Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 może nie pokonać ważnego poziomu

WIG20 może nie pokonać ważnego poziomu

Money.pl / 2015-09-09 08:47
Komentarze do wiadomości: WIG20 może nie pokonać ważnego poziomu.
Wyświetlaj:
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 12:13
Krach walut krajów produkujących surowce jest coraz większy, ciekawe co będzie ze złotym, kiedy bankrutuje polskie górnictwo, za nim energetyka i KGHM?

Four of the worst-performing G-10 currencies since mid-2014 have been those of countries that export large amounts of commodities, namely the dollars of Canada, Australia and New Zealand, and the Norwegian krone.
synonim / 2015-09-09 12:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
W sierpniu z akcji światowych wyparowało 9 bilionów USD, drugi taki największy reset w historii

the $9 trillion drop in combined market cap between the MSCI All World index and Chinese stocks, is the second highest ever, surpassed only by the $13 plunge in global market capitalization in late 2008

Jak donosi Reuters, hossiarze zbierają się na nocnych naradach od końca sierpnia i są mocno spoceni
jak wiesz? / 94.254.145.* / 2015-09-09 12:40
Będzie Rajd Mikołaja 2015 czy nie będzie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-09 13:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Będzie Rajd Mikołaja 2015 czy nie będzie?


moim zdaniem kasyna odreagują spadki technicznie do pażdziernika a potem kiła
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 12:00
PKN już też skończony, po skoku do 72,30 już 70.30 i tak się robi wywalanie strat chciwym, ale bezmyślnym bankrutom.
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 11:56
Trzeba być niezłym bezmózgowcem, żeby po krachu importu Chin pompować bankrutujący KGHM o kolejne 4,28%, kiedy zero popytu na miedź pokazują wszystkie dane z bankrutującej gospodarki globalnej, na rekordowych długach, których już nie da się bezkarnie powiększać, kiedy Chiny zaczęły je wywalać zgadzając się na mniejsze straty teraz, niż za chwilę, bo to już koniec dolara.
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 11:49
Zero siły rynku widać po obrocie, pomijając fakt, że chore odbicie wystraszonych bankrutów nastąpiło po katastrofalnych danych z Chin, pokazujących krach importu -14,3%, a po deprecjacji renminbi i zerwaniu związku z dolarem, przy jednoczesnym wywalaniu aktywów dolarowych w rekordowym tempie, to o wzrostach bankruci mogą sobie już tylko pomarzyć.

Każdy mądry wywala straty bankrutom na ich każdym podskoku.

I naganiacze z bankrutujących funduszy, jacy zawsze pojawiają się w takich momentach potwierdzają tylko trwający krach i swój poziom bezmyślnego, ale chciwego naganiacza do zdychającego kasyna, bo nie ma już komu rosnących strat wciskać.

OFE skończone, muszą wywalać, żeby mieć z czego wypłacać, kolejki umarzających w TFI rosną.
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 11:36
To. że jakiś zidiociały bankrut wywinduje na chwilę cenę miedzi, na którą nie ma żadnego popytu i dlatego cena spada od lat, a rekordowe zapasy rosną razem ze stratami producentów, którzy bankrutują i muszą wyprzedawać aktywa, likwidują dywidendy, inwestycje, zamykają zaklłdy, zwalniają pracowników, przez co popyt jeszcze mocniej spada?

Przecież to jest normalna schizofrenia paranoityczna bankrutów w imperium chaosu, które bankrutuje, jak każda piramida finansowa, bo dawno utraciło kontakt z rzeczywistością.

Cena miedzi musi spadać z prostego powodu braku popytu, trend jest tak mocny, że nie ma siły na jego zmianę, szczególnie przy szoku chińskim i zaczynającym się naftowym, co dobije gospodarki bankrutów do reszty, dlatego są tak wystraszeni, bo im gospoadrka się zwija, wydobycie ropy spada, łupki zbankrutowane, piaski też, a do platform muszą dopłacać i to jest dopiero początek krachu.
ZT / 83.24.209.* / 2015-09-09 11:34
Na wykresie wig20 dziś ważna sesja: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 Indeks dotarł do bardzo ważnego poziomu oporu, to jest luka wyczerpania ostatniej fali spadkowej oraz poziomy dołków z VI i IX 2013r, które są teraz oporem na zasadzie zamiany biegunów (linie zielone). Przebicie tego pokaże siłę rynku i marsz w górę. Dodam, że rynek otworzył się dziś luką hossy a to już druga od dołka z sierpnia, co potwierdza tylko nerwowość rynku w tym obszarze i potwierdza istniejący opór.
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 11:26
No i co z tego,że jakiś wystraszony w zdechłym kasynie bez klienta i obrotu śmieszny bankrut, dokupi sobie strat, co robi przecież od lat powiększając sobie tylko długi bez pokrycia, których już Chiny pozbywają się w rekordowym tempie?

Co od tego zmeini się w bankrutującej gospodarce i u zadłużonych, tracących p;racę konsumentów, kiedy walą do nich miliony z Afryki i Azji, bo myślą jak nam też wciskali, że tam rozdają pieniądze za darmo?

Przecież to jest normalna schizofrenia paranoityczna bankrutów w imperium chaosu, które bankrutuje, jak każda piramida finansowa, bo dawno utraciło kontakt z rzeczywistością..

Teraz rządzą Chiny, przy wsparciu Rosji i tam przepływa całe bogactwo świata.
ZT / 83.24.209.* / 2015-09-09 11:14
Synonim jak tam Twoja strategia dokupowania jak rośnie? Przecież rośnie. Za mało?
synonim / 2015-09-09 11:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim jak tam Twoja strategia dokupowania jak rośnie? Przecież rośnie. Za mało?


Rynek jest na 2165 więc o czym ty mówisz
ZT / 83.24.209.* / 2015-09-09 11:43

Rynek jest na 2165 więc o czym ty mówisz

Nie znam szczegółów twojej strategii mamy dziś 1.5% wzrosty na w20 a w Europie 2%. Od dołka w20 wzrósł już o 8%. Ok zrozumiałem to za mało.
synonim / 2015-09-09 11:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie znam szczegółów twojej strategii mamy dziś 1.5% wzrosty na w20 a w Europie 2%. Od dołka w20 wzrósł już o 8%. Ok zrozumiałem to za mało.


No tylko że ja nie wziąłem fundów akcji ani akcji w samym dołku (ty też nie)

8% wzrostu którym tak się podniecasz to na razie tylko shortcovering a dalej zobaczymy siłę rynku i trwałość wzrostu

chłopie, boga giełdy tu z siebie robiłeś jeszcze wiosną a takich podstaw nie ogarniasz
ZT / 83.24.209.* / 2015-09-09 12:06

synonim / 2015-09-09 11:45 / portfel /
u nas shorty dawno pokryte więc nic się nie nauczyłeś



synonim / 2015-09-09 11:50 / portfel /
8% wzrostu którym tak się podniecasz to na razie tylko shortcovering


No to się zdecyduj z tymi szortami bo już nie wiem czy pokryte czy nie :-)
synonim / 2015-09-09 12:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No to się zdecyduj z tymi szortami bo już nie wiem czy pokryte czy nie :-)


tobie chyba naprawdę te upały w sierpniu jakieś kuku zrobiły na muniu

przecież te 8% to już przeszłość i tak samo napisałem o shortcoveringu

kolejny dzień nieudolnie szukasz dziury w całym ale rozumiem, że po twojej porażce z 2800 w czerwcu jakoś trzeba zatrzeć złe wrażenie i wciąż tematy zastępcze wyszukiwać
ZT / 83.24.209.* / 2015-09-09 12:26

przecież te 8% to już przeszłość i tak samo napisałem o shortcoveringu

Acha, to źle zrozumiałem, czyli jednak przewidujesz jazdę w dół w najbliższym czasie, ok.

kolejny dzień nieudolnie szukasz dziury w całym ale rozumiem, że po twojej porażce z 2800 w czerwcu jakoś trzeba zatrzeć złe

Oj tam, mam trochę wolnego czasu, ustawiłem pozycje na rynku i nudzi mi się to dyskutuję na forum bez większych ironii, no może troszeczkę.
synonim / 2015-09-09 12:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Acha, to źle zrozumiałem, czyli jednak przewidujesz jazdę w dół w najbliższym czasie, ok.


no to po raz kolejny źle zrozumiałeś
ZT / 83.24.209.* / 2015-09-09 12:54

no to po raz kolejny źle zrozumiałeś

Czyli jazda w górę po pokrywaniu szortów?
synonim / 2015-09-09 13:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czyli jazda w górę po pokrywaniu szortów?


na to na razie stawiam mając fundy akcji
ZT / 83.24.209.* / 2015-09-09 11:50
Acha i rynek już odrobił 25% (czyli 1/4 spadków) całej fali spadkowej, więc jak będziesz czekał, to Twoje kupowanie w dołku za chwilę straci sens bo to już nie będzie dołek.
synonim / 2015-09-09 11:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Twoje kupowanie w dołku za chwilę straci sens bo to już nie będzie dołek.


marzenia o kupowaniu w dołku zostawmy marzycielom i idiotom

moja strategia jest prosta - zająć pozycję w rejonie wsparcia i zwiększać zaangażowanie gdy rynek znowu pójdzie do górnej bandy, jak to robił przez 5 lat (czego nie ogarnąłeś przez te 5 lat)

taki jest ten trend - jazdy z 2000 do 2500 i z powrotem od 5 lat, czyli kupowanie wsparcia i sprzedawanie oporu, czyli dokładnie na odwrót niż twoje prognozy od roku

co rynek zrobi zobaczymy, jeśli nie powtórzy schematu to zamknie się pozycje i po sprawie

ja się w rysowanie zwierzyńca na wykresie nie bawię tak jak ty i gram w prosy trend jaki twra od lat

dzięki temu wziąłem trochę groszą na certyfikatach short na wig20 gdy je na 2500 otworzyłem a ty w tym czasie z krabów bajki o 2800 opowiadałeś
ZT / 83.24.209.* / 2015-09-09 12:13

taki jest ten trend - jazdy z 2000 do 2500 i z powrotem od 5 lat, czyli kupowanie wsparcia i sprzedawanie oporu

I tak będzie jeszcze przez 5 lat, 10 lat, 15 lat...? Zostaniemy wszyscy milionerami, jakie to proste, jakie to proste, jesteś geniuszem. Szkoda tylko, że nikt tego nie zauważył 5 lat temu, ach jak na historii się łatwo zarabia, jak łatwo.
synonim / 2015-09-09 12:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

I tak będzie jeszcze przez 5 lat, 10 lat, 15 lat...? Zostaniemy wszyscy milionerami, jakie to proste, jakie to proste, jesteś geniuszem. Szkoda tylko, że nikt tego nie zauważył 5 lat temu, ach jak na historii się łatwo zarabia, jak łatwo


co ty za bzdury piszesz, nigdzie nie pisałem, że będzie tak jeszcze latami, mnie to nie interesuje ile tak będzie ale na razie wszystko wskazuje że tak jest nadal i należy trzymać się obowiązującego trendu i z nim grać a nie zgadywać w ciemno kiedy się on zmieni, jak robisz to ty przy pomocy krabów i nietoperków od roku z beznadziejnym skutkiem, co było widać choćby ostatnio po twojej mega wpadce z 2800 w czerwcu
ZT / 83.24.209.* / 2015-09-09 12:43

po twojej mega wpadce z 2800 w czerwcu

Bardzo dobrze się stało, brak czujności i pewność siebie to był błąd. Trzeba było wziąć opcje wtedy. Nic tak nie uczy pokory jak "Pan Rynek".

jak robisz to ty przy pomocy krabów i nietoperków

W życiu nie widziałem bardziej skutecznych narzędzi, co nie znaczy, że one mają 100% skuteczności. Tak naprawdę to zignorowałem wtedy formację BAT zapowiadającą spadki, tak na marginesie o tu: http://bankfotek.pl/view/1932409 Narysowałem ją 23 IV !!!! tuż przed szczytem ale w nią zwątpiłem, skomentowałem ją 1 maja, sprawdź co wtedy pisałem.
synonim / 2015-09-09 13:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Bardzo dobrze się stało, brak czujności i pewność siebie to był błąd. Trzeba było wziąć opcje wtedy. Nic tak nie uczy pokory jak "Pan Rynek"


tylko że nie wyciągnąłeś z tego żadnej lekcji i dalej rysujesz te bzdury na wykresach, rodem z jakiejś astrologii niebieskiej


W życiu nie widziałem bardziej skutecznych narzędzi, co nie znaczy, że one mają 100% skuteczności.


Rynek udowodnił, że twoje "narzędzia" mają zerową skuteczność


Tak naprawdę to zignorowałem wtedy formację BAT zapowiadającą spadki, tak na marginesie o tu: http://bankfotek.pl/view/1932409 Narysowałem ją 23 IV !!!! tuż przed szczytem ale w nią zwątpiłem, skomentowałem ją 1 maja, sprawdź co wtedy pisałem.


Dwie sprzeczne "formacje" w jednym czasie obalające się nawzajem to tylko gwóźdź do trumny tych bajek ale też tego nie widzisz. To tylko bezsensowny szum, wróżenie z fusów, ocknij się

Profesjonalni traderzy w ogóle nie używają żadnych takich formacji, poza prostymi poziomami wsparcia i oporu. Poczytaj sobie wywiady z nimi w książce Covela i sam zobaczysz

Żółw Curtis Faith mówi to samo

Eeeeeh, ty naiwniaku
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 11:19
Rośnie liczba bankrutów.
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 11:09
W naszym zdechłym kasynie "obrót" 215 mln zł i na czymś takim gołe bankruty udają hopssę dokupowania strat, bo nie było komu sprzedać.
synonim / 2015-09-09 11:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Chiny: Wielka interwencja nie zapobiegła wielkiej przecenie na giełdzie
Chińskie władze wydały w ciągu trzech miesięcy 1,5 bln juanów (236 mld USD) na wsparcie rynku akcji - mówią wyliczenia analityków Goldman Sachs.
aktualizacja 08-09-2015 12:58 Hubert Kozieł

Kupa szmalu w błoto

No ale naiwność ludzka nie zna granic
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 11:15
A w Stanach, Japonii, czy w strefie euro pomogło drukowanie bilionów?
Jak na razie to chyba tylko zbankrutować...

Bo to Chiny mają nadwyżkę handlową cały czas, która nadal rośnie, ogromne rezerwy i wzrost 7%, a nie bankruci z drukarkami jak w Zimbabwe, na rekordowych długach, perzy zwijającej się gospoadrce.

Więc zanim powielisz jakąś bzdurę najpierw popatrz na dane i pomyśl.
coś źle? / 31.174.243.* / 2015-09-09 11:11
A co tam takiego złego że wydali 230 mld aby ocalić kilka bilionów z wycen akcji?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-09 11:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A co tam takiego złego że wydali 230 mld aby ocalić kilka bilionów z wycen akcji?!


to że nie ocalili

spadło tam gdzie miało spaść bez ich wsparcia

Minus 45% na indeksie w miesiąc to są fakty z którymi się nie dyskutuje

I wcale nie wiadomo czy nie spadnie dalej
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 10:53
Takie szarpanie indeksami bez obrotu przy coraz bardziej katastrofalnych danych z bankrutującej na rekordowych długach bez pokrycia gospodarki i konsumentów jest tylko potwierdzeniem trwającego krachu i świadczy tylko o strachu i panice bankrutów, którzy nie mają już komu wcisnąć rosnących strat, które rosną od dawna, ani na nic wpływu, bo trwa masowe wywalanie towaru w pogoni za gotówkę, bo same lewarowane długi, to nie pieniądze, tylko spekulacyjny mega bąbel, bez precedensu w historii świata.
Koniec petrodolara trwa / 159.205.177.* / 2015-09-09 10:43
Chiny importowały połowę świkatowej produkcji miedzi, pod swój eksport i na spekulacyjne zapasy a teraz i jedno, i drugie się skończyło, więc KGHM już nie zarobi i musi wyprzedawać aktywa, albo odpisać je na straty, jak inni bankruci.
synonim / 2015-09-09 10:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wtopa gangusia na Hawe to 80% a ta spółka dywidend nie płaci

Ale pgnig w jego portfelu płaci dywidendę 3% - to ile takich dywidend 3% musi wziąć żeby odrobić 80% wtopy na Hawe?

Trzymanie akcji to złoty interes, kurs można olać i wystarczy spijać śmietankę w postaci dywidend
synonim / 2015-09-09 10:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przyjęcie jako punktu odniesienia szczytu poprzedniej hossy nie jest złośliwością. Czerwiec 2007 r. był miesiącem, w którym napływy netto do funduszy akcji polskich były najwyższe w historii polskiego rynku kapitałowego, przekroczyły bowiem 4 mld zł netto
Jan Morbiato 09-09-2015, ostatnia aktualizacja 09-09-2015 05:21

UlicaiIdealnie oznaczyła wtedy szczyt
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy