Forum Polityka, aktualnościKraj

Wiemy od kiedy w Polsce będzie można rejestrować "angliki". Używane auta potanieją

Wiemy od kiedy w Polsce będzie można rejestrować "angliki". Używane auta potanieją

Wyświetlaj:
cymes399 / 77.253.121.* / 2015-07-15 06:12
Trzeba mieć nieźle nawalone łopata po łbie aby kupic anglika i jeździć nim w Polsce . Po drugie ceny reguluje rynek .
fffg / 92.20.119.* / 2015-07-15 01:06
Bedzie przydatne dodatkowe lusterko. Ale nie róbcie takiej afery. W całej europie rejestrują angliki tylko nie u nas
Observateur / 90.96.166.* / 2015-07-15 01:10
Mieszkam we Francji od 27 lat ale nigdy nie widzialem "anglika" na francuskiej rejestracji.
Arek501 / 78.146.1.* / 2015-07-15 06:42
Ja mieszkam w Angli i widzialem tutaj samochod z kierownica po prawj stronie ale z tablicami francuskimi...
radi12345 / 86.130.36.* / 2015-07-15 03:21
A ja mieszkam w Anglii od 8 i widziałem ich wiele i to po obu stronach kanału.
Pozdrawiam
Michał z Somersetu / 79.74.101.* / 2015-07-15 01:06
Mieszkam w Anglii 11 lat wielokrotnie jechałem do Polski samochodem i nie miałem problemu z poruszaniem się po drogach w Polsce i innych krajach Europy.Problemem są ludzie którzy jeżdżą niebezpiecznie łamiąc przepisy ruch drogowego.Brawura i nie szanowanie innego użytkownika drogi jest polską specjalnością.W Anglii wyprzedzanie na drogach lokalnych jest rzadkością, ponieważ wszyscy poruszają się z prędkością która jest dopuszczalna w danym obszarze.Na autostradach często spotyka się pojazdy które poruszają się z różną prędkością stosowną do zajmowanego pasa ruchu.Dopuszczalne prędkości są kontrolowane monitoringiem i rzadko spotyka się chętnych do łamania przepisów.Kultura jazdy w Anglii jest na wysokim poziomie,ludzie są dla siebie przyjażnie nastawieni.Ustępowanie innym użytkownikom jest normalnością.Jest mało wypadków jest bezpiecznie,również lepsze jest rozwiązanie komunikacyjne.Duże ronda pozwalają na płynny ruch pojazdów.Niedawno głośno było w Polsce o wypadkach na przejściach dla pieszych.Niemoc drogowców w eliminowaniu takich zdarzeń jest szokująca.Nie mają sposobów ażeby ludzie nie ginęli na przejściach dla pieszych.W Anglii są doskonałe rozwiązania i nie spotkałem się z wypadkiem na przejściach dla pieszych.Szczególną troską objęci są dzieci które są zawsze pod opieką osób dorosłych.Na osiedlach mieszkaniowych nie możliwa jest szyba jazda samochodem ponieważ są muldy które eliminują chętnych do łamania przepisów.Kiedy w Polsce będzie podobnie?.Pozdrawiam.
radi12345 / 86.130.36.* / 2015-07-15 03:38
Trochę przesadzasz i mało jeździsz Michał. Ja pracuję w firmie logistycznej. Zaczynałem jako kierowca i bardzo dużo jeździłem po Anglii. Teraz nadzoruję pracę 14-tu vanów chłodni, ale czasem, jak mam dość siedzenia za biurkiem, sam wskakuję do vana i odciążam moich kierowców. Amatorów szybkiej i niebezpiecznej jazdy tu też nie brakuje. Dlatego mamy program w TV - Traffic Cops. Z tym wyprzedzaniem na drogach lokalnych to też nie prawda. Zakałą są tu kierowcy jadący zbyt wolno. Podobnie na autostradach. Wiele razy widuję auto jadące środkowym pasem z prędkością 55-65 mil na godzinę. Blokują ruch i denerwują innych kierowców którzy chcą jechać dozwolone 70. Masakra jest w Birmingham. Nie generalizuję, ale tam i w Leicester jest najwięcej kierowców którzy nie używają kierunkowskazów, nie potrafią poruszać się po rondach i wciskają się przed nos Twojego samochodu po czym hamują aby nie przydzwonić w auto z przodu. Więc nie jest aż tak znowu słodko, ale to prawda, ze ogólnie kultura jazdy w Anglii jest nieporównywalnie większa w stosunku do naszej Ojczyzny... Niestety... Światła na skrzyżowaniach podwójne (prawa i lewa strona) przed i za skrzyżowaniem uważam za rewelacyjne rozwiązanie techniczne.Po prostu nie można nie zauważyć, lub się pomylić.
Pozdrawiam
dragonball / 217.158.170.* / 2015-07-15 08:10
Zagadzam sie z przedmowca w Birmingham jest masakra (mieszkam tu I codziennie musze sie przeciskac przez centrum z domu do pracy). Ale Birmingham to najwieksze obszarowo miasto po Londynie a do tego nie ma stref wiec jest tutaj najwiekszy ruch w calym UKeju(poniekad rowniez z tego powodu ze jest to "serce angli" wiec kupe firm ma tuaj zaplecza logistyczne) a do tego polowa ludzi w Birmingham to imigranci z 3 swiata(Pakistan, Afryka, Jamajka) i oni kulture jazdy przywiezli ze swoich ojczyzn.
Nie zgadzam sie natomiast do chamstwa na lokalnych drogach - jest tu duzo lepiej niz w Polsce, zdazaja sie przypaly ale to w kazdej populacji znajdzie sie debil. Np jazda lokalnymi drogami po Wali to czysta przyjemnosc mimo ze drozki sa waskie i krete. A co do motorway'ow to najwieksza zakala jak na calym swiecie sa kierowcy tirow ktorzy wyprzedzaja sie na odcinkach paru mil.
dzako / 80.43.169.* / 2015-07-15 01:05
kolejny bzdurno mitologiczny artykuł o tym jakie sa ceny ubezpieczen w uk.na cene ubezpieczenia skladaja sie znizki które posiadamy/angielskie /nie polskie ,wiek kierowcy,jak dlugo ma uprawnienia i pare innych punktów które wypełnia sie przy zakupie polisy i niestety wiek nie ma zbytnio znaczenia /wiek auta ma znaczenie przy podatku drogowym/ale tego redaktorzyna nie wie .jestem ciekawy który ubezpieczyciel podniesie skladkie ?a te placzliwe komentarze przeciw rejestracji to pokaz polskiej głópoty
kierowca / 50.161.53.* / 2015-07-15 00:56
ten czlowiek co to podpisal wzial lapowke za to aby angole mogi sie pozbywac zlomu i zamiast angole powinni placic za skladowanie zlomu to jeszcze beda od nas dostawac pieniadze czyli dla nich dobry uklad a dla nas dobre tylko dla jednego ktory wzial lapowke za podpisanie zgody na to ale co jest najgorsze to ze zaczna sie niesamowite czolowe smierelne wypadki poniewaz kierownica jest z praweej strony szkoda mi polskich dzieci ktore zgina przez tego glupka lapowkarza co to podpisal
drab 1 / 83.18.8.* / 2015-07-15 09:51
Nie interesują mnie unijne dyrektywy czy wewnętrzne regulacje. Fakt jest taki że GB chce się pozbyć niechcianych samochodów i forsują, już przeforsowali przepisy które pozwolą posprzątać ich podwórko i jeszcze na tym zarobić. Faktem jest też, że większość Polaków na oczy nie widziała magicznej "średniej krajowej" i ta większość chcąc zapewnić sobie odrobinę komfortu skusi się na nowszy, mniej awaryjny, lepszy samochód z kierownicą po prawej stronie. Faktem jest też, że Polacy jeżdżą szybko, agresywnie po marnych, krętych, dziurawych i zatłoczonych drogach. Nie potrzeba wielkiego intelektu żeby wyobrazić sobie jak ograniczone pole widzenia ma kierowca "anglika" jadący za tirem czy busem. Ile taki kierowca musi się wysunąć na przeciwległy pas żeby zobaczyć co jest przed nim? Nie mam najmniejszej wątpliwości, że ilość wypadków na lokalnych wąskich drogach wzrośnie. W każdym takim przypadku proponuję oskarżać Rząd Polski, osoby wprowadzające takie przepisy za wprowadzenie zagrożenia w ruchu drogowym, spowodowanie zagrożenia życia ludzkiego...jak ktoś odpowiedzialny za takie pomysły poniesie tego konsekwencje to może jego następcy dwa razy się zastanowią zanim wprowadzą w życie jakiś genialny pomysł....
radi12345 / 86.130.36.* / 2015-07-15 03:48
Głupi jesteś jak dziurawy but. Ja jestem w Polsce 3 lub 4 razy do roku angielskim autem i nigdy nie spowodowałem niebezpiecznej sytuacji na drodze, a złom to obserwuję na polskich drogach niestety. Przegląd techniczny w Anglii jest dużo bardziej restrykcyjny, a jeśli auto go nie przejdzie jest złomowane, więc nie masz pojęcia o czym mówisz... Czego natomiast doświadczyłem w Polsce to tego, że nikt nie jeździ zgodnie z limitami prędkości. Mam sportowe auto mam czym pojechać, ale staram się nie przekraczać dozwolonych prędkości. Szczególnie w wioskach i w pobliżu szkół. Zdarzyło mi się, że ludzie błyskali mi światłami, żebym przyspieszył. to jest idiotyzm!
popo102 / 31.1.252.* / 2015-07-15 09:18
Co za głupek przyjeżdża do Polski samochodem z angli? Od czego są samoloty?
siwy280 / 213.155.191.* / 2015-07-15 11:47
Ale samolotem się na wsi nie pochwali. Poza tym jak pojedzie z powrotem do GB to musi poupychac gdzieś te weki, puszki i flaszki
MAY416 / 83.12.255.* / 2015-07-15 08:01
No właśnie . Ty jesteś przyzwyczajony i rozsądny. Ponadto jeździsz na zmianę w różnych warunkach /prawostronny , lewostronny/. Strach pomyśleć jak gawiedź dorwie się do złomu /tak niestety będą sciągać fury za 500 funt. remontowć ,praekładać itp./. Nie dość ,że nie możemy sobie dać rady ze złomem z kierownicą po lewej stronie / wypadków mnóstwo / to jeszcze to. Zycze Ci dalszej bezp. Jazdy, Pozdrawiam
aassdd590 / 79.110.194.* / 2015-07-15 10:34
jeśli chodzi o przekładki to one już są. od dawna.
qwaskowy landryn / 86.150.167.* / 2015-07-15 01:04
Bo trzeba wyprzedzas za wszelka cene naet jak sie nie da. Poprostu jestesmy mistrzami w wyprzedzaniu wszystkich i wszystkiego. Najbardziej efektowne jest wyprzedzanie jednego auta tuz przed skrzyzowaniem tylko po to zeby zachwile skrecic w prawo.
mm550 / 185.5.219.* / 2015-07-15 00:53
Ci ustawodawcy to banda i...ów, i tyle.
KatRP / 109.243.212.* / 2015-07-15 00:44
Rozporządzenie Debila by zabijać Polaków zwłaszcza DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KierowcaKierownikAs / 109.243.212.* / 2015-07-15 00:39
ALE Z G I N I E POLAKÓW ...nawet nie chcę myśleć ... co za idiota to wymyślił przy takich drogach kierownica z prawej strony !!! Szkoda mi dzieci które spotka ten LOS !!!
TAKI TAM / 195.240.44.* / 2015-07-15 00:06
Polską rządzą nie tylko oszuści i złodzieje, to również idioci przez wielkie I
nnp / 79.184.136.* / 2015-07-15 00:03
No tak Anglicy też chcą zarobić na starych śmieciach . Szkoda tylko że zapłacą za to Polacy ; nie tylko pieniądzem ale i życiem . Grecy potrafili postawić na swoim w sprawach większej wagi , a nasi politykierzy za kasę podpiszą wszystko .
xxx1000 / 89.78.147.* / 2015-07-14 23:58
Pewnie, nawrzucać nam gruchotów z Anglii, które będą trzaskać czołówki każdego dnia, dowalić wszystkim OC, za to aby angole mogli się pozbywać złomu. Dodatkowo jeszcze muslimów naprzyjmować. To już chyba tylko brakuje, żebyśmy zaczęli przyjmować odpady radioaktywne, żeby w pełni zasłużyć na miano śmietnika Europy. w którym mieszkańcy chętne pracują za miseczkę ryżu.
ŁukaszPpp / 94.254.198.* / 2015-07-14 23:57
Już widzę te sznury laweciarzy ciągnących same perełki typu Niemiec tfu... Anglik płakał jak sprzedawał. Oczywiście stan lalka ;-) i tu z drugiej strony tłumy klientów po auta z kierownicą nie tam gdzie trzeba. W komisach trzeba będzie ochronę zatrudnić żeby się klienci nie pozabijali o te okazje. Będzie jak z torebkami w Lidlu...
A tak na serio - kto przy zdrowych zmysłach to kupi? Poza wyjątkami typu japoński import np. Subaru...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MISIO911 / 89.25.246.* / 2015-07-14 23:50
Słuszna uwaga WAŚĆ :):) I tak jeździmy najgorzej w Europie to się przetrzepie.
gt650 / 46.182.184.* / 2015-07-14 23:41
Najlepiej jak Ci co mają kierownice po prawej stronie niech jeżdżą po lewej a ci co mają po lewej niech jeżdżą po prawej.
I po kłopocie hehe
polos / 176.24.253.* / 2015-07-14 23:40
Przejechalem anglikiem prawie cala Europe na zachod od Polski kilka razy i nie sprawia to zadnego problemu zachowujac ostroznosc, jednak wjezdzajac do naszego kraju staje sie to uciazliwe i meczace, a wyprzedzanie bez pasazera prawie nie mozliwe (widocznosc jest najlepsza na podwojnej ciaglej). Cala Europe na zachod od nas(ipoludnie tez) mozna przejechac autostradami gdzie do wyprzedzania uzywa sie tylko lusterek. Biorac pod uwage, ze na takie auta zdecyduja sie mlodzi kierowcy i tacy co nie jezdzili mocniejszymi samochodami bo byly za drogie pomysl jest poroniony dla kraju z trzema autostradami i kultura jazdy jaka jest.
Wystarczy sobie wyobrazic dwa takie auta probojace wyprzedzic jednoczesnie kiedy musza wystawic 3/4 samochodu na przeciwny pas zeby cos widziec..
tomborek / 185.12.20.* / 2015-07-15 11:16
Dlaczego wszzystko co jest w uni najgorsze to u nas przyjmują jak miche miodu?Dlaczego to co lepsze dla nas to tego nie wprowadzają?Co za debil chce te angliki wprowadzić do Polski na te nasze beznadziejne drogi co i tak juz jest mase wypadków.Czy sama zmiana lusterek i świateł to ma pomóc?Taka zmiana to nieduży koszt przy cenie anglika dalej bedą kupować bo za nieduże pieniądze młodzi beda szpanowac a ubezpieczenie choćby mieli zapłacić 1500zł to i tak dalej cena bedzie niższa dużo od europejczyka.Jeśli chca żeby auta były tańsze to dlaczego nie dadzą ludziom wiecej pieniedzy zarobić tak jak w unii,dlaczego płacimy recykling i akcyze skoro unia to jedno.Ludzie przeciesz oni tymi anglikami to nas powoli wybiją chyba że oto tu chodzi zamiast wojny dać auta angielskie i sami sprawe załatwią.

Najnowsze wpisy