Forum Forum podatkoweInne

Wiele pytań o sklep internetowy, vaty itp

Wiele pytań o sklep internetowy, vaty itp

Parada / 83.6.201.* / 2013-01-24 16:18
Witam , mam zamiar założyć działalność gospodarczą, mam 20 lat, dorobiłem się troche na allegro przez iPhony gdzie zmieniałem obudowy i sprzedawałem miesięcznie ok 20-30 sztuk, lecz wiadomo to wszystko na czarno, teraz chce wszystko zalegalizować i tutaj mam parę pytań:
1. Mam dojścia do fajnych,tanich rzeczy i czy muszę ukierunkować moją działalność do jednej kategorii. np( akcesoria GSM) czy mogę w 1 sklepie sprzedawać akcesoria GSM, zabawki, erotyke(rzeczy z tym związane), kosmetyki,ubrania?

2.Sprzedając na allegro jako FIRMA, jak to jest z opodatkowaniem? Bo np. sprzedając prezerwatywy po 1.30 sztuka, muszę zapłacić allegro 8% od jednej sztuki, a jak się rozliczać z ZUS-em ,US, Vat-em itp? Jaki jest tego przelicznik?

3.Wszystko wiem, już co zrobić żeby założyć firmę, gdzie się zgłosić ile to kosztuje, strona itp. Jak to jest zakładając sklep internetowy w 2 osoby?
Wszystko trzeba mnożyć przez 2 ?

4.Jak wiadomo , każdy sklep musi mieć"Biuro"w domu, na wsi u mnie(okolice Warszaw/-/+ 20 km do stolicy) wiadomo jakie będę musiał ponosić opłaty z tym? Bo to też trzeba opłacać, tak? Mieszkańców ok 8 tyś.

5.Prowadząć sklep internetowy mogę być oczywiście VAT-owcem? Ale z tego co wyczytałem, nie mogę odprowadzać w aucie osobowym VAT-u od paliwa?Tylko w van-ach, tak? Mogę wbić np. do Fiata Ducato w dowód, bo najprawdopodobniej taki zakupie, gdyż wszystkie rzeczy , są +/- 100-150 km od mojego zamieszkania, duże palety rzeczy i bardziej się opłaca samemu jeździć niż wysyłać.
Fiat ducato 10 000 brutto ile mogę od tego "odrzucić"? Bo na używkach, też można prawda?

6.Firma na ALLEGRO- tam mogę sprzedawać w różnych kategoriach, prawda? i wszystko będzie zgodnie z prawem?

7.Kasa fiskalna?Obowiązek? Bo jak wiadomo,na początku chciałbym ciąć koszta.

8.Czy mogę zarejestrować działaność gospodarczą, na 2 osoby tzn. sklep internetowy i nie robiac na początku żadnej strony itp chciałbym allegro, można tak? jak się z tym rozliczać? czy muszę mieć jakieś biuro rachunkowe,ktore poprowadzi itp?

Jeszcze słyszałem o takim czymś jak ryczałt?
Z czym to się je..? POMÓŻCIE!

Czekam na waszą pomoc! :)

Pozdrawia, Bartosz.

Najnowsze wpisy