Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 nie może się przełamać. Fed da ku temu powód?

WIG20 nie może się przełamać. Fed da ku temu powód?

Wyświetlaj:
strachsiebać / 89.77.151.* / 2015-07-29 09:38
Kulczyk nie żyje.
pgpoz / 78.10.202.* / 2015-07-29 09:08
Tak oglądam od rana nasze spółki z wig20 i nie mam pomysłu a tym bardziej odwagi aby zainwestować w którąś :(
synonim / 2015-07-29 09:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie mam pomysłu a tym bardziej odwagi aby zainwestować w którąś :(


na samiutkim szczycie na 2550 brałeś akcje garściami a teraz w samym dołku się boisz

to jakby ktoś nie rozumiał czemu nasza ulica od lat wtapia na giełdzie
taki pseudo rendier:))))) / 91.189.219.* / 2015-07-29 15:17
a ty oczywiście to tej ulicy się nie zaliczasz :))))
buchachaaaa to przypomnij sobie wawel ccc orange i co tam jeszcze hehe
synonim / 2015-07-29 20:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

przypomnij sobie wawel ccc


miałem 30 spółek ale pisz dalej tylko o tych dwóch ha ha ha ha


orange


na orange ostatnio wziąłem 13% zysku ale jak zwykle wteedy w norce siedziałeś i udawałeś, że nie widzisz
ZT / 83.31.73.* / 2015-07-29 11:03

na samiutkim szczycie na 2550 brałeś akcje garściami a teraz w samym dołku się boisz

Bo on inwestuje w akcje a Ty tylko kupujesz fundusze rynku pieniężnego i obligacje, toś w gębie mocny, jak uważasz że dołek to nie pitol tylko inwestuj, czekamy, tylko nie wyjeżdżaj mi tu z 3% akcji bo to śmieszne jest, kup ze 25% na początek to pogadamy.
synonim / 2015-07-29 11:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Bo on inwestuje w akcje a Ty tylko kupujesz fundusze rynku pieniężnego i obligacje, toś w gębie mocny,


Ja dokupuję drugi tydzień fund akcji więc nie pitol


jak uważasz że dołek to nie pitol tylko inwestuj, czekamy


jak wyżej

poza tym na 100% nikt nie wie czy to dołek

moim zdaniem na 90%


tylko nie wyjeżdżaj mi tu z 3% akcji bo to śmieszne jest


brednie


kup ze 25% na początek to pogadamy.


dojadę do tego poziomu za jakiś czas a zobaczymy co ty w tym czasie będziesz robił bo na razie to wbrew swojej pisaninie kupiłeś fundy rynku pieniężnego zamiast akcji

twoje opcje call OTM to jest badziew a nie zarobek więc nawet tego nie komentuję
ZT / 83.31.73.* / 2015-07-29 11:33

twoje opcje call OTM to jest badziew a nie zarobek więc nawet tego nie komentuję

No właśnie bardzo ładnie mi zyskują w tej chwili już kilkanaście % zysku.
synonim / 2015-07-29 11:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No właśnie bardzo ładnie mi zyskują w tej chwili już kilkanaście % zysku.


co ty gadasz, przecież wiesz że czynnik theta zarżnie ci to zaraz

chyba że sprzedasz dziś
ZT / 83.31.73.* / 2015-07-29 11:46

co ty gadasz, przecież wiesz że czynnik theta zarżnie ci to zaraz
chyba że sprzedasz dziś

Zastanów się co ty piszesz, kupiłem OW20L2400 to seria wygasająca w grudniu, więc właśnie wartość czasowa będzie spadała bardzo wolno a z drugiej strony piszesz, że:

rok w rok od 5 lat robią dołek w czerwcu/lipcu a potem w grudniu rynek jest wyżej ale pewnie ci to umknęło

No to nie ma .uja żebym nie zarobił na tych opcjach.
synonim / 2015-07-29 12:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

więc właśnie wartość czasowa będzie spadała bardzo wolno


dzisiejszy wyskok wig20 to jest te twoje kilkanaście procent a wcześniej przecież tego nie miałeś


No to nie ma .uja żebym nie zarobił na tych opcjach


weź przestań, opcje zarabiają najwięcej przy dużej zmienności a jaka jest "zmienność" w górę na wig20, chyba nawet żółw idzie szybciej

będzie pełzanie więc lepiej kupić akcje lub funbdy akcji w tym momencie ale rób jak chcesz

ja w zasadzie odpuściłem calle na wig20, jedyny sens jest kupować puty przy założeniu że można trafić w krach a wszystko inne to dla mnie tylko koszt, jeśli chodzi o długą stronę rynku na opcjach
ZT / 83.31.40.* / 2015-07-29 12:56

weź przestań, opcje zarabiają najwięcej przy dużej zmienności

A na wzroście kursu to nie zarabiają???
Synonim smartfon / 213.158.219.* / 2015-07-29 14:36
Na razie twoje opcje są OTM więc wzrost kursu nic ci nie daje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZT / 83.31.40.* / 2015-07-29 16:55

Na razie twoje opcje są OTM więc wzrost kursu nic ci nie daje

Cena opcji OTM Call nie rośnie jak kurs wig20 rośnie????
synonim / 2015-07-29 20:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Cena opcji OTM Call nie rośnie jak kurs wig20 rośnie????


no i co z tego

póki rynek jest poniżej 2400 wartość wewnętrzna twoich opcji to zero
ZT / 83.31.40.* / 2015-07-29 20:32

póki rynek jest poniżej 2400 wartość wewnętrzna twoich opcji to zero

Ale mają wartość czasową tym wyższą im kurs bliżej ATM. To nie mogę ich sprzedać wcześniej po cenie wyższej z zyskiem np. gdy wig20 będzie 2300 w sierpniu????
synonim / 2015-07-30 14:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

To nie mogę ich sprzedać wcześniej po cenie wyższej z zyskiem np. gdy wig20 będzie 2300 w sierpniu?


to po co podniecasz się że to seria grudniowa?
ZT / 83.31.73.* / 2015-07-29 11:27

dojadę do tego poziomu za jakiś czas a zobaczymy co ty w tym czasie będziesz robił bo na razie to wbrew swojej pisaninie kupiłeś fundy rynku pieniężnego zamiast akcji

Przecież napisałeś, że grasz pod szybkie odreagowanie więc jak będziesz dochodził do tego poziomu?
Chłopie fundusze pieniężne to ja kupiłem na początku lipca z wolnych środków które mi napływają, albowiem pomimo spadków moje zaangażowanie w akcje jest na poziomie 50% i je utrzymuję, a żeby dokupować akcji rynek musiałby zjechać sporo niżej np. do 2000 to wtedy bym dorzucił co nieco w ramach wyrównania portfela. A tak to z nudów bawię się opcjami, rysuję Elliotty i w sobotę jadę nad morze.
synonim / 2015-07-29 11:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przecież napisałeś, że grasz pod szybkie odreagowanie więc jak będziesz dochodził do tego poziomu?


moim zdaniem rynek będzie podciągany tradycyjnie do gory pod wyceny na koniec roku więc czasu trochę jest

rok w rok od 5 lat robią dołek w czerwcu/lipcu a potem w grudniu rynek jest wyżej ale pewnie ci to umknęło


Chłopie fundusze pieniężne to ja kupiłem na początku lipca z wolnych środków które mi napływają, albowiem pomimo spadków moje zaangażowanie w akcje jest na poziomie 50% i je utrzymuję, a żeby dokupować akcji rynek musiałby zjechać sporo niżej np. do 2000 to wtedy bym dorzucił co nieco w ramach wyrównania portfela. A tak to z nudów bawię się opcjami, rysuję Elliotty i w sobotę jadę nad morze


Pisałeś wiosną (wklejałem) że jak rynek zjedzie do 2200 to dokupisz akcji

nie dokupiłeś (za to dokupiłeś w liupcu...... fundy rynku pieniężnego)

a reszta to twoje próżne gadanie
idą jak burza / 78.11.247.* / 2015-07-29 09:28

teraz w samym dołku się boisz

Jeżeli zakładasz, że u nas jest dołek, a w USA jest megabalon (tu zgoda) tuż przed pęknięciem, to co z korelacją? Coś się tu nie zgadza.
synonim / 2015-07-29 11:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jeżeli zakładasz, że u nas jest dołek, a w USA jest megabalon (tu zgoda) tuż przed pęknięciem, to co z korelacją? Coś się tu nie zgadza.


"tuż przed pęknięciem" jest pojęciem trochę względnym

może pęknąć w sierpniu a może w przyszłym roku

na razie uważam, że jeszcze z raz do końca roku indeksy podciągną

a jak nie to od czego są opcje put

to jest giełda, tu nic nie jest na pewno
strachsiebać / 89.77.151.* / 2015-07-29 09:07
Ta nasza niby giełda jest tak straszna, że mogłaby odgrywać główną rolę w najbardziej makabrycznych horrorach
ateista-realista / 83.10.105.* / 2015-07-29 01:40
Aż autentycznie intrygujące jest, jak rozwinie się sytuacja w Atenach, o ile faktycznie odważą się w końcu odpalić parkiet po tak długim postoju. Na logikę rzecz biorąc przecież powinien się rozpocząć paniczny ruch na południe, ale życie lubi płatać figle wszystkim...
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy