Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiek emerytalny. Prezydent broni swojej obietnicy wyborczej, choć nie wyklucza modyfikacji

Wiek emerytalny. Prezydent broni swojej obietnicy wyborczej, choć nie wyklucza modyfikacji

Wyświetlaj:
śmietnik i kontener / 31.1.208.* / 2016-04-25 08:07
Niższy wiek emerytalny to superniskie emerytury , tylko czyje cwaniaków takich jak sędziowie TK i UB-ków i motorniczej Krzywonos emeryturka od 6.000 do 15.000 tyś czy roboli którzy i tak mają 1200 zł
Staś442 / 213.73.9.* / 2016-04-25 08:05
Ja i wielu innych głosowali na PIS za zmianę na 60 l I 65 L. teraz jak nie dotrzymają wielokrotnie dawanych wielokrotnie - to my czujemy się oszukanymi i ... czekamy na potwierdzenie tych działań - Rok szybko mija. Powodzenia i ma wrócić stare. Kto zatrudni 60 latka obecnie ???? Cyyba tylko z układów i po układzikach.
Ewa na 102 / 46.232.132.* / 2016-04-25 08:03
tyle samo co dzieci jedynakie skrzywdzone NIGDY!!!!!!!!
Wesley 1953 / 195.43.85.* / 2016-04-25 07:59
Szanowny Panie Prezydencie. Ile czasu jeszcze będziemy czekać na przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego. Mamy pracować do 67 lat, a przecież znaczną część życia zawodowego pracowaliśmy 6 (sześć) dni w tygodniu!!! Jak policzyć wg dzisiejszych standardów to niektórym wyjdzie znacznie ponad 50 lat pracy. A gówniarze mundurowi idą po 15 latach pracy na emeryturę. To takie ma być prawo i sprawiedliwość? Udajecie, że cokolwiek robicie w tym zakresie, a ludzie schorowani harują, bez porządnej opieki lekarskiej, umierają nie doczekawszy emerytury na którą całe życie odkładali. Sędzia-morderca, który skazał ponad stu żołnierzy wyklętych na karę śmierci do 2008 roku otrzymywał ponad 10 tys. zł miesięcznej emerytury. Wstyd mi za taką "Ojczyznę" i za Was.
Wiwaldi / 109.231.0.* / 2016-04-25 07:58
Nie 40 lat mężczyznom, Jednakowo 35 lat pracy kobietom i mężczyznom. Jak kto chce, może pracować dłużej.
Czekałem po 47 latach pracy / 178.21.136.* / 2016-04-25 07:57
Kłamca Duda, Kłamczucha Szydło, cały PIS to brygada oszustów. Nikt w kolejnych wyborach nie dostanie mojego głosu. Koniec z naiwnością. Mam nadzieję, że do końca 2016 roku PIS rozłoży się na łopatki, a Kaczyński dostanie głodową emeryturę., bo i za co? Za te nie zrealizowane obietnice? Rok prezydentury kończy się w październiku więc czekamy na dymisję Prezydenta, bo tak obiecał wyborcom, a przywrócenie wieku nie będzie zrealizowane. Brak słów.
sonia502 / 83.13.178.* / 2016-04-25 07:47
Obietnice wyborcze należy spełnić,inaczej Duda i PiS stracą nie tylko honor ale i wyborców !!!
patriota 375 / 89.71.192.* / 2016-04-25 07:47
..... teraz to możecie mnie cmoknąć! w 2016 r to idę na emeryturę bez waszej łaski , rudy volksdeutsch niech będzie przeklęty, bo to on zafundował mi po 40 latach pracy dodatkowy rok tyrania na darmozjadów i przekrętasów! PIS i Duda więcej mojego głosu nie dostaną. Szydło w swoim expose obiecała ze nowa ustawa emerytalna zostanie uchwalona w ciągu pierwszych stu dni jej rządu ...... a rzuciła ją do studni. Szydło też nie dostanie więcej mojego głosu. Andrzej Duda tylko dlatego dostał mój głos, bo podpisał porozumienie z Piotrem Dudą, któremu bardziej ufam niż Prezydentowi. Jak widać P. Dudę i całe związki też wpuścił w maliny, a usłużne mendia zamiotły protestującego Piotra Dudę pod dywan, nigdzie go nie widać i nie słychac ......to jest dopiero "demokracja". Uważam, że związki zawodowe nie powinny więcej zachęcać swoich ludzi do popierania obecnie rządzących!
ZK590 / 178.43.137.* / 2016-04-25 07:39
Dlaczego ci co wg nowej ustawy mają pracować AŻ 25 lat mają takie tłuste emerytury?. Mnie za pracę na budowie od 15 roku życia ZUS wylicza głodowy datek.
Dlaczego uprzywilejowanym prawo daje możliwość przejścia na emeryturę wg praw nabytych a takich jak JA, który pracuje już 40 lat zmusza do pracy na budowie do 67 lat ?
mundi906 / 89.71.192.* / 2016-04-25 07:53
ZK590 ....nie kłam, bo od 15 roku życia w PRL nie wolno było zatrudniać, więc nie pracowałeś na budowie ........ jeśli pracujesz jako robol to pretensje do siebie, bo trzeba było się uczyć i wtedy nie tyrałbys na budowie tylko brał kasę za siedzenie i ************ w stołek" ....do kogo te pretensje? tylko do siebie, taki żywot wybrałeś
ZK590 / 178.43.137.* / 2016-04-25 08:20
Po pierwsze: byłem zatrudniony od 1 września jako uczeń przyzakładowej ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ z opłacanymi wg ustawy składkami ZUS.
Tobie wydaje się to dziwne bo przecież dziś WSZYSCY kształcą się na studiach.
Po drugie jestem FACHOWCEM, a nie bezrobotnym po "pitologii", oczywiście przez takich jak ty i wielu tobie podobnych tak ocenianym i docenianym
skobona / 2016-04-25 08:07
Wyobraz sobie,ze istnialy PRAKTYKI -platne i byly od nich odprowadzane skladki.
A to twoje"trzeba bylo sie uczyc"...denne..
Kto by ci smrodzie wywiozl smieci,naprawil chodnik czy sprzedal kaszanke -buraku.
Praca fizyczna jest duzo wiecej warta niz jakies p********* w stolek po studiach psychologicznych czy administracyjnych.
busert / 37.248.78.* / 2016-04-25 07:38
jakiz on zadowolony, jaki usmiech ,moglby reklamowac budyn
helena z krakowa / 37.248.78.* / 2016-04-25 07:37
panie andrzeju du pana slowa sa tyle warte ile ......, żałuje ze na pana glosowałam, wstydze sie sama siebie, uwierzyłam ma, niepotrzebnie, najpierw za darmo rozdal pan moje pieniadze , panie du ... tak sie nie robi
tom2016 / 89.67.145.* / 2016-04-25 07:57
Pani Heleno,
Ja na tego Pana nie głosowałem. Moje upokorzenie w oczach cywilizowanego świata, zawdzięczam m.in. Pani. I co z tego? Już bez kamuflażu widać, co obecnie rządzący zamierzają i prawdą może okazać się ostatnia przepowiednia, iż następne demokratyczne wybory w RP odbędą się za 20 lat. Gdzie był rozum Polaków. Spał? Czy może jeszcze nie dorośli lubnie zasługują na zdobycze wolnego świata? Kto winien.
Moim zdaniem duża część zasług przypada PO. Nie ufam im i na nich też nie głosowałem. Podzielili scenę polityczną z PIS'em , tworząc faktycznie POPIS, który sprowadzał rywalizację , do kłótni. Zamiast reformować umysły Polaków, odwracali ich uwagę od rzeczy istotnych. itd.
marek w-wa / 37.47.42.* / 2016-04-25 07:33
Nie zmieniać ustawy, a wprowadzić aneks, że obowiązuje wszystkich, a nie wybranych od dnia pierwszego zatrudnienia 01 stycznia 2013 r.
j21 / 5.174.84.* / 2016-04-25 07:26
Dla niego 40 lat puszczania gazu w stolek to nic aby dostac emeryture bo wszystkie lata ma zaliczone .
Ale co by powiedzial gdyby musial pracowac 40 lat w ciezkich i uciazliwych warunach pracy a na dodatek jak mu jeszcze odlicza pare latek z powodu przerw w pracy z roznych powodow - to wtedy mysle ze zabraklo by mu lat zycia. Napewno czul by sie spelniony bo nie myslalby o emeryturze ktorej i tak nigdy by nie doczekal.
Dolce / 94.40.10.* / 2016-04-25 07:25
Czy ktoś jeszcze wierzy w to co on mówi. On złożył ale się nie kwapi żeby to przyspieszyć , najważniejsze że złożył może się chwalić że obietnice wyborcze realizuje ale że ci w sejmie się tym nie będą zajmować to druga sprawa. Choć z innymi projektami bardzo szybko o dziwo się uporali dziwne nawet po nocach mogli debatować a tu cisza. Ale najważniejsze pan prezydent złożył projekt. NIKT JUŻ NIE WIERZY .
emeryt428 / 5.172.247.* / 2016-04-25 07:18
Obietnice wyborcze należy spełnić,inaczej Duda i PiS stracą nie tylko honor ale i wyborców !!! Nad czym się Prezydent zastanawia ,przecież w kampani wyborczej nie było że może, ale że napewno i są na to pieniądze ! Czyżby zaczynali kłamać tak jak PO ?!!!! Propozycja że można przejśc na emyryturę po 35 lub 40 latach pracy ,nie jest ,przy takich brakach pieniędzy mądra,bo w tej chwili mogliby przechodzić na emeryturę już 46 letnie kobiety i 54 letni mężczyżni / po siedmioklasowych kiedyś szkołach podstawowych i szkołach zawodowych przyzakładowych,w których już od zaczęcia liczony był staż pracy / Obecnie przechodzące na emeryturę pokolenie w dużej mierze tak ma. Ludzie przechodzą na emeryturę nie ze względu na to że dużo lat pracowali /bo niektórzy na ciepłych posadkach zbyt się nie napracowali / ale ze względu na to że w jakimś wieku organizm już niestety nie funkcjonuje tak jak u młodych. I o to chodzi że w zawansowanym wieku ludzie nie mają już siły na pracę i należy im się odpoczynek bez względu na to jaki mają staż pracy. Jeżeli mają mały to mają niższe emerytury !!!! I tyle. To jest ubezpieczenie społeczne a nie bank !!!! Czy płacąc całe życie ubezpieczenie w PZU, jeśli nie mam wypadku to PZU wypłaci mi moje składki ????Ludzie mylą ubezpieczenie z oszczędzaniem w banku. W ZUS-ie tak jest dobrze,bo płacąc wyższe składki i mając dłuższy staż pracy ma się po latach wyższą emeryturę od innych . Chyba każdy wie że pracując oficjalnie, nie było możliwości żeby nie płacić ZUS-u i dzisiaj żadna łaska że należy nam się w zawansowanym wieku emerytura !!!!!!

Najnowsze wpisy