Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 urósł jak na drożdżach

WIG20 urósł jak na drożdżach

Money.pl / 2007-01-11 17:59
Komentarze do wiadomości: WIG20 urósł jak na drożdżach.
Wyświetlaj:
NOVA / 83.31.29.* / 2007-01-11 18:35
Mam nadzieję, że nie zignorujecie mojego zapytanka. A mianowicie jak wycenia się wartość PDA na 1 dzień ich notowań. Może ktoś poda jakiś teoretyczny przykład. Byłabym wdzięczna.
g1962 / 2007-01-11 18:44 / Tysiącznik na forum
cena akcji dzisiaj na zamknięciu np. 10zł. pda jutro na otwarciu 10zł.
Tato / 2007-01-11 19:20 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Tzn kurs odniesienia będzie taki jaki dzisiaj akcji , a cena na otwarciu to juz inna sprawa może być dużo niższa (jak i wyższa - mniej prawdopodobne)
NOVA / 83.31.29.* / 2007-01-11 19:35
Czy należy rozumieć, że wartość PDA zależy od czyjegoś widzimisie.
Tato / 2007-01-11 19:42 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Wartość PDA podobnie jak i wartośc akcji zależy od tego za ile ktoś je zechce kupić i czy ktoś za ta cenę zdecyduje się je sprzedać. Można to nazwać widzimisie ;-)
NOVA / 83.31.29.* / 2007-01-11 19:58
Ojej............. wiem na czym polega notowanie instrumentów na gieldzie. Dzięki za dobre chęci z Twojej strony.
Kenobi / 2007-01-11 18:33 / Uznany malkontent giełdowy
Takie szarpane wzrosty nie są wiarygodne - przygotowali niespodziankę, wrzucili trochę kapitału z zaskoczenia, tłum jak zwykle rzuci się teraz na akcje i w końcu znów będzie kolejnezaskoczenie. Znane chwyty, ale T.W.A . osesków giełdowych już szaleje, widać dużo do radości im nie potrzeba, jacy już są mądrzy, już zdobywają Mt. Everest.... Ci co robią takie zabawy dobrze o tym wiedzą. Czekamy na tłum z pieniędzmi, a najlepiej na euforię. Gdyby cośkolwiek wiedzieli o giełdzie, nie pisali by takich głupot nasi fachowcy od "wzrostów" ( może raczej - podskoków). Kupujcie chłopcy, najlepiej za całą kasę, przecież o to chodziło...
Tato / 2007-01-11 19:21 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Przykro mi, ze to nie po Twojemu, ale parafrazując znane na tym forum powiedzonko wciąż głupców więcej niz akcji . . .
Kenobi / 2007-01-11 19:56 / Uznany malkontent giełdowy
Otóż to, powiedzonko to przytoczyłem kiedyś za znanym i wielce doświadczonym inwestorem giełdowym. A prawie całe swoje długie, dorosłe życie był związany z giełdą, przeżył dziesiątki krachów i umiał wyciągnąć z nich wnioski. Trwająca wiele lat hossa przyciągnęła do giełdy i do funduszy wielu żądnych łatwego i od razu dużego zarobku ludzi, którzy nawet nie wiedzą co kupują i dlaczego, nie znają pojęcia bessa, ba - może coś tam słyszeli, ale teraz, to na pewno nie może mieć miejsca, kogoś, kto tylko napomknie o spadkach wyśmiewają i opluwają. Śni im się nawet osobne Forum - jedynie "słuszne" poglądy...
desperado / 2007-01-11 19:06 / Bywalec forum
Ale przeciez to dobrze jak wszyscy kupia teraz akcje i wywinduja kurs to nalezy je sprzedac, zarobic i modlic sie zeby byla zwalka zeby mozna bylo spowrotem odkupic! Nie podobaja Ci sie wahania kursow i koniunktura gieldowa?
Lumpex / 2007-01-11 18:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zarzyj proszę PROZAC
risky-rainmaker / 2007-01-11 18:50 / Ostatni Optymista
Kenobi powiedz mi jedno proszę....bez głupich gadek....i papki....tak hipotetycznie.....bo nie próbuje Cię nawet przekonywać, że się mylisz...co do kierunku...kiedy uznasz....że się pomyliłeś kiedy będzie ten dzień....za pół roku, za rok, za 3 lata.....bo odnoszę wrażenie ,że jeśli będziesz przekonywał do swojej racji...minie 3 lata....i przyjdzie bessa...i będziesz miał racje...i powiesz a nie mówiłe!
Odnoszę wrażenie, że "analitycy" piszą coś co zawsze można odwócić, w czym zawsze można znaleźć dziurę w całym...to jest żałosne...nie umiejętność przyznania się do tego, że się myliłem....

Oczekuję deklaracji....w rodzaju...jeśli wig nie wzrośnie o 20% w ciągu tego roku...że powiesz publicznie....myliłem się....i może rozważysz zmianę pracy...Jeśli ja się mylę...to zwrócę chonor....
Kenobi / 2007-01-11 20:08 / Uznany malkontent giełdowy
Musisz sie jeszcze długo uczyć na giełdzie, zanim zrozumiesz, co tam naprawdę sie dzieje. Wtedy dopiero będziesz wiedział o czym ja piszę i przestaniesz mówić szybciej, niż myślisz...Zwolnij tempo i spróbuj na odwrót.
x ray / 2007-01-11 19:52 / portfel / "BIG MILK"
Moim skromnym zdaniem taki forumowicz jest potrzebny kiedy czuje optymizm bijący z większości postów to sam się tego boje wtedy trafiam na Kenobiego i jego wypowiedzi zazwyczaj powodują powrót emocji do zdrowego poziomu jeżeli tego nie chce najzwyczajniej omijam jego posty i za chwile kupuje coś na prawdziwej górce ( bo przecież hossa). Zastanawiam się tylko czasami co kupuje sam Kenobi i kiedy ? Pozdrawiam
x ray / 2007-01-11 19:54 / portfel / "BIG MILK"
Miało byc troszkę wyżej ale wiadomo do czego pije
-ri- / 2007-01-11 19:31 / portfel / "Mały Miś"
Ja mam taki plan jak " kenobi" napisze że jest hossa to sprzedaje wszystko i jadę do ciepłych krajów ,wracam jak napisze że jest żle!!!! :-))
warren buffet / 2007-01-11 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie przyzna sie, bo kiedys bessa będzie. i powie: a nie mowiłem ?
Big Lebowski / 2007-01-11 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moim zdaniem gdybym mial porownac Kenobiego to do takiej osoby ktora chodzi z biblia ,inwestorzy bawia sie w saloonie faceci pija whisky dziewczyny tancza kankana inni graja w pokera a on nawoluje o opamietanie i tak nalezy go odbierac...
Kenobi / 2007-01-11 19:34 / Uznany malkontent giełdowy
Ja po prostu mam dystans do tego, co dzieje się w danym momencie na rynku, nie podniecam się jak chłopczyk, któremu co chwilę pokazują jakieś obrazki, przygotowany jestem na różne scenariusze, bo wiem, że giełda nie ma żadnej logiki, więc mimo wyciągania wniosków z informacji napływających na rynek, które często są ze sobą sprzeczne - dobre i złe, i nie wiadomo, które okażą się w danym momencie ważniejsze, bo raz dobre są traktowane jako dobre, inny razem jako złe, i na odwrót, co mi pozostaje - dostosowuję swoją bieżącą strategię do chwilowego kierunku. A co wynika z głębszej analizy, to i na to przyjdzie czas. Najważniejsze - nie dać ponieść się emocjom, czego niestety brakuje wielu, którzy udzielają się na Forum. Może kiedyś staną się dojrzałymi graczami,czego im szczerze życzę. Big - podziwiam Cię za wyważone i obiektywne oceny. Zaowocują w inwestycjach, możesz mieć pewność. Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-01-11 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
takze pozdrawiam i dziekuje ...
desperado / 2007-01-11 19:07 / Bywalec forum
wyglada na to, ze ja w tym salonie pale trawe :))
risky-rainmaker / 2007-01-11 19:05 / Ostatni Optymista
Może...masz racje, tylko on mi zasłania tą rudą co najwyżesz podnosi nogę w tańcu...;))) I to mnie irytuje...
Big Lebowski / 2007-01-11 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
taka jest jego rola irytowac...
Romi / 2007-01-11 18:41 / portfel / Koci Tata
Masz po części racje, niestety.
Jednak w mim przekonaniu mamy jeszcze kilka lat prosperity w naszym pięknym kraju. Pięknym głównie dzięki Polkom:))
warren buffet / 2007-01-11 18:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a szarpane spadki ?
janusz / 2007-01-11 18:59 / Bywalec forum
Ja w maju tak Kenobizowałem na s-kach i tak jak kiedyś Orzeł napisał byłem trupem futowym .
Dziś zamykałem rano L , - trochę za wcześnie no ale 50 pkt w parę godzin również dobre.
Dokupiłem Polnej i trochę na początek Budopolu po 4 zeta , z stratą pożegnałem ZEG-a
Karlos / 2007-01-11 18:19 / Tysiącznik na forum
widzę że' Niedzwiedź' robi się bardziej byczy
barakuda / 2007-01-11 18:28 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nawet od Byka...
Krzych / 2007-01-11 18:33 / Płoteczka na forum
jak spojrzysz za ocean to tam byki rządzą.Niedzwiedzie poszły spać
Kenobi / 2007-01-11 18:57 / Uznany malkontent giełdowy
Niedźwiedzie spokojnie przeczekają te szaleństwa, to taki słomiany ogień - szybko się zapala i równie szybko gaśnie. Będzie z czego zjeżdżać. Nie wiem z czego taki nagły wybuch radości? Że rośnie zagrożenie inflacją i przegrzanie rynku nieruchomości w Anglii? A może dlatego, że EBC nie chciał dolewać oliwy do ognia (widać było co działo się z indeksami), po tym co zrobił -niespodziewanie dla rynków - BoE? Przecież spodziewane są dalsze trzy podwyżki stóp EBC - J.C. Trichet powiedział, że stopy nadal są na niskim poziomie.
all / 83.25.214.* / 2007-01-11 18:12
Zarząd BBI Development NFI SA informuje, że zgodnie z treścią Komunikatu Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA z dnia 11 stycznia 2007 roku, w związku ze zmianą firmy spółki Narodowy Fundusz Inwestycyjny Piast SA na BBI Development Narodowy Fundusz Inwestycyjny SA, począwszy od dnia 12 stycznia 2007 roku akcje Funduszu będą notowane pod nazwą skróconą "BBIDEVNFI" i oznaczeniem "BBD".

Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt. 2 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych
neon / 83.25.201.* / 2007-01-11 18:28
Dzisiaj ładnie podskoczył, i myślę, że to nie koniec zwyżki kursu :-) :-) :-)
d / 86.63.129.* / 2007-01-11 18:08
Dziwne ze nasza giełda olewa nawet takie wydarzenia jak wybor prezesa NBP..
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-01-11 18:06
i Skrzypek tym wzrostom nie przeszkodził, asłyszałem że miał całkowicie zdołować giełdę i złotówkę
beednar / 2007-01-11 17:59
Skrzypek jaki jest taki jest ale jest !
gollum / 2007-01-11 18:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo głębokie.

Nawet Kenobi nie ośmieliłby się zaprzeczyć.

:P
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy