Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wielkie ssanie, a indeksy spadają

Wielkie ssanie, a indeksy spadają

Money.pl / 2007-05-25 18:10
Komentarze do wiadomości: Wielkie ssanie, a indeksy spadają.
Wyświetlaj:
Merowin / 2007-05-26 19:23 / Bywalec forum
u mnie znowu burza, a jaki grad
JA / 2007-05-26 19:27 / Tysiącznik na forum
a u mnie 35 i duchota na maxa
Merowin / 2007-05-26 19:31 / Bywalec forum
to juz wole burze, ale bez gradobicia
Krzych / 2007-05-26 19:10 / Płoteczka na forum
wiadomosci.onet.pl/1542087,10,1,1,,item.html
troche kapitału napłyneło na giełdy Europy środkowej. Na nasze podwórko całe 34mln.$
rotux / 2007-05-26 19:55 / Uznany Gracz Giełdowy
artykuł już był, btw jest tam ciekawy akapit o bilansie przepływu zagranicznego kapitału liczonym od początku roku...
warren buffet / 2007-05-26 18:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale nudna sobota, chyba na ryby se sprzęt kupie...
Krzych / 2007-05-26 18:47 / Płoteczka na forum
pozdrawiam.
ja dzisiaj już o 4 rano pojechałem , ale marne wynik 1 okoń ok.30cm.Masz blisko fajne zbiorniki , od tego roku otwarta Pogoria IV , piękna czysta zródlana woda , zarybiona szczupakiem a okonia moc o białej rybie nie wspomnę.Od strony Dąbrowy dostępny brzeg , przeciwna strona niedostępna , tylko terenówka.
warren buffet / 2007-05-26 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kiedyś sie za to wezme, bo lubie cisze i spokój. wbrew pozorom.... pozdrawiam !
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-05-26 18:43
Ja Warreno w tamtym roku kupiłem na rynku od rosjanina...
warren buffet / 2007-05-26 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Ty sie lepiej szykuj w poniedzialek na 60 zł na bytku =)
Indy / 2007-05-26 19:20 / Bywalec forum
moja dziewczyna ma uraz do wędkarzy więc ja tylko wędka w dłoń ,wódka pod pachę :)
i wilk syty i łowieczka cała :)
Krzych / 2007-05-26 19:23 / Płoteczka na forum
"czy brać będą czy nie będą zawsze trzeba chodzić z wędą"
warren buffet / 2007-05-26 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
:D
parvus / 2007-05-26 17:35 / "Nocny Marek"
witam wszystkich w sobotnie popołudnie,,,, tym razem z Wrocławia :)
Doxon / 2007-05-26 16:21 / Tysiącznik na forum
Co Ty za bzdury wymyślasz z tym IPO? Na tych podyplomowych Ci takich rzeczy nagadali?
koro / 2007-05-26 15:46
Piszę pierwszy raz i dziś tylko w formie powitania.
Uczestnicy tego forum sprawili że zaglądam tutaj od miesiąca i czytam codziennie wasze przemyślenia.
Postaram się aby to Moje "wtargnięcie" coś wniosło nowego a na pewno nie "zepsuło" tego co stworzyliście..)
Pozdrawiam wszystkich
rotux / 2007-05-26 18:17 / Uznany Gracz Giełdowy
witamy na pokładzie :)
Tapir666z / 2007-05-26 15:14 / portfel / "Jak na razie leszczyk"
Witam.
Mam już zamieszanie w głowie. Jak 1.06 jest dzień PP Żurawi to na którą sesję będzie ustalany nowy kurs odniesienia? na 30.05 czy 2.06?
plejer / 2007-05-26 15:22 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
trzy dni wczesniej
krepek / 2007-05-26 20:42 / portfel / Tysiącznik na forum
robocze oczywiscie:)
valjean / 2007-05-26 12:38 / Galernik
"-Żandarmeria Wojskowa prowadzi już postępowania w sprawie przetargów na dostawy sprzętu dla polskiej armii - powiedział Aleksander Szczygło"

"dowody przekrętów zostały zniszczone w takich jak ta niszczarkach, to że ich nie znaleźliśmy nie znaczy że ich nie było"

"politycy SLD mają tajne konta w bankach szwajcarskich, niestety banki te nie chcą nam udostępnić listy i wglądu w te konta"

"tem Pan już nigdy nikogo życia nie pozbawi"
____________________________________________
Kopernik też była kobietą a ciemny lud się łapie na grę słów ;)
p.s.
nie bronię lewicy, pokazuję mechanizm społecznego osądzania przez PiS. kiedyś ludzie składali dymisje za takie rzeczy ale to było w czasach gdy honor nie był tylko słówkiem w wikipedii
barakuda / 2007-05-26 13:21 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
cześć Galerniku.... widzę to wszystko i cieszę się ,że nie jestem ortodoksem katolickim , bo powinienem odciąć tę rekę , która zgrzeszyła ( stawiając krzyżyk na PIS)...
a ostatnie pogrywki w sprawie lekarzy to szczyt szczytów (g....o na Mount Everest)
senator / 2007-05-26 17:51 / portfel
portfel -12%- jedyne pocieszenie to udana spekuła w piatek na centrostalu, Prezydent mówi mi, że " lekarze na pewno nie dostaną podwyzki w tym roku" ( Prezydent z dużej litery przez szacunek dla urzędu) , a ja mu na to że to wolny zawód w wolnym kraju gdyby tego nie zauważył- nie muszę dłużej szargać zdrowia dniami i nocami w szpitalu. Pójdę " na swoje". A teraz oczywiscie ruszam sprzatać na działce, rozpalać grila i delektować się zimnym piwem kątem oka ogladając mecz. Miłej soboty, czeka nas piękna , ciepła noc.
valjean / 2007-05-26 13:33 / Galernik
;)
koniec pracy, zaczynam weekend......
barakuda / 2007-05-26 14:29 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
ja też , za godzinkę wyjeżdżam na ryby...i mam wszystko w ....strefach przydennych...
Kilgore / 2007-05-26 11:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sto lat się nie wpisywałem po ostatniej, niezbyt inpsirującej wymianie poglądów. Ale witam wszystkich serdecznie. Nie będę zanudzał. Pochwalę się tylko Kolastyną - niedługo po długim w-endzie wpakowałem się tam na 50% portfela średnio po 4,07, na razie złoty strzał, jeszcze nie na miarę Bytomia, ale perspektywy wydają się świetlane. Czy jest tu jeszcze jakiś fan/fanka Kolastyny?

Jako że jest w-end, złamie regulamin forum (sz.p. Needle kiedyś zabronił mi politykować bo się nie znam, ale reguły są po to żeby je łamać ;). Tak więc do rzeczy...Co sądzicie o tłumaczeniu Jarosława o koncie w banku? Żeby mu nie zrobili przelewu łapówkarskiego, ma konto na matkę? :DDD
Moja ocena: nie dość że paranoik to jeszcze nie kuma że od teraz jak ktoś zrobi przelew jego matce, to będzie musiał ją lub siebie posłać do p******. Ewentualnie ona pójdzie siedzieć a on się do niej przeprowadzi. Jaja jak berety :DDDD

trzymajcie się i zysków rzyczę :)
Kilgore / 2007-05-26 11:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
p i e r d l a się nadgorliwie ocenzurowało ;)
valjean / 2007-05-26 12:23 / Galernik
myślę że to jest lepsze niż paranoja premiera:
"Bestry, były nauczyciel, który jak ujawnił "Super Express", w latach 80. stracił pracę z powodu molestowania, ma na koncie ponad milion złotych, mieszkanie warte 1,9 mln zł, udziały w kilku spółkach i gospodarstwo rolne o powierzchni 539 ha. W 2005 r. Bestry podał, że na roli zarobił 1,3 mln zł. W tym roku jeszcze nic, bo dopiero zbliżają się zbiory."
__________________________________________
a zus płaci za niego Pan, Pani i ja oczywiście
TaS / 2007-05-26 15:06 / Tysiącznik na forum
po prostu dobrze gospodarzy ;)
marboru / 2007-05-26 10:42 / portfel / "Bankier giełdowy"
Na forum bezruch....
Piękna sobota więc pewnie wszyscy korzystają z aury?
Sam również podążam.)
Do poczytania:
http://biznes.onet.pl/2,1542087,wiadomosci.html
inwestor1975 / 2007-05-26 12:32 / Tysiącznik na forum
również do poczytania
http://biznes.onet.pl/0,1542535,wiadomosci.html
czyli hossa ale. Czy to już maksimum jej możliwości?
moze koniec !
marboru / 2007-05-26 10:12 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witam.
Co sądzicie o Polnordzie?
Przyglądam się od dłuższego czasu....i widzi mi się, że to nie koniec podążania na pn.
Kilka sesji w fazie konsolidacji..........technicznie też nie wygląda źle.
Proszę o opinie.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-05-26 10:27
jedna informacja mnie pocieszyła po spadku zdzicha- spotkanie Polnordu z PKO Iwestycje, oraz wcześniejsza o współpracy Polnordu z Chinczykami...
Za rok, dwa może coś z tego będzie- nie wierzę,że polskie firmy będą w stanie wybudować to wszystko bez małych,żółtych, wykwalifikowanych, sprawnych rączek...
marboru / 2007-05-26 10:30 / portfel / "Bankier giełdowy"
Ja myślę, że w krótkim okresie spółeczka da wiele radości...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-05-26 10:43
nie mam nic przeciwko
zdzichu czuję, że też:)
dobra, trzeba korzystać z pogody...
-ri- / 2007-05-26 09:54 / portfel / "Mały Miś"
Witam
Ma ktoś jakieś informacje na temat K.Moski.
Może jakiś link.
Kada informacja mnie interesuje.....
Pozdrawiam

Jeżeli to nie kłopot to można pisać na meil
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-05-26 10:00
co chcesz wiedzieć?
Jarg / 2007-05-26 10:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cwaniak i krętacz - to podstawowe informacje, które powinny wystarczyć...

Witam wszystkich
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-05-26 10:11
cześć,
bronić Moski nie będę bo go nie znam...
ale na lentexie i novicie zarobiłem
a lentex od kiedy pojawił się tam Moska z minusowych wyników ma dodatnie...
Jarg / 2007-05-26 10:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj,
Ja nie neguję, że na Mośku, Eli, czy Zientarze nie można zarobić... Sam wyciągnałem niezły procent w zeszłym roku na Lubej. Ale inwestując razem z tym "towarzystwem" trzeba mieć się na baczności.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-05-26 10:25
to fakt.
myślę, że jednak Moska koncentruje się się na leniu i okolicznych firmach co wychodzi z pożytkiem dla całej grupy lentex,novita, ztserg,hygienika itd. Trochę chyba dojrzał...
choć już nic z jego spółek nie posiadam-przygodę sobie cenię:)
warren buffet / 2007-05-26 09:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Romanowi Karkosikowi chyba skończyły się pomysły.

Pomysły, którymi można karmić głodnych inwestorów spragnionych dowolnej absurdalnej nawet informacji.

Jedna z należących do niego spółek, o wdzięcznej nazwie Midas, poinformowała właśnie, że wycofuje się z nowej emisji akcji.

"W XVIII wieku powstała kompania do prowadzenia przynoszącego niezwykłe korzyści przedsięwzięcia, o którym nikomu nic nie będzie wiadomo"

(Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów, Charles Mackay ,1841 r)
warren buffet / 2007-05-26 09:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Pozwalam sobie w całości zacytować powody, bo jest to majstersztyk. Majstersztyk "Gamboni*

"Zasady tej gry opisał Victor Sperandeo, w swojej książce Trader Vic. Ma ona wyjątkowo proste zasady, które Sperandeo przytacza publikujac historyjkę Joego - bardzo dobrego gracza w karty, który pewnego razu szukając partnerów do gry (oczywiście za jak najwyższą stawkę), znalazł się na farmie, gdzie właśnie trwała gra w gamboni. Na stole w puli leżało 40 000 dolarów i Joe przyłączył się do gry. W pewnym momencie, gdy w ręku miał fulla z asów i dam, znacznie podwyższył stawkę. Farmer przy stole sprawdził i wyłożył trzy trefle i dwa kara bez większego znaczenia. Gdy zaczął zgarniać pieniądze Joe zaprotestował, wówczas farmer wskazał mu tabliczkę na jednej ze ścian lokalu "trzy trefle i dwa kara tworzą Gamboni. Najwyższy układ kart w tym lokalu"


Joe mimo wściekłości postanowił grać dalej, znając już zasady i niedługi czas potem otrzymał do ręki Gamboni. Postawił wszystko co miał. Farmer ponownie sprawdził pokazując sekwens kart. Gdy Joe zaczął zbierać pieniądze powstrzymał go pokazując tabliczkę na innej ścianie "W tym lokalu w ciągu całego wieczoru dopuszczalny jest tylko jeden Gamboni"."
-ri- / 2007-05-26 09:57 / portfel / "Mały Miś"
Zasady to ważna sprawa!!
Dziwię się jeżeli ktoś ryzykuje nie znając zasad.
;-)
TRODEL / 2007-05-26 05:01 / Bywalec forum
czy ktoś wie korzystający z DM BZ WBK dlaczego po zalogowaniu pojawia sie hasło brak dostępu
deamonstr8 / 2007-05-26 09:49 / portfel
mam pytanie,może nie w temacie ... mam 1 papier BUDVARCEDPDA po 15 zł, w poniedziałek podobno ma być debiut Budvaru. Co mi dają prawa PDA?? będę mógł w poniedziałek kupić akcje Budvaru jako pierwszy? PDA to jakiś przywilej? Sory za brak wiedzy, ale jestem zupełnie nowy:)
valjean / 2007-05-26 12:45 / Galernik
po zarejestrowaniu przez sąd będzie to 1 normalna akcja, w tej chwili jest to prawo do akcji. generalnie niczym sie nie różni tutaj (czasami np sfinkspda), sprzedajesz i kupujesz jak normalne akcje, żadnych przywilejów nie posiadasz
deamonstr8 / 2007-05-26 13:47 / portfel
Dzięki za szybka odpowiedź. Zapisałem się na 100 akcji Budvaru, przyznano mi tylko 1. Co oznacza "Średnia stopa redukcji w transzy detalicznej w ofercie Budvar Centrum wyniosła 99,38 proc."? Że ze 100 procent akcji wystawionych dla ludzików rozeszło sie aż 99,38%? Na jakiej zasadzie przyznawane są te akcje? Proporcjonalnie co do wielkości zapisu? Np. ja składam oferte na 100 - dostaje 1, ktoś składa na 1.000.000 dostaje 10.000?
TaS / 2007-05-26 15:01 / Tysiącznik na forum
doszedłeś do tego idealnie :)

redukcja kolego redukcja...
warren buffet / 2007-05-26 09:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie ma, nol2 wycofują
TRODEL / 2007-05-26 09:44 / Bywalec forum
witam

mam takie pytanie :

chodzi o BYTOM

niestety jako laik kupowałem go na górce

no i chcąc nie chcąc muszę go trzymać.

czy mógłbyś mi wytłumaczyć co to jest prawo poboru i czy pieniądze na te pp powinienem mieć na swoim koncie czy jest to odejmowane od akcji a dopiero płacę jak będą zapisy na nową emisję.

wytłumacz mi to proszę bo nie wiem jak to wszystko w praktyce wygląda

pozdrawiam
warren buffet / 2007-05-26 09:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
we wtorek bytom bedzie notowany juz po odjęciu wartosci za nową emisję. prawo poboru upowaznia cie do zapisu nowych akcji za cene w tym przypadku 1 zł. jesli masz 1000 akcji to masz 1000 praw poboru, z czego stosunek 2:1 upowaznia cie do 500 nowych akcji - czyli w dniach zapisu musisz miec 500 zł na swoim rachunku. wazne jest to, iz musisz miec kase na rachunku podstawowym a nie kase w naleznosciach, ktora ci przyjdzie za 3 dni... zapisy beda pewnie w sierpniu, wiec to jest proces rozlozony w czasie
TRODEL / 2007-05-26 09:52 / Bywalec forum
czyli w poniedziałek nie muszę mieć nic kasy na swoim koncie

dobrze zrozumiałem ???


a jak w ogóle widzisz Ty tą spółkę ????

czy warto ją trzymać chociaż na dt ????
warren buffet / 2007-05-26 09:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kasa ci bedzie potrzebna duzo pozniej, sierpien moze. spolka ma dobre plany, dobry PR, jest ogolnie ok. tylko jak sie sypnie rynek to ona tez bedzie przeceniona
xx / 217.172.246.* / 2007-05-26 08:53
podejrzewam że ma to związek z wycofywaniem nol2 z uzytku
sokoloa / 2007-05-26 03:07 / "Gorąca głowa"
Wróciłem z Juwenaliów w Łodzi... Super kumple i kapele.. wino dobre i piwo słabe.. ale nie o tym nie o tym.. wkurza mnie , że są w naszym organ'iźmie tkanki martwe.. choc te martwe to jeszcze luz, ale te chore.... to zwykłe "bad sectors" zatem najlepiej jest .. omijac i zapisywac w sektorach wolnych od błędów. Poza tym jak to w prawdziwych organach.. co pewien czas jakiś się rozstraja i nie pozwólmy sie dostroic do niego!!!

Tłumokom z bankiera itp. tylko kliknąc "dzięki"

Piszę to, bo lubię poczytac i po wymieniac się poglądami z wieloma z was. Jestem na Money od 9 miesięcy i wchodzę tu jak mam się z wami z czymś do podzielenia. Czasem piszę o poglądach czasem o tym co kupiłem, a czasem o tym co mi nie pasuje, ale SZANUJĘ każdego!

"Szacunek kluczem do zrozumienia"

Pozdrowienia dla old skuli ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy