Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiek emerytalny. Prezydent broni swojej obietnicy wyborczej, choć nie wyklucza modyfikacji

Wiek emerytalny. Prezydent broni swojej obietnicy wyborczej, choć nie wyklucza modyfikacji

Wyświetlaj:
hela / 78.88.28.* / 2016-04-24 20:37
Panie Prezydencie ,a co mam zrobić jak mam przepracowane 30 lat pracy w pełnym wymiarze składek ZUS,a resztę 8 lat na śmieciówkach to dalej mam czekać że dostane emeryturę jak będę chodzić o lasce ,przecież ja śmieciowych umów nie wymyśliłam.
emeryt pis / 83.4.23.* / 2016-04-24 20:30
jak widzę ten fałszywy uśmiech to mam dość.
Emre / 5.172.238.* / 2016-04-24 20:24
tymczasem codziennie ktoś mógł odejść na emeryturę. Kłamali, że wszystko gotowe, wystarczy wybrać PiS.
emeryt2016 / 83.4.23.* / 2016-04-24 20:18
Panie prezydencie co się należy emerytom uczciwie pracującym czy tylko 2zł poprawy,a nieroby mają teraz 6000 na dzieci i wszystko przepiją!!!!!!!!
katarzyna19 / 83.22.53.* / 2016-04-24 20:12
Niemcy niech pracują nawet i do 80 lat, i niech więcej przyjmują Muzułmanów kobiety te będą rodzić od 5 do 8 dzieci , nie będą pracować tylko będą pobierać socjal a Niemiec i Polak pracujący w Niemczech niech pracują na tych nierobów imigrantów do 80 , jak im sił starczy. A za 50 lat nie będzie Europejczyków tylko Muzułmanie. To nawiązałam do poniższego artykułu. A teraz odnośnie obniżenia wieku emerytalnego obiecywał i Prezydent Duda i PiS . Polacy pamiętają i czekają na obniżenie. Platforma obywatelska, PSL jak i SLD przegrały ponieważ ten wredny Tusk i jemu podobni podwyższyli wiek emerytalny i dodajmy jeszcze afery hazardowe,taśmowe i wiele innych ustaw przeciwko zwykłym Polakom. Drodzy Polacy dajmy w spokoju rządzić Prezydentowi i rządowi Pani Premier Szydło. Przecież jak tylko wygrali wybory to cały czas nagonka , którą robi Platforma Obywatelska , a teraz dołączyła następna świnia , która szkodzi naszym rządzącym, to Nowoczesna.To są dwie partie które bardzo szkodzą i oczerniają. Te dwie partie to nie Polacy oni chcą zniszczyć nasz kraj. Cały ten Petru bankowiec skąd się wziął o to jest pytanie . Ludzie czy wy nie myślicie. Ja jestem zwykłym człowiekiem do żadnej partii nie należę, ale czytam obserwuję i widzę, co się w tym kraju dzieje. Coś nie tak . Mam nadzieję,że nowy Rząd na czele z Prezydentem podołają i nie dadzą się tym z Platformy i z Nowoczesnej.
Tama 2 / 213.186.75.* / 2016-04-24 20:28
Mają większość i spokój czekamy tylko na spełnienie obietnic prezydenta i rozsądnego rządzenia
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
POLak1 / 95.41.65.* / 2016-04-24 20:06
Panie Prezydencie Duda a dlaczego nie wyjaśni Pan Polakom dlaczego w Polsce nie mozna wprowadzić jednej ,równej i wolnej od zajeć komorniczych emerytury obywatelskiej dla każdego Polaka ,który zyje w Polsce min.40 lat/dzieki czemu kupował towary i usługi płacąc w ten sposób podatki na rozwój ojczyzny/? Przecież mordercy Narodu Polskiego biorą nadal wysokie kilkutysieczne emerytury w nagrodę ,ze zabijali naszych ojcówi dziadków !!!Dlaczego Pan lawiruje a nie chce uczciwie nam powyższe wyjasnić? Badx Pan uczciwym i solidarnym Polakiem,katolikiem i patriotą!
MP470 / 83.19.39.* / 2016-04-24 20:00

Projekt zakłada obniżenie wieku emerytalnego do 60 i 65 lat, nie zawiera możliwości przejścia na emeryturę ze względu na staż pracy.

Dlaczego ktoś kto ciężko pracuje od 20-go roku zycia a może i nawet wcześniej nie ma możliwości przejścia wcześniej na emeryturę?
Staż pracy powinien być wliczany,np. pracując najdalej od 20-go roku życia powinno się przejść na emeryture w wieku 63,a ci,którzy później to powinni tyrać do tych 67 !!!
Janusz P / 46.186.50.* / 2016-04-24 19:54
Praktyki opozycji przybierają charakter faszystowski (odwetowy, totalny, pozaprawny, antychrześcijański, sekciarski, antywolnościowy) działają destrukcyjnie i demoralizująco na społeczeństwo i państwo.
ponury544 / 91.228.82.* / 2016-04-24 19:53
a tzw ,,Reżym" Pana Łukaszenki wprowadza dla mężczyzn63 lata, kobiet 58 lat ,to u nas chyba jest tyrania
danuta 101 / 109.95.88.* / 2016-04-24 19:53
obniżenie wieku emerytalnego,dla kobiet 60 lat,może być nawet 55 lat jak było,i 65lat dla mężczyzn,a mieli też60 lat,to co było to było ludzkie,i pasowało do godności człowieka,czekamy na obiecankę prezydencką,głosowaliśmy z tego powodu,oczywiście bez żadnej modyfikacji,tylko przy 20 lat okresów składkowych i nieskładkowych,stażu pracy i 25lat u męzczyzn,inaczej ludzie mieliby znów trałmę życiową,,a ostatnia podwyżka to tragedia i kpiny z ludu,ludziom brakuje pieniędzy na przeżycie miesiąca,szczególnie w miastach ,gdzie opłaty są wysokie,i każdyartykół spożywczy trzeba kupic,w przeciwieństwie do wsi,tak jak mleko,ziemniaki,jajka,mąkę,pietruszka,marchew ,buraki,mięsko z drobiu,własny świnki,,cielęcinka,,owoce podstawowe,a w mieście niestety trzeba mieć pieniążki,ciężko,rencisyów ,emerytów trzeba ochronic,to teżrodzina mająca wnuki,na bogate,zamożne dzieci to pieniądze są,jak nigdy w życiu,,na geotermy,ojca Rydzyka,na podwyżki pensji itak bardzo wysokich,polityków,różnych grup społecznych,na uchodżców,na różne zbyteczne dodatki,przywileje bobbgatych ludzi,wysoko postawionych,nas to nie obchodzi, ale niech będzie godnie na przeżycie,ludowi,jużnajwyższyczas w tej wolnej Polsce,dość,gnębienia ludu,żyjemy w cywilizowanym świecie,a tym bardziej katolickim,każdy człowiek jest człowiekiem godnym praw człowieka,politycy niech mają,ale nie kosztem ludu,niech go nie gnębią,obłuda żeby człowieka postawić w tak beznadziejnej sytuacji,w strachu o przetrwanie,z powodu braku pieniędzy na rętach i emeryturach.
tenia / 83.11.116.* / 2016-04-24 19:48
powinno być od przepracowanych lat a nie od wieku Nierktórzy zaczynaj.a pracować po 30 i to ma być sprawiedliwie
grzegorz178 / 82.32.235.* / 2016-04-24 19:43
Wyglada ak, ze e powierzylbym mu zarzadzania szaletami miejskimi w Auustowie.
A 58 / 46.45.78.* / 2016-04-24 19:29
Panie Prezydencie tu nie mogę się z Panem zgodzić, Pan mija się z prawdą mówiąc że Pan wypełnił swoją obietnice. Ustawę którą Pan złożył jest nie taka jaką Pan podpisywał z Piotrem Dudą przewodniczącym solidarność która mówiła o obniżeniu wieku emerytalnego stażu pracy okresie skladkowym 40 letnim mężczyzn i kobiet 35 letnim. W czasie wypowiedzi w radiu RMF FM terz mówił Pan że staż pracy 40 lat okresu skladkowego będzie brany pod uwagę i Pan zrobi wszystko by tak się stało, tymczasem nadal tego nie ma w sejmie a na dodatek nie ma w nim mowy o stażu pracy okresie skladkowym. Natomiast składa Pan nowelizację do 500 + a do ustawy którą Pan złożył o wieku emerytalnym w którym brakuje mowy o okresie skladkowym 40 letnim nie, to się pytam jak to jest ??? Dla Polaków to ważniejszy jest te okres stażu pracy, a dopiero wiek emerytalny. Czy Pana słowo jest słowem honoru.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robol -80 / 89.68.125.* / 2016-04-24 19:17
40 lat składkowych bez względu na wiek . PAMIETAMY !!!!

Najnowsze wpisy