Forum Forum prawneBankowe

większe wpłaty na konto, czy ktoś może się doczepić?

większe wpłaty na konto, czy ktoś może się doczepić?

Bartek437 / 95.48.156.* / 2012-11-07 17:05
Mam takie pytanie, czy ktoś może mieć coś do moich pieniędzy?
Dziś wpłacałem w "swoim" banku (wbk) 7600zł na osobiste konto i pani z okienka zapytała mnie "czy pan uczy się czy pracuje?" po zakończonej wpłacie. Powiedziałem ze skończyłem naukę i pracuję i to wszystko. Zanim dotarło do mnie ze mogłem jej zapytać po co jej taka informacja byłem daleko od banku. Dodam jeszcze, że przez moje konto przetoczyło się ostatnim czasem około 15 000zł ale to tylko dlatego ze taka kwotę trzymam na lokacie w innym banku i po zakończonej jednej muszę przelać pieniądze na następną dlatego moje pieniądze (3x 5000 zl) nie były na koncie dłużej jak tydzień. Podejrzewam, że będąc na moim koncie widziała moje operacje i dlatego się o to pytała, ale czy ją to powinno interesować?
Chciałbym jeszcze dodać, że wpłacone dziś 7600 zł chcę w całości przelać na konto dziewczyny aby mogła założyć lokatę ze swojego konta (większy % dla nowych klientów). Wpłatę zrobiłem na moje konto by zaoszczędzić prawie 40 zł prowizji w innym banku.
Czy ktoś może mnie jakoś sprawdzić czy mam się czego obawiać? Pieniądze zarobiłem legalnie.
Wyświetlaj:
zuska023 / 2012-11-15 07:55
Ja wiem że im częściej wpłacasz duże ilości pieniędzy, które nie maja pokrycia czyli nie wiadomo skąd one są to zaczynają się tym interesować.
szklarek / 2012-11-08 11:52
1. Pytanie mogło wynikać z tego, że pracownicy banu są obligowani do sprzedaży usług- mogło się to wiązać z chęcią zaoferowania konta 'studenckiego' czy dedykowanej karty debetowej/kredytowej.
2. Bank zgodnie z USTAWĄ
z dnia 16 listopada 2000 r.
o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu informuje Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o transakcjach na kwoty wyższe niż równowartość 15000 euro. Również mniejszych, ale wskazujących na to, że stanowią pakiet - pochodzą z tego samego źródła/ idą do tego samego adresata.
3. Tu jak widać takiej sytuacji nie ma.
4. W świetle prawa nie można ot tak sobie przelać dziewczynie- jest to albo pożyczka, albo darowizna, a przynajmniej za takie mogą być uznane- co ma konsekwencje podatkowe i niesie obowiązek informacyjny wobec US.
Bartek437 / 95.48.156.* / 2012-11-14 23:11
Dzięki za odpowiedź. Potwierdziła się wersja co do pierwszego punktu bo 2 dni po wpłacie pieniędzy zadzwonili do mnie z ofertą karty kredytowej.

Najnowsze wpisy