Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 nie ma ochoty wzrosnąć

WIG20 nie ma ochoty wzrosnąć

Money.pl / 2007-02-15 17:28
Komentarze do wiadomości: WIG20 nie ma ochoty wzrosnąć.
Wyświetlaj:
młody / 2007-02-16 02:06 / Wielki Leszcz
no to dzis ja gasze swiatlo :) pstryk
człowiek znikąd / 2007-02-16 00:41 / portfel / "Trillium"
Kupiłem trochę mięcha, chyba bez sensu ale zobaczymy.
Dobrej nocy życzę.
mari / 2007-02-16 00:28 / Achi
A ja jak zwykle mam papierki o których nikt tu nie dyskutuje.I BARDZO DOBRZE.I niech tak pozostanie.
Kenobi / 2007-02-16 00:27 / Uznany malkontent giełdowy
CNBC podało, że po sesji zaczął nagle spadać Microsoft, co m.in. wiąże się z obawami co do nowego systemu Vista. Teraz w Bloombergu analityk prezentuje top five do sprzedaży, wśród nich Microsoft i DaimlerChrysler drogi Bigu.
, / 2007-02-16 06:00 / Bywalec forum
Daimler Chrysler i reszta branzy juz tu byla dyskutowana,zagapiles sie o pare dni
O Viste sie nie martw,swiat nie ma wyjscia
mari / 2007-02-16 00:31 / Achi
Ken jak już spadnie to niezapomnij poinformować .
Bardzo Cię proszę:-))
Kenobi / 2007-02-16 00:41 / Uznany malkontent giełdowy
Sam zobaczysz. Informować trzeba przed, a nie po. Kupować i trzymać, nawet jak spada, też przecież można. Kiedyś może wzrośnie, choć taki Nasdaq jest teraz o połowę niżej jak w 2000 r., więc nadal trzymamy i czekamy.
mari / 2007-02-16 08:31 / Achi
można Ken ,wielu tak robi.Wielu też wprowadza szum informacyjny .Tak jak Ty uważam że zdecydowanie lepiej jest kupić i trzymać jak rośnie a nie jak spada.
pozdrawiam:-))
bollullos / 2007-02-16 00:23 / portfel / Uznany Muł Pancerny
1. Przychody Spółki Amica Wronki S.A. w IV kwartale 2006 r. wyniosły 347 mln zł, co oznacza wzrost o 17,5% w relacji do przychodów osiągniętych w IV kwartale roku 2005 roku. W całym 2006 roku przychody ogółem wzrosły o ponad 6%.
2. W porównaniu do wcześniejszych kwartałów Spółka wygenerowała na rynku krajowym najwyższe w roku 2006 obroty, co znalazło swoje odzwierciedlenie we wzroście udziałów rynkowych we wszystkich grupach asortymentowych.
3. Wysoką dynamiką charakteryzowały się przychody ze sprzedaży eksportowej, które liczone w EUR wzrosły o 17% w relacji do IV kwartału roku 2005, liczone natomiast w PLN wzrosły o 16,6%
4. Po 4 kwartałach Spółka osiągnęła zysk netto na poziomie ok. 8,0 mln zł, podczas gdy w 2005 roku wynik netto wynosił 3,9 mln zł. W IV kwartale 2006 Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 2,3 mln zł, tj. o 4,3 mln zł wyższy od wyniku za IV kwartał 2005 roku (-2,1 mln zł).
5. Kapitały własne Spółki wyniosły na dzień 31.12.2006 r. 311,4 mln zł i są o 4,4 mln zł wyższe niż na 31.12.2005 r.
Dodam, że zysk na akcję zwykłą wzrósł z 0,44 na 0,90.
gio / 2007-02-16 00:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc wszystkim - snów o zyskach dwucyfrowych!
lewar / 2007-02-16 00:09 / "Up and down"
A we Wrocku bank skroili. Na weekendowy zjazd proponuje mniej siana wziąć i nim oficjalnie nie szastać bo z inwestorów zrobią podejrzewanych. Pozdrawiam.
gio / 2007-02-16 00:10 / portfel / Tysiącznik na forum
znaleźli też pocisk - na szczęście daleko od knajpy
Kenobi / 2007-02-16 00:28 / Uznany malkontent giełdowy
Szli do knajpy, więc po drodze zabrali?
Kenobi / 2007-02-16 00:08 / Uznany malkontent giełdowy
Dzisiaj mocno podrożał jen, po danych o produkcji przemysłowej. Nas to też pośrednio dotyczy, bo jen był podstawą ostatniej hossy na wielu rynkach dzięki tzw. carry trade, tzn. pożyczaniu na rynku japońskim przy niskich stopach i inwestowaniu tam, gdzie są one wyższe. Wzmocnienie jena pogarsza zysk z takiej operacji i zwiększa ryzyko strat. W przyszłym tygodniu posiedzenie Bank of Japan. Podwyżka stóp podobno "jak w banku", też pogorszy te relacje. Ostatnia fala hossy zaczęła się w styczniu, kiedy BoJ ogłosił, że stopy pozostawia bez zmian. Było to właśnie przyczyną niskiego kursu jena, co nakręcało japoński eksport, ale zaczęło dokuczać innym krajom, tak że problem ten miał być dyskutowany na posiedzeniu min. finansów G-7 w ostatni weekend. I pewnie był, choć w komunikacie po posiedzeniu nie było wyraźnego odniesienia do jena, żeby nie robić paniki na rynku, ale z pewnością problem był omawiany i widać, że już coś się ruszyło. W maju ub. roku tąpnięcie na giełdach miało miejsce też po rozpoczęciu przez BoJ działań ograniczających nadpłynność w systemie bankowym. Od tego czasu na całym świecie trwały podwyżki stóp, ostatnio zasygnalizował kolejną EBC. Warunki do kontynuacji wzrostów już nie takie jak w 2006 r. U nas też, co widać po dzisiejszych danych o wzroście inflacji i kolejnym wzroście płac, co również nakręca inflację. Uruchomienie eksportu mięsa na Ukrainę, a wkrótce może też do Rosji też będzie działać wzrostowo na ceny krajowe.
gio / 2007-02-16 00:10 / portfel / Tysiącznik na forum
jak niżej. hm
danek113 / 2007-02-16 00:05 / Bywalec forum
Korci mnie zakupić trochę KAREN z CeTO ale chyba to oleję. Zbyt duża niepewność jak dla mnie - dzisiaj 50% up, może się skorekci przynajmniej do 7 zł - wtedy kupiłbym do czasu debiutu na GPW. Poczekamy zobaczymy :-)
Ojciec&Syn / 2007-02-15 23:55 / Tysiącznik na forum
Bigu poradź proszę, co uważasz na temat CENSTALGD
Właśnie nie bardzo pamiętam czym się kierowałem jak go kupowałem. Chyba błąd.
Big Lebowski / 2007-02-16 00:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
firma jest bardzo dobra tylko ze byla mocno grana - to nie oznacza ze nie moze byc nadal grana, w europie firmy i koncerny stalowe sa na topie, sa przejecia itp..
Ojciec&Syn / 2007-02-16 00:01 / Tysiącznik na forum
Rozumiem. Podziękować.
Narazie ona odpocząć. Ja sprzedać i poczekać.
Big Lebowski / 2007-02-16 00:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
powiedzial bym raczej trzymac i czekac...
Ojciec&Syn / 2007-02-16 00:05 / Tysiącznik na forum
Tzn. potrzebuje jutro pieniążków na karka. A centa mam tylko za 10k.
Kenobi / 2007-02-15 23:47 / Uznany malkontent giełdowy
Wczoraj DAomler Chrysler informował, że zamier5za zamknąć w Stanach dwie fabryki. Inwestorzy ucieszyli się, kurs poszybował w górę. Pracownicy nie cieszą się, konsumpcja się pogorszy, co wpłynie na inne dziedziny gospodarki. Czytałem niedawno artykuł n.t. bezrobocia w Stanach, że niby takie niskie, ale jak spojrzeć na szczegóły, to okazuje się, że mocno wzrosła liczba zwolnień pracowników i ci, co tracą pracę znajdują co prawda inną, ale już nie w swoim zawodzie i - co ważniejsze - dużo gorzej płatną (usługi), więc nic dziwnego, że nie bardzo się cieszą, no i siła nabywcza społeczeństwa spada.
Big Lebowski / 2007-02-15 23:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kenobi po fuzji Dajmlera z Chryslerem firma byla i nadal jest deficytowa to nie oznacza ze Daimler jest deficytowy po zmianie szefa zaczyna sie proces uzdrawiania firmy i dlatego inwestorzy juz to docenili... zwlaszcza ze obecny szef jest sprawdzony w uzdrawianiu firmy...
Kenobi / 2007-02-16 00:19 / Uznany malkontent giełdowy
Może i tak, ale chodzi o Chryslera, a właściwie cała wielką trójkę. Muszą likwidować produkcję, bo produkowanie na skład, z którego nikt nie bierze. tak jak tych domów, nie opłaca się. Za to Toyota idzie jak woda, szczególnie hybrydowa przy tych cenach benzyny.
Big Lebowski / 2007-02-16 00:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i tu jest wlasnie problem Chrysler produkowal i produkuje przastarzale modele ktore nie maja popytu, juz wszesniejszy zwiazek z Mitysubisi odbil sie firmie czkawka - Dieter Zetche sprawdzil sie jako doskonaly fachowiec i powiedzial ze rozwazaja wszystkie opcje z pobyciem sie Chryselra wlocznie...
Kenobi / 2007-02-16 00:48 / Uznany malkontent giełdowy
Już raz Lee Iacocca ratował go przed bankructwem kierując firmą za 1 dolara, nie tak jak inni, którzy na firmach próbuja się obłowić, a nabrani akcjonariusze liczą potem straty.
gio / 2007-02-15 23:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Stary - swoją drogą skąd ty bierzesz te pesymistyczne informacje - nie mogę wyjść z podziwu. pozdrawiam. ps jak masz flaszkę wódki /połowę/ to jest w połowie pusta już - czy zostało jeszcze pół. jeszcze raz pozdrawiam
Kenobi / 2007-02-16 00:12 / Uznany malkontent giełdowy
Poczytaj sobie różne zagraniczne portale finansowe, to zobaczysz skąd. Z tym, że różnbi komentatorzy wybierają często tylko te dobre, więc ja pozwalam sobie uzupełnić te braki, aby bylo szersze spektrum informacji. Pozdrawiam.
danek113 / 2007-02-15 23:35 / Bywalec forum
Big co myslisz o najbliższej przyszłości STX - 2-3 tygodnie? Myślisz że może skorekcić się poniżej 4 zł?
Z góry dzieki
Big Lebowski / 2007-02-15 23:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moim zdaniem tak glebokiej korekty nie bedzie - papier jest grany wzorowo wbrew pozorom inwestorzy indywidualni maja go niewiele, walor zachowuje sie typowo jak akcje podczas bessy - dobre informacje byly lekcewazone na zle reaguje sie nadal natychmiast to tylko oznacza ze walor bedzie sie zachowywal tak jak poczatek hossy tzn .niewiara, wiara a ostatnia faza to pycha- walor jest w pierwszej fazie...
kazelot / 2007-02-15 23:50 / Tysiącznik na forum
Witam Wielkiego Lebowskiego,króla stali i exporti
Ja trzymam STX twardo.Dobieralem ostatnio po 5,1
Big Lebowski / 2007-02-15 23:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witam , witam- wlasnie sprawdzalem wykresy z 6ciu lat i stx kosztowal 8,50 euro...
Big Lebowski / 2007-02-15 23:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jeszcze jako ciekawostke powiem ze cena stx w 2000 r byla 8,50 i do tej ceny bedzie zmierzal --cena jest podana w euro...
warren buffet / 2007-02-15 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
papier pojdzie w slady zabrza, tu sie zgodze. jest w dobrych rękach.
Ojciec&Syn / 2007-02-15 23:43 / Tysiącznik na forum
Sorka że się wemsknę niepytany, ale jako posiadacz tego papieru szacuję że wsparcie ma gdzies w okolicach 4.5
danek113 / 2007-02-15 23:50 / Bywalec forum
Dzięki za opinie fachowców :-) Chciałbym spokojnie zarabiać - choć oczywiście wzrosty powyżej 10% dziennie cieszą oko. Niech będzie jeden dzień +4% i dwa dni po -1% :-) W sumie ciągle
Kenobi / 2007-02-15 23:32 / Uznany malkontent giełdowy
Czytałem komentarz Bloomberga do sesji w NY i ciekawostka - wspominają dobry odczyt indeksu aktywności w rejonie NY, który ma marginalne znaczenie, za to o ważnym, ale kiepskim indeksie Filadelfia FED cicho. To samo - podkreślają spadek cen w imporcie, co przy spadku cen ropy nie jest dziwne, ale zapominają wspomnieć, że bez cen energii ceny te wzrosły o 0,3%. Ani słowa o spadku o spadku produkcji przemysłowej o 0,5% (kolejnym czwartym w ostatnich pięciu miesiącach), przy czym bez samochodów też był spadek, czyli pogorszenie rozszerza się na inne sektory. W innym komentarzu czytałem, że generalnie nastąpił odwrót od sektora finansowego po zwiększeniu odpisów przez HSBC i raporcie Wall Street Journal n.t. przyspieszenia działań wielu firm dla pozbycia sie złych długów zwiazanych z kredytami hipotecznymi. Dziś po sesji w CNBC usłyszałem informację o kolejnym sporym spadku cen domów, w niektórych regionach bardzo drastycznym. Podobno w wielu wypadkach spadły już poniżej wartosci kredytów na ich zakup. Sytuacja staje się coraz poważniejsza, a to dopiero wierzchołek góry lodowej przy tej ilości gotowych domów do sprzedania.
gio / 2007-02-15 23:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Z zupełnie innej beczki - wyborcza dotarła do tego który miał sprzedać krowę na przeszczep serca - o niczym nie wie. Sypie się Ziobro i CBA - gdzie my żyjemy.
samuraj jack / 2007-02-16 00:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ciekaw jestem, czy Wyborcza przeprosi, jak sie okaże, że się myliła...
izrael / 2007-02-15 23:23 / Tysiącznik na forum
monotematyczny jestem ale i sopre wydarzenie, zastanawia mnie tylko dlaczego karkosik majac juz jedno nfi, nie inwestuje w midasa gdzie infa? a dokupuje kolejne nfi i spółki
potem pp kampania propaganda cudów.......
desperado / 2007-02-15 23:30 / Bywalec forum
Gdyby na informacje o tym, ze kupuję jakies spolki rosly ich kursy to nie zawracalbym sobie glowy inwestowaniem tylko kupilbym wpierw po niskiej cenie papiery spolki (za posrednictwem grupy osob) a nastepnie jak juz szybko rosna sprzedalbym je i tyle. To przynosi o wiele wieksze zyski niz jakies tam inwestowanie w biznesy ...
warren buffet / 2007-02-15 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
burdel, choc nie sypiam z nim to nie wiem co jest w jego glowie
izrael / 2007-02-15 23:27 / Tysiącznik na forum
ech, najlepiej wypic koniak i isc spac. moze mi sie cos przysni. dobrej nocy warren bo chyba tylko my nie mozemy zasnać po takim infie. {ale jaja;-)))}
piotr824 / 2007-02-15 23:37 / Tysiącznik na forum
spoko , wyluzuj jeszcze parę godzin i się przekonamy jaki scenariusz nam Karku przygotował. Ogólnie jest dobrze kurs 02 rósł przez tydzień po 10% bez wyrażnego powodu , dzisiaj pojawiło się info i to lepsze niż większość się spodziewała , będzie OK.
warren buffet / 2007-02-15 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
będzie dobrze ;-)
Ojciec&Syn / 2007-02-15 23:37 / Tysiącznik na forum
Jutro z rana jusz chyba od 6 będe chodził nakręcony na tego nfi :)
rafal.b4 / 2007-02-16 00:10 / Bywalec forum
ja juz jestem, mam nadzieje, ze nie beda z rana trzepac bo mam stopa na 9,65...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy