Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiesław Wojas, prezes obuwniczego giganta

Wiesław Wojas, prezes obuwniczego giganta

Money.pl / 2011-03-09 15:08
Komentarze do wiadomości: Wiesław Wojas, prezes obuwniczego giganta.
Wyświetlaj:
asia byd / 46.187.175.* / 2013-12-26 19:11
walczę z Wojasem z reklamacją kupiłam bubel i teraz nie chcą mi oddać pieniędzy po trzech reklamacjach, buty są beznadziejne nigdy już nie kupię w Wojasie i nie polecam
kams / 83.29.204.* / 2013-11-10 20:49
Jeśli Chodzi o buty Wojas, to zawsze pierwsza przeciera mi się podeszwa po około 2 latach, a góra nic, ani drgnie.
ktoś? / 46.115.103.* / 2013-10-05 18:01
proszę o kontakt pana wieslawa wojas , pilne i prywatne
znawca 123 / 89.79.83.* / 2013-04-11 11:57
Dobre buty poznasz po dobrej podeszwie , i tak też trzeba oceniać jakość butów . Oczywiście wszystko zależy od kategorii butów czyli z jakich materiałow są wykonane . Podobnie firma Wojas posiada buty nazwijmy "popularne" i z półki średniej wyższej . Użyte materiały muszą mieć odbicie w cenie. Najlepsze buty posiadaję skórzane podeszwy do tego szyte z resztą buta, ale to jest najwyższa półka i takie trudo dostac w sklepach, nastepne to podeszwa gumową pełna dobrej jakości te też są w nielicznych modelach , natomiast większość to podeszwy o niewielkim dodatku gumy lub z tworzywa sztucznego , niestety spora częśc ma podeszwy na pięcie z pustą przestrzenią i przez to bardzo nietrwałe . W butach trzeba zwracać też uwagę na jakość skóry aby była jednolita i nie tworzyła załamań. Firma Wojas przejęła firmę istniejącą w PRL czyli Podhale - Nowy Targ która produkowała bardzo dobre skórzane buty, większość wysyłano na eksport i muszę stwierdzić że produkowała wygodniejsze i lepszej jakości buty niż Wojas , chodzi o buty męskie.
Jan Chudzik / 83.31.34.* / 2013-03-22 16:14
kUPIŁEM 2 LATA TEMU WYSOKIE BUTY MĘSKIE KTÓRE TYLKO JAK SPOTKAJĄ SIĘ Z WIGOCIĄ MIMO GRUBEJ PODESZWY I ZAKONSERWOWANIA PRZEMAKAJĄ. mAM ODCZUCIE ŻE WILGOĆ PRZECHODZI PRZEZ PODESZWĘw ŚRODKU BUTÓW JEST OZNACZENIE 629 10 8200 41 41
Proszę o poradę co mam z tymi butami robić?
165... / 31.183.32.* / 2013-04-04 13:59
Buty 820041 są butami szytymi więc mają prawo przemiękać :)to nie jest model na deszcz ani dużą wilgoć ...

pozdrawiam,
abbbbbbbjkkkkkkkka / 79.191.218.* / 2013-04-05 14:59
u was żaden model nie jest na deszcz ani do chodzenia...
165... / 31.183.32.* / 2013-04-04 13:53
Buty 820041 są butami szytymi więc mają prawo przemiękać :)to nie jest model na deszcz ani dużą wilgoć ...

pozdrawiam,
Datka / 95.40.194.* / 2013-03-16 22:02
Przestańcie pisac te bzdury. Ja jestem zadowolona z pracy w tej firmie . Zastanówcie się gdzie w sklepie zarabia się kokosy ? Trzeba było się uczyć ... Moim KRS jest Adam i fajny z niego facet. Wagajacy - nie da się ukryć ale przynajmniej ludzki . Jak trzeba to pokrzyczy ale pochwalić tez potrafi .
śmiech na sali / 83.10.99.* / 2013-03-18 13:45
Fajnie, że Twoim zdaniem pracują osoby, którym się uczyć nie chciało... To już świadczy o tym, że albo jesteś jakimś lizusem któregoś z regionalnych, czy kierowników, którzy wyprali Ci mózg albo sam jesteś jednym z nich i próbujesz wybielić firmę.Gratuluję pomysłowości. Naprawdę fenomenalna jesteś ! Pewnie, że można być zadowolonym, jeśli lubi się być pomiatanym i mieszanym z błotem.Uwierz mi jest wiele sklepów, w których zarabia się o wiele lepiej, a do tego Twoja praca jest doceniana. Więc proszę Cię przestań wygadywać jakieś bzdury.
śmiech na sali / 83.10.99.* / 2013-03-18 09:01
Fajnie, że Twoim zdaniem pracują osoby, którym się uczyć nie chciało... To już świadczy o tym, że albo jesteś jakimś lizusem któregoś z regionalnych, czy kierowników, którzy wyprali Ci mózg albo sam jesteś jednym z nich i próbujesz wybielić firmę.Gratuluję pomysłowości. Naprawdę fenomenalna jesteś ! Pewnie, że można być zadowolonym, jeśli lubi się być pomiatanym i mieszanym z błotem.Uwierz mi jest wiele sklepów, w których zarabia się o wiele lepiej, a do tego Twoja praca jest doceniana. Więc proszę Cię przestań wygadywać jakieś bzdury.
akysz901 / 77.254.45.* / 2013-03-17 13:06
Hahaha... na jednym forum jeden KRS się broni i wybiela teraz tutaj ta sama praktyka:)
magda1203 / 188.33.17.* / 2013-03-05 23:51
Widzę że jeszcze nikt nie skomentował decyzji jaka zapadła na dniach w tej firmie dotycząca wynagrodzenia choć nie wiem czy tak można to nazwać, bo chyba lepsze określenie to jałmużna.Nowy pan dyrektor chce się wykazać.....przewiduję masowe zwolnienia w najlepszym wypadku L4.
sskk / 37.31.226.* / 2013-03-07 15:35
no dokładnie chciała bym mu dac ta nawet max pensje którą bedziemy brać niech sobie żyje zwolnienia będą na pewno sami bedziemy się zwalniac bo za taka kase nie da się żyć
justynkann / 178.181.249.* / 2013-02-05 18:38
,,POSZUKUJEMY DO PRACY OSOBY OTWARTEJ I KOMUNIKATYWNEJ, SUMIENNEJ I ODPOWIEDZIALNEJ O WYSOKIEJ MOTYWACJI WEWNĘTRZNEJ ,KREATYWNEJ I ZAANGAZOWANEJ W WYKONYWANIE PONOSZONYCH ZADAŃ POZATYM MIŁEJ UPRZEJMEJ I UMIEJĄCEJ PRACOWAC W ZESPOLE ,,.Jeżeli tak błyskotliwi kierownicy kierują Pana placówkami to Powodzenia.Rekrutacja z Iławy.
justyna325 / 83.143.137.* / 2013-01-15 16:26
Ludzie zaczęłam niedawno prace w salonie frmowym w Warszawie, na wstępie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej usłyszałam, ze pensja jest najniższa czyli 1600zł brutto, kierowniczka pracuje od kilku dni, personel także, pracownicy zmieniają się co chwile, nie ma szkoleń, kompletnie nic, słysze za to codzienie, że premie są ucinane nawet jak zrobi sie plan, zawsze znajdą jakiś powód, ucinają nawet za to, że buty na sklepie stoja nie w tym miejscu co powinny... Regionalni co 10minut piszą maila z zapytaniem dlaczego sprzedaż jest niska i straszą.. firma beznadziejna, jestem na przeczekaniu jak wszyscy inni... każdy szuka czegoś innego, jak można za 1000zł wymagać niewolniczej pracy i mobingować ludzi, ta firma jest totalnym dnem....
komosa / 178.42.163.* / 2013-01-22 16:09
1500 jest najniższą.
widać można, ale nie przejmuj się na twoje miejsce jest 500 osób chętnych :D
rzuć to w cholerę
zielony słoń / 37.30.41.* / 2013-01-31 16:44
od nowego roku stawki wynagrodzeń się zmieniły i obecnie najniższe wynagrodzenie wynosi 1600 zł brutto
filemon2 / 2013-01-16 08:31
te buty tam kiedyś były naprawdę dobre, a ostatnio to ceny sobie nieźle podnieśli a jakość się wcale nie poprawiła, nawet co więcej na moje oko znacznie gorsza jest
marcin_grand / 77.92.43.* / 2012-11-25 21:52
prezes dziadowskiej firmy ktora nie uznaje reklamacji mimo iz wina lezy po jej stronie...dziady i tyle...mam nadzieje, ze go trafi jakas zaraza i straci majatek...ja stracilem az 200 zl- kupowalem bo polskie. liczylem na dobrą jakość a spotkałem sie z dziadostwem...staropolskim zwyczajem panie wojas - ch... ci w d...
2103 / 83.23.244.* / 2013-02-20 13:34
ODRADZAM. KUPIŁAM BUTY ZA PONAD 300 ZŁ, CHODZIŁAM W NICH DOKŁADNIE MIESIĄC, PĘKŁA SKÓRA. BUTY POŁATALI,POROZRYWALI, BYLE JAK ZSZYLI.IDĘ Z TYM DO ADWOKATA. NIE ODPUSZCZĘ IM TEGO.ŻENUJĄCA FIRMA
jhak / 77.254.150.* / 2013-02-17 08:46
ja wydałam 500zł na buty u wojasa i nigdy moja noga nie wstapi do zadnego sklepu wojas .Buty złej jakosci farbuja skarpety idt .Reklamacji nie uznali napisali ze zmoczyłam buty zenada WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIE POLECAM TEJ FIRMY
asss / 83.22.141.* / 2014-10-13 01:24
To prawda, farbowały skarpetki kilka lat! Takie zielone podeszwy, teraz widziałem zrobili jasne wkładki prawie bez farby, przynajmniej biorą sobie coś do serca. Co to butów to ogólnie naprawdę w porządku są, na pewno wygodne (o ile dobry model) i na pewno wytrzymalsze niż chińskie CCC i Deichmann (chyba, że ten droższy po 220-300 zł)
tika1 / 91.237.136.* / 2012-12-10 19:10
10 godzina 19 a wypłat z wojasa brak jak zwykle, nie na czas - 10 wypada w sobote czy w niedziele czy w poniedziałek nigdy nie ma na czas -----coś tu nie tak, bo skoro zaznaczone ze wypłata ma być do 10 dnia miesiąca to coś tu chyba nie gra nie
zaintereeesowany / 83.26.191.* / 2012-12-11 13:18
to zgłoś to do PIPu, bo to bezprawne jest i odsetki będą za to płacić, nie mówiąc o karze.
xena / 83.6.103.* / 2012-12-13 02:05
ta, jasne, a potem dostanie wypowiedzenie...
zaintereeesowany / 83.7.187.* / 2012-12-18 12:23
skargę składasz anonimowo, z resztą wystarczy zadzwonić i PiPie udzielą Ci wszystkich informacji, po prostu nasyłają na nich kontrolę i nie mogą ujawnić Twoich danych.
rozczarowany klient / 83.7.187.* / 2012-12-18 13:31
to jest właśnie myślenie pracowników, wszyscy narzekają, ale nikt nic nie robi. Wiem, że każdy się boi o swoje stanowisko i ciężko z pracą, ale jak tak dalej będzie i każdy będzie tylko narzekać to takie firmy, jak Wojas będą dalej szerzyć bezprawie i wyzyskiwać ludzi. "Zaintereeesowany" ma rację, skargę składa się anonimowo, musicie wyrazić zgodę, żeby ujawnili Wasze dane osobowe.
Pomijam fakt, że Wojas robi teraz taki chłam, że szkoda gadać, kiedyś faktycznie robił porządne buty,a teraz... bez komentarza (niestety wygląd buta nie wystarczy).
Obsługa też pozostawia wiele do życzenia, albo mają Cię konkretnie w tyłku, jak wchodzisz do sklepu, albo przeciwnie wchodzą tak w tyłek, że uciekasz ze sklepu. Nie wiem kto szkoli sprzedawców, ale raczej nie osoba znająca się na handlu i obsłudze klienta, no ale tak niestety jest jak zatrudnia się niekompetentne osoby.
Ja na pewno więcej tam zakupów nie zrobię.
Mary522 / 31.175.72.* / 2012-11-12 19:16
A co powiecie na to, że poddani obuwniczego giganta tyrają za najniższą, a do tego dopłacają do interesu... Panie ze sklepu w mojej okolicy na pewno.
odpowiedzialność materialna za skradzione rzeczy, pomimo braku zabezpieczeń, to mało. Pracownice muszą też niekiedy wypłacić klientom należność za reklamowane obuwie z własnego portfela! dla mnie to nie do pomyślenia. Niestety oprócz korzyści jakie proponuje ten pracodawca takich jak - posiadanie pracy, usłyszałam jedynie wiele ciekawych acz negatywnych informacji na jego temat. O mobbingu, nieprzestrzeganiu prawa pracy, niewypłacaniu wypracowanej prowizji etc. można poczytać w innych postach i na wielu innych stronach, więc nie będę już się rozpisywać :) oczywiście każdy wybierze z tych info coś dla siebie, podzieli przez 3 lub pomnoży przez 2, ale tak czy inaczej podejrzanie ciężko znaleźć pozytywne opinie nt. tego pracodawcy. Owszem ludzie chętniej narzekają, ale zawsze znajdzie się, ktoś kto stanie w obronie chlebodawcy... ;)
Posiadacz Platynowej Karty:)) / 178.36.154.* / 2012-09-22 21:58
Ciekawe posiadaczu złotej karty jakim ty elementem jesteś. Pracowałem w różnych sieciówkach i niestety zasada prawie wszystkich firm owszem jest podobna( wystarczy nauczyć się w jednej ABC klienta, ABC sprzedawcy w drugiej jest identyczne) ale w żadnej firmie nikt nie traktuje tak pracowników jak w Wojasie i dobrze o tym wiesz. Niestety polskim firmom daleko w zarządzaniu pracownikami i są 20 lat za murzynami jak nic... Dużo osób z tego forum rozumiem i się z nimi w 100% zgadzam.
Jagoda Z / 109.110.199.* / 2012-09-23 21:56
W żadnej innej? Zapraszam do pracy w sieci sklepów znanej firmy z Wałbrzycha. Firma handluje butami z chin, kupowanymi na kontenery i pakowanymi w Polsce w śliczne pudełka. Buty tragicznej jakości, reklamacja goni reklamację, a jak właściciel nie wyrabia zamyka sklep i otwiera to samo pod inną nazwą. Pracownik traktowany jest jak zło konieczne, a i tak kadra dobrana tak, że jak wchodzisz jako klient, możesz usłyszeć jak ekspedientka rąbie Ci tyłek. Mierzy Cię na wejściu niczym wytrawna krawcowa, jeśli poprosisz kilka razy o pomoc to może podejdzie, jak akurat nie będzie zajęta rozmową z koleżanką. Może wychodzą z założenia jaka płaca taka praca. Wiem jakie zarobki są w WOJASIE to żadna tajemnica i uważam że jak na polskie realia i tak, nie są złe. Zwłaszcza pensje cwanych kierowniczek...
"Posiadacz Złotej Karty" / 109.110.199.* / 2012-09-23 01:53
Niezbyt ambitna perspektywa...A nie było do wyboru kolego żadnych innych,męskich zawodów... ABC jest prostsze od budowy cepa.Mamy poszczególe szczeble zaczynając od dołu: pracownik, kierownik , kierownik regionalny, itd. I tak naprawde najważniejszą relacją "niższego" stopnia jest relacja między kierownikiem a kierownikiem regionalnym.Jeśli ten pierwszy zawali,mamy do czynienia z efektem domina,wali się wszystko...A gdy jest symbioza miedzy tymi dwoma organizmami wszystko jest w należytym porządku i korzysta z tego każdy szczebel zaczynając od "robotnicy"...I owszem decydując się na prace w handlu, decydujemy sie na panujące w nim zasady. I proszę was wszystkich jeśli wasze ambicje nie pozwalają wam na pozyskanie lepszej pracy nie przelewajcie waszych wypocin na tej stronie bo śmierdzą one typową mentalnością Polaka. "Zawiść zazdrośc zamiast starac się być innym..."
Posiadacz Platynowej Karty / 178.36.154.* / 2012-09-23 08:43
Nie pisałem o tym jakie ABC jest trudne-trzeba czytać ze zrozumieniem. Pisałem kolego o tym że każda firma bazuje na identycznym ABC i nie ma tylu negatywnych wpisów co pod Wojasem więc o czymś to świadczy. "Robotnica" ma prawo jednak wyrazić swoje zdanie.
Posiadacz Złotej Karty ;) / 109.110.199.* / 2012-09-23 12:27
Droga robotnico na temat ABC wyraziłem tylko swoje zdanie.A jeśli masz problem ze zrozumieniem kontekstu, rozłóż sobie go na zdania(proponuje jedno zdanie na jeden dzień). Domniemam,że jesteś po poważnym urazie a po nim stałeś sie szczęśliwym posiadaczem platynowej kopuły. "Nie wszystko złoto co się świeci" i jak w Twoim przypadku są i złe strony.Owa kopuła powoduje przegrzanie organu, który się pod nią znajduje... A wracając do pracownika, jeśli czuje sie on dyskryminowany,poniżany,... Zawsze może zgromadzić dowody i przedstawić je w najbliższej PIP i gwarantuje,że żaden gigant tego nie podważy.Tylko trzeba mieć troche odwagi i przede wszystkim inteligencji żeby tego dokonać.Jak widać platynowa kopuła nie jest gwarancją "sukcesu" ;)
Głupi Posiadacz Platynowej Karty / 178.36.154.* / 2012-09-23 21:38
Widzę że nie znasz dobrze tematu który tak drążysz na forum obrażając robotnice , robotników i innych. Nie muszę sobie nic rozkładać na zdania bo ty i tak nie zrozumiesz tego co się do ciebie kolego pisze. Jak masz ochotę poszukaj sobie na innych forach wpisów o pracy w tej firmie i jak wygląda sprawa zgłoszenia do PIP to wtedy chętnie podyskutuję. Niestety zarząd firmy zamiata wszystko pod dywan i dobrze o tym wiesz. Na siłę nikogo nie zmusisz do zmiany zdania na temat pracy w firmie pana W. Ciekawe dlaczego jest taka rotacja w sklepach w całej Polsce? No tak głupi jestem- przecież to wina pracowników!!!!!
Posiadacz Złotej Karty ;) / 109.110.199.* / 2012-09-22 00:57
To nie PRL... : Czy się stoi, czy się leży, dwa tysiące sie należy... Jak się coś nie podoba same załóżcie firme i zatrudnijcie takie gdaczące kwoki jak wy.Pewnikiem jest,żeby usłyszały od was,że są leniwymi nierobami... Ale jak sie rzucało w szkołę kamieniami to czego tu wymagać od takiego elementu... (?)
Posiadacz Złotej Karty / 109.110.199.* / 2012-09-22 00:31
Sory laski,ale jak dla was największą ambicją życiową jest praca w sklepie niezależnie jakiej firmy i nie potraficie spełnić wymagań pracodawcy to jest mi was żal...Znam zasady panujące w firmie "Wojas" może nie jest idealnie, ale też nie przesadzajcie...System premiowania jest ok.A jeśli z domu nie wyniosło sie poczucia obowiązku,czystosci,schludności to nie można mieć pretensji,że nie dostało się premi. Pozdrawiam dziewczyny z ZG ;) Niektore z was już nie długo mogą zakończyć kariere w firmie z odpowiednim,zasadnym wypowiedzeniem. Z chęcią opowiem Panu Wojasowi jakie praktyki stosuje się w tyn mieście.Pozdrawiam przesympatczną Panią Irenkę ...
zawiedziona / 77.255.58.* / 2012-10-02 21:16
No jeżeli komuś odpowiada to, żeby się narobić za dwie osoby, wyrobić premie i jej nie dostać, to gratuluje. Dla mnie osoby które pracują w tej firmie, to ludzie którzy lubią być traktowani jak gówno. Na szczęście szybko się zorientowałam jak funkcjonuje ta firma i szybko jej podziękowałam. Ale wiem, że Wojas zawsze znajdzie takie roboty do pracy, które będą dziękowały i całowały po stopach panie kierowniczki i regionalne za to że jest im dane pracować w tak "prestiżowym" salonie obuwniczym. Powodzenia wszystkim pracownikom tego zakładu.
uuuuf / 80.50.228.* / 2012-09-10 21:53
10 a wypłat nie ma to żżżżżżżżżżżzartttttttt czy co u licha !!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy