Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 dzisiaj w ogonie Europy. Za to na Wall Street...

WIG20 dzisiaj w ogonie Europy. Za to na Wall Street...

Wyświetlaj:
Reszta bankrutów się cieszy... / 178.36.182.* / 2013-10-22 15:10
Teraz Stany jeszcze mniej kupią, jak im padł dolar...
lukaszwych.niel / 94.42.202.* / 2013-10-22 15:22
umocnił się - osłabł?, wiadomo że jak się osłabił to zbankrutują konsumenci a jak się umocnił to eksport siadł.
U ciebie wszystkie ścieżki prowadzą do KRACHU.
Każde równanie równa się krach, nawet 2+2 = krach, bo tak masz zakodowane. Krach pewnie będzie nie jeden ale u ciebie jest pernamenty krach. Choć to 2 przeczące sobie słowa, ale w twojej logice bez logiki wszystko jest możliwe. Nawet zdarzenie nagłe, gwałtowne możę trwac u Ciebie 7 lat...
ttka / 46.204.39.* / 2013-10-22 15:01
ja mam na dziś dosyć tej paranoji chłopaki-żeby tu zarabiać to trzeba zwariować i być idiotą tak jak łysy BENEK i jemu podobni,a ja nie zamierzam udebilnić się tak jak oni nawet za cenę trzepania tłustej kasy,mam swój honor i zachowuję twarz i nikt nigdy nie nazwie mnie "tanio sprzedaną dziwką'
lukaszwych.niel / 94.42.202.* / 2013-10-22 15:31
OK, honor ważniejszy od pieniędzy, Ci co zarabiają to są zwariowanymi idiotami, a Ci co trzymają się z boku są honorowi. Zrozumiałem.
A Ci co tracą na S - są ?
a) rozsądnymi intelektualistami
b) honorowymi ludźmi
c) drogo sprzedaną dziwką
Etermit / 2013-10-22 14:38 / Tysiącznik na forum
Ken, coś dla Ciebie o nikomu niepotrzebnej ropie:

http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/2527/od-miliardera-do-zera-koniec-naftowego-eldorado-eike-batisty
Sell the news from the ceiling / 178.36.2.* / 2013-10-22 14:35
Dane znacznie gorsze od oczekiwań, musieli dobrze je znać, kiedy podskoczyli przed nimi po S-ki.
synonim / 2013-10-22 13:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Akcje horrendalnie drogie? „Pamiętajcie: nie widzieliście tego wykresu”

Akcje z giełdy nowojorskiej są skrajnie przewartościowane

http://pulsinwestora.pb.pl/3383897,88025,pamietajcie-nie-widzieliscie-tego-wykresu-wykres-dnia
fhjgghj / 178.36.50.* / 2013-10-22 13:21
Noblista: kapitalizm 'przekształcił ludzi w roboty do produkowania pieniędzy

Yunus: Najwyższy czas, by zmienić pojęcie kapitalizmu i pozbyć się biedy

GW
synonim / 2013-10-22 13:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
W czterech głównych miastach Chin ceny nieruchomości mieszkaniowych wzrosły we wrześniu rekordowo. Ponownie ożyły obawy powstania „bańki spekulacyjnej”

http://www.pb.pl/3382983,62340,ozyly-obawy-banki-spekulacyjnej-w-chinach
gdzie mój rower KrISPEK z 550% na 20 opcjach ? / 78.10.75.* / 2013-10-22 12:59
zmieniam NIK
krispek / 2013-10-22 13:03 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:) screena pokazałem, Ty nic nie pokazałeś i nadal walczysz z trendem, nic nie zarabiasz więc nie ściemniaj, na forum same Twoje straty. Dodając jeszcze te, których oficjalnie tutaj nie podajesz to uhuuuuu huuuu :) na rodzinę raczej nie zarobisz. Ale dzięki Tobie inni kupują sobie nowe rowery :)))))
gdzie mój rower KrISPEK z 550% na 20 opcjach ? / 78.10.75.* / 2013-10-22 13:10
mam gdzies screena dawaj rower oszuście , tylko rower miał być realny

czy mamy tutaj jakiegoś prawnika i czy mógłbym w sądzie wywalczyć ten rower od Kriska który to mi tutaj obiecał ?
lojer 2222 / 94.254.145.* / 2013-10-22 13:29
Ciężko będzie ale można by spróbować: w końcu PRZYRZECZENIE zostało wyraźnie przez kripska ZŁOŻONE!
lukaszwych.niel / 94.42.202.* / 2013-10-22 13:54
Ja znam tylko przyrzeczenie publiczne 919 kC, ale tam jest określenie za wykonanie oznaczonej czynności. A rower miał być z nic. Takie czynności gdy jedna strona dostaje coś w zamian za nic są raczej słabo chronione. I na kogo skieruje roszczenie? Do Pana kriskpa adres www.money.pl?
coś za coś / 94.254.145.* / 2013-10-22 15:27
Nie za nic bo za to jak Lki miały dać zarobić w tamten dzień-i dały!
gdzie mój rower KrISPEK z 550% na 20 opcjach ? / 78.10.75.* / 2013-10-22 13:10
mam gdzies screena dawaj rower oszuście , tylko rower miał być realny

czy mamy tutaj jakiegoś prawnika i czy mógłbym w sądzie wywalczyć ten rower od Kriska który to mi tutaj obiecał ?
synonim / 2013-10-22 13:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

czy mógłbym w sądzie wywalczyć ten rower od Kriska który to mi tutaj obiecał ?

buhahahahahahahahahahahahaha
gdzie mój rower KRISEK za 550% zysku z 20 opcji? / 78.10.75.* / 2013-10-22 13:49
widzisz u mnie słowo ważniejsz od pieniędzy ,
wy / 78.10.75.* / 2013-10-22 12:56
zobaczcie od 2012 roku , każdy wzrost na WIG 20 trwa 8 tygodni , 4 razy taak było a potem korekta ,

patrząc na banki jak są wykupione to myślę że jest duża szansa że 5 ty raz też tak będzie
krispek / 2013-10-22 12:57 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to czemu bierzesz S przez te 8 tygodni jak cały czas rosło?
gdzie mój rower KrISPEK z 550% na 20 opcjach ? / 78.10.75.* / 2013-10-22 13:00
brałem S na krótkie korekty , i już widze jak zapomniałes jak pisałem że biorę S bo potwierdzimy wsparcie na 2450 pkt , mam ci to na wykresie pokazać jak zjechali ?
synonim / 2013-10-22 13:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

brałem S na krótkie korekty


Nie kłam bo wyraźnie pisałaś, że gruby ma być na S na obecnej serii i wcale nie grałaś pod "krótkie korekty"

mega hossa / 78.10.75.* / 2013-09-19 10:06
dzisiaj jest rozliczenie serii dla zawodowców , a teraz będą brali S na nowej
Etermit / 2013-10-22 12:53 / Tysiącznik na forum
z pustego to i synonim nie naleje

PGE +3,9%
synonim / 2013-10-22 13:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest lepsze:

TPSA +5,34%
wyputowany z sorosem / 78.10.75.* / 2013-10-22 12:43
jeszcze jedna fala w górę będzie i wtedy zobaczymy czy 2630 pkt padnie ,

żeby mogli zjechać i obronić 2450 to muszą być wyżej
krispek / 2013-10-22 12:56 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kilka postów niżej Synonim Cię podsumował, wprowadź sobie teraz swoje straty w tabelkę do Excela i swoje "zyski". A potem nam wszystkim powiedz ile jesteś w przód. Po odjęciu prowizji i podatku założe się, że na lokacie byś więcej zarobiła :)))))
krispek / 2013-10-22 12:50 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a kiedy weźmiesz S? wszyscy na to czekają aż n-ty raz zagrasz wbrew trendowi, zawsze to robisz bo wszedzie widzisz opór jak są wzrosty, a rynek kopie Cie jak psa :)
wyputowany z sorosem / 78.10.75.* / 2013-10-22 12:57
jeżeli teraz nie przejdziemy 2568 to S zaajmę poniżej dzisiejszego dołka , obecnie 2533pkt
krispek / 2013-10-22 12:58 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hahahhahaha
wyputowany z sorosem / 78.10.75.* / 2013-10-22 12:40
Jak upada dzisiejszy system finansowy oparty na dolarze
21 października 2013


Każdy z nas na co dzień używa pieniędzy, ale mało kto rozumie jak to wszystko działa i jak zmienia się w czasie na naszą niekorzyść. Nawet ekonomiści i inwestorzy mają z tym problemy. Nasz obecny system finansowy opiera się na amerykańskim dolarze, który jest podstawową jednostką rozliczeniową i główną walutą rezerwową świata. Wszystkie pozostałe waluty są z nim powiązane kursem. System ten, wsparty na dolarze po ponad 40 latach istnienia zmierza coraz szybciej do końca. Aby dokładnie zrozumieć dlaczego tak jest i do czego prowadzi trzeba odrobinę cofnąć się w czasie.

Wszystko zaczęło się przed pierwszą i drugą wojną światową. Wtedy podstawę systemu monetarnego stanowiło złoto, na którym opierały się wszystkie ówczesne waluty. Kiedy w 1914 r. amerykanie rozwijali swoją gospodarkę, Europa stanęła w ogniu walki. Podczas trwania pierwszej wojny światowej USA praktycznie nie musiały użyć swojego wojska, a sama wojna w ogóle nie sięgnęła na drugą stronę Atlantyku. Przyniosła im same korzyści, zamiast ogromnych strat jak po drugiej stronie oceanu. Europa zajęła się wojną, osoby w wieku produkcyjnym szły do wojska i produkowały broń, czołgi itd. Niezbędne do życia produkty, typu jedzenie, środki higieniczne i inne potrzebne rzeczy, a także dodatkowe uzbrojenie europejczycy sprowadzali ze Stanów Zjednoczonych, wymieniając te produkty za złoto. Druga wojna wyglądała podobnie, jedyny poważny atak na USA to zbombardowanie Pearl Harbor przez Japończyków, dopiero wtedy amerykanie bardziej zaangażowali się w międzynarodowy konflikt. Europejczycy ponownie wszystko brali ze stanów płacąc złotem, które było podstawą systemu. W większości przypadków wojna rujnuje gospodarkę i wszystko zaczyna się od nowa, ale los tak chciał, że amerykanie tylko na tym skorzystali zgarniając ogromne zasoby złota. Pod koniec drugiej wojny światowej USA weszły w posiadanie 2/3 całego złota używanego w ówczesnym świecie. System finansowy oparty na żółtym metalu nie mógł dalej funkcjonować, ponieważ całe zasoby były w rękach Stanów Zjednoczonych.

Doszło więc do wielkiego spotkania największych ekonomistów i przedstawicieli rządowych w amerykańskiej miejscowości Bretton Woods w 1944 r., w celu ustanowienia zasad nowego systemu finansowego. Gospodarze dyktowali warunki posiadając największe rezerwy złota na świecie. Ustalono, iż pozostałe waluty zostaną powiązane kursem z dolarem amerykańskim, a ten ze złotem po stałej cenie 35 dolarów za uncję.

Jednak nie przewidziano żadnego limitu drukowania dolara względem złota. Efektem tego amerykanie zaczęli produkować coraz więcej dolarów. Doszło do konfliktu militarnego z Koreą, a później z Wietnamem. USA wydały ogromne sumy na te wojny, do tego cały czas dolar trafiał za granicę do innych krajów w zamian za importowane towary. W latach sześćdziesiątych prezydent Francji Charles de Gaulle zwrócił uwagę na to, że amerykanie drukują więcej dolarów niż faktycznie posiadają złota. Dolar był kiedyś tak dobry jak złoto, ale amerykanie zaczęli drukować ponad stan posiadanego kruszcu. Dlatego francuzi zaczęli prosić o złoto i ściągać je do kraju w zamian za dolary, które trafiały z powrotem do amerykanów. Zauważyły to inne kraje i zaczęły robić to samo.

W ten sposób do stanów napływało coraz więcej wydrukowanych dolarów, a złota ubywało. Od 1959 r. do 1971 r. amerykanie stracili ponad 50% zasobów złota. Papierowych banknotów było dwa razy więcej niż cennego kruszcu. Gdyby USA nie nadużyły swojej władzy, nie byłoby problemu. Odpływ złota i napływ waluty groził bankructwem stanów i zawaleniem się całego systemu finansowego.

Wtedy 15 sierpnia 1971 r. ówczesny prezydent USA Richard Nixon zerwał powiązanie dolara ze złotem, weszliśmy w nasz obecny system finansowy oparty na dolarze z którym powiązane są kursem pozostałe waluty. Od tego momentu wszystkie światowe waluty stały się walutami fiducjarnymi, od łacińskiego słowa „fiat”, co w polskim tłumaczeniu oznacza „niech się stanie”. W tym przypadku niemal wszystkie światowe waluty stały się zwykłymi środkami płatniczymi, których używa się z prawnego nakazu rządu, a produkowane są przez bank centralny w zamian za obligacje skarbu państwa. Są one oparte na generowaniu długu i zaufaniu społeczeństwa do rządu i banku centralnego.

Jakiś czas można było tak funkcjonować, ale oparcie całego systemu na dolarze i walutach fiducjarnych nie było genialnym rozwiązaniem. Nieskończony wzrost nawet z solidną podstawą jaką wcześniej zapewniało złoto jest nie możliwy, co udowadnia historia i fizyka. Niestety na wierze w papierowy pieniądz bez pokrycia wykształcono rzesze ekonomistów, którzy teraz nie rozumieją, że system działa bez solidnej podstawy.

Po 1971 r. rola amerykańskiej waluty w światowej gospodarce jeszcze się zwiększyła. Wszyscy przez tyle lat używali dolara jako jednostki rozliczeniowej w międzynarodowych transakcjach i jako główny składnik rezer
zenek_bez_spodenek / 91.220.73.* / 2013-10-22 12:32
Ten anal jest genialny
wy / 78.10.75.* / 2013-10-22 12:28
dopóki drukuje FED i Japonia akcje będą tylko rosły bo tylko debil kupi obligacje a że FED będzie drukował jak Japonia przez 30 lat to jest pewne
będzie się woził / 78.10.75.* / 2013-10-22 12:26
poprzedni wzrost trwał 8 tygodni

dlatego jeszcze jeden tydzień będzie w górę i dopiero w listopadzie korekta , teraz Grubas dobiera S na stelaż
krispek / 2013-10-22 12:34 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hahaha Ty masz pojęcie o stelażu?

Zero z Ciebie i zero na koncie.
wyputowany z sorosem / 78.10.75.* / 2013-10-22 12:39
już ci mówiłem że możemy wkleić dane ze swoich kont , nie chciałes więc zamknij mordę , BO JUŻ RAZ DARŁEŚ MORDĘ ILE TO SET % ZAROBIŁEŚ NA OPCJACH I ŻE MI ROWER KUPISZ I MORDE CI ZATKAŁO JAK ZACZĄŁEM SIĘ DOPYTYWAĆ O TEN OBIECANY ROWER ty
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
krispek / 2013-10-22 12:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wkleiłem screen po zysku z opcji, Ty nic nie wrzuciłeś bo jesteś wyzerowany i tylko grasz na koncie demo, a tutaj piszesz o tym jak zajmujesz 100L, a po chwili max 3 kontrakty. W dodatku nie pojmujesz pojęcia opcji, a gadasz o stelażu, który ma gruby na kontraktach... Czy Ty wgl siebie słyszysz ?
synonim / 2013-10-22 12:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

I ŻE MI ROWER KUPISZ


Milionerzy i "grubasy" mają czasem takie kaprysy, że żebrzą u obcych o rower :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy