Forum Polityka, aktualnościKraj

Wikiński: Jakim prawem premier chce dysponować moimi pieniędzmi?

Wikiński: Jakim prawem premier chce dysponować moimi pieniędzmi?

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.10.80.* / 2010-12-03 21:24
Najpierw zawodowi posłowie siedzący w sejmie lub senacie po 20 lat rozdawali przywileje przed każdymi wyborami a teraz, gdy brak kasy to okradają nas, z czego się da, ale 30 tysięcy nowych urzędasów kolesi ze swojej partii to od początku kadencji znów przyjęli do urzędów. Dla jednych Polaków są przywileje emerytalne i podatkowe oraz ciepłe posadki a dla drugich stale rosnące obciążenia fiskalne. Żeby to zmienić to trzeba wygonić z parlamentu wszystkich zawodowych polityków siedzących w sejmie lub senacie więcej niż 2 kadencje.
Czas najwyższy, aby wprowadzić do parlamentu autentycznych przedstawicieli Polski powiatowej a wygonić zawodowych oszustów politycznych uwłaszczających się na publicznej kasie.
donnie / 91.150.140.* / 2010-08-27 01:47
taka cenzura na money.pl, że nazwałem Tuska ekonomicznym łobuzem i - z tego co pamiętam - łajdakiem? Mam się podpisywać nazwiskiem, wtedy pójdzie? śmiech.
jot-24 / 178.183.232.* / 2010-08-26 21:31
Świat staje na głowie ! Socjalistyczny poseł strofuje ,,liberalnego" premiera za antyliberalną postawę! O tempora,o mores!!!
liberał prawicowy / 83.24.185.* / 2010-09-23 16:33
A JAKIM PRAWEM RZĄD FASUJE MOIMI PIENIĘDZMI W TRYBIE NAKAZOWO RODZIELCZYM PRYWATNE FIRMY?? GDZIE TU LIBERALIZM, GDZIE TU RYNEK. Komuniści zrobili w Polsc e prywatyzację i od tego wszystkiego zrobiła sie im w mózgach taka bryndza,że nie widzą co naprawde robią. Jedno jest pewne TW Boni i lewica liberalna razem z liberałami lewicowymi ZAPEWNIAJĄ zyski WŁASCICIELOM PTE , nam fundują DEFICYT w ZUS i niepewne pieniądze na starość z OFE. ALE OFE SIĘ ZAWSZE ZBILANSUJE cieszy sie ten kretyn z SGH! i KAŻE pracować do 70tki - a robotę da czy raczej zasiłek dla bezrobotnego staruszka zamiast EMERYTURY?.
UWAGA SZYKUJE SIĘ KOLEJNY SKOK NA NASZE PIENIĄDZE!

Rynku trzeba - a RYNEK TO WYBÓR a nie NAKAZ I ROZDZIELNICTWO (tyle że teraz finansowe).
poCudak / 77.255.127.* / 2010-08-26 22:25
... co w tym dziwnego?
Dziwne jest to, ze liberal chce splondrowac wszystkie rezerwy oraz zarabac prywatne pieniadze!
radca1 / 109.243.170.* / 2010-08-26 20:11
Polska jest jednak potężnym krajem, jeśli dotąd nie rozpadła się pod "rządami" posłów takich jak Wikiński.
Parafrazując Korwina-Mikke, Wikiński "rżnie głupa", albo pisze w imieniu, bądź na zlecenie OFE.
Ciekawa informacja z forum Money:
2010-08-12 21:46:27 | 91.193.160.* | JX
Re: Knitter: Politycy traktują emerytów jak kasę pożyczkową [0]
Rzetelny opis sytuacji przedstawił pan Jerzy Krajewski -
redaktor naczelny magazynu "Europejska Firma":
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/finanse-osobiste/news/na-ofe
-nadal-tracimy,1451370,4141
Fragmenty: „W latach 1999-2009 ZUS przelał do PTE 139,3 mld zł. Cała ta kwota została sfinansowana z deficytu budżetowego. Inwestycje z pomocą OFE prowadziliśmy więc na kredyt, od którego zapłaciliśmy ponad 41 mld zł odsetek. Nasze aktywa w OFE w końca 2009 r. były o 2 mld zł niższe niż koszty jakie ponieśliśmy. To jednak postęp, bo rok wcześniej nasze straty wynosiły aż 15 mld zł”.
„Jeżeli kursy akcji zaczną spadać, nasze straty znowu się powiększą. Z kredytu w akcje inwestują tylko najwięksi ryzykanci. Czy nasi politycy mają prawo narażać los milionów Polaków na tak wielkie ryzyko strat? Największymi beneficjentami reformy emerytalnej są Powszechne Towarzystwa Emerytalne, które w latach 2000-2009 pobrały podstawowych opłat aż 12,2 mld zł”.
„Inwestowanie z kredytu w obligacje skarbowe za pośrednictwem PTE, które biorą za to 3,5 proc. prowizji, jest nadal jawną głupotą. Nie można bowiem zarobić na takiej operacji. Natomiast inwestowanie w akcje z kredytu, jest bardzo ryzykowne, co pokazały wyniki 2008 r.”.
„Rozsądna jest koncepcja zaproponowana przez minister pracy Jolantę Fedak, by ograniczyć wysokość składek wpłacanych przez ZUS do PTE o 66 proc. Dzięki temu ZUS przelewałby do PTE nie 21-24 mld zł rocznie, lecz 7-8 mld zł. Pamiętać jednak należy, że jawny polski dług publiczny to już 700 mld zł, a do tego trzeba dodać 2 -3 biliony zobowiązań emerytalnych i rentowych w ciągu najbliższych 50 lat. Pozostawienie 180 mld zł aktywów PTE finansowanych długiem publicznym generuje dodatkowe koszty odsetkowe dla Skarbu Państwa w wysokości 10 mld zł w 2010 r. i rosnące w następnych latach. Dawanie PTE po 7-8 mld zł
rocznie, będzie zwiększało o taką kwotę dług publiczny i tworzyło dodatkowe jego koszty”.
„Powtórzę więc to, co postuluję od października 2008 r.
Trzeba uchwalić ustawę, która jak najszybciej przeniesie aktywa obowiązkowo ubezpieczonych z powszechnych towarzystw emerytalnych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wraz z zapisami na indywidualnych kontach emerytalnych. To jest najlepsze rozwiązanie dla Polski, najtańsze i najbardziej efektywne dla naszego społeczeństwa”.
acomitam / 83.11.105.* / 2010-08-27 08:47
Słusznie Kolega prawi. Reforma emerytalna, jeden z cudów dokonanych przez charyzmatycznego premiera Jerzego Buzka (TW Docent, TW Karol), nie miała w żadnym razie polepszyć losu emerytów tylko nabić kabzy zastępom pijaw i wygenerować ciepłe posadki dla swoich, za które zapłacą frajerzy. Podobnie zresztą jak słynna reforma administracyjna. W nagrodę za te "osiągnięcia" ów szemrany typ wyciągnięty z niebytu zapewne przez UB-ecję i postawiony na czele rządu III RP czyli PRL Bis został wysokim urzędnikiem w biurokracji europejskiej. Podobnie jak Janusz Lewandowski, inny cudotwórca, który po megaprzekręcie nazywanym Programem Powszechnej Prywatyzacji w nagrodę za bezprecedensowe wydojenie 40 mln ludzi, został znanym i cenionym specem od finansów w UE. Przy Lewandowskim taki Madoff, którego okrzyknięto malwersantem stulecia, to zwykły harcerzyk. A w ogóle to sama zasada działania OFE jest obłędna. Oto jak to widzę ja:
Państwo emituje obligacje (zapożycza się na mój koszt), a OFE je kupują (to się nazywa inwestują bezpiecznie). Ponieważ pieniądze w OFE to pieniądze, które zostały mi ukradzione, więc można powiedzieć, że de facto to ja kupuję te obligacje. Ale tu dziwna sytuacja: nie dość, że płacę za te obligacje, muszę zapłacić dodatkowo prowizję w wysokości 3,5 - 4%. Gdybym w sklepie miał możliwość wyboru w jakiej kasie płacę za zakupiony towar, przy czym w jednej z nich za sam wybór tej kasy musiałbym zapłacić dodatkowo 3,5-4% więcej, to przecież nigdy bym tej kasy nie wybrał, no chyba że zostałbym do tego zmuszony (tak jak w OFE). Ale kontynuujmy. OFE nie mają już kasy, mają obligacje. Ale przecież nie można płacić emerytury obligacjami, potrzebna jest gotówka. Tak więc trzeba poczekać, aż państwo te obligacje wykupi. Ale skąd weźmie na to pieniądze. Otóż ode mnie i mi podobnych. Tak więc żeby otrzymać emeryturę muszę zapłacić podatkami za wykup obligacji. Sęk jednak w tym, że po drodze OFE ucięło 3,5-4%, a dodatkowo muszę zapłacić za państwo odsetki od obligacji, które stanowią niby zysk OFE, ale ile z tych kwot zostanie przejedzonych przez administrację OFE? To jakiś koszmar.
zsunaj / 2010-08-27 18:44
Nie martw się o wykupienie Obligacji ,państwo ma opracowany scenariusz jak uniknąć ich wykupienia,Po prostu zrobi to tak jak z Obligacjami II R.P minister skarbu ogłosi że te roszczenia są przedawnione hańba zagarnięcia cudzego mienia zostanie ale kasa na afery też.
Pilsener / 2010-08-26 19:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Te pieniądze nigdy nie były Pańskie - radzę się zapoznać z wyrokami NSA w tej sprawie. Może kiedyś będą, jeśli rząd zdecyduje się wypłacić z nich emeryturę, może po tym jak dorobi się na nich armia urzędników i wielkie finansowe korporacje zostanie na mleko na chleb, aczkolwiek przy tym tempie wzrostu cen mocno wątpię.
mś / 85.89.162.* / 2010-11-29 19:08
Owszem, ale właścicielami tych środków są pracodawcy i poniekąd zmuszani Z FIKSOWANĄ LITERĄ PRAWA, do wykroczeń z Kk. PRZEZ wykazywanie fałszywych wynagrodzeń brutto, ubezwłasnowolnieni pracownicy ! Nikt tu nie robi łaski, aby zwrócić to, co było dane. Obowiązki są po dwóch stronach, o tym jakoś się zapomina.
zeb / 87.207.0.* / 2010-08-26 18:24
Pomijam fakt, że artykuł jest sponsorowany przez OFE. Giełda to nie miejsce na lokowanie pieniędzy na emeryturę ponieważ w długiej perspektywie ich wartość będzie mniejsza a nie większa. Sens ma jedynie obracanie akcjami na giełdzie krótko i średnioterminowo ale OFE tego nie robi lub robi z bardzo mizernym skutkiem (około 4% na rok). Chciałbym aby była możliwość taka, że kto chce może sam zarządzać swoimi pieniędzmi z OFE na giełdzie.
ackeka / 88.156.215.* / 2010-08-26 18:11
"Jakim prawem liberalny premier chce dysponować moimi i moich rówieśników ciężko zarobionymi pieniędzmi?"
Szanowny p.Wikiński powinien się nie uburzac ,przecież ZUS i OFE niczym się nie różnią.To jest haracz płacony przez pracujących,aby mogli urzednicy z Zusiu i OFEnic nie robic.Pan W.myli się że premier jest liberalny, premier jest lewakiem,konserwującym system, wgospodarce liberalnej państwa jest mało- wPolsce panstwo chce wszystkim sterewac-nawet myslami ludzi.
donnie / 91.150.140.* / 2010-08-26 15:57
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
acomitam / 83.11.105.* / 2010-08-26 15:19
Hm... A pieniądze w OFE są moje? Jeśli tak, to zgodnie z definicją własności, powinienem móc nimi swobodnie dysponować. A mogę? Oczywiście nie. Stąd wniosek, że pieniądze w OFE nie są moje, chyba że przyjmiemy, że mamy tutaj do czynienia z wyższą formą własności własności, tzw. własnością socjalistyczną, która z tradycyjnym rozumieniem tego pojęcia ma tyle wspólnego co fakt z tzw. faktem prasowym. Jeśli zaś pieniądze w OFE nie są moje, zostały mi po prostu zrabowane, to ci którzy się takiej grabieży dopuścili, a więc rządzący tym nieszczęsnym krajem, mogą się czuć ich właścicielami i swobodnie nimi dysponować. Na razie robią to z pewną nieśmiałością, półgębkiem, ale trzeba poczekać, na pewno się rozkręcą.
Miro i Rycho / 130.60.28.* / 2010-08-26 17:56
Piszesz glupstwa. Pieniadze sa twoje, ale zobowiazales sie do dysponowania nimi po osiagnieciu wieku emerytalnego. Tuz przed emerytura mozesz kazac sobie je wyplacic w calosci lub tez zdecydowac sie na miesieczna emeryture. Jesli chcesz dysponowac pieniedzmi w kazdej chwili, to nie wplacaj ich na OFE, tylko na zwykle konto. Takie sa zasady systemu emerytalnego. Inaczej cala sprawa nie ma zadnego sensu. Inastytucje emerytalne realizuja plany wieloletnie i nie mozna w kazdej chwili zazadac wyplaty pieniedzy.
acomitam / 83.11.105.* / 2010-08-27 08:13
E... Delikatnie mówiąc mija się Kolega z prawdą. Po pierwsze: pieniądze są moje? Jeśli moje, to czy mogę je wypłacić? Przecież, o czym wspomniałem w poście, definicja własności jest jednoznaczna i środki zgromadzone w OFE jej nie spełniają!!!
Po drugie nie miałem i nie mam wyboru. II Filar był i jest obowiązkowy. Nie mam możliwości, żeby wpłacać kwoty kierowane do OFE na konto w banku. W momencie wejścia w życie reformy emerytalnej, zasady dysponowani środkami w II filarze były inne, ale wyrok NSA w sprawie tych środków, umotywowany oczywiście troską o stan budżetu, a nie obywatela (jak to w totalaniackich państwach bywa), nie pozostawia złudzeń. Po trzecie możliwość swobodnego dysponowania kapitałami z OFE nie jest obligo, jest obłożona pewnymi warunkami (proszę poczytać), ciekawe ilu Polaków je spełni? Na pewno (!!!) prywatni przedsiębiorcy płacący minimalne składki nie będą mogli skorzystać z tego "dobrodziejstwa". Ale wiadomo, lewactwo nie może zdzierżyć że są ludzie, którzy nie są na pensyjkach, tylko sami wykuwają swój los. Reasumując: Kolegi wiedza o OFE jest chyba zbyt powierzchowna i stąd te błędy.

A na marginesie... Ja ma w d.... instytucje emerytalne i ich plany. Chciałbym sam decydować o tym, ile i jak oszczędzać na swoją emeryturę. Sęk w tym że komuszki i inne totalniaki, woleliby posprzedawać własne matki niż dopuścić do takiej utraty władzy nad obywatelem. Bo przecież kto ma kasę, ten ma władzę.
fbd / 86.25.216.* / 2010-08-26 14:49
2 awans
2010-08-26 09:55:04 | 83.9.191.* | niewierzący ateusz
protest przeciwko podwyżce VAT! dzisiaj o 18 przed pałacem prezydenckim [12]
w wawie

"Dlaczego rząd określający się liberalnym podnosi podatki?
Dlaczego biernie patrzymy, zamiast zmieniać obecną sytuację?
Radio wolnościowe Kontestacja.com oraz Stowarzyszenie KoLiber
organizują protest przeciwko podwyżkom podatku VAT na 23%. W
czwartek (26 sierpnia) o godzinie 18:00 przed Pałacem
Prezydenckim w Warszawie. Przyjdź, zaproś znajomych! Pokażmy,
że nie zgadzamy się na taką politykę rządu!"
rydzyk-belzebub / 62.121.76.* / 2010-08-26 14:18
Re-ęce-precz od OFE premierku,wczorajsze wygłupy to igrzyska dla Twoich durnych wyborców
kasia19999 / 212.160.172.* / 2010-08-26 14:06
OFE źle zarządzają naszymi pieniędzmy-to wiemy wszyscy i to jest fakt
@@@ / 89.77.127.* / 2010-08-26 14:00
Jakim prawem ?
Bo takie jest zbójeckie prawo proszę Państwa ! przecież to widać i czuć !
door / 83.12.255.* / 2010-08-26 13:49
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
JotBe57 / 83.12.242.* / 2010-08-26 14:49
Czyżbyś door nie zauważył , że największe złodzieje to OFE właśnie?
door / 83.12.255.* / 2010-08-26 19:51
WARA od mojej forsy! Koniec kropka.
MN4 / 78.8.35.* / 2010-08-26 13:48

Jakim prawem liberalny premier chce dysponować moimi i moich rówieśników ciężko zarobionymi pieniędzmi? Jakim prawem poucza niezależne instytucje i chce odbierać pieniądze zgromadzone w prywatnych instytucjach finansowych?

Premier liberalny, socjalistyczny, konserwatywny ma obowiązek to robić. O tym jak to będzie robił tłumaczy całe lata, aby gdy wygra wybory mógł to zrealizować.
To elementarne drogi Watsonie.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy