Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiesław Wojas, prezes obuwniczego giganta

Wiesław Wojas, prezes obuwniczego giganta

Money.pl / 2011-03-09 15:08
Komentarze do wiadomości: Wiesław Wojas, prezes obuwniczego giganta.
Wyświetlaj:
justyna 123 / 81.190.14.* / 2011-06-22 21:14
ja praowałam w wojasie przez 2 lata, masakra najnizasza krajowa i wymagania jakby czlowiek zarabiał po 2000 zł. sklep nasz nigdy nie wyrabiał planu,przyezdzała regonalna pani J. i o************ co za szmata z niej. zero kultury, pyskata gówniara , dlaczego nie pochwaliła sie nikomu ze miała sprawe za mobbing ?????? dziwne ze jeszcze peacje , chyba dorze musie robic dyrektorowi.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - madziarek188, inkognitus.]
justyna 1234 / 81.190.14.* / 2011-06-22 21:17
jeszcze trafi na swego !!! tylko podejsc i w ryj strzelic za to zachowanie !!!! mam nadzieje ze ona czyta to !!!! powinnismy sie wszyscy pracownicy zebrac i załatwic to , do sadu isc .
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - madziarek188, inkognitus.]
bleee / 83.22.189.* / 2011-06-11 23:12
ja sobie nia pozwole na to wszystko jak co to ide do są→du pracy !!!!!!!!!!!!
kundzior / 212.244.210.* / 2011-06-29 23:26
ty sad pracy i wojas myslisz ze wygrasz o swieta naiwnosci a pozatym facet daje prace kilku setkom osob i placi i tak wiecej niz wiekszosc firm w tym rejonie musialbys sie dobrac do tylka naszemu rzadowi bo to jest polityka rzadu wobec pracodawcow i pracownikow wiec zostalo ci zazalenie do pana boga sama ledwo wiaze koniec z koncem pracujac w tej firmie ale wogole pracujac i nie obwiniam wylacznie szefa firmy bo widze co sie dzieje w tym kraju i jestem realistka a pozatym umiem liczyc i licze na siebie stad jak nie wyjedziesz i nie zarobisz za granica to wegetujesz zwlaszcza jak jestes czlowieku uwiazany dziecmi wiec glowa do gory i postaraj sie znalezc jakies pozytywy w tym wszystkim
aga77230 / 46.250.168.* / 2011-06-27 16:59
ja tam gdzie obecnie pracuję jak opowiedziałam co sie dzieje w wojasie nie chcieli uwierzyć , nikt w mojej obecnej firmie nie chce słyszeć o dolatywaniu do klienta , to jest nie dopuszczalne, nie ma żadnych wskażników , odpowiedzialności i innych główien. Życze wszystkim takiej pracy a WOJASA OMIJAJCIE Z DALEKA
kkkkkkkkkkkkkkk / 95.160.82.* / 2011-10-11 14:55
A jaka to firma ? Buda na rynku ??
m-k / 46.113.219.* / 2011-07-25 11:18
Kilka cech pracy w tej firmie:
- płaca 1100zł po 3 mies. (premię wyrabiasz sam, ale zawsze może być ona zabrana, np. za złą konwersję tzn. wskaźnik ilu ludzi z tych,którzy weszli do sklepu kupiło buty:)
- pełna dyspozycyjność: telefony w dzień wolny to rzecz normalna, dowiadujesz się, że musisz przyjść, bo takie jest "polecenie służbowe pani kierow. terenowej
- możesz być wysłany na "delegację" do innego sklepu(za to żadnej kasy dodatkowej nie ma:)
- nadgodziny - "temat rzeka"- możesz je tylko odebrać z godzin pracujących - nie są płatne, nawet jeśli siedzisz w sklepie od 22:00 do 8:00 na tzw. "nocce":)
- do tego dochodzi ciągłe zastraszanie, w stylu:
'uważaj, bo dam Ci naganę i nigdzie sobie już pracy nie znajdziesz"...pani kierownik terenowa myśli, że może zwolnić pracownika dyscyplinarnie za niestarcie kurzu lub źle pozamiataną podłogę:)
- braki: na tzw. remanentach zmusza się pracowników straszeniem policją, krzykiem i przetrzymywaniem całą noc w sklepie do podpisywania zgody na potrącenie za braki z pensji, a pracownicy zgłupiali do reszty to podpisują. Ile faktycznie brakuje, wie tylko terenowa, bo w kilka dni po może się okazać, że jest to całkiem inna liczba...ale"cyrograf"już został podpisany:)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - zosiasamosia.]
ZIGO FAGO / 77.255.58.* / 2012-10-02 21:35
CAŁA PRAWDA!!! NIE WIERZĘ, ŻE W CAŁEJ POLSCE W KAŻDYM SKLEPIE JEST TAK SAMO. MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH OSÓB KTÓRE NADAL TAM PRACUJĄ, DLACZEGO TAK JEST?? MAM TROCHĘ TYCH SKLEPÓW ZA SOBĄ RÓŻNYCH FIRM I W ŻADNYM TAK NIE BYŁO!!! CZY TO JEST NORMALNE ŻEBY PO DWÓCH MIESIĄCACH KIEDY JUŻ NIE PRACUJESZ W TEJ FIRMIE DOSTAWAĆ WEZWANIA DO ZAPŁATY ZA JAKAŚ INWENTARYZACJE?? NAPRAWDĘ DZIWIĘ SIĘ, ŻE WOJAS ZNAJDUJE JESZCZE OSOBY DO PRACY, TO MUSZĄ BYĆ BARDZO ZDESPEROWANI LUDZIE. FAKT, ŻE REGIONALNE I KIEROWNICZKI SĄ BAAAARDZO TĘPE!
ZIGO FAGO / 77.255.58.* / 2012-10-02 21:35
CAŁA PRAWDA!!! NIE WIERZĘ, ŻE W CAŁEJ POLSCE W KAŻDYM SKLEPIE JEST TAK SAMO. MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH OSÓB KTÓRE NADAL TAM PRACUJĄ, DLACZEGO TAK JEST?? MAM TROCHĘ TYCH SKLEPÓW ZA SOBĄ RÓŻNYCH FIRM I W ŻADNYM TAK NIE BYŁO!!! CZY TO JEST NORMALNE ŻEBY PO DWÓCH MIESIĄCACH KIEDY JUŻ NIE PRACUJESZ W TEJ FIRMIE DOSTAWAĆ WEZWANIA DO ZAPŁATY ZA JAKAŚ INWENTARYZACJE?? NAPRAWDĘ DZIWIĘ SIĘ, ŻE WOJAS ZNAJDUJE JESZCZE OSOBY DO PRACY, TO MUSZĄ BYĆ BARDZO ZDESPEROWANI LUDZIE. FAKT, ŻE REGIONALNE I KIEROWNICZKI SĄ BAAAARDZO TĘPE!
natka3490 / 77.255.240.* / 2011-06-11 21:12
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
bajaaa / 83.242.73.* / 2011-06-11 13:32
Popieram ta firma to syf! Cały pan dyrektor i regionalne nie wiedzą co to szacunek do drugiego człowieka. Z tego co wiem w większości przypadków (również pan dyrektor) swoją karierę zawodową zaczynali od pracy w sklepie, jako zwykli sprzedawcy. Powinni zatem wiedzieć, że ta praca do lekkich nie należy, chociaż może się tak wydawać. Niepłacone nadgodziny, brak jakichkolwiek pochwał, ciągle straszenie, śrubowane plany, żałosne abc obsługi ("Klient ma prawo mieć zły, humor, pracownik nigdy!") i tak można by wymieniać i wymieniać. Cieszę się, że zakończyłam przygodę z tą firmą i nie polecam nikomu. Jak tylko w rozmowach przewija się temat sklepu Wojas mówię jak było i zniechęcam znajomych i dalej tak będę robić. I jak ktoś napisał fortuna kołem się toczy, więc powodzenia do wszystkich regionalnych
wojasik / 78.8.217.* / 2011-12-16 12:30
Ja również pracuje w tej firmie i popieram ze to jeden wielki syf. Regionalny czepia się o wszystko, że klienci nie obsługiwani a wiekszość i tak tylko ogląda i ucieka widząc ceny, ze nie wpychamy durnych dodatków i wogóle po co pracujemy.
niaaaa93 / 77.255.240.* / 2011-06-10 23:46
Pan Wojas doskonale wie co się dzieje w jego firmie lub zarząd ukrywa to przed nim . Wystarczy tylko w google wpisać Wojas i wyskakuje szydło z worka. Nie wiem tylko jak można tak traktować swoich pracowników którzy sie są ruskimi, bułgarami,rumunami tylko POLAKAMI w ich własnym kraju!!! Jak można bezkarnie nie płacić za nadgodziny które najczęściej rozbine są w nocy ??? Któś dobrze powiedział że Polska to dziki kraj dzikich ludzi
bleee / 83.22.189.* / 2011-06-10 12:00
z tego co mi wiadomo to regionalna Justyna ( bo o niej mowa ) odchodzi :) jest do końca czerwca :)))),3
Ale to jak Ona traktuje ludzi , to jest poprostu MASAKRA !!!!!
Czy te rzeczy nie doszły do Pana Wojasa ???
jeśli nie to napewno dojdzie to do sĄdu pracy i wtedo Pan Wojas obudzi sie mozw ,
Moze ktoś powinien poinformować Pana Wojasa o całej sytułacji jaka jest z Pania regionalną ???
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - madziarek188.]
babe / 80.238.64.* / 2011-06-09 21:12
A w jakiej sieciówce jest dobrze? w żadnej. Trzeba się dostosować albo szukać nowej pracy, ja jak na razie nie narzekam chociaż nie powiem mogliby więcej płacić.
ana234 / 87.205.240.* / 2011-06-09 10:10
Niestety wszystko prawda, Najgorzej jest z tego co słychać na forach w mazowieckim.łódź Gdańsk Białystok ale tam chodzi raczej o panią regionalną. Nadgodziny są oczywiście we wszystkich Wojasach i niestety do do nieodebrania( chyba że nie chcesz premii)
bleee / 83.4.211.* / 2011-06-08 09:46
O BOŻE CO JA TU CZYTAM !!!!!!, JA WŁAŚNIE DOSTAŁAM PRACE W SKLEPIE WOJAS W ŁODZI CZY TO WSZYSTKO PRAWDA O TYM WYZYSKU I O TYCH NOCKACH ?
NAPRAWDE JEST TAK STRASZNIE ?
PROSZE NAPISZCIE COŚ
m-k / 46.113.219.* / 2011-07-25 11:27
Jest tak strasznie, jak piszą.Ja właśnie zakończyłam współpracę z tą firmą. Pracowałam w niej ok. 1,5 roku i ciągle miałam nadzieję, że się poprawi, że to przejściowe problemy, ale nic się nie zmieniło. Nawet po poinformowaniu tzw. góry, okazało się, że pismo trafiło nie tam gdzie trzeba i jeszcze nasilił się mobbing. Nie warto czekać, tylko szukać nowej roboty, to nie jedyna firma na rynku. Nie daj się oszukać, obiecują nie wiadomo co, chwalą się renomą, a jak co do czego przyjdzie traktują człowieka jak śmiecia. Pozdrawiam i życzę lepszej pracy:)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - zosiasamosia.]
pracownicy Wojasa / 2011-06-01 14:32
PostWysłany: 12 Marzec 2011, 01:20 Temat postu: Re: Wojas praca Odpowiedz z cytatem
Człowiek z klasą napisał:
Jako klient bardzo źle czuję się w tych sklepach. Zawsze kiedy spaceruję po sklepie tej sieci widzę kontem oka rozemocjonowane zdenerwowane pracownice coś sobie nerwowo tłumaczące, że ktoś kogoś zrypał, obciążył, kazał pracować kolejny weekend z rzędu. Jaki pan taki kram..........


Znowu byłem w tym sklepie, znowu nikt się mną nie zainteresował, pracownice coś szemrały do siebie, że już dłużej tak nie dadzą rady, ze "coś" złego się w firmie szykuje, że nie wiedzą, co mają robić. Nie oceniam źle tych pracownic, z jednej strony widać, że nie ma w tej firmie motywacji i wiary, że mogą coś zrobić z drugiej strony każda firma ma takich pracowników na jakich sobie zasługuje. - a buty jak buty co prawda zamszowe ale za ponad 200 zł rozciapciały się po tygodniu.
Powrót do góry
ommkar

PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 10:26 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Wiem ze to firma rodzinna,mówie ogólnie o wszystkich sieciówkach!!!!!!!
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 14:14 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nalezy również wspomnieć o kolejnej głupocie zwaną "wskaźnikiem konwersji", bo o wskaźniku sprzedaży ktoś wcześniej już wypomniał ( przyjemniej 2 produkty firmy na 1 paragonie) Jeden z klientów napisał wcześniej, że pracownice wyglądały na wystraszone, podczas jego obecności w sklepie Wojas.Zatem drogi kliencie nasza firma założyła sobie, że na 5 klientów ( które liczą specjalne liczniki przy wejściu do sklepu) należy dokonać przynajmniej 1 sprzedaży, w przeciwnym razie wskaźnik konwersji jest niski i pracownica jest zastraszana przez kierownika utratą premii. Zatem co zrobić, gdy do sklepu przychodzą rodziny, oglądają obuwie po czym wychodzą nic nie kupując. W tym momencie pracownice wiedzą co się szykuje, czekając na telefon od kierownika. To jest chore!!!!!
Pracownicy Wojasa / 83.2.24.* / 2011-06-01 14:27
PostWysłany: 12 Marzec 2011, 01:20 Temat postu: Re: Wojas praca Odpowiedz z cytatem
Człowiek z klasą napisał:
Jako klient bardzo źle czuję się w tych sklepach. Zawsze kiedy spaceruję po sklepie tej sieci widzę kontem oka rozemocjonowane zdenerwowane pracownice coś sobie nerwowo tłumaczące, że ktoś kogoś zrypał, obciążył, kazał pracować kolejny weekend z rzędu. Jaki pan taki kram..........


Znowu byłem w tym sklepie, znowu nikt się mną nie zainteresował, pracownice coś szemrały do siebie, że już dłużej tak nie dadzą rady, ze "coś" złego się w firmie szykuje, że nie wiedzą, co mają robić. Nie oceniam źle tych pracownic, z jednej strony widać, że nie ma w tej firmie motywacji i wiary, że mogą coś zrobić z drugiej strony każda firma ma takich pracowników na jakich sobie zasługuje. - a buty jak buty co prawda zamszowe ale za ponad 200 zł rozciapciały się po tygodniu.
Powrót do góry
ommkar

PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 10:26 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Wiem ze to firma rodzinna,mówie ogólnie o wszystkich sieciówkach!!!!!!!
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 14:14 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nalezy również wspomnieć o kolejnej głupocie zwaną "wskaźnikiem konwersji", bo o wskaźniku sprzedaży ktoś wcześniej już wypomniał ( przyjemniej 2 produkty firmy na 1 paragonie) Jeden z klientów napisał wcześniej, że pracownice wyglądały na wystraszone, podczas jego obecności w sklepie Wojas.Zatem drogi kliencie nasza firma założyła sobie, że na 5 klientów ( które liczą specjalne liczniki przy wejściu do sklepu) należy dokonać przynajmniej 1 sprzedaży, w przeciwnym razie wskaźnik konwersji jest niski i pracownica jest zastraszana przez kierownika utratą premii. Zatem co zrobić, gdy do sklepu przychodzą rodziny, oglądają obuwie po czym wychodzą nic nie kupując. W tym momencie pracownice wiedzą co się szykuje, czekając na telefon od kierownika. To jest chore!!!!!
Pracownicy Wojasa / 83.2.24.* / 2011-06-01 14:24
PostWysłany: 12 Marzec 2011, 01:20 Temat postu: Re: Wojas praca Odpowiedz z cytatem
Człowiek z klasą napisał:
Jako klient bardzo źle czuję się w tych sklepach. Zawsze kiedy spaceruję po sklepie tej sieci widzę kontem oka rozemocjonowane zdenerwowane pracownice coś sobie nerwowo tłumaczące, że ktoś kogoś zrypał, obciążył, kazał pracować kolejny weekend z rzędu. Jaki pan taki kram..........


Znowu byłem w tym sklepie, znowu nikt się mną nie zainteresował, pracownice coś szemrały do siebie, że już dłużej tak nie dadzą rady, ze "coś" złego się w firmie szykuje, że nie wiedzą, co mają robić. Nie oceniam źle tych pracownic, z jednej strony widać, że nie ma w tej firmie motywacji i wiary, że mogą coś zrobić z drugiej strony każda firma ma takich pracowników na jakich sobie zasługuje. - a buty jak buty co prawda zamszowe ale za ponad 200 zł rozciapciały się po tygodniu.
Powrót do góry
ommkar
Gość


PostWysłany: 13 Marzec 2011, 14:17 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Do obecnych i byłych pracowników firmy ,Wojas'.Moje pisma do firmy ,Wojas' przynoszą powolny,ale skutek.Jednak moje spostrzeżenia i skargi potrzebuja Waszego poparcia i potwierdzenia.Jeśli czujecie lub czuliście się poniżani i macie wiedzę o łamaniu kodeksu pracy przez Firmę Wojas,która zatrudnia pracowników na stanowiskach kierowniczych a ci stosują wobec pracowników mobbing.Pomóżcie sobie i przyszłym pracownikom,którzy moga podlagac takim kierownikom.NIE DAJCIE SIE ZASTRASZAC i pszcie oświadczenia z opisem problemu do Zarządu firmy ,Wojas'.Myśle,że anonimowe skargi też Zarząd wezmie pod uwagę,ale napewno skutek przyniosą imienne czy zbiorowe skargi.Sprawa jest rozwojowa.Z Waszą pomocą Zarząd może stworzyć przyjazne człowiekowi miejsce pracy a nie niewolniczy poniżający obóz pracy.adres- wojas@wojas.pl w tytule- Do Asystenta Prezesa Zarządu ,Wojas' S.A. Dziekuje i pozdrawiam.Trzymam z Wami.ommkar@wp.pl .A tak prawdę mówiąc ciekawe kto kasuje negatywne wypowiedzi o firmie Wojas.czy to rączki terenowych,czy wyżej to idzie? chyba trzeba se przyjrzeć temu procederowi.Dziwi jeszcze sama Money.pl,która pozwala sobie na usuwanie i blokowanie nieobrazliwych a prawdziwych wypowiedzi na forum o firmie Wojas.Gdzie wolność wypowiedzi????.Aż śmierdzi poprzednim systemem.
Powrót do góry
Pracownik Wojasa
Gość


PostWysłany: 31 Maj 2011, 21:25 Temat postu: Re: Wojas Odpowiedz z cytatem
Szanuję i popieram pracowników,którzy mają odwagę mówić o problemie mobbingu w firmie. Nas obecnych pracowników dotyka on niemal codziennie. Jesteśmy zastraszane przez kierownika!!! Pracujemy niecały rok i planujemy zbiorowe odejście z firmy. Kierownik narzuca nam dodatkowe godziny pracy, przy czym nie wysyła wniosków o nadgodziny. Nie jesteśmy wynagradzane za dodatkowy czas w pracy, musimy żebrać o zwrot jakiejkolwiek godziny, w wyniku czego słyszymy w odpowiedzi, iż krótszy czas w pracy skutkuje niewyrobienie planu indywidualnego -BRAK PREMII!!! czyli zostaje ok tysiąc na rękę!!!! ;) Kierownik narzuca sprzedawcom sklepu kupowanie dodatków by podnieść wskaźniki sprzedaży!!!! Za nasze ciężko zarobione pieniądze musimy kupować produkty firmy typu sznurowadła, kremy, pasty, czyściki i ujmować to na 1 paragonie, by kierownictwo było zadowolone i nie zabierało nam premii. Dyspozycyjność przez 24h to kolejny wymóg kierownika. Mamy dość. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 07:57 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Firma jak firma, nigdzie rewelacji nie ma. Ale moim zdaniem,j brak predyspozycji kierownika do pracy na tym stanowisku...
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 09:44 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Tak to jet, jak sie zatrudnia rodzine, niewazne ze osoba sie do pracy nie nadaje, trzeba o nia dbac
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 10:00 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A dokładnie to o ktorym Wojasie jest mowa,z Ferio czy z Galerii nad jeziorem,bo widze ze poszukuja do pracy w ferio ale czytając te posty to chyba musze sie azstanowic czy sładac cv.Jednym słowem sieciówki to szajz.
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 10:22 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
bo to firma rodzinna , wiec czego oczekujesz
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 10:26 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Wiem ze to firma rodzinna,mówie ogólnie o wszystkich sieciówkach!!!!!!!
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: 1 Czerwiec 2011, 14:14 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nalezy również wspomnieć o kolejnej głupocie zwaną "wskaźnikiem konwersji", bo o wskaźniku sprzedaży ktoś wcześniej już wypomniał ( przyjemniej 2 produkty firmy na 1 paragonie) Jeden z klientów napisał wcześniej, że pracownice wyglądały na wystraszone, podczas jego obecności w sklepie Wojas.Zatem drogi kliencie nasza firma założyła
ona2222 / 89.76.212.* / 2011-05-30 18:02
Pracuje w Wojasie od kilku miesiecy. rzeczywiscie placa jest niewielka, obowiazkow duzo. nadgodziny nie wyplacane- mozna odbic sobie ale wtedy oczywscie nie masz juz absolutnie zadnych szans na wyrobienie premi, ktora jest naprawde niewielka. w dodatku plany mieieczne ciagle sie powiekszaja a klientow wcale nie przybywa!! skoro stawiacie na obsluge i ludzie maja wracac do sklepu dla pracownikow to wynagrodzenie powinno byc WIEKSZE!!
aga77230@wp.pl / 87.205.19.* / 2011-05-29 14:44
byłam pracownikiem w wojasie nie polecam nikomu , traktowanie przez panią regionalną nadaje się do sadu pracy
juzik / 213.77.56.* / 2011-05-28 18:44
ja również chciałem pochwalić Panie w sklepie wojasa w Krośnie. Fachowa obsługa uśmiech od ucha do ucha:) jestem tam klientem od samego początku i pomimo tego co tu wszyscy pisza, tam zawsze moge liczyc na pełną obsługę mam nadzieje, że we wszystkich sklepach jest taka miła obsługa.
Pozdrawiam Panie z Krosna:)

Najnowsze wpisy