Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 wystrzelił w górę

WIG20 wystrzelił w górę

Money.pl / 2008-10-29 17:23
Komentarze do wiadomości: WIG20 wystrzelił w górę.
Wyświetlaj:
Zielarz / 2008-10-29 23:45 / Uparty Gracz Giełdowy
chyba czas powoli isc spac ... dobrej nocki.
liberal_amigosUltra / 2008-10-29 23:38 / _
Warren ma centrum satelitarne w portierni, namierza kazda gielde na swiecie za pomoca 100 monitorow. Warren, SZACUN!
wyższy matematyk / 85.89.191.* / 2008-10-29 23:34
Patrzę na was ludziki giełdowe i widzę, że każdy się pyta czy to już czy jeszcze nie. Śmieszy mnie to, bo ja wiem a wy nie wiecie. Nie ma "już", ani nie ma "jeszcze nie". To czy "już" okaże się dopiero po pewnym okresie, czyli wyrobionym trendzie. A tak, to mamy do czynienia z wszystkimi możliwościami jednocześnie.
Patrzę na was ludziki giełdowe i widzę podniecenie, że kursy się zmieniają. A dla mnie to po prostu wartości funkcji holomorficznej. A dokładniej jest to funkcja meromorficzna, a jeszcze dokładniej funkcja eliptyczna. A ponieważ każda funkcja holomorficzna przy założeniu, że jej pochodna nie zeruje się do zera, jest konforemna, to jasne się staje, dlaczego jest tak wielu zwolenników fraktali - funkcja meromorficzna zachowuje zwrot i kąty pomiędzy obszarami płaszczyzny zespolonej. Wystarczyłoby więc, żebyśmy dostali kontrakcję i już mamy pewność, że utworzą się fraktale. A ponieważ rynkowy kapitał nie jest nieskończony, to jego odwzorowanie w postaci cen nie będzie dążył do nieskończoności, czyli powstaje ciąg zbieżny. A zatem odwzorowanie zwężające jest pewne i fraktale muszą powstawać... pod warunkiem, że mamy do czynienia z dziedziną funkcji w postaci otwartego podzbioru płaszczyzny zespolonej... a przecież w rzeczywistości ekonomicznej czy inaczej zespolonej przestrzeni ekonomicznej nie mamy do czynienia z ciągłością, ceny akcji są notowane co do grosza. Dlatego właśnie fraktale muszą się "psuć". Mogą co najwyżej powstawać jakieś statystyczne samopodobieństwa.

Śmieszy mnie też, jak niektórzy darzą kultem teorię fal Elliota i liczby Fibonacciego. Faktycznie w przyrodzie, a także w kosmosie (na przykład budowa galaktyk), znajdują się złote proporcje - powstają złote spirale. Jednak po pierwsze w tych okolicznościach ciągłość przestrzeni można przyjąć, co na rynku jest niedopuszczalne. Poza tym, złota spirala jest tylko jedną z wielu możliwości spiral logarytmicznych.
zeppelin / 2008-10-29 23:45 / Tysiącznik na forum
Po jezyku, ktorym piszesz na forum wnioskuje, ze czujesz sie zakompleksiony "wyzszy matematyku". Nie sztuka skomplikowac rzeczy proste, sztuka prosto napisac o rzeczach skomplikowanych...
Amigo11 / 2008-10-29 23:47 / SAMA PRAWDA
to pajac jakiś.
W wielu zagadnieniach coś opisane jest matematycznie mimo że nie spełnia wszystkich założeń teorii użytej do opisu i mimo to działa !!!!
Vide wszelkiej maści inżynieryjne cuda.
wyższy matematyk / 85.89.191.* / 2008-10-29 23:53
Podaj przykład.
Amigo11 / 2008-10-29 23:59 / SAMA PRAWDA
To nie miejsce na to nie zamierzam tu się wymądrzać, otwórz jakąś książkkę do elektroniki to się przekonasz
zeppelin / 2008-10-29 23:41 / Tysiącznik na forum
Moze Cie to i smieszy ale ... to nie takie smieszne. Kiedys tez tak myslalem, ale ... z pozoru bezsensowne teorie sprawdzaja sie. Dzieje sie tak dlatego, ze wielu
w nie wierzy - zbyt wielu.
Pewne przepowiednie sprawdzaja sie tylko dlatego, ze byly wypowiedziane. Gielda to nie statystyka a nie matematyka na pewno. Jak masz swoja lepsza ocene to nie mecz sie z ta matematyka tylko wrzuc troche kasy w gielde zabierz 50 razy tyle i badz szczesliwy ...
wyższy matematyk / 85.89.191.* / 2008-10-29 23:44
Mylisz się - wszystko jest matematyką.
wyższy matematyk / 85.89.191.* / 2008-10-29 23:51
Prosty przykład to kapitalizacja ciągła. Nie jest to założenie realne, ale - niech będzie. Wówczas R = K*e^(rn) , gdzie R - kapitalizowana stopa zwrotu, K-kapitał początkowy, r - prosta stopa zwrotu, n - liczba okresów, jest bliska wzorowi na spiralę logarytmiczną, R - promień spirali, r - ctg(n), n - kąt pomiędzy półprostą wychodzącą od bieguna a spiralą w danym punkcie.
warren buffet / 2008-10-29 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kupiles kghm po 20 ???

więc skoncz p******** i idz spac
Batman / 2008-10-30 00:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobre :))))))))))
zeppelin / 2008-10-29 23:47 / Tysiącznik na forum
Jak juz to bardziej statystyka - tylko Ty chyba masz w pogardzie statystyke?
Amigo11 / 2008-10-29 23:37 / SAMA PRAWDA
“Trzymajcie się z dala od człowieka, który pracował w pocie czoła nad rozwiązaniem jakiejś
zagadki, rozwiązał ją i stwierdził, że nie jest mądrzejszy niż przedtem - powiada Bokonon. -
Przepełnia go bowiem mordercza pogarda do ludzi, którzy są równie głupi jak on, ale nie doszli do swojej głupoty równie ciężką pracą."
warren buffet / 2008-10-29 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

2008-10-29 21:33:56 | barakuda [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Warren, ten nielogo niżej to też Ty?
a jeśli tak , to ...dlaczego???


czasem pisze z 5 innych komputerów... warren b. to ja
Amigo11 / 2008-10-29 23:35 / SAMA PRAWDA
Współczesne portiernie to mogą być cuda techniki, macie takie lasery na korytarzach jak na filmach albo w grach?? Pilnuj nigdy nie wiesz kiedy audyt wpadnie !!!
warren buffet / 2008-10-29 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
baaa
needle / 2008-10-29 23:21 / Bez rangi
taaaa, każdy może takie rzeczy napisać...!!!
...a sir Magik to ja;-)
warren buffet / 2008-10-29 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
powaznie, needle... ;-)

tylko 1 nielogo uzywam

warren b. inne to podroby.
zeppelin / 2008-10-29 23:26 / Tysiącznik na forum
jak to ??? - przeciez sir Magik to ja!!!
:P
needle / 2008-10-29 23:31 / Bez rangi
a WB to Ami... itd;-)
warren buffet / 2008-10-29 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no no, nie sadzilem ze kiedys mnie ktos z ami pomyli, takie czasy :)
Zielarz / 2008-10-29 23:07 / Uparty Gracz Giełdowy
a w ogole to moze i jest to teoria spiskowa ale wydaje mi sie ze stosowanie wszelkich tooli websitowych to strzelanie sobie w stope. Statystyki ktore maja wlasciciele stron jak money, stooq, czy bossa moga dac niebywala przewage na rynku. Mozna wiedzac jakie spolki sa najczesciej ogladane przez "ulice" jakie wskazniki obserwowane, jakie skale czasowe ... Taka informacja moze byc bezcenna.
warren buffet / 2008-10-29 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mozesz miec racje i to w 100%..... mam tez w glowie teorie spiskowa....
zeppelin / 2008-10-29 23:12 / Tysiącznik na forum
Generalnie dobre sa wskazniki, ktore nie sa znane wielu inwestorom albo wrecz wlasne opracowane do swoich potrzeb. Wskazniki sprawdzaja sie dopoki nie sa popularne, kiedy wskaznik staje sie popularny zaczyna byc bezwartosciowy...
Amigo11 / 2008-10-29 23:17 / SAMA PRAWDA
Też mi się tak wydaje, ale czytam właśnie danielewicza i on pisze w swojej książce tak:


W porządku. Skoro te techniki są tak rewelacyjne, to dlaczego zdecydowałem się
na ich ujawnienie?
Jest to niewątpliwie logiczne pytanie, które najprawdopodobniej każdemu
z czytelników nasunęło się po przeczytaniu kilku pierwszych stron tego tekstu.
Zastanawiając się głęboko nad sensownością tego posunięcia, doszedłem do
wniosku, iż ujawnienie tych technik nie wpłynie w żaden sposób na ich dotychczasową
skuteczność i efektywność. Jak już zaznaczałem, omawiane metody bazują na pewnych
WPROWADZENIE
uniwersalnych zależnościach, które są niezmienne, ponieważ niezmiennymi pozostają
również uczestnicy gry giełdowej, ze swoimi emocjami, nadziejami, oczekiwaniami,
a także z własnym strachem i chciwością. Tego typu odczucia i emocje (w większym
bądź mniejszym stopniu) wpływają na nasze decyzje inwestycyjne, które wyrażają się
z kolei w przebiegu fal na analizowanych przez nas wykresach.
Tak więc podsumowując, wierzę głęboko, iż „standardowa konstrukcja psychologiczna"
przeciętnego gracza giełdowego pozostaje czymś stałym i niezmiennym.
Z drugiej strony, mam świadomość, że odpowiednio użytkowane współczynniki
Fibonacciego są najlepszym sposobem pomiaru naszych giełdowych frustracji,
euforii, lęków i tego typu podobnych emocji wyrażających się codziennie na tysiącach
wykresów.
Skoro tak jest, to ujawnienie metod wyznaczania ważnych punktów zwrotnych nie
jest w stanie wypaczyć i zdeformować rynków, bo w takim razie zmieniłyby się naturalne
prawa, które nimi rządzą, a to, jak sugerowałem przed chwilą, wykluczam z założenia.
Istotne jest również to, że nie wszyscy znają, doceniają i przede wszystkim wierzą
w techniki opierające się na jakchś magicznych współczynnikach. Niektórzy analitycy
z zupełną pogardą i kompletną niewiarą podchodzą do tego typu zagadnień.
Takie nastawienie jest symptomatyczne zwłaszcza dla zarządzających dużymi funduszami
inwestycyjnymi i emerytalnymi. Tam króluje tylko analiza fundamentalna.
Rzadko kiedy przeprowadza się w tego typu instytucjach jakieś poważne, zaawansowane
i rzeczowe analizy wykresów. Z drugiej strony, ograniczona płynność naszego
rynku uniemożliwia stosowanie technik „timingowych" przez wielkich tego rynku.
Ta okoliczność tłumaczy w pewnym stopniu brak potrzeby stosowania zaawansowanej
analizy technicznej.
Niemniej jednak warto wspomnieć, że zarządzający wielkimi funduszami również
podlegają identycznym stanom emocjonalnym jak inni (mniejsi) gracze i na decyzje
przez nich podejmowane, także mają wpływ różnego rodzaju emocje.
Taka właśnie argumentacja utwierdziła mnie w przekonaniu, iż nie robię niczego
złego, ujawniając swoje najcenniejsze techniki. Cały czas bowiem twierdzę, iż ewentualne
upowszechnienie się tych metod nie będzie miało żadnego wpływu na zachowanie
i przebieg notowań na przykład indeksu WIG 20. I warto jeszcze raz podkreślić, że
pewna (znacząca) grupa inwestorów instytucjonalnych nie zmieni tak szybko swoich
zapatrywań i poglądów, i w dalszym ciągu będzie uważać, iż techniki oparte na liczbach
bądź współczynnikach Fibonacciego to jakaś całkowita ezoteryka.
Ponadto swoje metody transakcyjne ujawnili również moi liczni mistrzowie
(Kane, Miner, Carney, Gilmore itd.) i z tego co wiem, nadal świetnie radzą sobie na
wszelkiej maści rynkach finansowych i nie przejmują się zbytnio tym, że upublicznili
najskrytsze tajemnice.
[\cytat]
sebike / 2008-10-29 23:43
Znajomość technik i innych wyspecjalizowanych narzędzi analitycznych przez grono profesjonalistów inspiruje ich do poszukiwania takich metod,które zapewnią im przewagę w grze rynkowej nad innymi uczestnikami.Krótko:jeżeli wszyscy o czymś wiemy,to najlepiej ma ten ,kto szelmowskim fortelem przechytrzy pozostałych.
Zielarz / 2008-10-29 23:26 / Uparty Gracz Giełdowy
jest kilka ... aspektow:
1. gosc moze jest w bledzie - upowszechnienie jednak obnizy skutecznosc
2. upowszechnienie moze byc za male by wplynac na wyniki metody
3. na rynku graja automaty nie znajace strachu i chciwosci
kalot / 2008-10-29 23:25 / portfel / Tysiącznik na forum
nie pamietam, czy obiło mi się o uszy to nazwisko, ale bardzo interesujące jwestie tu zawarł i widać, że człek nie ma ograniczonych horyzontów
warren buffet / 2008-10-29 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wystarczy ze jest jakis licznik na to co sie pisze, co sie oglada czy klika...
zeppelin / 2008-10-29 23:16 / Tysiącznik na forum
z tym bym tak nie przesadzal ... klikanie w sumie niczego nie oznacza. dwa lata temu regularnie ogladalem na bossa.pl wykresy wszystkich spolek (inna sprawa, ze bylo ich o polowe mniej). z tego klikania trudno by bylo wyciagnac jakies wnioski ...
warren buffet / 2008-10-29 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale przyznasz ze takie portale nie istnieja tylko dla istnienia :)
zeppelin / 2008-10-29 23:23 / Tysiącznik na forum
nie chce sie rozpisywac co mysle o portalach bo w tym miejscu nie wypada ;)
warren buffet / 2008-10-29 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
:)
Batman / 2008-10-29 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale jest gigantyczna zmienność na walutach ... dopiero co USD / PLN był ponad 3.10 a już jest 2.73 ... uff ci grający na forex'ie to mają niezłe jazdy ... a tam lewary są o wiele większe niż na akcjach
needle / 2008-10-29 23:20 / Bez rangi
ja to się cieszę, że wróciłeś na forum...
...wprawdzie rzadziej juz czytam i nie mogę wszystkiego ocenić...
...ale to pierwszy przypadek tego typu, o ile wiem:-)
anonim_03 / 2008-10-29 23:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
lewar to jest 400k zl kredytu we franku
milion ludzi tak ma ...
zeppelin / 2008-10-29 23:22 / Tysiącznik na forum
i wbrew pozorom to nie takie straszne. jezeli oprocentowanie kredytow zlotowych bedzie tak znacznie wyzsze od tych w CHF to w rozrachunku 30-letnim zeby kredytobiorcy CHF splacili tyle samo co ci zlotowkowi frank musialby kosztowac 5 zl. nawet jak frank podrozal o 30 procent to rata splaty kredytu tej samej wartosci nominalnej w zl jest o wiele wieksza ... zagrozeniem jest ogolna destabilizacja zlotowki ale wowczas stopy procentowe pojda tak w gore, ze Ci co maja kredyty w zlotowkach tez nie dadza rady ich splacac. Poki co nie ma co sie straszyc a zlotowka od dwoch dni umacnia sie w szybkim tempie ...
Amigo11 / 2008-10-29 23:06 / SAMA PRAWDA
dolar zawrócił na bardzo ważnym oporze psychologiczne 3 i pierwsze ważne zniesieni FIBO 3.05 całego trendu spadkowego, do tego utworzył bardzo silną formację spadkową,
needle / 2008-10-29 22:51 / Bez rangi
2008-10-29 22:31:12 | 83.10.208.* | gielda.2x2.com.pl
Ostatni polski żołnierz opuścił Irak i na tę wiadomość giełdy oszalały.
Kupuj albo giń.


ale jak weszli -Amerykańce - (dokładnie 4 dnia) zaczeła się hossa...taka, ze aż miło
anonim_03 / 2008-10-29 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
być może
ale liczy się tylko pewne
jak trzy dychy na koniec roku ;-)
zeppelin / 2008-10-29 22:59 / Tysiącznik na forum
ja nic nie chce mowic ale Wy tym gadaniem naprawde zepsujecie papier! ;)
needle / 2008-10-29 23:05 / Bez rangi
nie ma obaw...!!!
gdyby była taka groźba nikt by się nie ośmielił go zaczepiać...byłoby nieelegancko
------------------wkrótce 30 gr jak nic-----------------------
zbig$ / 2008-10-29 22:44 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-10-29 21:52:04 | zeppelin [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
No pieknie warrenku, tylko jak ty tak wszystkich wyszkolisz, to kto bedzie robil za
jeleni-dawcow kapitalu? ;) :)
----------------
my wszyscy dzieki wspaniałemu pomysłowi z przymusową składką na OFE...)))
zeppelin / 2008-10-29 22:56 / Tysiącznik na forum
No ja robie za jelenia nie tylko przez OFE ;)
needle / 2008-10-29 22:15 / Bez rangi
a Wy co sądzicie?
zbig$ / 2008-10-29 22:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie wiem o czym, ale powiem tym wszystkim, ktorzy uzywaja komputerow do analizy, ze mialem prawie ze niezawodny wskaznik szczytow (lokalnych i ostatecznych - to trzeba rozroznic czy jeszcze urosnie czy koniec) Mianowicie NVI, tylko po modyfikacji tak, zeby pokazywałodleglosc wskaznika od linii sygnalnej. Gwałtowne oddalenie od lini sygnalnej zawsze bylo znakiem konca wzrostu - wystarczylo na nast. dzien sprzedac i prawie 100% trafien...na przesadzam, ale tak z 80...))
zeppelin / 2008-10-29 23:01 / Tysiącznik na forum
U mnie najlepiej dziala antywskaznik moich checi - jak chce sprzedawac to znaczy, ze trzeba trzymac a jak chce kupowac-to oznacza, ze trzeba trzymac - dziala rewelacyjnie :)))
zeppelin / 2008-10-29 23:02 / Tysiącznik na forum
mialo byc, ze trzeba sie wstrzymac :)
Zielarz / 2008-10-29 23:00 / Uparty Gracz Giełdowy
IMO wskazniki oparte o wolumen to podstawa. Te ktore bazuja tylko na cenie nie maja przyszlosci.
Zielarz / 2008-10-29 23:01 / Uparty Gracz Giełdowy
w sensie longterm mialem na mysli - do DT to wszelkie oscylatory itp na plynnych spolkach moga sie oczywiscie sprawdzac.
Amigo11 / 2008-10-29 22:18 / SAMA PRAWDA
sądy z onetu to wynik znudzonych pracowników biurowych ewentualnie ludzi na zwolnieniach + uczniów z pracowni komputerowych i ewentualnie gospodyń domowych.
needle / 2008-10-29 22:35 / Bez rangi
z pewnością masz rację...
...ale mogę się grubo założyć, że nikt z nich nie pokusiłby się z tym, że mopże być
--------------------30 za Bytom ----------------
kiedykolwiek, nie mówiąc, że do końca roku

wnioski: samodzielnie
zeppelin / 2008-10-29 22:58 / Tysiącznik na forum
Na takim papierze jak bytom 30 mozemy zobaczyc w koncowce hossy kiedy najbardziej rosna spekuly ... na bytomiu spoldzielnia tez nie bedzie spala ...
z_brzeszczot / 2008-10-29 22:31 / Leszcz uliczny
oczywiście, że to ta grupa, niektórzy mówią na nich "ulica":))
Ale to przecież do nich wlaśnie była kierowana sonda, zatem w jakimś stopniu opisuje stan faktyczny
Batman / 2008-10-29 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Artykuł z 6 LUTEGO 2008 ...

Nadchodzi Rok Szczura (7 lutego 2008 - 25 stycznia 2009)
środa 6 lutego 2008 13:04

Czeka nas rok kataklizmów, silnych mrozów i spadków na giełdzie. Takie nieszczęścia przyniesie światu Rok Szczura, który powita dziś dwa miliardy ludzi - głównie Chińczycy, Wietnamczycy i Koreańczycy. Azjaci żegnają dziś stary rok - Rok Świni - i witają nowy. I mimo czarnych przepowiedni będą świętować do białego rana.

Szczur symbolizuje w Azji inteligencję i pomyślność. Mimo to astrologowie ostrzegają, że Rok Szczura przyniesie światu same kataklizmy. Azję skuć ma lód. To już się dzieje - w południowych Chinach zaatakował największy mróz od ponad pół wieku. Atak zimna spowodował już śmierć 80 osób, a prasa chińska przewiduje, że co najmniej 8 miast i okręgów przywita Nowy Rok w ciemnościach, bo ostra zima spowodowała awarie elektrowni.

Znaki chińskiego zodiaku łączą się z pięcioma żywiołami - metalem, wodą, drewnem, ogniem i ziemią - co daje w sumie 60-letni cykl. Tym razem Rok Szczura, który jest uważany za zwierzę wodne, wiąże się z żywiołem ziemi. I to właśnie według astrologów jest problem. Połączenie tych żywiołów zakłóci równowagę i sprawi, że inwestorzy na giełdach stracą ogromne pieniądze.

Dwa miliardy ludzi stara się dziś odgonić złe przepowiednie dotyczace Roku Szczura. Nie zabraknie tańców smoków i lwów, mających odpędzić złe duchy. Wszędzie pojawią się też tradycyjne dekoracje - czerwone lampiony i znaki oznaczające słowo "fu" - szczęście.
Batman / 2008-10-29 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejszy wzrost na WIG20 o ponad 7% jeszcze nie zmienił obrazu rynku przynajmniej jeżeli chodzi o wskaźnik MACD.

http://img143.imageshack.us/img143/5678/wig20no0.jpg
Amigo11 / 2008-10-29 21:49 / SAMA PRAWDA
MACD jest tak mega opóźnionym wskaźnikiem że szkoda se dupe zawracać tym
zbig$ / 2008-10-29 22:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
dokladnie...jak mialem program do analiy nigdy z tego nie korzystalem na biezaca, dobry jest do ogolnej sytuacji i długich trendow...no chyba ze ustawi sie tam krotkie srednie...
ja zmodyfikowalem sobie kazdyz tych wskaznikow tak, ustawilem przy kazdym dodatkowy taki, ze mierzył mi odleglosc wskaźnika od linii sygnalnej sygnalnej - to bardziej sie sprawdzało niz same wskaźniki..)))
Planowałem zrobic jeszcze jeden poziom, zeby ruchy wskażnikow były wazone ruchami papieru bazowego, bo czasami wzrost o 55 doprowadza do przegrzania, a czasami mamy 20 czy 30% i wtedy wskazniki "głupieja"...
experymenty zakonczyl mi wirus roku 2k, program przestal czytac dane...(((
needle / 2008-10-29 22:36 / Bez rangi
a mnie się zawsze sprawdzało!
Amigo11 / 2008-10-29 22:44 / SAMA PRAWDA
fistorycznie się sprawdza ale na żywca tym się grać po prostu nie da!!!
needle / 2008-10-29 23:07 / Bez rangi
nie na dt...wiadomo
to wskaźnik średnioterminowy
Batman / 2008-10-29 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
może coś bardziej konstruktywnego kolega by napisał
Zielarz / 2008-10-29 22:07 / Uparty Gracz Giełdowy
z moich zabaw z cyferkami tez wynika ze MACD w dowolnej wersji "dlogosciowej" mozna o kand doopy rozbic. nie te czasy. nie ma tak lekko.
Amigo11 / 2008-10-29 22:08 / SAMA PRAWDA
dokładnie wystarczy klepnąć system grający zgodnie z macd.
Skośna linia w dół
Batman / 2008-10-29 22:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fakt ... zostawmy MACD ... to taki oklepany wskaźnik ... myślałem, że kolega coś konkretnego poleci ... bo w Metastock 10.1 jest tyle tych cholernych wskaźników, że parę tygodni trzeba aby je wszystkie zgłębić
z_brzeszczot / 2008-10-29 22:33 / Leszcz uliczny
Mi się z prostych wskaxników podoba STS - jest dość szybki (przy MACD to jak rakieta) i w połączeniu z RSI można cosik tam wywnioskować... Inna sprawa, że teraz to raczej wskaźniki głupieją ;-))
Amigo11 / 2008-10-29 22:32 / SAMA PRAWDA
Sensowne jest chyba jedynie nauczenie się wyznaczania oporów i wsparć bo wszystkie wskaźniki podążające za rynkiem są chyba do bani
Amigo11 / 2008-10-29 22:35 / SAMA PRAWDA
ładnie wyglądają tylko na danych historycznych
Batman / 2008-10-29 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No też takie mam wrażenie ... szczególnie w czasie bessy, gdy zmiany są tak dynamiczne ... w sumie cały czas eksperymentuję i szukam czegoś sensownego
jarek k / 2008-10-29 22:04 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
siorbać bytom nie widziałeś ?
Batman / 2008-10-29 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no Bytom dziś to chyba całe 3% wzrósł ... może nie do końca tyle co WIG ... ale to zawsze coś
Amigo11 / 2008-10-29 22:23 / SAMA PRAWDA
może coś bardziej konstruktywnego kolega by napisał
Batman / 2008-10-29 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
siorbać Bytom?
Amigo11 / 2008-10-29 21:59 / SAMA PRAWDA
a to mało konstruktywne?? Oszczędzam Ci Batman kupe czasu
Amigo11 / 2008-10-29 22:00 / SAMA PRAWDA
a jak wiadomo czas to piniondz
Batman / 2008-10-29 22:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no rzeczywiście, oświeciłeś mnie, dawno mi taki blask jasności nie rozświetlał drogi, dzięki stokrotne, nie wiem jak Ci się wypłacę
warren b. / 195.205.143.* / 2008-10-29 21:38
wielu sie boi ze na hosse nie zdazy. zal sciska dupy jak widza +10%... jak widza -10% to uciecha...

pamietajcie. nigdy nie ma za pozno na hosse... a okreslenie jej poczatkowej fazy dopiero przed nami.

pamietajcie. nigdy nie ma tak ze naraz wszystkie papiery zaczynaja rosnac. czyli ze jak sie nie kupi w I fazie hossy to juz po hossie. papiery moga do ostatniej fazy hossy byc na dnie, nie ruszane. nie wazne w ktorej fazie hossy sie inwestuje tylko ile sie z tego wyciaga.

pamietajcie, ten kto w euforii zarobil w 3 miesiace ( moze i fartem ) 300% zwrotu z capitalu, smieje sie tych co tracili czas na cala hosse... im nie potrzeba 5 lat tylko 3 miechy. to dowod ze zawsze na rynku mozna zarabiac. co innego ze to zaraz straci, ale fakty sa faktami.

wiec oceniajcie trzezwo sytuacje, pomału, duzo myslec, patrzec na wykresy, olac index, patrzec na wykresy spolek, ktore sie chce miec w portfelu. akcjonariat, branza, wyniki, prognozy, przyszlosc, zyskownosc, zadluzenie...

niech was nie obchodzi index... nie gonic sie z rynkiem, nie spieszyc sie, nie latac od bandy do bandy.... najpewniejszy zysk i najwiekszy to kupic na dnie bessy i opylic na euforii....

zalecam long term.
z_brzeszczot / 2008-10-29 22:28 / Leszcz uliczny
baaaa....
wiedzieć to jedno a wykonać - drugie :))
lezak64 / 2008-10-29 22:01 / Bywalec forum
Skopiowałem wypowiedź kolegi warrena b. i zapisałem sobie na odrębnym folderze. Nie bez kozery, gdyż dzisiaj jeden z zaprzyjaźnionych maklerów giełdowych powiedział mi to samo...
warren buffet / 2008-10-29 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
miło mi
zeppelin / 2008-10-29 21:52 / Tysiącznik na forum
No pieknie warrenku, tylko jak ty tak wszystkich wyszkolisz, to kto bedzie robil za jeleni-dawcow kapitalu? ;) :)
needle / 2008-10-29 22:38 / Bez rangi
ano jedni, będą chcieli drugich przechytrzyć...takie życie
needle / 2008-10-29 22:38 / Bez rangi
i słabszy przegra...
...i na zmywak do UK, jeśli jeszcze przyjmują...
zeppelin / 2008-10-29 21:56 / Tysiącznik na forum
Ale zgadzam sie z Toba w 100%! natomiast, ze nigdy nie jest za pozno bylo widac po Astarcie :) to byl papier dla mega spoznionych - inna sprawa, ze na koniec poleciala jak i wszystko...
adrianoo / 2008-10-29 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ci co sprzedadza bytka za 3 dyszki
Amigo11 / 2008-10-29 21:41 / SAMA PRAWDA
musisz się strasznie w tej robocie nudzić
warren b. / 195.205.143.* / 2008-10-29 21:43

[ Bokononista ]
inwestor1975 / 2008-10-29 21:31 / Tysiącznik na forum
"Szczególnie fundusze indeksowe są zmuszone do skupowania akcji Volkswagena po absurdalnych cenach. Fundusze te kierują się czysto technicznym procentowym udziałem akcji w indeksie. Kiedy więc akcje VW drastycznie rosną przy jednocześnie spadających notowaniach Dax, wzrasta udział akcji VW w indeksie. W sterowanym oprogramowaniem funduszach wywołuje to polecenie kupna. W przypadku ruchów przeciwnych fundusze przejmują straty."
to nie łaska oczka pomeczyc tylko na kompazwalic całą robote :)
jak tam nasi koledz za woda zakonczyli??
cos czytam ze jazdy niezłe mieli
warren buffet / 2008-10-29 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
szczelina między 21:00 a górą indexów była niczym u dziewicy a oni i tak znaleźli sposob na zjazd :))

dobrze, niech sie to uspokoi
barakuda / 2008-10-29 21:33 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Warren, ten nielogo niżej to też Ty?
a jeśli tak , to ...dlaczego???
darek2222 / 2008-10-29 21:30 / Bywalec forum
Spokój i jeszcze raz spokój ......dobrze prawisz .... ,niech to się uspokoi , szkoda kapitału .
WIG 20 / 83.30.211.* / 2008-10-29 21:30
Wczoraj to był ostatni wyskok topielca.
Batman / 2008-10-29 21:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawe czy wyciągali na siłę, czy ktoś na siłę na końcu zwalił ...
WIG 20 / 83.30.211.* / 2008-10-29 21:25
to była zapowiedz tego co czai się za drzwiami wyborczymi.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-10-29 21:25
hossy nie ma, jest bessa. i dopóki kurz nie opadnie i nie bedzie 4 miesiecznego otrzepania + ogloszona recesja nie mozna mowic o hossie.

tego sie trzeba trzymac. natomiast hossy przespac nie mozna. po takiej bessie powstana nowe fortuny
brydzia / 2008-10-29 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
do wyborów Ben może obciąć jeszcze stópki do 0
Egar / 2008-10-29 21:25 / Tysiącznik na forum
I bez Bena to zrobią
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy