Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiemy, dlaczego Polacy nie chcą głosować. Internet nic nie zmieni

Wiemy, dlaczego Polacy nie chcą głosować. Internet nic nie zmieni

Wyświetlaj:
djey / 109.125.3.* / 2011-10-13 15:14
ten ktory twierdzi ze pojscie na wybory jest jakimkolwiek obowiazkiem niech sie lepiej przejdzie do psychologa albo wroci do szkoly bo nic nie rozumie na czym zycie polega..
pisze bzdury wyssane z telewizji
lljllj / 77.252.156.* / 2011-10-13 12:14
Zróbcie nawet wybory obowiązkowe!
Cukierek11 / 2011-10-13 13:42
To wszyscy wiedzą dla czego!! Po politycy to banda oszustów i kłamców!! Wybory nie powinny być uwzględnione jeżeli frekwencja jest poniżej 50 %!!
Niedoszły Wyborca / 195.69.83.* / 2011-10-10 23:37
Tak jak zapewne wielu Rodaków, nie głosowałem, bo nie miałem na kogo. Możliwość wybierania między: Michem, Rychem a Zdzichem uznałem za brak możliwości wyboru.
Drań / 93.159.53.* / 2011-10-10 16:19
Moim zdaniem w Polsce obecna ordynacja jest zła. Powinna być ordynacja większościowa. Ten co otrzymuje najwięcej głosów wchodzi do Sejmu tak jak w Senacie. Wtedy wiesz na kogo głosujesz jako wyborca nie na partię ale na osobę. Wtedy trzon posłów stanowili by ludzie wartościowy a nie mierni ale wierni. Ponadto trzeb zmniejszyć liczbę posłów do 300 z 460, a docelowo do 200 osób. Wtedy jakość prawa jakie jest w Polsce będzie lepsza bo w Sejmie będzie więcej ludzi posiadających kwalifikacje a nie wiernych liderom partyjnym.

Następna zmiana dotyczy zwrtu kosztów głosowania przez osoby, które nie idą głosować i ulgi podatkowej np. 20 zł dla osób, które głosują. Kij i marchewka.

Trzecia rzeczy to brak finansowania partii z budżetu. Ten system utrzymuje status quo w polityce. Wyjątki są nieliczne.
spokój wodza / 62.89.83.* / 2011-10-14 09:53
Wg mnie zmniejszenie winno nastąpić w naturalny sposób do 1/3 foteli w izbie. Obrazowo sala sejmowa wyglądała by tak, że poseł od posła oddzielony byłby pustym fotelem. Dla nas taniej, dla nich przestronniej, no i cudzy przycisk do głosowania duuuuuużo dalej... ;-)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-10-10 09:31
Żeby głosować, to najpierw trzeba mieć na kogo. Co mi po internecie jak ryje i tak te same.
zrobtosam / 91.196.215.* / 2011-10-09 20:38
Potrzebne są 3 ruchy:

1. Możliwość głosowania przez internet (proszę nie wciskać kitu, że nic to nie zmieni, w Estonii był wzrost o 5%, więc w naszym przypadku to milion ludzi).
2. Możliwość głosowania na tak i na nie - czyli dodatkowego głosu na minus dla kandydatów, których się nie chce w polityce. Szczególnie w naszym kraju to by się sprawdziło.
3. Możliwość odpisania od podatku jakiejś małej kwoty, np. 50 zł za uczestnictwo w wyborach. Dla meneli niepłacących podatków, to nie będzie zachęta, bo i tak nie mają czego odliczyć, a dla większości społeczeństwa w sam raz, by przekonać do poczucia obowiązku za kraj.
spokój wodza / 62.89.83.* / 2011-10-14 10:08
Idea nr 2 bardzo fajna.
Nr 3 już nie, bo komplikuje system podatkowy i kreuje patologię pt. nie mam na flaszkę to sprzedam głos.
PHENIX / 62.244.129.* / 2011-10-09 19:38
Polacy nie chodza na wybory bo nie chca glosowac na glupszych od siebie!
mate777 / 83.30.136.* / 2011-10-11 15:22
nie wiem kogo nazywasz głupcem bo np. ludzi pana Tuska tak bym nie nazwał, ponieważ po tym jak wprowadzili(wprowadzają) Polskę w poważne tarapaty finansowe, nadal cieszą się prawie 40% poparciem ludzi, którzy poszli na wybory. Jak by byli głupi to by ten wyczyn im się nie udał.
Wacuś Młody Bódowniczy / 83.10.250.* / 2011-10-09 19:36
WydOOpcone LEMINGI -- tak jak giełda by zdechłą bez bessy i hossy tak demokracja też by zdechła bez rewolucji. Naganianie ludzi do urn, że niby kartką da się wszystko załatwic to pic na wodę i piasek w oczy. Grecja przykładem, że w Europie rewolucje to nie jakiś tam przeżytek, ale dziejowa koniecznoścć. Bez rewolucji francuskiej narody Europy by jeszcze siedziąły w mrokach ciemności, a arystokracja i obrzydliwie bogata oligarcha by cuchnęła wyuzadaniem, totalnym zdegenerowaniem moralnym i bunga-bunga na okrągło.
Oto dlaczego Polacy nie idą głosować / 79.185.183.* / 2011-10-09 15:47
I redaktorek wie dlaczego Polacy nie idą głosować! Żenada nic więcej! Wyjaśniam więc Panu że ludzie nie idą głosować ponieważ nie ma w polityce uczciwych ludzi na których można polegać jak na Zawiszy. Wszędzie tylko korupcja., kolesiostwo, złodziejstwo, prywatne interesy, oszukiwanie ludzi, brak dbałości o państwo polskie i jego gospodarkę.
satyr / 84.10.193.* / 2011-10-09 14:52
Poseł w sejmie może głosować :za, przeciw, wstrzymać się od głosu lub być nie obecny na posiedzeniu sejmu więc dlaczego czepiacie się ludzi że nie idą głosować. Jaką mają inną formę zaznaczenia tego że kandydaci na posłów im nie odpowiadają?. Ciągle te same twarze , ciągle obiecanki cacanki, merytorycznych programów zero, spotkań z wyborcami zero, o tych ludziach dowiadujemy się z plakatów, z małymi wyjątkami są publicznie znani i co na takich mamy głosować?.Brakuje na listach rubryki "żadna partia i program mi nie odpowiada", wtedy zobaczylibyśmy jaka by była frekwencja, ciekawa dla socjologów, politologów i innych badaczy społeczeństwa.
barg / 91.193.208.* / 2011-10-09 15:56
Prosty sposób: samemu zostać kandydatem. No ale po co, lepiej siedzieć w domu i narzekać, że nie ma na kogo głosować, prawda?
Kontra 39 / 178.180.114.* / 2011-10-09 16:44
Chciałbym kandydować ale nie mogę bo jako człowieka uczciwego te mafie mnie zniszczą i nie potrzebnie wydam kupę pieniędzy na kampanię wyborczą . Są układy ktorych nawet Korwin Mikke nie może przeskoczyć świadczy o tym fakt że zrobiono wszystko aby jego list nie zarejestrować w całym kraju i zrobiono to to przy pomocy PKW.
barg / 91.193.208.* / 2011-10-09 18:00
U mnie w okręgu wyborczym jest wielu kandydatów, którzy kandydują z list obecnych partii, ale do niej należą. Są to zwykli ludzi, w zwykłych zawodach typu nauczyciel, policjant, górnik, sprzedawca itd. Sugerujesz, że są oni nieuczciwi, skoro udało im się wystartować w wyborach?

Jest takie powiedzenie: "jeśli chcesz, znajdziesz sposób; jeśli nie chcesz - powód". Idealnie się tutaj sprawdza.
wq777 / 79.190.141.* / 2011-10-10 16:46
bez obrazy ale to słupy z łapanki - zapełniający listy
wyborcy i tak w większości głosują na pierwsze pozycje na listach
czyli osoby ustawione i rozreklamowane przez centralę partyjną
Centrala rządzi ! A kto rządzi centralą ? - tajne stowarzyszenia NWO
zby79 / 2011-10-09 20:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widziałeś, jak uwalili komisje śledcze? I gdzie byli Ci uczciwi posłowie? Protestowali? Gdzie byli jak rozkradano kasę na emerytury? Ilu zaprotestowało po nielegalnym przeszukaniu przez ABW mieszkania dziennikarza Rzeczpospolitej?
barg / 91.193.208.* / 2011-10-09 21:07
Najpierw trzeba uczciwych posłów wybrać. A jak się wmawia ludziom, że to nic nie da, że to trudne, dużo kosztuje itd. to nie dziw się, że do parlamentu dostają się ci sami ludzie co od 20 lat.
spokój wodza / 62.89.83.* / 2011-10-14 10:05
Zauważ, że nie możesz wybierać konkretnie bez okręgów jednomandatowych. Do sejmu głosujesz przede wszystkim na listę, z której mandaty przyznawane są numerom od 1 w dół. Eliminuje to możliwość wybrania osoby z końca listy zamiast nr 1, choćby nawet jedynka była wyjątkowa kanalia. Ta patologia prowadzi do tego, że "kolesi" umieszcza się na 1 miejscach w okręgach, w których nie mieszkają, gdzie nikt ich nie zna, eliminując tym samym kandydatów lokalnych.
Wapniak / 2011-10-09 14:30 / Tysiącznik na forum
A propos "Kiepskich". Ciekawe. Jak się komuś powie: głupi, obrazi się tylko głupi. Mądry zapyta, bedzie ciekaw, dlaczego? Czyżby film ten działał jak lustro?...
tesa1959 / 2011-10-09 15:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Coś mi sugerujesz??? Brak Ci odwagi, aby zrobić to pod moim wpisem? Zresztą, nie pierwszy raz.
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-10-09 13:08
Jak ktoś ma głosować na kolor krawata to niech nie idzie na wybory. Jakim trzeba być idiotą aby zapędzać polskie bydło do urny aby dać legitymizację władzy i poprawić statystyki, demokracja nie działa i ludzie to czują dlatego nie chodzą na wybory. 20 lat i nic się nie zmieniło.
barg / 91.193.208.* / 2011-10-09 13:30
Podstawowy problem jest taki, że większość osób głosuje ot tak, z marszu. Miałem okazję posłuchać rozmów prowadzonych przez ludzi obok lokalu wyborczego. Nikt nie zapoznał się z programem partii ani tym bardziej z kandydatami. Zdecydowana większość głosowała na nazwę partii i na pierwszego kandydata z listy albo kogoś o znanym nazwisku. Nikt nie wiedział jaki zawód uprawia ich kandydat, chociaż informacje te są wywieszone w lokalu wyborczym. Po prostu totalna loteria ze strony wyborców. Nic dziwnego, że w parlamencie od 20 lat siedzi ciągle ten sam polityczny beton.
esu / 78.8.135.* / 2011-10-09 12:19
Nie ważne czy się głosuje przez internet, czy listownie, czy wkłada się głos do urny. Ważne jest kto startuje. Kto ma kasę na zbieranie podpisów pod listami, kto jest lubiany przez władzę, a zatem przez PKW i jego głosy PKW postanowi policzyć w odpowiednim czasie. To się liczy. A kto ma waszą kasę z dotacji budżetowej na partie?? Kto ma dostęp do mediów na co dzień?? Teraz możecie sobie głosować na różne szczepy Ku Klux Klan bo tylko on startuje w całym kraju. I tak nic nie zmienicie.
esu / 78.8.135.* / 2011-10-09 12:13
Od 20 lat słyszę jak większość ludzi mówi, że politycy to złodzieje, a wystarczy zmienić partyjny szyld a Ci idioci lecą z wywieszonym jęzorem i głosują na tych samych złodziei w innych partiach. Żenada. Głosowanie przez internet nam nie jest potrzebne bo je łatwiej sfałszować. Potrzebne jest nam mniej durniów przy urnach, a nie więcej.
studentMIM / 2011-10-09 12:47 / Tysiącznik na forum
Przy dobrze napisanym systemie (najlepiej open source) sfałszowanie wyborów będzie trudniejsze, a nie łatwiejsze.
esu / 78.8.135.* / 2011-10-09 12:59
Przy głosowaniu elektronicznym nie potrzebujesz fałszować głosów, bo po nich nie ma śladu. Wystarczy sfałszować wynik. A twój głos pójdzie do bitowego nieba jak po formacie dysku.

Zresztą w tych wyborach fałszowanie jest rzeczywiście o niebo łatwiejsze niż poprzednio. Zawsze było tak, że była jedna karta z wszystkimi listami i nazwiskami. Teraz są listy na kartkach spiętych spinaczem. Wystarczy porozginać spinacze, spiąć karty od różnych wyborców tak żeby było, że niby jeden wyborca głosował na wielu listach i jego głos już nie jest ważny, a potem spiąć puste karty i podostawiać głosy do poprzedniej listy.

Jeśli ktoś nie wierzy, że wybory są fałszowane to niech sobie popatrzy na ten artykuł. Matematyczny dowód na oszustwa
http://wpolityce.pl/wydarzenia/15729-alarmujaca-analiza-w-sprawie-wyborow-samorzadowych-dlaczego-w-woj-mazowieckiem-wyborcy-stawiali-masowo-dwa-krzyzyki
wojteo / 93.105.222.* / 2011-10-10 21:29
Taaa... Jeśli w jakiejkolwiek komisji komuś by się chciało bawić ze spinaczami do kartek, to by jeszcze dziś do domu nie wrócił. Daj spokój i nie piernicz - pójdź raz do komisji i zobacz jak to od środka wygląda i nie piernicz głupot. Każdy chce jak najszybciej policzyć głosy, oddać je w "centrali" i spadać do domu!
kkannakk / 83.22.99.* / 2011-10-09 21:02
prawda już poprzednie były sfałszowanei żałuję że poszłam do wyborów
barg / 91.193.208.* / 2011-10-09 13:22
Piszesz bzdury. Gdyby ktokolwiek chciał sfałszować wybory, zrobiłby to już dawno. Od 20 lat końcowe wyniki ogłasza PKW. Od 20 lat tylko PKW posiada wyniki z całego kraju. Fałszowanie czegokolwiek na poziomie lokalnym nie ma sensu, skoro i tak PKW rządzi wszystkim i to ona decyduje o ostatecznym wyniku.
Kontra 39 / 178.180.114.* / 2011-10-09 16:48
Ale ty jesteś naiwny. Naiwnych nie sieją sami się rodzą.
barg / 91.193.208.* / 2011-10-09 18:03
Jakieś uzasadnienie Twojego komentarza? Czy po prostu chciałeś mnie obrazić?
kkannakk / 83.22.99.* / 2011-10-09 21:10
być może w Wałbrzychu też nie sfałszowano,a o komisjach lokalnych z poprzednich lat mam bardzo złe opinie i to bezpośrednio od osób które w komisji brały udział
jdudyst / 80.50.131.* / 2011-10-09 10:36
Raz zagłosuj a wszyscy się dowiedzą co , jak i na kogo...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy