Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiesław Wojas, prezes obuwniczego giganta

Wiesław Wojas, prezes obuwniczego giganta

Money.pl / 2011-03-09 15:08
Komentarze do wiadomości: Wiesław Wojas, prezes obuwniczego giganta.
Wyświetlaj:
Magda S. / 77.114.142.* / 2011-05-24 18:38
Ostatnio byłam przejazdem w Przemyślu i odwiedziłam sklep Wojas.Fachowa obsługa.Przede wszystkim naprawdę wielka wiedza na temat tego co sprzedają!!!Bardzo mi się podobało i na pewno wrócę:)Już mam kartę klienta :) Obsługa naprawdę na wysokim poziomie.Polecam wszystkim.Chciałoby się, żeby we wszystkich sklepach było takie podejście
żabcia / 83.238.216.* / 2011-05-26 21:36
Witam ja w wojasie przepracowałam prawie dwa lata , na początku nawet mi się podobało ale od kiedy zatrudnili mądrego p.dyrektora i regionalną K.P nie dało się wytrzymać,ale na szczęście już tam nie pracuje i bardzo się ciesze.A ta cała regionalna niech pamięta że karty się odwracają,a wam wszystkim pracującym jeszcze w wojasie życze wytrwałości.
Nigdy wiecej!!! / 93.105.67.* / 2011-04-14 23:49
Pracowałam przez 2 lata w wojasie: wszystko co piszecie to prawda o której niestety przekonałam się na własnej skórze: prace po nocach za darmo (oficjalnie do odebrania nadgodziny których w praktyce i tak nie ma kiedy i jak odebrać), pensja niespełna 1000 zł- żeby dostac premie (max 200-300zł!) trzeba zrealizowac plan który z miesiąca na miesiąc jest tak srubowany w gore ze mało które sklepy sa w stanie je realizowac (a nawet jesli juz sie uda to i tak głupie, kaprysne i niewykształcone koordynatorki owe głodowe premie obcinają)!!! Socjal żadny- jedynie w swieta dostalysmy bon na buty w salonie na kwote 150 zł (najtańsze buty były po 219 wiec i tak mnie nie było stac!)!!!
nikita1234567 / 77.255.48.* / 2011-04-11 23:44
Jedno wielkie bagno!!! Przez Pana G. i jego mądrości życiowych mam do odebrania masę nadgodzin.Tylko Panie G.- kiedy ja mam to odebrać ???
OSTATNIA CUDOWNA ZMIANA EKSPOZYCJI SKLEPU TRWAŁA DO GODZIN RANNYCH - KTO NAM ZA TO ZAPŁACI????-pytam się, może wreszcie ktoś zrobi porządek z pracami nocnymi które robimy gratisowo dla Pana Wojasa podczas gdy on sobie smacznie śpi i śni o wielkiej kasie????
ździcho / 62.244.136.* / 2011-04-07 00:30

zewcami byli jego dziadek i ojciec, on - choć chciał pracować w górnictwie - też ostatecznie zaczął szyć buty.

Wiesław Wojas pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej, skąd w latach 80. przeniósł się do Nowego Targu. Jest absolwentem wydziału maszyn górniczo - hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nigdy nie zaczął jednak pracować w wyuczonym zawodzie. Wybrał buty.

Niektórzy mówią, że Wojas po prostu na szycie butów był skazany: kontynuował fach ojca i dziadka, a dodatkowo pochodził z jednej z bardziej znanych w Polsce "skórzanych dolin", usytuowanej w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej.
Nie wiesz, w co zainwestować?
Zainwestuj z AXA i odbierz atrakcyjną nagrodę
axainwestycje.pl
Bogaty wybór mebli!
Dodatki do kuchni i jadalni. Niezwykłe okazje tylko w kwietniu!
Paliwa LOTOS
Sprawiamy, że idee stają się rzeczywistością - Grupa LOTOS
www.lotos.pl
Reklamy BusinessClick

Już przed laty próbował stworzyć spółkę z przedstawicielami wiedeńskiego oddziału Adidasa. Interes jednak nie doszedł do skutku, Austriacy bowiem sami założyli u nas firmę i szybko zbankrutowali.

Po studiach przez kilka lat pracował na stanowisku mechanika Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego „Podhale". Później, jeszcze w latach 80., po bankructwie pracodawcy, przejmował po kolei wydział za wydziałem dawnego państwowego molocha.

W ten sposób w Nowym Targu założył własną fabrykę obuwia - Zakład Produkcyjno-Handlowy „Wojas".

Dziś Wiesław Wojas ma 51 lat. Od 1989 r. nieprzerwanie aż do dziś jest właścicielem oraz dyrektorem generalnym ZPH „Wojas".

Od 1996 r. do dziś jest głównym udziałowcem oraz prezesem zarządu Wojas Trade Sp. z o.o. w Nowym Targu (spółka zajmuje się sprzedażą detaliczną obuwia, zatrudnia 232 pracowników).

Od 2003 r. do dziś jest prezesem zarządu Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego w Łodzi.

Jest też właścicielem dwóch hoteli w Zakopanem (Grand Hotel Stamary i Skalny), głównym sponsorem klubu sportowego i jednej z najlepszych polskich drużyn hokejowych Wojas Podhale. Na liście 100 najbogatszych Polaków "Wprost" w 2006 r. zajmuje 100. pozycję z majątkiem wycenianym na 165 mln zł. Wiesław Wojas z nowotarskimi zakładami obuwniczymi związany jest od ponad 25 lat. Dziś ZPH „Wojas" to jeden z największych producentów obuwia w Polsce. Razem z firmą dystrybucyjną „Wojas" Trade produkuje prawie milion par obuwia rocznie (przy zatrudnieniu wynoszącym prawie 600 osób).

Obecnie Wojas w większości polskich centrów handlowych ma swoje stoiska. W ciągu 16 lat swojej historii firma, z małego zakładu zatrudniającego kilkanaście osób i produkującego zaledwie kilkadziesiąt tysięcy par obuwia rocznie, przekształciła się w duże przedsiębiorstwo.

Firma szyje obuwie damskie, męskie, młodzieżowe i dziecięce oraz ochronne i robocze. ZPH „Wojas" posiada cztery systemy montażu obuwia: flexiblowy, klejony, overflex i rzadko stosowany przez krajowe przedsiębiorstwa - system pasowy.

Produkowane u Wojasa eleganckie trzewiki i pantofle noszą dziś nie tylko Polacy, ale również Irlandczycy, Amerykanie, Niemcy, Francuzi, Litwini, Węgrzy i Rosjanie.

Wojas dysponuje siecią 55 sklepów w całej Polsce, zatrudniającą około 200 osób. Dobrze rozwinięta, ogólnopolska sieć przedstawicielstw handlowych to również element jego sukcesu (m.in. Kraków, Dębica, Kalwaria Zebrzydowska, Wrocław, Lublin, Łódź, Warszawa, Poznań, Kwidzyn, Olsztyn, Busko Zdrój, Medyka).

Niedawno Wiesaw Wojas kupił 72 tys. akcji giełdowego Protektora (co stanowi około 0,76 proc. kapitału zakładowego). Dzięki temu kontroluje on teraz blisko 5 proc. kapitału Protektora. Nie wiadomo, czy będzie kupował dalej.

Na ostatnim Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Protektora Wojas zrezygnował z funkcji członka rady nadzorczej tej spółki, a w zamian za to wprowadził do nadzoru dwóch swoich przedstawicieli.

Jak na razie Protektor przygotowuje emisję akcji z prawem poboru (celem jest podwojenie kapitału zakładowego firmy). Z publicznej oferty Protektor zamierza pozyskać nieco ponad 9 mln zł.

W trakcie przygotowywania prospektu spółka zmieniła jednak cele emisji - początkowo miała to być budowa nowego zakładu oraz modernizacja parku maszynowego. Teraz natomiast chodzi o przejęcie innego podmiotu z branży. Być może w grę wchodzą tu powiązania kapitałowe z Wojasem.

Protektor ma obroty znacznie mniejsze od Wojasa. Według wstępnych planów zarządu, w tym roku Protektor uzyska około 32 mln zł przychodów ze sprzedaży (po trzech kwartałach tego roku było już 24,1 mln zł). Roczne przychody firmy Wojas szacowane są natomiast na około 50 mln zł.

Firmy z pewnością będą jednak rozwijać współpracę biznesową. Poza tym Protektor nie ma własnej sieci sprzedaży i zapewne nie miałby nic przeciwko temu, by skorzystać z kilkudziesięciu salonów firmowych Wojasa.

No i co w związku z tym, pani Małgorzato?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / 217.144.206.* / 2011-03-29 23:22
WOJAS BYL DOBRY 15LAT TEMU
BC / 217.144.206.* / 2011-03-29 23:11
DLA MNIE TO WIELKIE JEDNO BAGNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIE POLECAM PRACY W TEJ FIRMIE
KLIJENT / 217.144.206.* / 2011-03-29 22:59
WOJAS TO ZLODZIEJE ZLODZIEJE ZLODZIEJE ZLODZIEJE ITD....ZROBIE WILKI BILBORD W KALWARI ZE WOJASY TO WIELCY ZLODZIEJE WOLE CHODZIC BOSSO NIZ U WOJASA KUPIC BUTY
lil kim / 79.184.36.* / 2011-04-08 17:08
nie dość ze zlodzieje to na dodatek wyzyskiwacze za marne grosze z czlowieka probuja maszyne zrobic.a co do tych groszy-wyplat nadal nie ma a dzis juz 8 wiec powinny byc bo 10 przypada w niedziele!!!!!zlodzieje
była / 77.254.19.* / 2011-03-20 11:35
Niestety w tej firmie zestawienie słowa "szacunek" ze słowami "dla pracownika" jest czystą abstrakcją. Prezes obuwniczego giganta i wszyscy mający ciepłe posadki w tej firmie traktują sprzedawców jak swoje marionetki, którym mogą rzucać kłody pod nogi i nimi pomiatać. Nikt nie bierze pod uwagę, że to przez naszą pracę i przez to że za śmieszne pieniądze znosimy humory i obelgi klientów, za źle rozpatrywane reklamacje, albo buty które psują się po miesiącu firma przynosi zyski... Myślę, ze 90% byłych i obecnych pracowników zgodzi się z opinią, że sklepy wojasa to taki obóz pracy XXI w.
A to co jest napisane w zakładce "kariera"?? To chyba jakaś kpina...
Kur** przyjazna atmosfera hahahaha. Wstyd tak kłamać!!!!!!!
Jeżeli ktoś nie widział to przytoczę:
Firma oferuje:

- pracę w prężnie rozwijającej się firmie;

- możliwość rozwoju zawodowego;

- motywacyjny system wynagrodzeń;

- szansę awansu;

- przyjazną i otwartą atmosferę w pracy.

Dzięki Bogu, że się wyrwałam z tej firmy. Życzę tego samego wszystkim, którzy niestety nadal tam są...
marzenka2 / 178.73.37.* / 2011-06-26 09:09
a pracowałaś w ccc? albo 5-10-15? nie? poczytaj sobie co pracownicy mówią. mnie się wydaje ze tak na dobra to narzekają ci którym nie chce się pracować, którym się wydaje że im się należy za to że w ogóle przychodzą odbębnić swoje 8 godzin zmiany. Wychodzę z założenia, że jeżeli mi się nie podoba to zmieniam prace na taką która mi będzie odpowiadała.

Aha ja wiem. Żeby zarabiać 3-4 tysiące i "nic nie robić" trzeba mieć min. wyższe wykształcenie, znać ze 4 języki obce, umieć posługiwać się narzędziami biurowymi i trzeba potrafić zrobić dobrą kawę.
patryk635 / 93.154.180.* / 2012-06-20 10:33
To że w Wojasie sprzedawcy pracują po 17 godzin śpią 3 godziny i znów pracują za grosze to nie kłamstwo
kania1 / 77.91.48.* / 2011-05-25 23:46
Podzielam twoją opinię , również tam pracowałam ( na nieszczęście) przez 2 miesiące wykończyłam się psychicznie, w tej firmie pracownikowi nic nie wolno , może jeszcze pan dyrektor zakaże oddychać? te śmieszne pieniądze ,które tam zarobiłam nie są warte tych straconych miesięcy i zdrowia które straciłam.nikomu nie polecam , no chyba że lubi być poniżany
zzzkkkk / 188.33.172.* / 2011-03-19 23:14
NIE WIERZĘ W TO CO WIDZĘ - KILKADZIESIĄT STRON Z KOMENTARZAMI NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE USUNIĘTO

TO SIĘ NAZYWA "WOLNOŚĆ SŁOWA"

WIDOCZNIE WYPOWIEDZI PRACOWNIKÓW BARDZO PSUŁY WIZERUNEK FIRMY...
SZKODA TYLKO ŻE KLIENCI TEJ SIECI NIE WIEDZĄ JAK TRAKTOWANI SĄ PRACOWNICY - JEDEN WIELKI WYZYSK I BRAK SZACUNKU, MIESZANIE LUDZKIEJ GODNOŚCI Z BŁOTEM, ROBIENIE Z PRACOWNIKÓW IDIOTÓW I ZŁODZIEI JEST NA PORZĄDKU DZIENNYM

A CO DO JAKOŚCI WYKONANIA OBUWIA - TO CENY SĄ KOMPLETNIE Z KOSMOSU, ZAPYTAJCIE JAK WIELKA JEST NARZUCONA MARŻA I ZA CO PŁACICIE...? PRZEJDŹCIE SIĘ PO SKLEPACH A ZNAJDZIECIE TE SAME BUTY W CENACH PRODUCENTA

EBATA, EKSBUT, KABAŁA, DECOLTE I WIELE INNYCH A NIE WOJAS!!!!

A PRACOWNICY N************* JAK MASZYNY NOCKI, ZMIANY EKSPOZYCJI KTÓRE RZEKOMO MOŻNA WYKONAĆ W 1,5 GODZINY = TO JA ZAPPRASZAM PANA PREZESA I PANA DYREKTORA NA TAKĄ ZMIANĘ I BĘDĘ STAĆ I PATRZEĆ Z ZEGARKIEM NA RĘCE ILE IM TO ZAJMIE


A TYMCZASEM NA ZAKOŃCZENIE I OTARCIE ŁEZ - ZOBACZCIE JAK SIĘ SZLACHTA BAWI I DALEJ ZARABIAJCIE SWÓJ MARNY TYSIĄCZEK KTÓRY WYDACIE NA LEKI DLA ZNERWICOWANYCH

http://www.facebook.com/login/setashome.php?ref=genlogin#!/photo.php?fbid=152260254823923&set=a.152260201490595.28974.147645371952078&theater

NIE BYLIŚCIE ZAPROSZENI?????? WIELKA SZKODA - PEWNIE MIELIŚCIE WTEDY PRACE NOCNE :(
alicja 123 / 93.154.180.* / 2012-06-20 10:36
ja jestem kłębkiem nerwów odkąd tam pracuję mam nadzieję że udami się znależć szybkonową pracę gorzej trafić się nie da
szczera prawda / 78.31.89.* / 2012-06-20 22:58
ciekawe dlaczego są usuwane komentarze,w których jest tylko prawda.A to,że w tej firmie można stracić nerwy to też szczera prawda.Szkoda zdrowia za takie grosz jakie płaci milioner Wojas
lil kim / 79.184.36.* / 2011-04-08 17:04
popieram!!!!!!!!!!!to co sie dzieje w tej firmie to gorzej niz w auschwitz...ludzie sa ponizani przez swoje tzw koordynatrorki ktore nic nie potrafia.
cezet / 46.112.174.* / 2011-03-12 10:36
Do obecnych i byłych pracowników firmy ,Wojas'.Moje pisma do firmy ,Wojas' przynoszą powolny,ale skutek.Jednak moje spostrzeżenia i skargi potrzebuja Waszego poparcia i potwierdzenia.Jeśli czujecie lub czuliście się poniżani i macie wiedzę o łamaniu kodeksu pracy przez p.Justyne Chendowską,która jako kierownik terenowy stosuje wobec pracowników mobbing.Pomóżcie sobie i przyszłym pracownikom,którzy moga podlagac tej osobie.NIE DAJCIE SIE ZASTRASZAC i pszcie oświadczenia z opisem problemu do Zarządu firmy ,Wojas'.Myśle,że anonimowe skargi też Zarząd wezmie pod uwagę,ale napewno skutek przyniosą imienne czy zbiorowe skargi.Sprawa jest rozwojowa.Z Waszą pomocą Zarząd może stworzyć przyjazne człowiekowi miejsce pracy a nie niewolniczy poniżający obóz pracy.adres- wojas@wojas.pl w tytule- Do Asystenta Prezesa Zarządu ,Wojas' S.A. Dziekuje i pozdrawiam.Trzymam z Wami.ommkar@wp.pl .A tak prawdę mówiąc ciekawe kto kasuje negatywne wypowiedzi o firmie Wojas.czy to rączki terenowych,czy wyżej to idzie? chyba trzeba se przyjrzeć temu procederowi.Dziwi jeszcze sama Money,która pozwala sobie na usuwanie i blokowanie nieobrazliwych wypowiedzi na forum o firmie Wojas.Gdzie wolność wypowiedzi????.Aż śmierdzi poprzednim systemem.
ommkar / 109.243.145.* / 2011-03-12 08:55
Składajcie skargi na traktowanie w tej firmie pracowników.Piszcie do zarządu. wojas@wojas.pl w tytule do Zastępcy Prezesa Zarządu Wojas S.A. Wszystkie negatywne opinie są na forach kasowane. Ciekawe czemu taki strach i kto to robi.Trzeba się przyjrzeć tej sprawie.Pozdrawiam.
cezet / 46.112.92.* / 2011-03-12 08:27
Do obecnych i byłych pracowników firmy ,Wojas'.Moje pisma do firmy ,Wojas' przynoszą powolny,ale skutek.Jednak moje spostrzeżenia i skargi potrzebuja Waszego poparcia i potwierdzenia.Jeśli czujecie lub czuliście się poniżani i macie wiedzę o łamaniu kodeksu pracy przez p.Justyne Chendowską,która jako kierownik terenowy stosuje wobec pracowników mobbing.Pomóżcie sobie i przyszłym pracownikom,którzy moga podlagac tej osobie.NIE DAJCIE SIE ZASTRASZAC i pszcie oświadczenia z opisem problemu do Zarządu firmy ,Wojas'.Myśle,że anonimowe skargi też Zarząd wezmie pod uwagę,ale napewno skutek przyniosą imienne czy zbiorowe skargi.Sprawa jest rozwojowa.Z Waszą pomocą Zarząd może stworzyć przyjazne człowiekowi miejsce pracy a nie niewolniczy poniżający obóz pracy.adres- wojas@wojas.pl w tytule- Do Asystenta Prezesa Zarządu ,Wojas' S.A. Dziekuje i pozdrawiam.Trzymam z Wami.ommkar@wp.pl
w.k l / 46.112.92.* / 2011-03-12 08:05
Do obecnych i byłych pracowników firmy ,Wojas'.Moje pisma do firmy ,Wojas' przynoszą powolny,ale skutek.Jednak moje spostrzeżenia i skargi potrzebuja Waszego poparcia i potwierdzenia.Jeśli czujecie lub czuliście się poniżani i macie wiedzę o łamaniu kodeksu pracy przez p.Justyne Chendowską,która jako kierownik terenowy stosuje wobec pracowników mobbing.Pomóżcie sobie i przyszłym pracownikom,którzy moga podlagac tej osobie.NIE DAJCIE SIE ZASTRASZAC i pszcie oświadczenia z opisem problemu do Zarządu firmy ,Wojas'.Myśle,że anonimowe skargi też Zarząd wezmie pod uwagę,ale napewno skutek przyniosą imienne czy zbiorowe skargi.Sprawa jest rozwojowa.Z Waszą pomocą Zarząd może stworzyć przyjazne człowiekowi miejsce pracy a nie niewolniczy poniżający obóz pracy.adres- wojas@wojas.pl w tytule- Do Asystenta Prezesa Zarządu ,Wojas' S.A. Dziekuje i pozdrawiam.Trzymam z Wami.ommkar@wp.pl
ommkar / 46.112.92.* / 2011-03-12 08:03
Do obecnych i byłych pracowników firmy ,Wojas'.Moje pisma do firmy ,Wojas' przynoszą powolny,ale skutek.Jednak moje spostrzeżenia i skargi potrzebuja Waszego poparcia i potwierdzenia.Jeśli czujecie lub czuliście się poniżani i macie wiedzę o łamaniu kodeksu pracy przez p.Justyne Chendowską,która jako kierownik terenowy stosuje wobec pracowników mobbing.Pomóżcie sobie i przyszłym pracownikom,którzy moga podlagac tej osobie.NIE DAJCIE SIE ZASTRASZAC i pszcie oświadczenia z opisem problemu do Zarządu firmy ,Wojas'.Myśle,że anonimowe skargi też Zarząd wezmie pod uwagę,ale napewno skutek przyniosą imienne czy zbiorowe skargi.Sprawa jest rozwojowa.Z Waszą pomocą Zarząd może stworzyć przyjazne człowiekowi miejsce pracy a nie niewolniczy poniżający obóz pracy.adres- wojas@wojas.pl w tytule- Do Asystenta Prezesa Zarządu ,Wojas' S.A. Dziekuje i pozdrawiam.Trzymam z Wami.ommkar@wp.pl Firma skutecznie usuwa wszelkie negatywne opinie na swój temat.Ciekawe czy to rączki terenowych,czy ktoś wyżej nad tym czuwa i w taki sposób poprawia wizerunek firmy?

Najnowsze wpisy