Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 w górę, bez zabezpieczenia

WIG20 w górę, bez zabezpieczenia

Money.pl / 2006-12-04 17:56
Komentarze do wiadomości: WIG20 w górę, bez zabezpieczenia.
Wyświetlaj:
brydzia / 2006-12-04 21:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Topol to niezły naganiacz - napisał jak to jego znajomi w długim terminie zarobili miliony więc teraz na górce niech wszyscy sobie nakupują i czekają 10 lat na zyski

szkoda że jakoś wcześniej nie pisał jak to jego sąsiad ma tyle akcji i jaki to milioner , akurat dzisiaj
topol2 / 2006-12-04 22:06 / Tysiącznik na forum
Brydziu kochana. Myślę, że zmienisz zdanie. Wszystko co robię, ma swój cel. Wcale nie jest nim chwalenie się. Wręcz przeciwnie. Mój cel jest szczytny i jestem skromnym człowiekiem. Pomogłem bardzo wielu ludziom.Nie pisałem prawie pół roku bo właśnie nie lubię się chwalić. A mogłem się rozpisywać w stylu: a nie mówiłem?
Wszedłem tutaj i narobiłem celowo trochę zamieszania.
Dlatego sorry.
I jeszcze jedno:nigdy nie kłamię.
samuraj jack / 2006-12-04 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
myślę, że topol ma generalnie racje z inwestowaniem w dłuższym terminie;
rzecz w tym, aby wejśc w akcje gdzies przy koncu bessy i dac sobie porzadnie obciac palce - aby powoli odrastaly, abysmy nie zdazyli dac zlecenia s[rzedazy kacji przed czasem;
i to wszystko...
w czasie cyklu hossy (3-4 lata) zysk 300-400 proc. (przy z miare zdywersyfikowanym portfelu) bez kiwania palcem
brydzia / 2006-12-04 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
no tak a ktoś inny powie że kupił za 100 000 pp spraya i po 2 dniach sprzedał z 1000% zyskiem i powie o wyższości inwestowania w krótkim terminie , to wszystko jest gdybanie
samuraj jack / 2006-12-04 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
spray - to oczywiscie bzdura;
natomiast co do wchodzenia w akcje gdzie pod koniec bessy i obciecie palcow (aby nie wyklikaly zlecenie sprzedazy) to jest bardziej realne...
tylu ilu z nas da sobie "obciac" palce... :)
tu problem leży
warren buffet / 2006-12-04 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moge powiedziec jedno. z 09 kwiatem nie kłamiesz. 1000 akcji dawało + - 35 000 - 40 000 akcji serii B
barakuda / 2006-12-04 22:22 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Warren , tylko jeden szczegół Ci umknął : ten teoretyczny gość miał tego zwiędłego Kwiata kilka długich lat. Dzieci rosły, samoloty latały i spadały , wojny rozpoczynały i kończyły się a gościu siedział w Kwiatku.... bo mu tak Topol doradził. Popatrz na historyczny wykres i odpowiedz na pytanie ile byś trzymał ten szajs. Topolowi przyśniło się ,że za sześć lat, osiem miesięcy i pięć dni jeden taki R.K. zainteresuje się Kwiatem aby jego podopieczny został milionerem ....
warren buffet / 2006-12-04 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mam kwiatka od 98 roku....... to samo co ten sąsiad. to jeszcze akcje od taty.....podarowane. fart i jeszcze raz fart..... zadna hossa. poprostu fart.... mowie tylko ze w kwietniu taki przelicznik był. dlatego mowiłem o zwale w dzien asymilacji. ludzie maja - mieli darmowe akcje.
warren buffet / 2006-12-04 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. tylko pamietaj. powiedz sąsiadowi ze milionerem bedzie - jak SPRZEDA te akcje. SPRZEDA.
Big Lebowski / 2006-12-04 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze nikt tu nie klamie...
slaw / 2006-12-04 21:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu my tu akcjami handlujemy po prostu - ile razy Warren pisal siedzieć i trzymać pewnie z 200 i tyle. nie ma co sie obrażać że niektore spółki rosna szybciej
brydzia / 2006-12-04 21:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
spytaj się Warrena niech ci prawdę napisze ile dostał po pupie również i czy jest milionerem
Lumpex / 2006-12-04 22:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A ile przy tym piwa wypił z samych puszek by miał 2 tony aluminium a dzisiaj ten kruszec up, up, up
warren buffet / 2006-12-04 22:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
do milionera mi brakuje. dzis - tak dostałem po dupie. ale byly momenty co moje spolki rosły po 60% na dzien. musze byc przygotowany na wszystko. natomiast co do milionerstwa - rożna sprawa. niech sobie ktos dzis kupi lotos za calosc kapitalu. moze i 15 lat minie jak lotos bedzie po 150 zł... a moze pol roku - w co wątpie.
slaw / 2006-12-04 22:01 / Uznany Gracz Giełdowy
ja tez dostałem i to tyle że kosmos ale dostałem od kasy zarobionej nie od zainwestowanego kapitału a to roznica
HolderSor / 195.225.71.* / 2006-12-04 21:46
No nie kończę z sobą.
Sami milionerzy, Grubasek, Topol, Paseo, Leone, Terrsetre
i inni.

A ja dzisiaj probowałem podpisać umowę na następny rok
Programik za kilka tysięcy, lata pracy, nauki, doświadczeń (z przerwami)
Gł. księgowa mi na to, że na rynku są programy po 200,300 zł. a nawet kilka euro. A ja na to, że buty z Chin są też po 10 zł a pani chodzi w tych po 300 albo i więcej. Musiałem iśc na gruby kompromis i swoją pracę sprzedać za grosze

Generalnie widzę, że nic nie opłaca się robić tylko grać na
giełdzie. Zainwestować parę tysięcy, po kilku latach będą
miliony.
Ludzie, rzucajcie pracę. bierzcie pożyczki (nawet pod hipoteke czy własną nerkę) walcie na giełdę!
Miliony na was czekają
Słoneczna Hiszpania, tłuste wypasione koty
Po prostu raj na ziemi
slaw / 2006-12-04 21:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Pojawił sie kolega Topol nie wiem ile jestescie na rynku wszyscy ale podam wam przkład moj ojciec kupił w 2001 roku chyba Elektrobudowe po 26 zeta. Trzyma do dzis . ja mialem 3k boryszewa kupionego po 6 zł chyba w 2002r cena borka przekracała już 300 zł liczac pzred splitem to co nie możliwe. MOZLIWE. Pisalas Brydziu ze miałaś Bioton po 6 zeta powiedzmy za 20k kupione. to ile moglaś mieć dzis na samym biotonie.
A kontrowersje - myśle że dzis ciezko myśleć tak bardzo długoterminowo i dlatego wydaje to sie nierealne.
flugo / 2006-12-04 21:50 / portfel / Dziecko hossy
o bio napisałem Brydzi poniżej:)
misie mają śliczne pysie !
brydzia / 2006-12-04 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
powiedz ile czasu trzymałeś najdłużej akcje i ile zarobiłeś

bo hipotetycznie wszystko jest możliwe
barakuda / 2006-12-04 22:08 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
ex post można wszystko dopasować do założonego później scenariusza. Po co czekać wiele lat . Była kilka dni temu taka sesja na Elku . Patrząc na wykres, teoretycznie można było zarobić 600% wykorzystując lokalne (dzienne) górki i dołki. W ciągu jednego dnia. Topol po co się męczyć wiele lat. Zainwestuj 10 tys. - zarób na jednej sesji 50 tys. i pomnóz ten zabieg przez 10 sesji. Masz parę milionów....
brydzia / 2006-12-04 21:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiesz ja też mogę napisać , że mój sąsiad wziął kredyt kilka milionów miesiąc temu i za wszystko kupił enegopol i sprzedał po 180 zł

i to przemawia że warto za wszystko kupić jedną spółkę na krótki termin , a co nie mogło tak być
slaw / 2006-12-04 21:59 / Uznany Gracz Giełdowy
mogło wolno ci twoje pieniądze twoje ryzyko
flugo / 2006-12-04 21:52 / portfel / Dziecko hossy
trzymałem handlowy od debiutu.
sprzedałem w tym roku.
zarobiłem 100 % przez te kilka lat.
źle wybrałem:)
slaw / 2006-12-04 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
ja już wielokrotnie pisalem że jestem w gorącej wodzie kąpany i trzymam akcje jak mi spadna a jak rosna to sie pozbywam i to jest mój problem. Ale trzymam GTC od lipca i dobrz mi z tym bioton od sierpnia chyba. reszta niestety sprzedana a taki fam mialem od maja i powinienem do dzis a nie mam.
topol2 / 2006-12-04 21:42 / Tysiącznik na forum
Dotyczy wyceny banków.
Niedawno obliczałem wskaznik c/z dla największych spółek tylko na podstawie wyników za 2 kwartał i aproksymując do całego roku. Najdroższe były banki i mieściły się w przedziale 12-18. Dla naszego rynku, przy tym tempie rozwoju właściwy jest poziom z przedziału 20-30. Tak to wycenia zachodni kapitał. ZA kilka lat przychody banków będą na zdecydowanie wyższym poziomie. Natomiast kursy banków nie idą szybciej do góry niż wynki. Trzeba to wziąć pod uwagę, bo wydaje się, że z tego poziomu bessa byłaby bez potencjału spadkowego. Tak się nie da.
samuraj jack / 2006-12-04 22:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ciekawe, ciekawe...;)
osesek / 2006-12-04 21:32 / Pan Tysiącznik
Tak sobie pomyślałem, że żyłbym o wiele przyjemniej gdybym był posłem...........Samoobrony......miałbym własne poselskie biuro.......a w nim biurko,krzesło, fotele.......i łazienkę bym miał z natryskiem...........Ech,niezaradna niedojda ze mnie.
lelekx / 2006-12-04 21:37 / Walk beside the pony
E tam. to przecież ciężki kawałek chleba . Lepiej się tu trzęśmy ze strachu przed Kenem
osesek / 2006-12-04 21:41 / Pan Tysiącznik
Tak, on jest jak złe mzimu. On naszej psyche robi codziennie luluputu.
warren buffet / 2006-12-04 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"To już krach czy tylko chwilowe odreagowanie wcześniejszych niebotycznych wzrostów cen akcji? Takie pytanie stawiają sobie ludzie giełdy na początku każdej bessy. Tak było podczas krachu z 1994 roku, potem z roku 2000. Za pierwszym razem inwestorów uspokajał nawet prezes giełdy, by tylko ustrzec rynek przed paniczną wyprzedażą akcji. Inwestorzy nie posłuchali i zrobili swoje. Ceny akcji spadały na łeb na szyję. Początkujący inwestorzy patrzyli z niedowierzaniem i przerażeniem, jak tracą pieniądze jeszcze szybciej, niż je zarabiali. Wskaźnik mierzący giełdową koniunkturę, czyli Warszawski Indeks Giełdowy, stracił w ciągu 10 miesięcy około 80 proc.
Jeszcze większe straty poniosło wielu szczęśliwych do niedawna posiadaczy wystanych w kolejkach z listami społecznymi akcji. Potem było odreagowanie i stagnacja. I po czterech latach rozpoczęła się dwuletnia hossa wywołana przez spółki nowej ekonomii, czyli mnożące się jak grzyby po deszczu firmy informatyczno-telekomunikacyjne. Zyski były niebotyczne. Nawet ponad dwa tysiące w ciągu roku. Świat giełdowy piał z zachwytu, a kioskarki pytały, jakie akcje kupić. I stało się. Kiedy pojawiła się euforia i ulica mówiła głośno o nieograniczonych niemalże zarobkach na giełdzie, napompowany jak balon rynek pękł. Nie tylko w Polsce zresztą. Przede wszystkim w USA, a potem w innych krajach. Spanikowani inwestorzy sprzedawali pikujące papiery. Główny indeks warszawskiej giełdy stracił niemal dokładnie tyle, ile zyskał podczas hossy. Bessa trwała do września roku 2002.
I zaczęła się nowa hossa. Ale wtedy prawie nikt w nią nie wierzył. Bo tak jest zawsze. Prawdziwa wiara w hossę przychodzi po kilku latach wzrostów, kiedy ma się ku końcowi. Tę regułę znowu potwierdziła warszawska giełda. W ciągu zaledwie kilku pierwszych miesięcy roku do funduszy inwestujących także w akcje wpłynęło około 11 mld oszczędności Polaków. Po kilku latach uwierzyli w trwałość hossy i, co naturalne, chcieli mieć swój udział w zyskach z rosnących w szalonym tempie cen akcji. I znowu stało się to, co zwykle. Ceny i indeksy giełdowe się odwróciły. Popędziły w dół szybciej, niż rosły."
lelekx / 2006-12-04 21:35 / Walk beside the pony
Where have you gone Joe Di'Magiio...
warren buffet / 2006-12-04 21:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
I've gone to the heaven gates....
lelekx / 2006-12-04 21:52 / Walk beside the pony
Hope , knoking before :)...
warren buffet / 2006-12-04 21:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wszystko, ale to wszystko oprócz Boga ma swoj poczatek i koniec..... ku przestrodze. czy to bedzie za lat 10 czy za dni 2.....
A2 / 2006-12-04 21:28 / Spekulantka
"Polskie spółki są relatywnie drogie w stosunku do innych rynków w Europie Wschodniej. Wyceny niektórych banków są bardzo wysokie np. 20 razy P/E, a obecnie możemy np. na Węgrzech, czy w Turcji znaleźć banki wycenione na poziomie 10 razy P/E" – powiedział Krzysztof Musialik, analityk z Templeton Research Poland.
a u nas banki dalej do gory...i badz tu inwestorze madry))
Big Lebowski / 2006-12-04 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Beda jeszcz drozsze...
slaw / 2006-12-04 21:30 / Uznany Gracz Giełdowy
jeżeli chodzi o Wegry Rumunie to uwzam że zbieramy premię a wielkość rynku ot co
bazuk / 83.25.234.* / 2006-12-04 21:26
mam pytanie do zorientowanych....jeśli np. prawo poboru jest datowane na 12 grudnia wtorek to kiedy będe miał prawa do akcji ?? i jeśli już będzie pierwszy dzień praw poboru to mogę te akcje sprzedać i zostana same pp??
warren buffet / 2006-12-04 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kto to wie kiedy bedzie PDA ? a kto to wie kiedy bedzie PP ? jesli bedzie notowane mozesz w PISdu sprzedac. nie zostanie ci nic procz wspomnienia.
lelekx / 2006-12-04 21:20 / Walk beside the pony
Do Oseska : BORYSZEW H il ak+ 62686547 kap=1649,28 Cks=1057,97
kap/cks=1,56 c/zk=7,04
Pozdrowienia
osesek / 2006-12-04 21:23 / Pan Tysiącznik
Co źródło to inne dane. Czyli problem jest ZAGMATWANY !
lelekx / 2006-12-04 21:26 / Walk beside the pony
I o to chodzi kurka wodna :)
slaw / 2006-12-04 21:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale wszyscy sie rozpędziliscie w prognozach żeby jutro nie było niespodizanki. kurce ienawidze takich wzrostów kilka balonów do tego rajd na PKO i mamy 2,3% a zobaczcie na reszte spółek żadnych rewelacji. Co zamienilismy miedź na miedziaki z banku. tak to mozęmy ten indeks wystrzelić na kazdy poziom. szkda że dla równowagi dzis kghm nie zwalił sie tak ze 3,5% mielibyśmy rownowagę a tak wszystko do gory nogami.
brydzia / 2006-12-04 21:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
fundusze chciały zrobić to od dawna a ponieważ mają większość akcji to wstzrymają podaż i rajd w górę

4 dni po 2,8 % i możemy pakować manatki


ale mamy tu rekina , jak już zaczynają takimi sumami rzucać to zaraz wszyscy się rzucą na akcje
samuraj jack / 2006-12-04 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Brazylia (BOVESPA) +3,21
samuraj jack / 2006-12-04 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
aaaaaaa
i przebijają dziś szczyt z maja!!!!
brydzia / 2006-12-04 21:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
no , bardzo dobry komentarz

co do wycen , ktoś ostatnio podał że dostał rekomendacje
na kredyt bank , zobaczcie jak rośnie a rekomendacja jeszcze nie ujrzała światła dziennego , wiadomo dlaczego wszyscy wiedzą że po rekomendacji jest odwrotnie , bo ci co wiedzieli obkupili się wcześniej i później sprzedają tym co dostali opóźnioną w czasie rekomendacje
Lumpex / 2006-12-04 21:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Powiedzcie czy to normalne że spólki fruwają pod niebo - już się przyzwyczaiłem że jak mi coś roście 10 % to standard a wzrosty 1-2% to strata czasu?
brydzia / 2006-12-04 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale przy spadkach będzie również identycznie
warren buffet / 2006-12-04 21:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
W dniu 4 grudnia 2006 roku, Zarząd NFI Piast SA otrzymał zawiadomienie w trybie artykułu 160 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. z 2005 roku nr 183 poz. 1538), od osoby pełniącej funkcję członka Zarządu Funduszu, o dokonanej przez osobę blisko związaną, nabycia w trzech transakcjach, łącznie 7.500 (słownie: siedem tysięcy pięćset) akcji Funduszu, po średniej cenie 2,67 zł za akcję.


risky, moze nie trza bylo wywalac tego piasta ?? oczywiscie nie jest to 20 melonow jak na midasie, tu zarząd umiar ma, ale jednak cos buynoł :)
topol2 / 2006-12-04 21:10 / Tysiącznik na forum
Barakuda. Podają mi co mam i pytają co robić, który papier dobry. Ci co rzadko inwestują, nie lubią co roku zmieniać papierów. To już jest cecha ludzi, którzy się rynkiem mało interesują . Wystarczy wspomnieć jaką furorę zrobił Boryszew w 2002 i 2003. Stąd niektórzy się zainteresowali wtedy Karkosikiem i poszła Garbarnia i Skotan. Sąsiad miał od paru lat 1 tyś 9Kwiat. Teraz się zrobiło z tego 40 tyś Midasa. Prawie 2 mln.
Nie mówiąc o tym, że wcześniej lokował p[o parę groszy w latach 95-00. Gdyby grał na krótki termin, to miałby grosze.
Te zależności potwierdziły badania inwestorów w USA. Górą byli zawsze długoterminowi.
Longterm / 2006-12-04 21:34 / Mostek Zwyciężymy!
brawo topol2! Pełna zgoda.
warren buffet / 2006-12-04 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pozdrawiam midasa :-)))) to ile mu sie z tego zrobiło to czysta prawda. miało prawo :-))

NFI mam od 98 roku. to ze midasem zainteresowal sie karkosik to czysty przypadek !!!! nie uzalezniaj tego od hossy !!!
topol2 / 2006-12-04 21:16 / Tysiącznik na forum
Nie czysty przypadek. Miał też inne fundusze. Tych przypadków mieliśmy dziesiątki na innych papierach. Każdy dobry fundamentalnie papier miał swoje 5 minut lub będzie miał. W dłuższym terminie wszystko idzie w kierunku fundamentów. Nadwyżkę się kasuje, jeśli pojawia się nowa ciekawa inwestycja.
brydzia / 2006-12-04 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
człowieku zejdź z chmur na ziemię - niezłe bajki piszesz , gdybym sama nie inwestowała to może bym ci uwierzyła , zobaczymy o ilu milionerów w tym roku wzrośnie statystyka , sami milionerzy w Polsce , ale będzie dobrobyt
flugo / 2006-12-04 21:44 / portfel / Dziecko hossy
brydzia- dgybyś siedziała na dupie z biotonem , następnie weszła za sprzedany bioton powyżej 3 plus kredyt, pozyczki od rodziny etc w htl to moze tez dostapilabys grona milionerow.
co to jest milion w dzisiejszych czasach?
Dla wielu magiczna cyfra, dla coraz wiekszej rzeszy jak najbardziej realna wycena stanu posiadania- wystarczy byle chatka pod miastem, troche gruntu, troche akcji, i doplaty z unii i juz milioner.

kojarzy mi sie to z przywiazaniem Polakow wyezdzajacych za granice do magii dolara. wszystko przeliczaja na dolary i wszystko drogo-pamiatajac czasy jak zarabiali po 25 dolarow na miesiac bedac architektami i lekarzami.
kurcze- czasy sie zmieniają !!!
a dolar mniej wart niz 3 plny!
warren buffet / 2006-12-04 21:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a jak wszystko mialo 6 min ?? tak 6...... nie 5...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy