Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wielkie ssanie, a indeksy spadają

Wielkie ssanie, a indeksy spadają

Money.pl / 2007-05-25 18:10
Komentarze do wiadomości: Wielkie ssanie, a indeksy spadają.
Wyświetlaj:
Romi / 2007-05-27 21:27 / portfel / Koci Tata
Witam wszystkich :))
Dzisiaj ukręciłem następną beczkę miodu. Ręce mi odpadną.
bollullos / 2007-05-27 21:47 / portfel / Uznany Muł Pancerny
hehe ja wczoraj na odwrót zrobiłem holocaust osom, bo jak się rozmnożyły, to wyglądało jakby się drewno do kominka ruszało...
pklark / 2007-05-27 21:31 / portfel / -
Ten miód to z akacji??? Bo ja wczoraj swoje pszczólki przeglądnąlem i też troche będe mial ,ale za kilka dni ,bo jeszcze niedojrzały( niepokryty)..........
Romi / 2007-05-27 21:34 / portfel / Koci Tata
Już zasklepiony bialutko wszędzie i to tylko z nadstawek, gniazda nie ruszałem. Dobra średnia wyszła z ula :)) Dopiero 1/3 pasieki odwirowałem.
pklark / 2007-05-27 21:39 / portfel / -
Zazdroszce pasieki ( i tych beczek miodu) ,bo moja przydomowa ,stacjonarna i ekologiczna składa się z dwóch rojów - to i ilosci miodu inne........a swoją drogą pszczelarza to i na forum giełdowym można spotkac -no,no ciekawostka ..............a skąd waść ??? i jak akacje u waści w tym roku ,bo w Zielonej Górze marnie nektarują i burze z ostatnich dni kwiaty obsypały.......
Romi / 2007-05-27 21:44 / portfel / Koci Tata
A co do akcji zrealizowany zysk średnio 18%. Jak na razie.
Romi / 2007-05-27 21:42 / portfel / Koci Tata
Parnota jak diabli nawet przez ostatnie dni pszczoły nie chcą bzykać tyko ul chłodzą. Mądre stworzenia. Deszcz nie chce padać dzisiaj pogrzmiało raz się błysneło i nic deszczu :((
lojka / 2007-05-27 21:06 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich

szykujecie się do jutrzejszych wzrostów?
Fawelas / 2007-05-27 22:08 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
oj nastawiam się nastawiam, jak tak przez rok będzie szło zrealizuje swoje największe pragnienie czyli .....rzuce w diabły robote w korporacji trzeba troche życia posmakować a nie jak ta mróweczka tylko tabelki i tabelki......
prawiezaratustra / 2007-05-27 23:31 / _
ech, wyzwolić się ze statusu pracownika najemnego...ta myśl dręczy mnie...też
terrorysta w masce / 83.24.160.* / 2007-05-28 00:16
przyłącz się do nas :-)
bollullos / 2007-05-27 21:43 / portfel / Uznany Muł Pancerny
taaaa ja tam na gdańsk nastawam... i oczywiście kolejne wybycie bajtomya.
aszulski57 / 2007-05-27 21:27 / Tysiącznik na forum
Witaj rozśmieszaczko .
Witaj Pedro.
Tzn. co ?
Kupujemy rano ,sprzedajemy po południu
czy tylko sprzedajemy ?
Co robimy?
PedroGonzalez / 2007-05-27 21:53 / Uznany Gracz Giełdowy
ja trzymam co mam...poprobowalem DT..poprobowalem Medium-term...teraz sprobuje long :)) jedyne co mnie przeploszy to jak wig spadnie grubo ponizej 3300, czyli ponizej 7% od obecnego kursu:) A tak to moze bujac i trzachac do woli...
"Wicher wieje, wicher słabe drzewa łamie, hej Wicher wieje, wicher silne drzewa głaszcze, hej" :-) portfel ma budowlanki, ktore musza dac zarobic bo kontrakty dopiero sie rozkrecaja na lato...mam police, ktore powstaje jak fenix z popiolow..i getin ktory do konca roku pokaze co potrafi jak rynek wschodi zaatakuje i jesli Noble Bank sie rozkreci tez bedzie cakliem calkiem :-))
lojka / 2007-05-27 21:29 / Tysiącznik na forum
zależy kto co ma

ja mam akcje więc chyba coś sprzedam - jak się da ;)
ale Ci z kasą będą musieli coś kupić, żeby sprzedać ;)
PedroGonzalez / 2007-05-27 21:15 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie...zwarci i gotowi na przekor wszystkim piewcom konca "hossy",prysniecia banki chinskiej i zwalniajacej gospodarki USA :-))
lojka / 2007-05-27 21:27 / Tysiącznik na forum
i tak trzymać :)
aszulski57 / 2007-05-27 21:33 / Tysiącznik na forum
Przydałby się "JEŻ" ze swoją analizą techniczną.
Jeżu czy jesteś z nami .
Odezwij się.
piciu / 2007-05-27 20:56 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
moj rachunek:
14 zach
stx
w tym tygodniu sprzedalem bytom kupilem 14 zach
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-05-27 20:58
Po ile Bytka sprzedawałes?
piciu / 2007-05-27 21:09 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
po 69,50
PedroGonzalez / 2007-05-27 20:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Waszym zdanie w ktorej fazie tej teorii jestsmy hm ? :-)
To tak nawiazujac do analizy Lefka :-)

"Sześć faz rynku
Według Martina Pringa, wybitnego specjalisty i autora wielu publikacji z zakresu analiz technicznej i międzyrynkowej, cykl gospodarczy, opierający się na zależności między rynkami akcji, obligacji oraz surowców można podzielić na sześć faz. Faza pierwsza rozpoczyna się od zwyżek cen obligacji, spadają ceny akcji i surowców. W drugim etapie do obligacji dołączają akcje, które wchodzą w fazę hossy. Trzeci etap to wzrosty na wszystkich rynkach - surowców, akcji i obligacji. Koniunktura zaczyna wychodzić z recesji. Spośród trzech analizowanych rynków pierwsze zaczynają zniżkować obligacje, przy szczycie koniunktury akcje, a po nich surowce. Koncepcja ta bazuje na założeniu, że wyższe ceny surowców prowadzą do wzrostu inflacji, a ta do wyższych stóp procentowych. Wyższe stopy prowadzą do zniżki cen obligacji, a następnie akcji. Cały cykl powtarza się, po spadkach cen akcji dochodzi do zniżek cen surowców, maleje inflacja i stopy procentowe - zaczynają rosnąć ceny obligacji.

Zakładając prawdziwość tej teorii i możliwość jej zastosowania w rzeczywistości, silny wzrost cen surowców świadczy, że znajdujemy się w trzeciej fazie cyklu przedstawionego przez Martina Pringa. Wykres cen obligacji amerykańskich, szczególnie o krótszych terminach wykupu zniżkuje, co pokazuje że znajdujemy się bliżej końca trzeciej fazy. W latach 1995 - 2005 obligacje 30-letnie zachowywały się bardzo stabilnie. Kontrakt na obligacje 30Y wykazuje raczej tendencję wzrostową, z wyjątkiem silnego spadku w latach 1999 - 2000. Papiery dłużne 2-letnie - T-Notes, które znacznie bardziej reagują na bieżące wskaźniki makroekonomiczne niż 30-latki, w od roku 2002 znajdują się już w trendzie spadkowym, w zgodzie z tendencją FED, tj. podnoszeniem stóp procentowych. Podręcznikowa zależność między stopami procentowymi a cenami obligacji mówi bowiem, że im wyższa stopa procentowa, tym niższa powinna być cena obligacji. Niższa cena wyraża większą korzyść dla nowych nabywców i uwzględnia zmienione realia - wyższe stopy procentowe."
azja / 2007-05-27 20:14 / portfel / Obserwator
witajcie , a ja mam satysfakcje po ubiegłym tygodniu Stalexport mi się odbił, Masters dochodzi do siebie, Budopol, zatrzymał spadki, Ibs powoli odbija ostatnie spadki, PEP będzie gwiazdą tego tygodnia, , jedyne co mi nie wyszło to Sanwil ale zaczekam trochę a jak nie to sprzedam , jestem po kilku piwachz sąsiadem i dobrej myśli. wasz AZJA
Jarek_maks / 2007-05-27 20:50
No właśnie Azja, jaki masz plan wobec Mastersia? Kiedy planujesz go pogonić?
azja / 2007-05-27 20:57 / portfel / Obserwator
czekam na co najmniej 1 zł i co najmniej 0,35 za PP apotem zobacze jak będzie ok to zaczekam na akcje a ja\k nie top sprzedaje
Jarek_maks / 2007-05-27 21:15
thnx, :-) obyśmy zobaczyli tego złocisza na mastersiku. Pierwszy pakiecik kupiłem za 40 groszy, pożniej już było tylko wyżej. Ale konsekwentnie dobierałem na dołkach choć nie raz mnie zwątpienie brało. No nic.. zobaczymy :-)
littlephobos / 2007-05-27 20:08 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Z racji udawanego zapracowania, jakoś sie nie mogłem zmusić do uruchamiania komputera...
spowiedź:
Betacom - 14,9%
eCard - 7,6%
eCard PP - 2,9%
Eurofilms - 35,3%
OPERA - 12.2%
Stalexport - 6,4%
Variant - 20,7%
gotówka - 10% ogółu

Oprócz tego ze jak widać chałupniczo wyliczyłem sobie PP eCardu, to niewiele mogę napisać, bo jestem po formacie komputerka i nic prócz aktualizacji Windy na nim nie ma, więc nie mam też czym analizować (od ISPAG-a już się odzwyczaiłem).

P.S. Jak na razie Unibax (Apator) demoluje Unie Tarnów :)
kedziorek / 83.21.62.* / 2007-05-27 19:58
Ktoś mądry powiedział, że analityk to taki gość co się dobiera leszczynie do annalu.
slaw / 2007-05-27 19:45 / Uznany Gracz Giełdowy
A2 jestes tutaj gdzieś ??????
lefek / 2007-05-27 19:30 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Minął bardzo ciekawy tydzień na naszym parkiecie jak również i na świecie.
Widać wyraźnie, że rynki jeszcze nie są przygotowane do większych spadków, a okazja w tym tygodniu była znakomita ....
1/ Chiny trzy sesje pod rząd zaliczały dość duży spadek poniżej –5% .... w lutym wystarczyła jedna sesja ok. –10% aby zatrzęsła rynkami na świecie...
2/ powtórna wypowiedź guru USA w postaci A.G. znów negatywna , tym razem na temat bańki Chińskiej ....
i co ?? ... i nic się specjalnie nie stało !!!! tym razem rynki prawie całkowicie zignorowały spadki na rynku Chińskim, jak również wypowiedź guru, który niestety ma rację, lecz .... ameryki nie odkrył.
DJIA ustanowił nowy rekord i pokonał poziom 13600 ... co prawda na razie intra ... więc szał zakupów akcji w USA wciąż trwa mimo niesprzyjających danych makro napływających na rynek amerykański .... jeśli indeksy będą szły nieprzerwanie do góry to może niedługo będziemy mówić o bańce amerykańskiej !!!!!!
Dwa wskaźniki sugerują o możliwości wystąpienia korekty ...
1/ BPI głównych indeksów w USA

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPINDU
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPSPX
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPCOMPQ

2/ wykresy 30-letnich obligacji amerykańskich ...

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$USB
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$TYX

Obydwa wskaźniki bez komentarza ..... wnioski każdy sam sobie wyciągnie .....

Rynek Chiński .... indeks B-Shares Shanghai dość mocno zanurkował w tym tygodniu ... czy to początek dalszego zjazdu ??? ... jeśli indeks spadnie poniżej 276 pkt w przyszłym tygodniu, może to być bardzo realne....

Rynek Japoński ... indeks Nikkei225 w dalszym ciągu oscyluje w przedziale 17000-18000 ..... który poziom pierwszy pokona , taki może być kierunek w najbliższym czasie ... dopóki kurs jena znajduje się powyżej 120 większe szansę są na pokonanie 18000 ....

A u nas ...
Indeks WIG w tym tygodniu stoi przed bardzo ważnym zadaniem aby uchronić się przed korektą, mianowicie nie powinien zamknąć się poniżej 61500 .... pokonanie tego wsparcia dopuści do testowania poziomu 60200 intra ..... jeśli i on padnie, cóż ..... chyba zaliczymy oczekiwaną korektę ...
WIG20 jakoś nie kwapi się pójść śladem WIG-u, który ustanowił nowy rekord, a sam sprawia wrażenie jakby mu na tym nie zależało ... spadek poniżej 3510 intra potwierdzi jego niechęć do marszu na płn, a pokonanie 3465 może zaowocować spodziewaną korektą .... zdobycie poziomu 3645 zaneguje pesymistyczny scenariusz wystąpienia korekty ...
Kurs złotówki utrzymując się powyżej 3,8 przybliża wystąpienie korekty, spadek poniżej 3,8 .... oddala.

Jeszcze BPI naszych indeksów:
Rynek = 59,2%
WIG20 = 35%
mWIG80 = 75%
sWIG80 = 60%

Jak widać , ciężka jazda ... w postaci WIG20 ... jeszcze odpoczywa ... czy będzie ją stać na zryw w nadchodzącym tygodniu co przełoży się też na kurs indeksu ??? czy też pozwoli na wystąpienie oczekiwanej korekty !!!!
Na powyższe pytania odpowie nam ..... sam Rynek.

Chciałbym zaznaczyć, że przedstawiona ocena rynku jest na podstawie mojej..... powtarzam ..... mojej AT.
Twoja może być inna ..
A co zrobi Rynek .....

pozdrawiam :-))
rotux / 2007-05-27 21:25 / Uznany Gracz Giełdowy
lefek mam jedno techniczne pytanie..co się stanie, kiedy ten wykres
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPINDU
pobije rekord wszech czasów i pójdzie ponad 100.. gdzie następny przystanek?

;-)
lefek / 2007-05-27 21:51 / Bywalec forum
Wyżej już nie może być .... 100 jest maksimum, które może być osiągnięte ... tak jest skonstruowany ten wskaźnik , a co będzie potem ... cóż, nasuwa się jedna odpowiedź .... wskaźnik po prostu MUSI ulec zmniejszaniu się co niestety też odbije się na indeksie, a w jakim stopniu to już wie tylko ...sam Rynek.

pozdrawiam :-))
PedroGonzalez / 2007-05-27 19:49 / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz co jest najlepiej analizowac ? historie...ale nie dlatego, ze mowi sie: "historia lubi sie powtarzac" bo akurat na rynkach ciezko jest z korelacja zdazen terazniejszych z historycznymi ale dlatego, ze wlasnie rynki sa nie przewidywalne i czesto zle sygnaly sa zle interpretowane i zdaza sie cos nieprzewidywalnego co odwraca caly obrot sprawy, ktora szla teoretycznie zle :-) Prsoty przyklad..analiza z 2002r. i rpzewidywania rynku USA: http://tinyurl.com/2hf4ws
Ja wiem, ze to zaden rpzyklad ale tez cos daje do myslenia.

Co do sytuacji na naszym "podworku" to moim skromnym zdaniem to nie nasi lokalni drobni inwestorzy czekaja na jakis doping (bo tak jak chetnie wciaz ladauja kase na fundusze to ci odwazniejsi co sami chca to robic tez inwestuja na gieldzie) ale kapital zagraniczny...waluty stanely rpzed decydujacymi granicami, ktore dawno nie byly "macane" i dokaldnie nikt nie jest w stanie przewidziec czy zloty moze sie jescze umocnic czy nie....i to samo moga myslec inwestorzy zagraniczni..czy w Polsce moze byc jeszcze lepiej czy nie ? Mysle, ze juz niedlugo odpowiedz sama sie nam pojawi na wykresach eur/dolar i doalr/pln :) Zalwazcie, ze idac tropek carry trading to Jen wciaz sie oslabia czyli spekulacje na walutach wciaz sa tylko ten kapital chyba zmienia miejsca docelowe na inwestycje lub czeka na jakis sygnal...
Pozdrawiam (wieczny optymista) :-))
rotux / 2007-05-27 20:59 / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.financialsense.com/fsu/editorials/silberman/2007/0515.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3eb72f83bbf3ee6f.html
PedroGonzalez / 2007-05-27 21:05 / Uznany Gracz Giełdowy
financialsense czytam...
a obrazek wklej lepiej bo nie wyszlo Ci zabradzo :)
rotux / 2007-05-27 21:10 / Uznany Gracz Giełdowy
co masz na myśli pisząc "nie wyszło"? bo technicznie...linka działa
PedroGonzalez / 2007-05-27 21:14 / Uznany Gracz Giełdowy
u mnie sie po wklejeniu nie pojawia :)

a jak chcesz sie na linki bic dot. info o USA i gospodarce to naprawde POLECAM to:
http://www.gold-eagle.com/editorials_05/willie042607.html
rotux / 2007-05-27 21:19 / Uznany Gracz Giełdowy
no to: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3eb72f83bbf3ee6f.html
albo źródło: http://futures.tradingcharts.com/javachart/TR/67?returl=w2
linkę zaraz przeczytam dokładnie, ale conclusion taki jak w co drugim artykule na
http://www.financialsense.com/metals/main.htm - znaczy się zapinać pasy startujemy Auuu ;)
lefek / 2007-05-27 19:57 / Bywalec forum
Czy dobrze rozumiem, że w swoich spekulacjach w ogóle nie bierzesz pod uwagę tego co się wydarzyło na rynkach kapitałowych ???? .. hmm .... gratuluję szklanej kuli która Ci podpowiada przyszłość .... moja coś szwankuje ...

pozdrawiam :-))
PedroGonzalez / 2007-05-27 20:04 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie, ze biore wszystko pod uwage...gdybym byl wszechwiedzacy to bym tu nie siedzial tylko bym pewnie wlasnie bral kompiel w basenie przed swoja willa :-) Ja tylko daje sygnal i rownowage do tego co kolega powyzej napisal...dlaczego jego o "szklana kule" nie posadziles tylko mnie ? a powiem Ci dlaczego..bo on napisal o leku ktory wszyscy maja od kilku tygodni i wizja dobrego zakonczenia nie jest przyjmowana do twojej swiadomosci wiec wolisz jego analize :-)) pozdrawiam i zycze szerszego ogarniecia spraw i pamietania o takiej madrej maksymie:"Takie widzisz świata koło, Jakie tępymi zakreślasz oczyma " :-))
PedroGonzalez / 2007-05-27 19:53 / Uznany Gracz Giełdowy
to ja tez wykresy dorzuce jak kolega powyzej co by uwiarygodnic sie troche ;-)))
wykresy 10letnie...granice, ktore jeszcze z 2-3 lata temu bylyby przez analitykow nie osiagalne :-) a jednak...
http://stooq.pl/q/?s=usdpln&d=20070525
http://stooq.pl/q/?s=eurusd&d=20070525

ale czy nie da sie jeszcze dalej ? ale dlaczego nie ?? :-))
lefek / 2007-05-27 20:03 / Bywalec forum
re Pedro.....
Mam pytanie ....
Czy znasz budowę i znaczenie wskaźnika BPI ???
i czy wiesz co może się zdarzyć jak obligacje spadają??

Niestety , ale tego uczy historia którą .... odrzucasz.

Dlatego jeszcze raz gratuluję dobrze działającej szklanej kuli , którą posiadasz ......

pozdrawiam :-))
PedroGonzalez / 2007-05-27 20:09 / Uznany Gracz Giełdowy
to jest z 2002 roku..dotyczy USA
"Na rynku amerykańskich obligacji skarbowych doszło do silnej zmiany trendu (patrz obligacje 10-letnie i 30-letnie). Czyżby koniec hossy na tym rynku? Byłby to bardzo zły sygnał, zważywszy iż na rynku akcji w dalszym ciągu nie można ogłosić nadejścia hossy. Dwie bessy na dwóch rynkach: akcyjnym i papierów dłużnych nie wróżą nic dobrego. Widać wyraźnie, iż wielcy rozgrywający (czytaj: fundusze inwestycyjne i emerytalne) zaczynają się miotać od ściany do ściany. Zaczyna brakować miejsca do spokojnego inwestowania. Jeszcze tylko na rynku nieruchomości trwa hossa, ale i ta pewnie niedługo się skończy. Co wtedy? Złoto? Surowce? A może ucieczka kapitału za granicę do takich miejsc jak Szwajcaria, Unia Europejska?"

zalwaz na slowa:"na rynku nieruchomosci JESZCZE trwa hoss" - co ? mamy 2007 i dopiero teraz sygnaly sa o spadkach sprzedazy
pisze o obligacjach...zerknij z roku 2002: http://www.bankier.pl/wiadomosci/img/e/Portal/Data/Att/Pieniadze/bond30_021022.gif

nie mam wiecej pytan :)
lefek / 2007-05-27 21:20 / Bywalec forum
Jak sam napisałeś, .... jesteś wiecznym optymistą ... i bardzo dobrze ...
a po za tym chyba mnie nie zrozumiałeś ..... wydaje mi się, że mówisz o Bessie ... a ja oczekuję korekty, która w/g mnie musi nastąpić ....
i jeszcze jedno ... nie odpowiedziałeś na moje pierwsze pytanie ..... czy mam rozumie, że jest ci trudno się do tego przyznać !!!!

i jeszcze jedno .... mam rozumieć , że nie powinienem przedstawiać swojego poglądu na temat naszego i innych rynków według CIEBIE ....
Cóż ... chyba się nad tym zastanowię ... i przepraszam ,że odważyłem się cokolwiek napisać nie po Twojej myśli ....

pozdrawiam :-))
..
PedroGonzalez / 2007-05-27 21:42 / Uznany Gracz Giełdowy
alez skad :-)) wlasnie o to chodzi zeby opini bylo jak najwiecej..a moja kontra wobec twojego pogladu spowodowala, ze musiales to potraktowac jako wyzwanie i sklonilo to do dalszej (podkreslam kulturalnej) wymiany zdan :-))) "i przepraszam ,że odważyłem się
cokolwiek napisać nie po Twojej myśli" no chyba sie nie poddasz ?? :-))))

a co do pytania o BPI to co chcesz udowodnic ?? Ze taki analityk techniczny jestes, ze wkleiles mi czyjas analize ?? jakbys to sam zrobil to bym Ci podziekowal za trud a tak ? :-))) ja biore wszsytkie czynniki..nie tylko AT...a co do korekty...skad wiesz jak nasza GPW sie zachowa skoro przy znaczacych wzrsotach nasz WIG praktycznie stoi ?? :-)) nie wszystko jest takie oczywiste :))
lefek / 2007-05-27 22:09 / Bywalec forum
Co do BPI to nie jest trudno zobaczyć, że podaję ten wskaźnik również dla naszych indeksów ..... więc niestety robię to sam osobiście ... co do BPI indeksów w USA to korzystam z powyższych wykresów, szkoda, że nie mają BPI Nikkei/Daxa czy innych indeksów światowych, bardzo by ... nie tylko mi ... pomogły, niestety musisz uwierzyć mi na słowo.
A co do pytania na ten temat, to nic Ci nie chciałem udowodniać, tylko szukam kogoś do dyskusji w tym temacie gdyż jak przypuszczam bardzo mało spekulantów w naszym kraju zajmuje się AT metodą O/X ... szkoda , że nie znalazłem adwersarza w Twoje osobie ....

pozdrawiam -))
PedroGonzalez / 2007-05-27 22:15 / Uznany Gracz Giełdowy
no niestety...teamty bardzo ciekawe i tematyka liznieta z lekka jednak potfornie duzo czasu to zajmuje i nie daje rady gonic wszystkiego na raz :-))) docelowo chcialbym miec na Pececie jakis programik typu metastock na tyle skonfigurowany i uzupelniony we wszystkie dane zebym mogl sobie poustawiac zakresy do alarmow..do tego info z espi i mozna pojechac po bandzie w DT :-)) ale to bym musial rzucic robote i nic innego nie robic :-))) puki co stopa zwrotu z pensji jest wyzsza niz z zyskow na gieldzie i do tego ryzyko mniejsze..wiec wole dywersyfikowac moje dochody zasilajace moj budzet domowy :-))

rowniez pozdrawiam :-))
Doxon / 2007-05-27 18:58 / Tysiącznik na forum
Drodzy państwo. Czyli jak dobrze rozumiem dzien ustalenia odjęcia prawa poboru nastąpi w dniu D+3 po splicie czyli jak chce miec PP Fonu musze sprzedać bytom? Proszę o pomoc bo wszedłem po całości w Bytom i nie wiem co się dalej stanie.Tym bardziej że od piątku jestem juz 90% na minusie na tej spółeczce.

P.S Litości
Faluch / 82.210.131.* / 2007-05-27 21:45
Ten temat był wałkowany na forum prze cały weekend 20x!!!!
proponuję przejrzeć historię........
okocim / 2007-05-27 20:14 / Bywalec forum
Darujcie złośliwości bo robicie forum podobne do tego na bankierze. Co w tym złego ze ktoś zapyta o rade. Skoro jestes taki c*** to napisz list do Mikołaja, a nie zaśmiecasz formu.

Litości. Załosne.
Doxon / 2007-05-27 21:15 / Tysiącznik na forum
Okocim - Mocne !!!
rotux / 2007-05-27 19:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren czy Ty to widzisz?...
krepek / 2007-05-27 19:19 / portfel / Tysiącznik na forum
rotux....sadze ze obecny weekend zarezerwowany jest dla PP ki Slitu bytomia....tak popularna spolka, goszczaca prawie u wszystkich forumowiczow wprowadzila takie zamieszanie i dzorientacje:)
krepek / 2007-05-27 19:09 / portfel / Tysiącznik na forum
no jak cchesz mniec pp fona to do czego ci bytom, aby dostac pp fona to musisz miec akcje fona, a jak masz akcje bytomia to dostaniesz pp bytomi i to we wtorek chyba....a piatek byl split wiec nie wiem czy jestes na minusie...
bigus / 83.31.133.* / 2007-05-27 19:08
split niema nic wspólnego z pp , a nie jesteś -90% bo dokonano splitu więc masz 10 razy tyle akcji
Doxon / 2007-05-27 19:25 / Tysiącznik na forum
No własnie nie wiem czy to nie ma związku bo jak w zeszłym roku kupiłem mastersa za 2,8zł to tez byly prawa poboru i split a teraz masters jest po 0,69 czyli rachunek prosty 75% na minusie a zapakowany w to jestem po sam dach :(((
krepek / 2007-05-27 19:27 / portfel / Tysiącznik na forum
split nie oznacza ze tracisz 75%..........

2007-05-27 19:08:21 | 83.31.133.* | bigus
split niema nic wspólnego z pp , a nie jesteś -90% bo dokonano splitu więc masz 10
razy tyle akcji
Doxon / 2007-05-27 19:41 / Tysiącznik na forum
No to hurra jestem bogaty! (joke).
P.S Wkurzają mnie te gadki o bytomiu. Ma go chyba tylko pasterz warren i jego trzódka czego najlepszym przykładem jest to że ślepo poszli za nim w tą spółkę.Podniecali sie splitami i PP nie wiedząc nawet co to jest i jaki ma wpływ na spółke a teraz nie wiedza jak to ugryźć.Warren jeszcze chyba nie dal znaku czy sprzedawac w poniedziałek czy brac pipki.Juz tyle postów powstalo o tych pp że sie nie dobrze robi.Nawet Warren napisał odezwe do swoich owieczek co ich czeka a mimo to dalej i dalej ktos zadaje pytania typu "kiedy jest dzien odjecia prawa poboru?".Co to za nomenklatura w ogóle?No nic jak dla mnie spółka kabaret z takim akcjonariatem życze dużo sukcesów.Pzdr
PedroGonzalez / 2007-05-27 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy
"Problem zwiazany z poruszaniem sie w obrebie tlumu jest to, ze takie zbiorowe dzialanie wzmaga zgubne sklonnosci psychiki. Prowadzi to do sytuacji, w ktorej jednostka podejmuje decyzje zgodne z glosem tlumu, a nie na podstawie slidnych analiz. Sprawe dodatkowo pogarsza to, ze poczucie wstydu zwiazane z wyborem niewlasciwej inwestycji jest o wiele slabij odczuwane, jesli mamy swiadomosc, ze inni popelnili ten sam blad. Nieszczescia lubia chodzic parami" (koniec cytatu - "Psychologia Inwestowania" John Nofsinger)
PedroGonzalez / 2007-05-27 20:11 / Uznany Gracz Giełdowy
acha..dodam, ze wcale taki madry nie jestem bo sam dalem sie na Zach'a 14-stego nakrecic i po dupie dostalem...no ale jak sie czlowiek nie przewroci to sie nie nauczy :-)
pozdrowienia dla Zach'owocow ;-)
krepek / 2007-05-27 18:25 / portfel / Tysiącznik na forum
http://www.euro2012.twornica.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=23
rpp / 2007-05-27 18:13 / Tysiącznik na forum
http://wprost.pl/ar/?O=107234
bigus / 83.31.133.* / 2007-05-27 17:57
Proszę niech ktoś bardziej obeznany niż ja w PP potwierdzi lub zaprzeczy . Jeśli niechcę załapać się na prawa poboru bytka to muszę go zbyć jutro bo w wtorek kurs będzie skorygowany o wartość pp , a w czwartek na moim rachunku pojawią się prawa poboru
valjean / 2007-05-27 17:36 / Galernik
"Sowińska: zbadać, czy teletubisie nie promują homoseksualizmu"
___________________________________________
ciekawe ile czasu minie jak giertych weźmie się za bolka i lolka, kubusia puchatka z krzysiem, misia uszatka, coralgola, pszczółkę maję i myszkę miki

głupota w LPR jak wszechświat - rozszerza się w nieskończoność
leo7 / 2007-05-27 18:00 / Bywalec forum
ale za to jakich maja wybitnych reprezentantow, na czele z poslanka sobecka (celowo z malej)...
sumani / 2007-05-27 17:53 / Plankton giełdowy
poważnie- to powiedziała ?
valjean / 2007-05-27 17:29 / Galernik
"...Obsesyjna inkwizycja antykomunistyczna i antysowiecka, wprowadzona metodami komunistycznymi i sowieckimi walczy o to by ekshumować widma ideologii i reżimu - zauważa "La Repubblica""
_________________________________________
ale co oni na tej prowincji mogą o true świecie wiedzieć ;)
rotux / 2007-05-27 18:31 / Uznany Gracz Giełdowy
cześć Valjeanie
uwolnij na chwilę umysł i rzuć okiem tu: http://mariusz.salon24.pl/16692,index.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy