Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiek emerytalny. Prezydent broni swojej obietnicy wyborczej, choć nie wyklucza modyfikacji

Wiek emerytalny. Prezydent broni swojej obietnicy wyborczej, choć nie wyklucza modyfikacji

Wyświetlaj:
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-24 16:19
Chcecie wymazać tą komunę ze swojego życia,Ok to wymazaliście Teraz zaczynacie od tego jest 45 rok Polska zrujnowana zaczynajcie od początku Zawisła w kosmosie polska na 45 lat Teraz właściciele byłych majatków wracają Każdy miał wtedy miejsce swoje.Bedziecie mieć to co było wasze .To o co wam chodzi budujcie na nowo co Niemcy zburzyli.Pozdrawiam Hania
polski robotnik / 93.105.33.* / 2016-04-24 16:06
mam w d. takiego oszusta prezydenta-w kampanii mówił o przywróceniu wieku emerytalnego a nie o ustanowieniu na nowo
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-24 16:04
Ale z czego ma wam dać to były tylko obietnice.Co wasi rodzice i ich rodzice posiadali przed wojną? Obalono komunę która rozdała majątki obszarników.Dużo ludzi na sfałszowanych testamentach upominali się o swoje niby to spadki W Poznaniu działał taki gość ze skorupowaną sędziną dostał kilka kamienic .Teraz dużo ludzi chce bo jego ,Drugi powie ze to było jego dziadów i należy to do niego komuna im zabrała.To oddajcie teraz wszystko co ukradzione zostało .Albo nauczcie się żyć miedzy sobą .Bo topicie się sami,Teraz odbudować to co zniszczyliście wszystko.Ale jak Wybieracie zawsze tych co 25 lat niszczą tylko partie zmieniają.Bo jak chcecie tak jak było przed wojną .To pogudzcie sie z tym dostaniecie spadki po waszych dziadkach .A TO CO Było zabrane trzeba oddać .Komuna ukradła .
taki jeden ben / 87.168.42.* / 2016-04-24 16:00
Japonia to kraj kwitnacej wisni a Polska to kraj kwitnacej lipy
beriberi / 89.65.18.* / 2016-04-24 16:37
ale lipa jest dobra jak ktoś ma gorączkę......
rzarufka / 87.168.42.* / 2016-04-24 15:58
od pazdziernikowych wyborow wszyscy jesesmy w kaczej deeee i idziemy tylko nie wiem w jakim kierunku bo ciemno jak w deeee
von lothar / 31.179.56.* / 2016-04-24 15:48
powoli widze kolejny problem ustaw audiowizualna ustawa wodna i kilka inny tworzonych haraczy
czyli przechodzisz na emeryture i dopiero za ponad 10 lat masz znizke na te haracze i te 10 lat to będzie najgorsze utrzymać z emerytury te haracze nawet bilety w większości miast od 75 darmowe
kazmierzw / 94.254.244.* / 2016-04-24 15:19
Andrzej Duda pytany, czy jest dla niego do zaakceptowania propozycja, aby do projektu obniżającego wiek emerytalny dodać kryterium stażu pracy: 35 lat dla kobiet, 40 lat dla mężczyzn, odparł: "Nie mam nic przeciwko składaniu propozycji zmian, jeśli będą one miały charakter konstruktywny czy będą w lepszy sposób odpowiadały potrzebom społecznym. Będę dążył do tego, aby wiek emerytalny został obniżony, co zakłada złożony przeze mnie projekt. To moja obietnica wyborcza".******* DUDA zapomniał co obiecywał w ubiegłym roku na spotkaniu z Piotrem Dudą, teraz mówi, że nie ma nic przeciwko składaniu propozycji zmian (staż), to Duda a nie ktoś inny właśnie obiecywał taką zmianę w systemie emerytalnym, ale w swoim absolutnie pierwszym jak mówił, projekcie zm. systemu emerytalnego, rozwiązania na ten staż nie umieścił. Ma nas za ....., w internecie można to sprawdzić.
KAZIMIERZWIELKI / 84.84.120.* / 2016-04-24 14:58
ANDRZEJ ,,DŁUGOPIS,, DUDA DUMA I CHWAŁA POLAKÓW NAJUCZCIWSZY Z PREZYDENTÓW PRAWY PRAWDOMÓWNY REALIZUJE WSZYSTKIE SWOJE OBIETNICE BRONI HONORU POLSKI ZA JEJ GRANICAMI JEST PREZYDENTEM WSZYSTKICH POLAKÓW PONAD PARTYJNY MĄŻ STANU hmmmm
niestety to tylko marzenia 70% polskich obywateli dziwi mnie tylko że facet ma zanik samo krytyki może na skutek wodogłowia z dziecinstwa może syndrom jedynaka wrodzony egoizm narcyzm panie duda wiecej pracy nad sobą wiecej samo krytyki ludzie pana nie szanują nie wstyd panu przejdziesz pan do historii jako marionetka najmniej istotny prezydet i bezbarwny pierwszy prezydent polski który skłócił polaków panskie wnukie bedą się pana wstydziły a polacy wymażą pana z kart historii i zaistniejesz pan jako czarna dziura w polskiej historii
Sachalin / 81.232.93.* / 2016-04-24 14:49
List otwarty do Prezydenta A.Dudy do Premier B.Szydlo i szefowstwa PiS.Wiekszosc Narodu poparla Wasze ugrupowanie liczac na uczciwosc i dotrzymanie obietnic.Standartowa obietnica bylo obalenie znienawidzonej ustawy bandy PO i PSL emerytur 67.Sami panstwo przekonywaliscie jak podle jest zmuszanie ludzi starych 67 letnich do pracy czesto ponad ich mozliwosci zdrowia....67 letni robotnik na rusztowaniach czy bedacy kierowca pojazdu publicznego.Szczegolnie uderza to w mezczyzn ktorzy srednio krocej zyja a az o 5 lat dluzej pracuja.Pracy nadal nie ma skoro bezrobocie jest bliskie az 10 proc.Idiotyczna propozycja pozostawienia niewolnictwa emerytalnego o rok krotszego jest rownie podla szczegolnie dla mezczyzn.Placacy przez kilkadziesiat lat skladke mezczyzna ma szanse statystycznie zyc na emeryturze tylko 4 do 5 lat.Jezeli a wiecie ze to byl glowny punkt wygranych wyborow,jezeli teraz oklamiecie nas jak banda PO to nie liczcie na elektorat od 20 do 30 procent dotychczasowego poparcia.Rozumie ze odziedziczyliscie rozkradzione panstwo czy w tej sytuacji nie nalezy oblozyc podwyzszonym podatkie najbogatszych,czy nie nalezy obciac przywileje SB kom i grupa uprzywiliowanym.Skoro nie mozna dopiac budzetu to czy nie mozna bylo przewidziec i 500 plus zaczac od trzeciego a nie drugiego dziecka.Ulegajac naciska PSL i Zwiazkowca chcecie dolozyc staz pracy ktory slusznie wplywa na wysokosc emerytury ale 40 lat urzednika p*****...go w stolek i szukajacego szans na lapowki jak sie ma do 30 lat pracy hutnika czy pielegniarki.Miliona ludzi nie dano szans pracowac na etacie.Powstrzymalem sie wraz z rodzina przed emigracja liczac na uczciwe Panstwo Polskie .Jezeli bandyctwo podwyzszonego wieku pozostanie to nie ma sensu zostawac w Polsce i tu placic skladki.Trojka dzieci wchodzi w wiek produkcyjny .Okradniecie mnie to one nie beda tu placic skladek bo wyjedziemy.Socjal na Zachodzie dla muslimow to 800 euro srednio miesiecznie.Polska pensja na reke to 300 euro na mies.Badzcie pewni ze jak bandyctwo emerytur podwyzszonych nawet czesciowo zostanie to macie przegrane wybory.Zlodzieje maja twardy elektorat dojacych Polske a setki tysiecy nie pojda glosowac na Wasza partie za zdrade obietnic wyborczych.
103545 / 5.172.237.* / 2016-04-24 14:42
Jak ja lubię tego faceta. Najlepszy kabareciarz Rzeczpospolitej Kiedyś był kabaret Dudek, ale co tam. Teraz mamy kabaret u Dudy. To jest jazda.Ubaw po pachy. Alle jaja.
Zenek724 / 159.205.121.* / 2016-04-24 14:47
Ubaw ale z takiego jak ty wariata !ale jaja z wariata !
cgkh / 159.205.121.* / 2016-04-24 14:45
Ale jaja z ciebie .ale jaja z ciebie ZERA NIE JEDNO !!Zero krytykuje Prezydenta !
uk tomek / 83.23.147.* / 2016-04-24 14:29
a ja mam to w tyłku - w uk razem z dziewczyną zarabiamy 2800 funtow netto i smiejemy sie z tych co jeszcze nie wyjechali - stawka 9 funtow brutto praca 4 dni w tygodniu po 10 h - po opłaceniu mieszkania , samochodu i kupieniu jedzenia zostaje jeszcze 1300 funtow
one689 / 89.78.180.* / 2016-04-24 14:25
a kiedy podatki obniżycie, zamiast zabierać ludziom kasę i udawać, że im dajecie ?
aluś / 195.8.52.* / 2016-04-24 14:25
Panie prezydencie jak już się panu udało objąć urząd prezydencki to przestań pan mówić o nadziei , jak to mówi przysłowie że nadzieja to jest matką głupich ponoć lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie głupim
von lothar / 31.179.56.* / 2016-04-24 14:20
ten kto uczciwie pracowałowinien iść po 40 latach pracy ja pracuje z takim panem co ma z 43 lata wypracowane za 1,5 roku idzie na emeryture widze jak on się męczy i oszczędza na każdym kroku.
Uważam że wiek emerytalny kobiet i mężczyzn powinien być równy i lata które musieli by przepracować.Tak naprawdę PIS niechce tego realizować bo wie jakie będą konsekwencje dla budżetu ale jak obiecał to wie że musi to zrealizować bo ruchomy elektorat na nich wtedy niezagłosuje
ja współczuje ludzią takim jak ja 30-40 lat i poniżej. jeżeli politycy zle to zrobią zle policzą to ludzie z tego przedziału wiekowego będą zmuszeni pracować do 72-75 roku życia żeby system emerytalny funkcjonował
ela203 / 89.229.220.* / 2016-04-24 14:34
No tak równy wiek dla kobiet i mężczyzn, a co z kobietami które rodziły i wychowywały dzieci, pracowały jednocześnie i zajmowały się prowadzeniem domu pracowały na dwa etaty. Nikt tego nie widzi . Kobietę wykorzystać na maxa i do dołka czy tak ma wyglądac wdzięcznść za rodzicielstwo. a A jak są na wychowawczych urlopach to też dostaja po plecach bo to okres nie składkowy. Porażka.
tyram 42 lata / 83.29.42.* / 2016-04-24 14:19
40 LAT PRACY - OBIECALIŚCIE , - TO NIEPODWAŻALNA PODSTAWA DO PRZEJŚCIA NA EMERYTURE PRACOWNIKÓW FIZYCZNYCH - PROSZĘ SOLIDARNOŚĆ O NIEUSTĘPOWANIE W TEJ KWESTII

Najnowsze wpisy