Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wigilijne rozważania na temat bezrobocia

Wigilijne rozważania na temat bezrobocia

Jarecki48 / .* / 2004-12-23 10:24
Komentarze do wiadomości: Wigilijne rozważania na temat bezrobocia.
Wyświetlaj:
Włodzimierz Barchacz / 178.36.178.* / 2013-01-02 22:42
Gratulacje, Olgierd - Włodek Barchacz.

Jeśli odczujesz potrzebę, napisz dwa slowa do mnie: wlodekbar@gazeta.pl
hmm / .* / 2004-12-28 17:34
Ja mam taką uwagę odnośnie PUP-ów. Mam takie wrażenie, że urzędy te sens swojego istnienia widzą tylko w spisywaniu bezrobotnych. Dość długo tam byłem zapisany i nigdy nie dostałem żadnej oferty pracy. Przyznam się, że jestem raczej gapowatą osobą, ale to właśnie dla takich jak ja powinny te urzędy istnieć, prawda?Wpadłem ostatnio na pewien pomysł (w gatunku "genialnych") i próbuję założyć własną firmę. Ale czy to powinno być jedyne wyjście dla bezrobotnych?
pm / .* / 2004-12-30 11:25
Może nie jedyne, ale napewno jedno z najlepszych możliwych!I właśnie na ułatwianiu takich działań i zmniejszaniu obciążeń dla małych firm powinna polegać skuteczna walka z bezrobociem.Życzę powodzenia i dania pracy w swojej firmie jeszcze paru bezrobotnym!
darek mat / .* / 2004-12-27 23:00
wy tylko potraficie pieprzyc na temat bezrobocia i innych nie poitrzebnych głupot kto kur...a wymyslił takie cos jak prace które dopiero maja wejść w zycie ze bezrobotny bez świadczen ma 10 godzin tygodniowo z******..c za grosz czy nikt nie pomyslal ze ten bezrobotny bedzie musial zapiepszac piesz pare kilometrów bo nie stać go nas bilet i aLTERNATYWA JJEST TAKA ALBO WYPIPSZY TE KASE N ABILET I BNEDZIE NA ZERO ALBO DA RAROBIC APTECE kto k***..a wymyślił obliczanie zarobków albo co za hu... to liczył ze wychodzi 2500 około na osobe w polsce liczcie k***.. tych z dołu roboli osobno od urzędasa co ma 4000- a niektórzy w firmach jako marketingowcy po 9000zł to wam wyjdzie po 700-800 i to mówie bardzo optymistycznie obliczanie dofinansowan do mieszkan z brutta na wet to co w tym roku było na ksiazki a do tych zlodzieji w banku netto czego i tak ten robol nie dostanie bo sie k***.. i tak n ie miesci to sire wy cu...e na was predzej czy pozniej na was i tak zemsci bo historia sie lubi powtarzać.
darek mat / .* / 2004-12-27 23:00
wy tylko potraficie pieprzyc na temat bezrobocia i innych nie poitrzebnych głupot kto kur...a wymyslił takie cos jak prace które dopiero maja wejść w zycie ze bezrobotny bez świadczen ma 10 godzin tygodniowo z******..c za grosz czy nikt nie pomyslal ze ten bezrobotny bedzie musial zapiepszac piesz pare kilometrów bo nie stać go nas bilet i aLTERNATYWA JJEST TAKA ALBO WYPIPSZY TE KASE N ABILET I BNEDZIE NA ZERO ALBO DA RAROBIC APTECE kto k***..a wymyślił obliczanie zarobków albo co za hu... to liczył ze wychodzi 2500 około na osobe w polsce liczcie k***.. tych z dołu roboli osobno od urzędasa co ma 4000- a niektórzy w firmach jako marketingowcy po 9000zł to wam wyjdzie po 700-800 i to mówie bardzo optymistycznie obliczanie dofinansowan do mieszkan z brutta na wet to co w tym roku było na ksiazki a do tych zlodzieji w banku netto czego i tak ten robol nie dostanie bo sie k***.. i tak n ie miesci to sire wy cu...e na was predzej czy pozniej na was i tak zemsci bo historia sie lubi powtarzać.
Q / .* / 2004-12-24 14:19
Raczej nie spodziewałbym się szybkich zmian w strukturze zatrudnionych co do gałęzi gospodarki. Jeżeli UE będzie dalej dotować w takim stopniu rolnictwo i w taki sposób jak w Polsce, to za dopłatę "do hektara" nie będzie się chciało ludziom specjalnie opuszczać rolnictwa i unowocześniać produkcji, ponieważ ile nie wyprodukują to narazie i tak sprzedadzą, a i dopłata się dostanie, problem będzie jak szybko zmienią się praktyki UE w rolnictwie i wedy możemy mieć problemy z przejezdnością dróg, bo nie będzie dopłat do hektra, a dostanie się nam a nie urzędnikom w Brukseli.
Magik / .* / 2004-12-25 12:36
Niski poziom płacy związany jest z niskim poziomem umiejętności zawodowych pracowników każdy, który umiejętnie i należycie wykonuje swoje obowiązki zawsze znajdzie prace, a o „morale” pracownika lepiej nie mówić. Proszę popatrzeć np. na firmy budowlane. Przeciętny „budowlaniec” (pracownik fizyczny) jest to osoba o najniższym poziomie intelektualnym (pijak i złodziej), a o pracownikach byłych PGR-ów to lepiej nie mówić. W Polsce takimi ludźmi nie da się budować dobrobytu. Przepraszam, jeśli ktoś się obraził a należy do tej grupy pracowniczej a postępuje inaczej.Policzyłem wydatki związane z pozapłacową częścią pensji i wyszło mi, że jest to część, która oddana pracownikowi stanowiłaby około 20 do 30 % pensji, którą państwo trwoni na naszych oczach na np. walkę z bezrobociem. Do póki pracownik sam nie będzie szanował swojej pracy to żaden pracodawca nie będzie go szanował i pisanie tu o mercedesach właścicieli firm jest totalną głupotą. Najwyższa pora zmienić ustawę o zatrudnieniu, ustawę o zasiłkach dla bezrobotnych (jedno miejsce pracy w UP powoduje utratę dwóch w przemyśle), o PIT , CIT i VAT, i jak to jest przyjęte w UE podnieść wolną kwotę do opodatkowania do np. 15 000 zł i oczywiście wprowadzić podatek liniowy. I bezrobocie będzie tylko na marginesie społecznym, którym zajmować powinna się opieka społeczna. I to by było na tyle >
darewk mat / .* / 2004-12-27 23:25
ty chyba jestes głupi albo udajesz a za co ty yslisz ktos będzie szanował swój zakład czy pracodawce za tki osąd jak twoj w innych krajach dawno doszli do tego ze lepiej dac zarobic a wtedy pracownik szanuje prace i swój zakład fakt ci co to maja gdzies odpadną ale to jest selekcjaa nie dac po 700 zł i myslicie że człowiek dasie zabic za firme ty jestes albo głupi albo od urodzenia bogaty bo piprzysz az przykro nie wsadzaj wszystkich do jednego wora zeby ciebie nie wsadzili do takiego samego pracowałem w 7 firmach i to nie ludzie byli pijakami i idiotami tylko wlasciciele przynajmniej w 4 z tych firm i nie gadaj głupot robiłem na umowe w firmie polinex bardzo znana iszanowana wiesz czemu sie nie dostałem bo tam 13 lat temu zarabiali juz 1800-21000 zł i za to ludzie zmienili mentalność i zdanie co do pracodawcósw któzy daja im zarobic tam nikt nikogo nie zaganiał dopracy czy sprzątania kazdy to robił sam z własnej woli bo bał sie stracic tak dobrze płatną prace i ci ludzie dodzis pracują z wyjatkiem tych co tego nie docenili ale takich na 50 ludzi było dwóch i to jest ta selekcja a nie robic z ludzi pijaków i idiotów .jak bys był taki dobry pracodawca to bys pogadal z takim pracownikiem czemu pije możę ma kłopoty a boi sie zwrócić do szefa nie sztuka osądzać bo kiedys ty możesz być na dnie i to samo będziesz robił i ktoś cie tak osądzi i powiesz że jest h****
Rider997 / .* / 2004-12-23 21:08
Znam ja takich bezrobotnych co kupuje teraz samochody,powoduja ten tlok w marketach i jak zwykle narzekaja...Jestem przedsiebiorca i szukam pracownikow a znalezc nie moge w powiecie gdzie jest 35% bezrobocia...Jak sie jakich chetny pojawi to nie bedzie robil za 700zl!Odbieraja tacy zasilki w UP,dorabiaja na czarno po 700 i wiecej a do tego co nakradna tego nikt im juz nie odbierze...Takie to u nas bezrobocie,a takiemu to US w papiery nie zajrzy...Ja zarobilem w tym roku troche grosza i chcialbym zainwestowac a nie przejesc a juz ZUSem strasza,zebym sie podzielil na latanie dziury...Zachecajcie jeszcze bardziej nas panowie rzadowcy...A ci bezrobotni to podpisywac listy w UP podjezdzaja nowymi samochodami,widzialem nawet mercedesy...Wesolych Swiat!!!!!!!
darek mat / .* / 2004-12-27 23:09
sam se rób za 700 zł wy nawet nie dajecie socjalnego tacy jak wy robia robola w konia jest firma ma socjalne prosisz sie w podaniu o pozyczke bezzwrotna to nie racza nawet odpowiedzieć na podanie nawet jesli by napisali odmownie to by czlowiek wiedzial ze ktos to poczytal a tak maja nas w dupie i ty myslisz ze ktoś będzie u takich jak wy zapiepszał za 700 zł idz sie zbadac zadaj sam sobie pytanie poco zalożyłes firme zeby zarabiać 700zł .
qcheese / .* / 2004-12-27 02:43
Tak szczerze, to siedze juz 2 lata na bezrobociu(2 lata temu skonczylem studia), od czasu do czasu jakas umowe zlecenie trafie, ale bez doswiadczenia nie ma co szukac. W moim miescie (Tarnowskie Góry) w kolejkach w UP 90% to ludzie, ktorzy przychodza, podkreslam, przychodza, bo ich nawet na autobus nie stac... Wszystko wiec zalezy od polityki lokalnej, a to, jak wiemy, jest podstawa nauki lapownictwa itd...
Ali / .* / 2004-12-25 10:21
A ja widzę i znam przedsiębiorców, którzy rozjeżdzają się najnowszymi Mercedesami, BMW, Jaguarami, a pracownikom płacą po 600zł. , za nadgodziny wcale nie płacą o płatnych sobotach też można zapomnieć. Szanowni pracodawcy, skoro jesteśmy już w Unii Europejskiej, to zacznijcie traktować swoich pracowników tak jak traktuje się pracowników w Unii Europejskiej. Tam pracownik jest najwyższą wartością w firmie, o którą się dba i odpowiednio wynagradza.Po prostu wydaje mi się, a raczej jestem tego pewien, że przedsiębiorcy wykorzystują fakt, iż w Polsce jest potężne bezrobocie i po prostu wykorzystują pracowników.
qcheese / .* / 2004-12-27 02:52
Nie ma co sie ludzic, wiadomo, ze pieniadze potrafia zepsuc. Czlowiek, ktory "wskoczy" nagle na wyzszy standard zycia, bedzie z korzystal z tego, co ma, i raczej na pewno zapomni, ze niedawno byl w sytuacji, w ktorej sa ludzie, ktorych teraz prawdopodobnie wykorzystuje. Taka jest prawda, niektorym naprawde "sloma z butow wychodzi"...
Kokon / .* / 2004-12-25 10:03
Tylko czy oferujesz uczciwą i godną zapłatę za uczciwą pracę?. To że jest teraz tak duże bezrobocie to wcale nie upoważnia przedsiębiorców do niewolniczego wyzysku pracowników po kilkanaście godzin dziennie za marne grosze. Uważam że gdybyś oferował uczciwą pracę za kwotę adekwatną do włożonego wysiłku w pracę, to bez problemu znalazłbyś pracowników. Skoro więc żadna osoba nie chce podjąć pracy przez Ciebie oferowanej, znaczy to że coś jest nie tak.
Ala / .* / 2004-12-23 11:41
A w supermarketach tłok...
Jarecki48 / .* / 2004-12-23 10:24
Bezrobocie niszczy Polskę i Polaków, najwyższe w Europie przecież nie wzięło sie znikąd. I jak tu nie wierzyć w spiskową praktykę dziejów. (Nie teorie ale właśnie praktykę)
Magik / .* / 2004-12-25 12:37
Niski poziom płacy związany jest z niskim poziomem umiejętności zawodowych pracowników każdy, który umiejętnie i należycie wykonuje swoje obowiązki zawsze znajdzie prace, a o „morale” pracownika lepiej nie mówić. Proszę popatrzeć np. na firmy budowlane. Przeciętny „budowlaniec” (pracownik fizyczny) jest to osoba o najniższym poziomie intelektualnym (pijak i złodziej), a o pracownikach byłych PGR-ów to lepiej nie mówić. W Polsce takimi ludźmi nie da się budować dobrobytu. Przepraszam, jeśli ktoś się obraził a należy do tej grupy pracowniczej a postępuje inaczej.Policzyłem wydatki związane z pozapłacową częścią pensji i wyszło mi, że jest to część, która oddana pracownikowi stanowiłaby około 20 do 30 % pensji, którą państwo trwoni na naszych oczach na np. walkę z bezrobociem. Do póki pracownik sam nie będzie szanował swojej pracy to żaden pracodawca nie będzie go szanował i pisanie tu o mercedesach właścicieli firm jest totalną głupotą. Najwyższa pora zmienić ustawę o zatrudnieniu, ustawę o zasiłkach dla bezrobotnych (jedno miejsce pracy w UP powoduje utratę dwóch w przemyśle), o PIT , CIT i VAT, i jak to jest przyjęte w UE podnieść wolną kwotę do opodatkowania do np. 15 000 zł i oczywiście wprowadzić podatek liniowy. I bezrobocie będzie tylko na marginesie społecznym, którym zajmować powinna się opieka społeczna. I to by było na tyle >
dare mat / .* / 2004-12-27 23:29
wy sie obudzicie dopiero jak sie otwozy rynek pracy a wtedy to ludzie postawia wam warunki
pm / .* / 2004-12-30 11:34
Już trochę się otworzył. I jakoś się okazuje, że w tej Unii wcale nie tak łatwo o tę "dobrze płatną" pracę - bo to trzeba znać język i umieć dobrze pracować. A do "prostych" prac fizycznych to tam wolą zatrudniać na czarno, bo to tańsze - czyli już nie należących do Unii Polaków, ale Turków czy innych Marokańczyków...Co oznacza, że w Unii pracę znajdą co najwyżej ci, co i w Polsce nieźle zarabiają. A ci co trwają na zasiłku nadal będą na nim trwać...

Najnowsze wpisy