Forum Forum inwestycyjneFundusze

Większość funduszy poniosło w czerwcu straty

Większość funduszy poniosło w czerwcu straty

Wyświetlaj:
liberal_conservatist / 2008-07-05 09:24 / portfel / GREEN CHIP
fundusze zazwyczaj są gorsze od indeksów na których bazują
Pilsener / 2008-07-07 14:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego, że bazują na wycenie fundamentalnej - a spółki atrakcyjne wg tej wyceny są też atrakcyjne dla innych i nie sposób na nich dużo zarobić - inwestując ostrożnie i przewidywalnie zarobisz tyle samo, poza tym wartość spółki ma się nijak do kursu akcji - bo ten kształtują w dużej mierze trendy i emocje. Benchmark funduszy jest tak układany, żeby zarządzający zawsze "byli lepsi" od indeksów i kasowali prowizje niezależnie od stopy zwrotu. Każdy chce zarobić na modzie na fundusze - dopiero za kilkanaście lat rynek zweryfikuje umiejętności i zostaną tylko najlepsze fundy.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-07-04 16:47
Zabierajcie kase debilom niech nie mają czym sie bawic. Za robote niech sie wreszcie wezmą
gophgoph / 2008-07-04 21:09
Racja, płacic im powinni od zysków, to byłby swego rodzaju system motywacyjny dla nich...
hadForex / 2008-07-04 22:10
Zgadza się. Otrzymywanie prowizji z wygenerowanych zysków i nic więcej to najbardziej wydajny sposób a nie żę pobierają ileś tam % za samo obracaniem kapitałem niezależnie od wyniku.
Osobiście tylko pobieram % wygenerowanych zysków i nie mogę narzekać.
To powinno być standardem ale niestety nie jest :/

pozdrawiam
Had
Idyll / 2008-07-07 19:59 / Bywalec forum
No chyba nie jest tak, że biorą tylko za obracanie kapitałem. Zresztą istnieją rownież różne inne rankingi, bencharki, itp. które wpływają na klasyfikowanie poszczególnych TFI, a co za tym idzie również i zarządzających. Ostatnio np. przecztyłam na jakiejść stronie internetowej, że Union wygrał w rankingu Gazety Prawnej i Ekspandera w rankingu najleiej radzących sobie funduszy ostatnich miesięcy, kto wie jak takie info są oceniane?
LordFury / 2008-07-08 10:11 / portfel

No chyba nie jest tak, że biorą tylko za obracanie kapitałem.

Z naszego - dawców kapitału - punktu widzenia jednak tak. Ustalona prowizja pomniejszająca dzień w dzien o jakiś tam ułamek procenta wycenę naszych udziałów.

A jak rozliczają wewnętrznie swoich zarządzających, to zupełnie inna para kaloszy...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy