Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wielka przegrana Polski! Hyundai stworzy 4 tys. etatów na Słowacji.

Wielka przegrana Polski! Hyundai stworzy 4 tys. etatów na Słowacji.

Wyświetlaj:
Opel / .* / 2004-03-08 16:42
A ja proszę Państwa, cieszę się ... nie lubię Kija/Hundaja, wolałbym już mieć w Polsce fabryke traktorów...Wystarczy mi Opel, Fiat, VW!to są marki.Oby ich tylko rząd polski nie sp....ł.
Marek / .* / 2004-03-05 18:22
Panie Hausner Panie Piechota - to nie bocznica kolejowa! Dziś przegraliśmy Hyundaja jutro przerżniemy Opla a może Mercedesa. Ale to nic dziwnego. Jak inwestować w kraju z chorym systemem podatkowym? Przecież my nie umiemy nawet wprowadzić czytelnego i przyjaznego dla inicjatyw gospodarczych systemu liniowego podatku dochodowego. A VAT? to już czysty horror. Do tego afera polityczna goni afere. Nie próbujcie Panowie robić z nas idiotów i wciskać nam problemy z bocznicą kolejową. Gdyby w Polsce były sprzyjające warunki do inwestowania to Hyundai wybudowałby sobie pięć takich bocznic kolejowych.
oset / .* / 2004-03-03 12:24
Ja uważam, że do naszej przegranej przyczynił się nasz sytem podatkowy zwłaszcza VAT. Inwestorzy w swoich planach kalkulują tylko podatek CIT, a potem się okazuje, że ponoszą koszty VATu + 30% sankcje za jakieś uchybienia w rozliczeniach, błędne interpretacje itd itp. Jaki liczący się inwestor zgodzi się na ponoszenie dodatkowych milionowych kosztów z tytułu VAT, którym łupią Urzędy Skarbowe ? Chyba tylko idiota.Dlaczego rząd nie zaproponował oddelegowania im pracownika Urządu Skarbowego do bieżącego nadzoru i doradzania w sprawach podatkowych, aby nie nadziali się na jakąś minę ?
Biuro Prasowe UMWD / .* / 2004-03-03 09:36
W związku z dzisiejszą decyzją koncernu Hyundai Motor o wyborze Słowacji na miejsce wybudowania nowego zakładu w Europie Środkowej, przekazujemy informację dotyczącą pomocy oferowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego koreańskim inwestorom na terenie gminy Kobierzyce.1. Tworzenie nowych miejsc pracy i szkolenie pracowników: 20 mln zł na szkolenia pracowników zarówno firmy Hyundai/ KIA jak i głównego poddostawcy, firmy Hyundai Mobis.2. Zakup i przygotowanie działki: pokrycie kosztów badań geologicznych gruntów na terenie planowanej inwestycji ( ok. 20 tys. euro).3. Przebudowa lokalnego systemu komunikacyjnego i modernizacja dróg dojazdowych do fabryki: przebudowa zjazdu w rejonie inwestycji z autostrady A4 oraz przejęcie i przebudowa odcinków dróg powiatowych nr 806 i 844 na odcinkach niezbędnych do realizacji inwestycji i zmiana ich kategorii z dróg powiatowych na drogi wojewódzkie oraz ich modernizacja wraz ze skrzyżowaniem wyżej wymienionych dróg. Koszt projektu- ok. 3, 2 mln euro zostałby sfinansowany ze środków Województwa Dolnośląskiego oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i zrealizowany do 30 września 2005 r.4. Modernizacja kanalizacji wodno- ściekowej: pokrycie kosztów budowy systemu odprowadzania wód gruntowych z terenu planowanej inwestycji- ok. 160 tys. euro za system odprowadzania wód powierzchniowych.5. Zwolnienie z opłat związanych z przejęciem nieruchomości: umorzenie należności głównej i 10 rocznych należności w wysokości ok. 850 tys. euro rocznie z tytułu odrolnienia terenu (232 ha).Biuro Prasowe UMWD
w******** / .* / 2004-03-03 07:54
cholera: jak nigdy nie uczestniczyłem w jakichkolwiek wyborach to od teraz będe za każdym razem gnoił komuchów i namawiam wszyskich - w********** ich w Polski - niech s*********ą i uprawiają sobie tę nędzną, krętaczą prywate na biegunie - tam przynajmniej bedą szkodzić samym sobie - CIENIASY - przecież Lepper nie potrafiłby tak s********ć sprawy bo jest na to za cienki :-).
archi2day / .* / 2004-03-03 07:54
mało tego ... oferowaliśmy nawet lepsze warunki tylko HUNDAI się nie poznał, jenym słowem : "operacja się udała ale pacjent zmarł"
Lee / .* / 2004-03-03 07:51
Koszt bocznicy to 1.1mlnzł/km jak to siema do 1 miliarda Ruro inwestycji? Po co oszukiwać społeczeństwo? Nikt nei wybuduje fabryki w PGRze na Pomorzu podobnie na terenie, który nie posiada infrastruktury. Nie wiem dalczego wybrano Konbierzyce, może ktoś znajomy akurat miał tam teren i mógł go korzystnie sprzedać? Dlaczego nie wskazana na inwestycję innego miejsca z lepszą infrastrukturą? - dopóki nie będzie Autostrad, nie będzie żadnej dużej inwestycji, czy ktroś buduje dom dla siebie w polu, gdzie nie ma jak dojechać, jest tylko droga wytyczona na mapie. Ludzie trochę logiki w myśleniu, Panowie politycy idźcie na studia!!!
życzliwy / .* / 2004-03-03 07:02
jest z czego się cieszyć! mógłbyś mi tylko podpowiedzieć jak was powybijać bo pomysł z samolotem wlatującym na wiejską wydaje się być zbyt drogi dla polackiego społecz.
setrix / .* / 2004-03-03 00:06
dopoki w tym kraju beda rzadzic zlodzieje,którzy siedza na swych stolkach aby wyrwac dla siebie jak najwiecej,nigdy nie dojdziemy do konsensusu spolecznego!!Nie majacy zielonego pojecia o biznesie,pseudo politycy
hunday / .* / 2004-03-02 21:36
bocznica, ha, ha, ha. po co te bujdy. infrastruktura oferowany teren to 500 od atostrady A-4, duża podaż siły roboczej odpowiednio wykwalifikowanej. w czym problem? do poważnych inwestycji musi być poważny partner, wiarygodny. najpierw należy zrobić u siebie pożądek z gospodarką finansami państwa i stabilność polityczna (Leper na premiera?).
ksawerys / .* / 2004-03-02 20:15
A ja bardzo lubię Słowaków i cieszę się, że mają kolejną inwestycje u siebie.
nizki / .* / 2004-03-02 18:46
A tak naprawdę ta bocznica to tylko taka ściema ze strony Hausnera, żeby odwrócić uwagę od kwestii najistotniejszych - klimatu makroekonomicznego dla inwestycji i biznesu generalnie. Jeśli na Słowacji obniżono podatki, a u nas dowala się kolejne daniny na utrzymanie rządowych darmozjadów i ich Komitetów Politycznych, to nie dziwota, że inwestorzy omijają nas szerokim łukiem.A jeśli Piechota cieszy się z drugiego miejsca, to ja serdecznie jemu życzę zajęcia drugiego miejsca w przyszłych wyborach - oczywiście w jednomandatowym okręgu wyborczym ;-P
nizki / .* / 2004-03-02 18:41
Przecież na Gónym Śląsku i Zagłębiu jest o wiele lepiej rozwinięta infrastruktura zarówno drogowa, jak i kolejowa (w tym "szerokie tory na wschód" ze Sławkowa ? Nie dziwota, że Opel wybrał Gliwice, Fiat i pokrewne inwestują w Tychach i Bielsku, w Tychach jest też ISUZU, Valeo buduje się w Chrzanowie itp.
Kot Behemot / .* / 2004-03-02 18:18
A za komentarz niech posłużą nieśmiertelne słowa Urbana: "Rząd się wyżywi".P.S. Akurat rzuciła mi się w oczy notka na stronie głównej portalu, że nasza grupa trzymająca władzę wpadła na genialny pomysł zwiększenia kosztów pracy przez podniesienie podatku na ZUS. Gratulacje, Panowie. Gdybym był psychiatrą, to może wróciłbym do Polski, bo na leczeniu Was zbiłbym majątek (w końcu leczyć się zaczniecie). Ale skoro psychiatrą nie jestem, to od stworzonego przez Was otwartego domu wariatów będę się przez najbleższe lata trzymał z daleka.
dep / .* / 2004-03-02 17:50
to powinna byc narodowa tragedia a potem poinnismy wykonac narodowy wyrok na rzadzacych...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy