Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wielki plan i wielki sen Morawieckiego [FELlETON]

Wielki plan i wielki sen Morawieckiego [FELlETON]

Wyświetlaj:
Gość 1234 / 83.22.28.* / 2016-02-18 08:53
Od czego zaczyna się biznes??? Od biznes planu. Co do środków to proste. Kapitalizm rządzi się swoimi prawami. Jeśli pomysły będą wdrażane i zaczną przynosić dochód to KAŻDY będzie chciał w to inwestować. Przykład pod nosem - GIEŁDA. Konieczny jest tylko klimat do tego typu działań. Do tej pory nie było dobrej woli rządu do tworzenia takiego klimatu. Lepiej było stawiać na inwestorów z zagranicy bo to była korzyść. Konkurencja ze strony ośrodków naukowych, inwencji indywidualnych naukowców i każdego kto miał ciekawy pomysł były, kolokwialnie mówiąc, "olewane". Dziś wreszcie jest chęć zmian to jest już jawny opór i szukanie medialnego klimatu podważającego dobry kierunek. Lepiej jak Polacy mający wykształcenie i ciekawe pomysły nie będą otaczani opieką i nie będą mieli stworzonych warunków w kraju będą jak do tej pory spełniać się w zagranicznych firmach które rozumieją co to jest szeroko rozumiany ROZWÓJ.
Cyrankiewicz / 87.206.205.* / 2016-02-18 08:46
Ostał się jeno SEN.To plan zerżnięty z Pana Gomułki Władysława.Tak trzymać i go realizować.
buhalter / 178.216.89.* / 2016-02-18 13:27
Ostał sie jeno sznur ;-)
wojas1911 / 31.61.140.* / 2016-02-18 08:42
89.75.61.*
Czysty populizm mający zwiększyć zaufanie do władzy rządzącej i pchnąć entuzjazm w ludzi zawiedzionych i pokazać im jak to jedyna słuszna partia dba o dobro narodu.Już mieliśmy coś takiego np.3 miliony mieszkań i wiele innych bzdur.Zajmijcie się o dbanie o państwo Polskie i zostawcie biznes i przemysł to nie wasza działka.Jak chcecie pomóc w rozwoju kraju to wystarczy zmniejszyć podatki a wy je cały czas podnosicie ,nie tędy droga.Chciwy traci podwójnie.
MYŚLĄCY / 83.26.42.* / 2016-02-18 08:37
WY WSZYSCY SOLIDARNOŚCIOWCY PRZYWÓDCY I ROBOTNICY COŚCIE ZRUJNOWALI ZNISZCZYLI ROZGRABILI ROZPRZEDALI NASZE POLSKIE MIENIE ODDAJCIE MI CZĘŚCI PIENIĘDZY BO MNIE SIĘ TEŻ NALEŻY NA TO MIENIE PRACOWALI MOI DZIADKOWIE MOI RODZICE I JA A NIE SAMY ŻEŚCIE SIĘ DOBRZE PO USTAWIALI I PUŚCILIŚCIE TAKICH ZWYKŁYCH LUDZI JAK JA NIE W SKARPETKACH ALE BOSO NIGDY DO WASZ NIE NALEŻAŁEM I NIE NALEŻĘ BO MAM SWÓJ ROZUM JEST GORZEJ JAK ZA KOMUNY UKŁADY UKŁADZIKI PAŃSTWO BEZPRAWIA JAŚNIE PANY ITD ITD
czy / 93.115.95.* / 2016-02-18 08:53
to mienie nie zostało przypadkiem odebrane komuś - rabunek nazwany nacjonalizacją? Czemu wrzeszczysz? Nie wiesz, że odebranie złodziejowi to nie kradzież tylko sprawiedliwość? Jaśnie panie z PGR-owskiej obory?
Koretto / 83.15.21.* / 2016-02-18 08:35
Panie Morawiecki, niech się pan obudzi. Żadne przemiany się nie udadza, jesli nie zaprzestanie sie eksterminacji polskich przedsiebiorcow i fiskalnego wyzysku Polakow. Nikt za darmo nie będzie pracowal, czego dowodem jest 2,5 mln młodych ludzi, którzy już wyjechali z Polski. Pan, jak sadze, tez nie pracowalby za 1500 zl brutto!!!
hk.wisniewska / 89.75.61.* / 2016-02-18 08:34
Byłam wtedy bardzo młoda.Były kopalnie, stocznie, huty i obowiązek pracy.Kredyty za kilka procent.
Wszystko poszło w obce ręce i zostało rozbite w pył. Hieny na nas żerują.
Nie mam siły na to patrzeć, z przerażeniem myślę o przyszłości moich dzieci.I wiem, że każda próba zmiany tej sytuacji,nawet ryzykowna i trudna, jest warta świeczki.
wiola802 / 83.15.21.* / 2016-02-18 08:28
Marzyc każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej. Jeśli wielki pan teoretyk nie ustabilizuje gruntu na którym stoi, to nic z tego nie będzie. A ten grunt to: niszczenie polskich przedsiebiorcow, zabagnione prawo, biurokracja, przywileje, bandycka skarbowka, niesprawiedliwe podatki i sądy i pazernosc państwa.
Zbyś907 / 31.178.51.* / 2016-02-18 08:21
Strategia rozwoju pisana naprędce na kocie pisowskiego guru...
K-23 / 83.23.197.* / 2016-02-18 08:19
Tylko hasła ,hasła ,hasła bez pokrycia.
Mg - Milwaukee -- Sydney / 58.166.87.* / 2016-02-18 08:00
Nie mysle ze wszyscy sa tacy antypolacy zdrajcy jak Tusk wnuk SS- mana , Komorowski wnuk ruska NKWD mordercy , Kwasniewski ojciec Stolzman zyda NKWD mordercy Polakow - tacy ludzie sa w Polskim rzadzie i WY ich tolerujecie za nic nie sa odpowiedzialni . Czy Kwasniewski Miller oddali miliony dollarow za wiezienia CIA ? A takich przykladow sa tysiace .
Polka4 / 83.23.212.* / 2016-02-18 07:57
Brawo Panie Morawiecki, ma Pan wspaniały plan i życzymy powodzenia w jego realizacji. Początki będą trudne, ponieważ przeciwnicy będą rzucali kłody pod nogi, jak to mają w zwyczaju, ale może Pan liczyć na Polaków. Ci bogatsi powoli przekonają się do pańskiego planu i pomogą. Powodzenia i wytrwałości.
przewidujacy / 37.248.255.* / 2016-02-18 08:33
bogatsi pomaga.Juz ich widze jak stoja w kolejce z workami pieniedzy.Dobrze,ze za marzenia sie nie placi.
Gość 1234 / 83.22.28.* / 2016-02-18 09:23
Oj płaci się, płaci i to wysoką cenę. Wielcy malarze marzyli być wielkimi a umierali w biedzie. Ci co po ich śmierci handlują ich obrazami zarabiają krocie. Naukowcy podobnie. Pracują nad projektem zarabiając marne grosze, ktoś przejmuje pomysł i spija śmietankę a prekursor niebotyczne kwoty (tak ze 2 000) na emeryturze. I przykładów można mnożyć. Oj płacą wysoką cenę. A co do pomocy bogatych to tyko kwestia zachęty i pokazania że warto w coś zainwestować, w coś co w jakimś czasie przyniesie wymierne zyski.
Albinek / 83.18.70.* / 2016-02-18 07:50
Ciekaw jestem, który z Polaków posiada na tyle kapitału aby inwestować w niepewną pod względem formalno - prawnym polską gospodarkę, a jeżeli nawet posiada to na pewno nie będzie w tym kraju inwestował ze względu na ciągle zmieniające się przepisy podatkowe oraz niepewną przyszłość. Kapitał zachodni powoli ucieka z Polski, inwestując w krajach o bardziej stabilnej gospodarce. Cofniemy się do PRL gdzie będziemy otrzymywać przestarzałe technologie wychodzące na zachodzie z użytku bo na najnowsze nas nie stać. Są dziedziny w których jesteśmy dobrzy, które mogą konkurować z zachodnimi, ale można je policzyć na palcach a to nie cała gospodarka.
TomTom470 / 213.156.118.* / 2016-02-18 07:48
Wystarczy wylenić korupcję przez K O R P O R A C J E, programy i sztandarowe hasła staną się zbędne. Niezorientowanych odsyłam do lektury grudniowego magaznynu Świat Wiedzy.
Polska jest wspaniała / 91.225.9.* / 2016-02-18 07:47
Fajne zdanie o tej zmianie wskaźnika ubóstwa.. teraz już nie aktualne bo każda patologia dostanie 500+.. znajoma z MOPSu mówi, że ona pracuje za 1800 zł a jej podopieczni dostaną po 2000 zł na dzieci i jeszcze zasiłki celowe im się należą, no bo przecież nie mają dochodu hahaha.. dobrze, że ta robotyzacja wchodzi bo i tak za chwilę nie będzie nikt chciał pracować!!!!!!!
ludu do prokreacji start / 89.191.129.* / 2016-02-18 07:52
cóż ? nic dodać nic ująć ! jest tak jak piszesz !! trzeba chyba brać sie za płodzenie..jak króliki rozmnażać się będzie trzeba i kasa będzie i wrzask w domu dziatwy i PIS będzie zadowolony !! jest tylko jeden problem....bo niby wszystko jasne ale czy moja żona to wytrzyma ??:(( przy 5 dzieciaków będę miał 2000zł na moje przyjemnosci ..a dla niej ?? hmm../ chyba dam jej spokój..niech karmi , niech przewija ! hahahaaa
Szczyptyk / 91.222.126.* / 2016-02-18 07:47
Po latach stagnacji nareszcie jakaś wizja. Podobnie jak niemal wszyscy nie jestem w stanie ocenić jej wykonalności, ale osoba autora budzi zaufanie. Natomiast politowanie budzą ci wszyscy krytyczni "eksperci", którzy od lat zajmują się tylko gadaniem lub szkodzeniem i taki też maja dorobek (Rosati, Lewandowski). SZANOWNE GADUŁY MIELIŚCIE SWÓJ CZAS I ON MINĄŁ.

Najnowsze wpisy