Forum Forum dla firmKadry

Większość Polaków o pracę się nie boi

Większość Polaków o pracę się nie boi

Money.pl / 2009-09-30 10:02
Komentarze do wiadomości: Większość Polaków o pracę się nie boi.
Wyświetlaj:
w. / 79.190.209.* / 2009-09-30 11:55
a jakby spytać Polaków gdzie jest pępek świata? Coś tak myslę, że wyjdzie Częstochowa...
mam zwis tysz / 83.18.138.* / 2009-09-30 11:04
rasowy polak ma w doopie pracę bo juz zdazył sie nauczyc ze praca to nic innego jak wyrabianie doopy bogaczom a jak powszechnie wiadomo u nas slabo sie zarabia wiec kazdy ma wszystko gdzies no chyba ze na swoim to troszku inaczej ale tez zwis na wszystko.
janiszek72 / 2009-09-30 10:02 / Tysiącznik na forum
To prawda. Nie ma się czego bać, bo nowych miejsc pracy zwyczajnie nie ma, a stare miejsca są bezpardonowo obcinane przez pracodawców, bo tak jest zwyczajnie najłatwiej. Śmieszy mnie taki tekst, w którym próbuje się na siłę z tragicznej sytuacji zrobić błogą sielankę i tuskolandię mlekiem i miodem płynącą. Trzeba z tym raz na zawsze skończyć i powbijać staropolskim zwyczajem rządzących na pale. Czas wrócić do podstaw i wyplenić zło, które rozlało się po ostatnich wyborach parlamentarnych. Beztroska i bezmyślność tych panów woła o pomstę do nieba, ale czuja się oni bezkarni ponieważ media gloryfikują na każdym kroku sukcesy będące w rzeczywistości żenującymi porażkami. Ten rząd za przyzwoleniem piątej władzy wpędza Polaków na dno, z którego latami będzie bardzo trudno się wydostać. Czas z tym raz na zawsze skończyć i uciąć tę zabawę Platformy Antyobywatelskiej w swoje kolesiowe gierki. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
pjeps / 195.182.19.* / 2009-09-30 13:53
Prawda jest taka że bezrobocie wzrośnie bo się ludziom pracować nie chce, zwłaszcza młodym. Zarabiali na przysłowiowym zmywaku na wyspach, innego doświadczenia brak a wymagania odnośnie pracy jakby co najmniej kilkuletni staż we wszystkich branżach. Wiem o tym dobrze bo sam rekrutuje ludzi do pracy. Najlepiej żeby dostawali min 3000 netto i to tylko za 8 h dziennie, no i oczywiście żeby sie nie przemęczać. A w sytuacji w której mają się wykazać najpierw żeby dostać większe pieniądze to zwyczajnie im sie nie chce.
Pracodawca / 212.188.179.* / 2009-09-30 14:02
Jesli myslisz, ze oni pracowali na zmywakach to znaczy, ze nie wiesz nic i nie znasz prawdy. Dziwie sie, ze ludzie z tak plytkim pojeciem rekrutuja innych ludzi. Pewnie pochodzisz z jakiejs wsi i to co widziales w swoim zyciu to moze pare miast w PL i tak naprawde nie wiesz na jakich zasadach one prosperuja.
ottelia / 2009-10-06 12:13
Bo ten wszechobecny kryzys to w dużej mierze wynik medialnej propagandy. Wszyscy trąbią naokoło że jest kryzys, wiec nie wnikamy w to co jest przyczyną czy jak dotkliwe są jego konsekwencję. Skoro kryzys to istnieje przekonanie, że trzeba redukować stanowiska, ciąć wynagrodzenia, oszczędzać na wszystkim na czym się da. Moim zdaniem wiele osób nie boi się o swoja pracę, bo wie że lepszym sposobem na radzenie sobie z kryzysem jest zwiększenie efektywności pracy niż zwolnienia. Fakt, że takie działania wymagają często całkowitej reorganizacji pracy, zmiany podejścia, ale w rezultacie przynoszą niewymierne korzyści. Uświadomiono mi to na szkoleniu na jakim byłam niedawno (Franklin Covey). Zmiana swojego podejścia, obranie pewnej strategii działania (nakreśleniez wizję końca), wykazanie się inicjatywą, wszystko to powoduję, że stajesz się bardziej wszechstronnymi pracownikami a przez to bardziej wartościowym "elementem firmy".

Najnowsze wpisy