Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wielki plan i wielki sen Morawieckiego [FELlETON]

Wielki plan i wielki sen Morawieckiego [FELlETON]

Wyświetlaj:
fr / 188.146.73.* / 2016-02-18 13:32
Polska jest wielka bez lakieru i ingerencji Morawieckiego. Tylko zniewolona.
Zdzisław 234 / 141.0.12.* / 2016-02-18 13:31
Liczę na Morawieckiego i myślę że się nie zawiodę. Pan Morawiecki to nie PO.
buhalter / 178.216.89.* / 2016-02-18 13:34
Co Ty bredzisz. Morawiecki okazal sie kolejna kukielka Kaczynskiego.
Praslin / 79.185.75.* / 2016-02-18 13:22
Na czym polega wartość tych 2 milionów małych firm? Dla rządu na tym że są zbyt słabe aby go szantażować. Muszą radzić sobie same, płacić składki, podatki itd... Mamy duże firmy, kopalnie, PKP, LOT (może nie taki duży), zbrojeniówka, kiedyś stocznie. Tych z kolei boi się rząd, każdy rząd. I dotuje po różnymi nazwami (restrukturyzacja , program naprawczy). Tyle że z tego nic nie wychodzi. Ale pozwala im przetrwać. To jest OIOM, a sukcesem jest przetrwanie. Kapitał zagraniczny wchodzi po to aby zarobić. To naturalne. Wchodzi z gotowym pomysłem do realizacji. Inwestycja aby poćwiczyć, a może się uda, nie ma sensu. Ani dla nich (brak zysków), ani dla nas (brak wpływów podatkowych). A jeżeli nie uda się to także miejsc pracy.
kaszterka / 37.248.255.* / 2016-02-18 13:21
Wystarczy żeby ludzie którzy są w rządzie nie przeszkadzali nam małym przedsiębiorcą. Dla zwolenników teori PIS nalożenie podatku na banki to radosna nowina, w myśl "Ja jestem biedak, to i oni niech nim będą", a z punktu widzenia właściciela małej firmy wygląda to inaczej. Koszty kredytów podskoczyły i to bardzo wyraźnie. Ja rozwijam się powoli, a teraz trzeba się skupić na tym, żeby chociaż utrzymać poziom na którym jest się teraz. Liczę na ustawę o sklepach, bo jak podniosą ceny za żywność, to wtedy zrozumiecie jak to działa. Mnie stać, żeby za jedzenie płacić miesięcznie więcej 200 -500 zł, a wielu z was nie :)
buhalter / 178.216.89.* / 2016-02-18 13:19
Jak wszyscy w PiS_ie, Morawiecki realizuje wielka wizje prezesa Kaczynskiego. I tak zszedl z 1,4 bln do 1 bln !! Generalnie nie jest to zly plan, ale nie ma na to pieniedzy !!!! Zaklada, ze prywatni przedsiebiorcy nagle poczuja ogromny przyplyw patriotyzmu i zaczna inwestowac swoje kapitaly, ze nagle bedzie doplyw jakis funduszy europejskich a poza tym przeciez trzeba bedzie finansowac 500+, wiek emerytalny, podwyzszenie kwoty wolnej od podatku, VAT na pewno nie wypali , podatki od hipermarketow to byla typowa kielbasa wyborcza, teraz dopiero okazalo sie, ze nie jest to takie proste i latwe !!! Generalnie mozna latwo okreslic los firmy, ktora wpada w przeinwestowanie bez logicznego uzasadnienia wplywow i bez obliczenia posiadanych srodkow. Plajta !!! Bankructwo na niespotykana skale !!!!!!
cvq / 94.78.180.* / 2016-02-18 13:19
Produkowaliśmy wykończone gotowe różne statki, teraz po zniszczeniu przez Tuska naszych stoczni na polecenie Merkel ,budujemy w małych ilościach same kadłuby . Całe zaplecze produkcyne i tyś. miejsc pracy zostało zlikwidowane.
intodru / 83.5.203.* / 2016-02-18 15:21
cvq---przestan piepszyc glupoty,produkowalismy a wiesz dla kogo i za jaka cene?To tak jak z weglem tez wydobywalismy i sprzedawalismy za darmo kiedy zaklady prosily o zaplate byla odpowiedz, przeciez dajemy wam worki na ten wegiel.
polakpolak / 88.199.162.* / 2016-02-18 13:05
Cenię Marszałka J. Piłsudskiego za odzyskanie wolności dla naszego kraju ale Polska nie będzie taka jak za jego czasów gdy myśli i dążenia Polaków były prawie takie same. Obecnie obcy kapitał, obce banki prawie nic polskiego, brak własnej gospodarki i wyduszanie ostatniego grosza od tych co ciężko pracują i na czym opiera się pan Morawiecki głosząc swój wielki plan. Jak zamierza go zrealizować bo na spełnianie marzeń nawet tych najmniejszych potrzeba pieniędzy. Czy pan Morawiecki myśli że Polacy z wywieszonym językiem będą lecieć do niego z ostatnim groszem. To jest w wielkim błędzie.
lagon / 83.27.118.* / 2016-02-18 13:04
Panie Morawiecki czas powrócić do pracy w banku,. Pana praca w Rządzie nic nie da, narazi się Pan tylko wielu Polakom swoim gadaniem i nie realnymi pomysłami. Jak na razie absolutnie nie widać wyników Pana pracy które ograniczają się jedynie do rozmów.
Ollo / 83.12.34.* / 2016-02-18 13:03
Czy Pan Morawiecki nie wie ,że każdy niemiecki pracownik wytwarza 500% tego co polski pracownik, w związku z tym również jego wynagrodzenie może być proporcjonalnie większe ?
Jak można mamić ludzi takimi głupotami ?
lorsonek123 / 213.92.242.* / 2016-02-18 13:01
Cenzura, plan pięcioletni, drużyna, jeden prezes, jedna słuszna linia, co to przypomina. Młodzi nie znają, a staży nie pamiętają. Szukanie haków, niszczenie autorytetów, posługiwanie się posłusznymi i prawdziwymi mediami. To już było i ja tego nie chcę. Nie po to stałem z kartką w ręku, aby teraz ktoś za moje pieniądze kupował sobie głosy wyborcze. Ludzie to nie te czasy! Nie cofajmy się. Nie da się zaplanować sukcesu i rozwoju gospodarki. Nauka leży, innowacyjność tylko na papierze. Życzyłbym sobie i wszystkim Polakom aby tak było, ale to są tylko życzenia. Szkoda będzie tych paru lat, a zanosi się na co najmniej 8, które będziemy odpracowywać bardzo długo. Podstawą jest kapitał prywatny, w tym inwestycyjny ludzi, kontrola, delikatny nadzór państwa nad podatkami i nic tylko żyć. Ale czy coś się zmieniło od paru miesięcy? Inwestorzy pchają się drzwiami i oknami, giełda puchnie, fundusze inwestycyjne pracują pełną parą? Żart ale smutny.
klumlansa / 83.7.31.* / 2016-02-18 12:52
Nie piszcie głupot pod publiczkę. Hasło i dążenia do Wielkiej Polski miały od początku i mają teraz partie i ugrupowania narodowe a PiS nie jest i nigdy nie będzie partią narodową,bo przyświeca mu ideologia piłsudczykowska i obłąkańcza Giedroycia oraz KOR-u i Solidarności (ale tej drugiej -nie polskiej),więc ani nie zbuduje wielkiej Polski ani nawet nie powoła narodowych mediów (tylko PO-PiS-owe).
Greg830 / 212.191.66.* / 2016-02-18 12:43
Jak będzie wola polityczna to tak. To dzięki niej plany Hausnera i Kołodki poniosły porażkę. Powodzenia.
Urus / 109.241.181.* / 2016-02-18 12:42
BRAWO BRAWO BRAWO a PO na MADAGASKAR
xerdxce12346 / 80.50.121.* / 2016-02-18 12:38
jakby to były lata 70 -siąte ubiegłego wieku i był Edward Gierek ten plan miałby szanse powodzenia w obecnej perspektywie nie ma szans
Hej154 / 46.171.41.* / 2016-02-18 12:30
niech oczyści najpierw swój chory umysł przesiąknięty swoim tatusiem który nakład mu bzdur do głowy.

Najnowsze wpisy