Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wielkie ssanie, a indeksy spadają

Wielkie ssanie, a indeksy spadają

Money.pl / 2007-05-25 18:10
Komentarze do wiadomości: Wielkie ssanie, a indeksy spadają.
Wyświetlaj:
piciu / 2007-05-27 16:17 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rok 1410, przeddzień Bitwy pod Grunwaldem. Obóz Polaków. Wszyscy śruba jak
okręt. Ledwo łażą, pod każdym drzewem hafty, biba na maxa. Jagiełło leży
orzygany w namiocie pierwszy odjechał bo ma słaby łeb. Obóz Niemców;
jeszcze gorzej. Zaczęli już od rana, wszyscy wygięci, nawet konie się
uwaliły, jeden koń drugiemu wkłada kopyto do paszczy, żeby się wyrzygał,
rycerze łażą, naparzają się na niby mieczami; ogólny gnój!
Na drugi dzień Ulrich się budzi, łeb go napier..., kac wielki, chwyta się za
głowę i woła giermka:
Te, słuchaj gościu; pójdziesz do Jagiełły; tam za ten pagórek, dasz mu te
dwa miecze i powiesz mu, że my wczoraj z chłopakami pochlali, mnie łeb
n********* i w ogóle że dzisiaj nie da rady! Powiedz że może jutro się
zetrzemy czy jak? ok.?
Okej! Giermek wziął miecze pod pachę i idzie wężykiem do Jagiełły; trochę
się potyka i czka, bo se rano klina wziął i go trzyma fest jeszcze.
Przyszedł do Władzia i mówi:
Dobry! Ja tam nie wiem, ale szef mnie tutaj przysłał i kazał dać te dwa
miecze - wbił zamaszyście w glebę miecze - i kazał powiedzieć że u nas
wczoraj była impreza i dzisiaj nie da rady, może jutro!
Nie, no wszystko ok., my tam z chłopakami też nielicho wczoraj
zabalowaliśmy, naprawdę nie ma sprawy - ale materaca gościu to mi nie
musiałeś przebić...
warren buffet / 2007-05-27 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Fundusze inwestycyjne: obniżek nie będzie
(Parkiet, pr/27.05.2007, godz. 09:11)
Albo duży zarobek i wysokie opłaty, albo małe zyski i porównywalne do zagranicznych funduszy marże - mówią TFI. Ich fundusze zarabiają sporo dla klientów, ale też narzucają wysokie prowizje - pisze Gazeta Giełdy "Parkiet".
sumani / 2007-05-27 16:38 / Plankton giełdowy
no cóż takie prawa hossy...
robunio73 / 2007-05-27 16:42 / Tysiącznik na forum
Na TV Biznes prezes Analizy Online też mówił, że obniżek na razie nie może być. Dużo funduszy dopiero teraz zaczyna zarabiać więc muszą się odkuć. Ponadto ponoszą duże koszty dystrybucji jednostek.
sumani / 2007-05-27 16:49 / Plankton giełdowy
zobaczymy jak będą śpiewać jak przyjdą "chude lata".....
warren buffet / 2007-05-27 16:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no, w ogole to może jeszcze na minusie są =) i dopłacają do tego biednego i biednie wynagradzanego interesu =)
modliszka / 2007-05-27 15:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrowienie dla wszystkich Moneyowów, od Piotrusia Klatta :-) a teraz w myśl utworu "Sufujące buty" idzieny nad Wisłę nie surfingować, ale na browek - taka piękna niedziela :-))))

Pozdrawiam
valjean / 2007-05-27 12:18 / Galernik
2007-05-26 22:06:12 | *.*.*.* | TRODEL | komentowany artykuł
Re: Wielkie ssanie, a indeksy spadają [3]
to znakiem tego, ze zle robie trzymajac akcje po splicie czekając na PP ale sam nie wiem
bo bytka kupowałem po 70 zł to z drugiej strony jakie mam wyjście a może faktycznie
sprzdać z duzą stratą aby nie mieć więcej w plecy. może ktoś co doradzi ???????????

aha czyli ma rozumieć że od wtorku będą notowane PP i Akcje czy jak bo sam naprawdę już nie wiem
________________________________________________________________
sympatyczny kolego Trodel- jeśli w ciągu następnych 6ciu miesięcy nie nastąpi odwrócenie trendu to na 99% trzymając dalej papiery zarobisz na tej inwestycji. niestety nikt nie wie czy i ile jeszcze będzie trwała hossa (mówię o poważnych ludziach) więc ciężar decyzji i ryzyko musisz podjąć sam. i rada- z wypowiedzi wynika że wiedzę na temat rynku kapitałowego delikatnie mówiąc masz niezbyt szeroką, proponuję więc odwrócić kolejność czyli najpierw edukacja a później inwestycje ;)
pozdrawiam
valjean / 2007-05-27 12:25 / Galernik
PP nie będą notowane od wtorku, jeśli nie sprzedasz akcji jutro pojawią się na koncie w piatek, termin notowań na razie nie znany. jak zaakceptują prospekt (knf) wtedy dopuszczą do notowań pp (mniej więcej, czasowo zależne najbardziej od samej firmy bo musi poskładać wnioski, prospekty i inne takie duperele)
;)
valjean / 2007-05-27 12:11 / Galernik
Aron - coś dla Ciebie:

http://rozmowy.onet.pl/_loinc/sonda/wyniki.html?ITEM=9804&MIEJSCE=undefined

;)
Aaron / 2007-05-27 21:23 / portfel / Bywalec forum
Ja nie wypowiadam się. Nie chcę być spalony na stosie Przeszedłem do podziemie .Wiem w jakim jestem kraju i na jakim forum pozdrawiam .
lukpac / 193.217.200.* / 2007-05-27 11:30
witm wszystkich
Jarg buciki juz maja 220.000.0000 kapitalizacji nie myslisz ze pora powoli oddawac po troszku ten kasek?
pozdeawiam
Jarg / 2007-05-27 13:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Trzeba oceniać na bierząco sytuację w firmie. Na razie nie dostrzegam sygnałów wyczerpania się możliwości tego papierka. Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam
Balbinattor Edzy / 2007-05-27 01:31
Jeśli ktoś stara się TU myśleć
to jest to BRYDZIA
anonim_03 / 2007-05-27 10:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzieki gosciu,
na kolana mnie swoją roztropnością powaliłeś.
Jarg / 2007-05-27 09:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czemu jesteś taki zgryźliwy? Straciłeś cały majątek na giełdzie?

A swoją drogą Brydzia na pewno będzie szczęśliwa mając takiego admiratora.
warren buffet / 2007-05-27 10:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
To może zrobimy zrzutke ;( ?
marlowe / 2007-05-27 01:10 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Właśnie rozmawiam z Pablem o opcjach. Ale jaja :) Nie wiedziałem, że tyle o nich nie wiedziałem :D:D
Teraz już wiem, jak dużo jeszcze nie wiem. To takie budujące :D:D
Katon / 2007-05-27 01:29 / "Walczący z wiatrakami"
mozesz po krotce powiedziec o co chodzi z tymi opcjami?:D widzialem ze na spadkach niektore ladnie rosna...:) tyle wiem o opcjach :P
marlowe / 2007-05-27 01:40 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Nie mogę powiedzieć pokrótce. Tym bardziej, że sam mam w tym temacie wiedzę dosyć powierzchowną. Do tej pory umiałem je tylko kupować. Pablo mi właśnie tłumaczył jak je wystawiać i jakie wielkie ryzyko się z tym wiąże :)
marlowe / 2007-05-27 00:58 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ktoś tu jest jeszcze?
marlowe / 2007-05-27 01:10 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
szkoda :)
warren buffet / 2007-05-27 00:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Czytam i czytam to forum i coraz wiecej ludzi pyta o PP, nie rozumi tego aspektu to nakreśle tu droge.

Split to chyba wiadomo, prawda ? mamy 1 akcje za 100 zł, jest split 1:100 to po splicie mamy 100 akcji po 1 zł. Wartościowo nic sie nie zmienia.

Prawa Poboru.
Najpierw spółka w komunikacie ogłasza dzien ustalenia prawa poboru. niech jest to na przyklad 31 maj 2007. to jest czwartek. zgodnie z zasadą D-3 kurs będzie skorygowany o nową emisje we wtorek 29 maja, a więc kto nie chce praw poboru musi sie ich pozbyć do końca poniedziałkowej sesji 28 maja. I odwrotnie. Kto chce sie załapać na PP musi posiadać na koniec sesji owe akcje. I teraz najwiecej kontrowersji co dalej. A nic dalej. Musimy troszke poczekać. 31 maja pojawi sie nam ślad na koncie, że mamy nową emisje w postaci praw poboru. I teraz przed zapisami owe prawa po okreslonej cenie mogą - ale NIE musza byc notowane. Jesli są notowane mozna je zbyc i problem z glowy. Jesli nie są ustalone dni zapisu podstawowego i dodatkowego. Kto sie nie zapisze, TRACI swoje prawa poboru, ktos sie juz w zapisie dodatkowym nimi zaopiekuje. Zapisy na akcje musza byc ze srodków podstawowych, tzn takie ktore mozemy wyplacic. nie mozna placic naleznosciami, ktore do 3 dni mają dojsc. Kiedy sie zapiszemy, czekamy albo na PDA, czyli równoległe notowania praw do akcji z akcjami - kurs wyznaczają stare akcje, albo czekamy na asymilacje - połączenie starej emisji i nowej.

mam nadzieje ze na forum juz nie bedzie technicznych pytań. pozdro i dobrej nocy.
warren buffet / 2007-05-27 00:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dodam, ze od 31 maja do zapisu moze upłynąć nawet pół roku, a nawet dłużej. to poprostu mrozenie kapitału. jak zwał tak zwał.
gekko-n nielogo / 70.234.103.* / 2007-05-27 13:08
Elkop?

No i ja jeszcze siedze z Tritonem, już chyba ze 3 miechy ...
lelekx / 2007-05-27 07:01 / Walk beside the pony
Jakie mrożenie ,przecież jeszcze nie masz zablokowanych środków- jeszcze sie nie zapisałeś :)...Pozdro
warren buffet / 2007-05-27 10:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
miałem juz sytuacje, ze sie zapisalem i pol roku czekalem :)
TaS / 2007-05-27 15:46 / Tysiącznik na forum
jedno jeszce pytanie, Warren, w tej kwestii. Jak technicznie wyglada kwestia zapisania się :) musze do biura skoczyć, czy zadzwonić? i w którym momencie muszę realnie ową gotówke wpłacić?
Balbinattor Edzy / 2007-05-27 01:30
dobry jesteś (gratulacje) - jesteś popularny (na forum)
głupi jesteś (współczuję) - ciułasz na giełdzie (zero)
marboru / 2007-05-27 00:23 / portfel / "Bankier giełdowy"
Forum potrzebny jest dzień z sesją...
Dobranoc.
Mozart / 2007-05-27 00:24 / Tysiącznik na forum
bez sesji tez trzeba przetrwac
Mozart / 2007-05-27 00:20 / Tysiącznik na forum
lojka,brydzia, modliszka, A2 gdzie k...a jestescie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy