Forum Archiwum tematów giełdowych

Wielka prośba o dobrą radę!

Wielka prośba o dobrą radę!

Sokół / 83.24.245.* / 2006-03-05 00:10
Witam
Od niespełna dwóch tygodni gram na giełdzie i chyba wszedłem w to w trochę nienajlepszym momencie…Tak mi się wydaje, bo na wszystkim jestem w plecy. Na niektórych nawet bardzo… Proszę bardziej doświadczonych o dobrą radę, co mam robić z poniższymi akcjami. Które trzymać, które sprzedać po obecnym kursie bo raczej nie wzrosną…czy może trzymać bo mogą odbić. Proszę Was o pomoc. Wiem, że czasy trudne i diagnozy wcale nie muszą się sprawdzić, ale muszę podjąć jakieś decyzje, bo na niektórych jestem już naprawdę sporo w plecy. Oto moje akcje i ceny, po których je kupowałem:
Bioton za 18,30
Polnord za 48,90
Alchemia za 63,20
Getin za 7,35
PKN Orlen za 64,80
Ztserg za 9,30
Kruk za 44,10
Lubawa za 83,60
Wyświetlaj:
dada / 83.24.249.* / 2006-03-05 00:55
Witam.
Rzeczywiście moment nienajlepszy. Wg wszelkiego prawdopodobieństwa szykuje się głębsza korekta ale moim zdaniem w 2006 r. trend wzrostowy jest niezagrożony.
Jesli chodzi o Twój portfel to obserwuję tylko Getin, Kruk i Bioton ale żadnej z tych spółek nie mam ponieważ obecny poziom cen jest wygórowany. Jeśli w najbliższym czasie ogólna sytuacja na rynku się poprawi (a może tak być przed głębszą przeceną) to szanse na odbicie ma moim zdaniem Getin i Kruk. Z Biotonem do 18,30 gorzej. Decyzje podejmij sam, uwzględniając to ile włożyłeś w poszczególne spółki i na jak długo i czy możesz uśredniać ceny. Moją opinią się nie sugeruj bo ja nie mam żadnej pewności czy jest ona słuszna. Moja rada ogólna jest taka, żebyś przed kolejnymi decyzjami inwestycyjnymi uzupełnił swoją wiedzę o giełdzie. Jest duzo podstawowych informacji na stronach biur maklerskich, na gpw, w serwisach giełdowych na onecie, interii itd. Żeby nie mieć takich wpadek trzeba znać podstawowe zasady analizy fundamentalnej i technicznej. Zyczę powodzenia.
Sokół / 83.24.245.* / 2006-03-05 02:10
Dzięki za radę!
nonname / 2006-03-05 00:40 / Bywalec forum
Bioton zostaw
Getin stoi w miejscu jak bedzie jakas informacja to pojdzie w góre
alchemie zostaw wczesniej czy pozniej spółka R. Karkosika skoczy w góre
Lubawa niezła cena w piatek split 1:10 wiec trzymaj i nie puszczaj jak w piatek cena pojdzie ponad 50 % TO SPRZEDAWAJ LUBAWE
Co do reszty to nie mam zdania
Sokół / 83.24.245.* / 2006-03-05 02:22
Dzięki za rady
Dzięki za radę!
Mógłbyś napisać, czemu Twoim zdaniem zostawić Bioton?
Myślisz, że może wzrosnąć? Bo prawdę powiedziawszy już byłem zdeterminowany go sprzedać ze sporą stratą… I co z tym Polnordem ??
Mógłbyś nieco więcej napisać o tym splicie na Lubawie. 1:10 tzn. że dostanę 10 akcji za jedną? (Dostanę czy muszę kupić za jakąś cenę?) Jeśli tak to teoretycznie cena po splicie powinna spaść o jedną dziesiątą…a nie wzrosnąć. Mógłbyś napisać coś więcej o tym i sorty, jeśli piszę głupoty, ale jeszcze się uczę i nie chcę za bardzo umoczyć.
janusz / 2006-03-05 02:33 / Bywalec forum
przykładowo jak masz 10 akcji lubawy,to po splicie będziesz miał 100,tj . ( dzisiaj jedna kosztuje przykładowo 100,jutro masz po10 tylko już 100 akcji) Teoretycznie po splicie może skoczyć do góry, jak i przed 10.03.(data splitu),ale to tylko teoria -zobaczymy jak będzie.
nonname / 2006-03-05 11:34 / Bywalec forum
Przykłądowe dwa splity

Alchemia cena odniesienia po splicie 30 zł w ciagu dnia cena skoczyła do 46 zł po czym ustabilizowała się na poziomie 40 zł
Capital cena odniesienia wynosiła 15,5 na zamknięciu zobaczyliśmy cene 27,5 zł

Wiec fakty miówią same za siebie pozatym w czwartek Lubawa napewno będzie rosła bo ludzie będą ją kup[ować :) Wiec Lubawe trzymaj i akumuluj do środy a w piatek będziesz miał niezłe łowy :)
Sokół / 83.24.245.* / 2006-03-05 03:03
Dzięki za Informacje

Najnowsze wpisy