsko Polskie od 1946 roku nie musiało nas przed nikim bronić. To robotnicy w 1970 i w 1981 roku musieli się bronić przed wojskiem. W czasie 2 wojny światowej większość generałów i pułkowników to byli ludzie w wieku około 60 lat. Po 15 latach służby wcale nie należy iść na emeryturę tylko, jeżeli ktoś nadal jest zawodowym szeregowym lub podoficerem to powinien przejść do pracy w cywilu a za te 15 lat mieć na koncie w ZUS zapisany kapitał emerytalny obliczony od sumy jego zarobków przez te 15 lat. Ja służyłem w wojsku w latach 1969-1971 starsi sierżanci i starsi oficerowie mieli po 50 lat i więcej i nic złego się nie działo na ćwiczeniach, bo o możliwości dalszego pełnienia służby decydowały badania lekarskie i testy sprawnościowe. A teraz w cywilu ciągle spotykam 40 letnich emerytów wojskowych normalnie zarabiających i równocześnie pobierających emerytury. Gdyby Polska nie była tragicznie zadłużonym krajem to można by na to przymknąć oko. Ale skoro teraz uprzywilejowanych jest tak dużo i suma ich emerytur jest tak wielka, że pracujący do 65 roku życia Polacy nie są w stanie swoimi podatkami i składkami zapłacić tych emerytur to system musi zostać poprawiony, ale poprawiony sprawiedliwie a nie tak, aby 40 letni uprzywilejowani emeryci pasożytowali na schorowanych 67 letnich niewolnikach systemu w rozpieprzonym organizacyjnie państwie.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-04-24 20:44
W urzędach aż roi się od emerytowanych wojskowych, którzy pobierają emeryturę i równocześnie z budżetu wynagrodzenie za nigdy niezrealizowane plany obrony cywilnej, przeciwpowodziowe i inne papierkowe problemy. Zabierają innym Polakom bezrobotnym i lepiej nieraz wykształconym miejsca pracy i obciążają nasz budżet, który przez to podwójne opłacanie młodych uprzywilejowanych emerytów od 22 lat jest deficytowy!

Najnowsze wpisy