Forum Polityka, aktualnościKraj

Wielu chorych czeka dramat, wszystko przez....

Wielu chorych czeka dramat, wszystko przez....

Money.pl / 2011-12-29 14:25
Wyświetlaj:
tUT-bUR / 213.17.182.* / 2012-01-03 13:45
Pan Piecha RESTAURACYJNY negocjator traci okazję aby milczeć!!!
Che Ernesto / 2012-01-03 13:54
Ot czym jest właśnie "genialny" rząd Donalda Tuska!!
Wapniak / 2011-12-29 21:16 / Tysiącznik na forum
A mnie się przypomniało takie mniej więcej powiedzenie pewnego nobilitowanego człowieka: Ja walczyłem z Komuną i wywalczyłem dla Was demokrację. Teraz róbcie z nią co chcecie... No i robimy.
Może na skróty? Przy tym "polskim rządzeniu", wyremontować lepiej Majdanek i Oświęcim... Będzie taniej i skuteczniej.
Piotr Stawowy / 85.202.111.* / 2012-01-02 20:14
Nie ma nic ważniejszego na swiecie niż życie i zdrowie człowieka, tym samym resort ten powinień być również najważniejszy. Tymczasem z ludźmi robi się ciągle eksperymenty. Dlaczego za insulinę Novomix 30 Penfil musimy teraz zapłacić 44 zł, podczas gdy inne mają ceny 3, 4,6, 8 zł?To nie pacjenta wina, że dla niego ta jest bardziej odpowiednia.Dlaczego z paskami do mierzenia cukru taki problem?Bez względu na liczbe wstrzyknięć w ciągu doby, brak pomiaru jest b. niebezpieczny.Pasków Optium Xido wcale nie widzę na liście a przecież mierzenie nimi jest prostsze dla starszych ludzi itd.Paski te kosztują 48 zł. Co za ,,specjaliści"ułożyli tę listę?Co z tego, że jedni pacjenci zapłacą nieco taniej, gdy inni o wiele drożej?Jak można poprzeć taką reformę?Podejmowane działania są przeciwko człowiekowi.
Wyksztalciuch / 31.62.131.* / 2011-12-29 17:54
Dramatem to jest takie głupie i głośne lamentowanie, jako "polityczny program" PiS-u.
putto / 77.254.205.* / 2011-12-29 16:37
ale jestem przekonany że Arłukowicz sobie poradzi i żerowania będzie minimalna ilość
ździcho / 213.195.170.* / 2012-01-02 20:43

sobie poradzi

A skąd takie przekonanie, ze on w ogóle chce i ma zamiar sobie "poradzić"? Co on jakiś filantrop jest? Wolontariusz na rzecz chorych? On zrobił to na polecenie bossów farmaceutycznych. To oni tu rozdają karty, a on zrobił dobrze im, bo mu tak kazali.
chichot dona / 164.127.173.* / 2011-12-29 14:25
Wątpliwości pana Piechy powinny w znacznej części zostać rozwiane, zwłaszcza po ostatniej konferencji (aktualnego) ministra zdrowia.

Mnie trochę dziwi to, że pan Bolesław nie zna mechanizmów zarządzania takim molochem jak ogólnie pojęta tzw "służba zdrowia"?
Powinien wiedzieć, że szybko nie oznacza dobrze, że negocjacje trwają długo, ponieważ jedna ze stron chce uzyskać jak najkorzystniejsze warunki w tym przypadku duży plus dla ministerstwa zdrowia. Ba negocjacje trwać będą dalej ponieważ sytuacja na rynku leków jest płynna a ministerstwo zdrowia nie brało ślubu z poszczególnymi koncernami farmaceutycznymi.
Akurat ten aspekt rynku lekowego (moim zdaniem) idzie w zdrową stronę.
Często mam takie wrażenie jak słucham polityków opozycji , zwłaszcza PiS-u czy SLD że maja silne powiązania z różnymi lobby farmaceutycznymi.
Nic na to nie poradzę, wrażenie jest bardzo silne.
Nie oznacza to bynajmniej, że jestem stronnikiem PO, choć dostrzegam plusy w ich działaniu.
Dla sapiensowatych , całe to zamiesznie jakie wokół rynków leków, wywołuje lobby farmaceutyczne za pomocą różnych narzędzi, w tym medialnych i politycznych, powinno być wyraźną wskazówką że politycy traktują ich (sapiensowatych) wyłącznie instrumentalnie, jako tzw mięso armatnie ...wróć ... wyborcze.
Dlatego nie watro wierzyć poszczególnym formacjom w ciemno.
Jak sapiensowaci to zrozumieją, to może zaczną mieć realny wpływ na to wszystko?
ździcho / 213.195.170.* / 2012-01-02 20:46

ministerstwo zdrowia nie
brało ślubu z poszczególnymi koncernami farmaceutycznymi.

Ślubu nie. Ono się oddało koncernom farmaceutycznym na służbę.

Najnowsze wpisy