Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wildstein trafił do rynsztoka

Wildstein trafił do rynsztoka

Money.pl / 2006-05-17 10:00
Komentarze do wiadomości: Wildstein trafił do rynsztoka.
Wyświetlaj:
RAW / 83.16.127.* / 2006-05-17 21:38
Wreszcie ktoś samodzielnie myslący!!! Gratulacje!! Od dłuższego czasu dziennikarze i społeczeństwo pobada w ślepy zaułek totalnej negacji. Wciąga się w to często młodzież, która tak naprawdę nie wie przeciw czemu i komu protestuje i dlaczego.
efcia / 213.238.95.* / 2006-05-17 20:03
No, nareszcie jakiś w miarę wyważony komentarz do ostatnich wydarzeń - to co słyszę w telewizji na miano komentarza nie zasługuje. Dla jasności sprawy, to nie jestem wielbicielką ani pana Giertycha, ani Leppera, ani PIS-u, a pan Wildstein mnie niekiedy rozśmiesza, a niekiedy przeraża, ale myślę że jego lekka szajba i odwaga są potrzebne w telewizji do skruszenia betonu, który sie tam zalągł i podejrzewam, że po to został tam umieszczony - a takie wietrzenie przydałoby się całemu temu państwu - może już czas na rewolucję .....
DA / 195.225.68.* / 2006-05-17 17:07
Mam dość dej obstrukcji w Pani komentarzachj.
Myślę, że Wyborcza już zauważyła Pani "niezwykły" talent do wypaczania rzeczywistości i już szykuje dla Pani ciepłą posadkę.
Kolejny raz ubolewan nad publikowaniem takich bredni w Money.pl
ypl / 62.89.126.* / 2006-05-17 16:58
Pani Joasia powinna pójśc pracować do Ciesiołkiewicza.
tak mi sie przypomnialo / 82.139.8.* / 2006-05-17 16:29
Mam szczera nadzieje, ze Wildstein bedzie dazyl do stworzenia TVP z prawdziwego zdarzenia. Niestety pamietam np. jego wypowiedzi w programie Lisa, kiedy to wbrew przytaczanym argumentom w pozytywnym swietle prezentowal Radio Maryja. Rozumiem, ze mozna miec swoje zdanie, z punktu socjologicznego znajdowac nawet pozytywy w tej rozglosni, ale u niego klapki w pewnym momencie, wpada w trans i nie odnosi sie do pytan prowadzacego.. (np. o antysemickosc, itd.) tylko ze radio jest potrzebne, spelnia pozytywna role... jednym glosem z zaprosznymi ludzmi PISu i LPRu. Poczulem jakby mial gdzies schowana legitymacje czlonkowska.. Obawiam sie niestety zideologizowania tv, na nurt katolicko-narodowy, tak iz mozna bedzie sadzic, ze TV Trwam jest jedna z anten. Mam nadzieje, ze widzialem tylko jeden z niefortunnych wystepow Wildsteina i moje obawy sie nie sprawdza
George / 83.25.233.* / 2006-05-18 10:58
Ale w programach Lisa przytacza się tylko takie fakty, aby teza (założona przed programem) była oczywista i dyskutanci nie mieli kłopotów z jej sformułowanim. Jeśli więc ktoś, jak Pan Wildstein, ma szerszy ogląd sprawy i nie chce dać się zmanipulować, to chyba przemawia to za nim, a nie przeciwko. Niestety manipulowanie to podstawowy element warsztatu dzinnikarskiego w naszej telewizji, a arcymistrzynią w tym względzie jest Monika Olejnik, której po prostu słuchać (i oglądać) się nie da.
Wapniak / 83.28.134.* / 2006-05-22 11:15
George! Zgdzam się i z tezą i z manipulacją, która dotyczy wszystkich, niestety...
Polecam, bo nie chcę robić przedruku, artykuł z N.Dz. 20-21. 05.06r. pt. "Garb IV RP" - do przemyślenia...To tyle na razie, bo reszty nie zdążyłem przeczytać...myślę o Trybunie i G.W.
A tak w ogóle szkoda czasu na tłumaczenie /podziwiam Pana/....grabie mają tylko jedną zaletę... szkoda, że tak mało jest ludzi na tym portalu, którzy to rozumieją.
tak mi sie przypomnialo / 82.139.8.* / 2006-05-20 14:57
moze nieskromnie stwierdze ze Pan mnie tutaj nie oswiecil... Manipulacje sa wszedzie, a zwlaszcza oczywiscie w mediach i to nie trzeba byc geniuszem, zeby je wychwycic. Byc moze Wildstein dal sie jednak zmanipulowac ! Nawet bedac prowokowanym nie trzeba sie przeciez buntowac jak osmioletnie dziecko i po prostu robic na przekor (Byc moze Wildstein utozsamil atak na Radio Maryja z atakiem na PIS, itd.) W mediach faktycznie za malo jest mowy o pozytywnych rzeczach, ktore PIS robi (otwieranie wolnych zawodow, itd.), ale to nie znaczy, ze krytyka nie ma prawa bytu...A temat Radia religijnego ktore miesza sie aktywnie w polityke (co dla mnie oznacza instrumentalne traktowanie wiary) to chyba jednak nieco glebsza sprawa... Wildstein zachowal sie, jakby bezkrytycznie popieral wszystko, co ma jakikowiek zwiazek z obecna formacja rzadzaca... Dlatego dalej mam nadzieje, ze to jednak niefortunny wystep.
GEERT / 83.8.156.* / 2006-05-17 16:19
Wielu komentujących chwyciło przynętę.
To nie autor - to ŁOWCA .
Brawo autor !
Axon / 158.75.209.* / 2006-05-17 15:48
Fakty są nieco inne a ich interpretacja również nieco naciągana.
Oczywiście na razie Wildstein nic nie zrobił - bo i czasu na to nie było. Natomiast traktowanie go jako wzrou obiektywizmu dziennikarskiego to raczej dowcip sezonu niż poważne podejście do tematu.
Z jednej strony Pan W. jest zwolennikiem dość jednostronnej wizji rzeczywistości i nie raz dawał temu pogląd w różnorodnych mediach. Z drugiej znany jest z radykalizmu, którego większość ludzi się obawia.
Pani podpiera swój wywód deklaracjami Pana W.
Jeżeli wierzy Pani w deklaracje to niech Pani sobie skonfrontuje expose premierów po Mazowieckim do ostatniego włącznie i ich rzeczywiste dokonania.
Ja się obawiam, ale mam nadzieję, że są to obawy płonne. "Pożywiom, ubaczym"...
voitek / 212.76.33.* / 2006-05-17 15:39
...i ja też Pani z całego serca gratuluję - pójscia pod prąd fatalnej, odmódżającej poprawnosci politycznej, prezentowanej przez "autorytety" watpliwej bardzo jakości i przeszlości . Potrebny nam OPTYMIZM, a nie lejący się z ogromnej większości "merdiów" pesymizm i ciągłe krytykowanie na odlew absolutnie wszystkiego, co sie od 1/2 roku dzieje w Polsce; dziwnie jakoś wskazania barometru gospodarcego ida w górę, a to chyba najbardziej obiektywny wskaźnik...
reichstadt / 80.51.240.* / 2006-05-17 15:03
Patrząc na komentarze i sympatie ich autorów widzę, że czas wylogować się z listy subskrybentów Money.Dziennika.
pa,pa / 83.82.217.* / 2006-05-20 22:35
Tez tak mysle.Bo jesli ma sie taki nick to nie powinno sie tu byc.Pa
pepe / 194.79.25.* / 2006-05-17 15:35
Tu nie chodzi o sympatie, tylko o rozsądek i obiektywizm. Jeżeli mam być szczery, to Twoja decyzja z wylogowaniem się jest słuszna,popieram! Niewielka strata. Może chwila wytchnienia za netem pozwoli na chwilę refleksji... A przydałaby się...
DA / 195.225.68.* / 2006-05-17 17:13
Jaki obiektywizm zauważasz pepe w tych bredniach?
Jak SLD a później PO trzymało łapę nad TV to wszystkobyło piękne i przejrzyste, a każdy widz otrzymwał dawkę faktycznego stanu rzeczy... Tak? JA TWIERDZĘ, że z pewnością nie, więc schowaj miedzy bajki swoje wyświechtane "rozsądek i obiektywizm". Mądrość narodu na szczęście nie jest niewolnikiem intelektualistów.
Obserwator / 217.153.99.* / 2006-05-17 14:49
Gratulacje za dobry i obiektywny tekst są oczywiście uzasadnione i gotów jestem się do nich przyłączyć ale nieco później. Jeszcze nie zapomniałem wcześniejszych tekstów pani redaktor na milę pachnące formułą "artykuł sponsorowany", oczywiście przez przeciwników rządu. Wydaje mi się, że ostatnie przetasowania na politycznej i medialnej scenie oraz wyniki sondaży sprawdzające nastroje społeczne, wpływają trzeźwiąco na niektóre osoby.
rafall / 83.18.129.* / 2006-05-17 16:05
Dzieki, Pani Joanno otworzyła mi pani oczy, całkowicie skreśliłęm PiS ale widze, że pochopnie. Jest nadzieja...na leprze jutro...
nokryd / 2006-05-18 10:17
Natomiast nie ma nadziei , że zaczniesz pisać bez błędów ortograficznych !!! Smutne.
zdebal / 194.187.145.* / 2006-05-17 14:34
Sz. P. Joanno.
Od jakiegoś czytam i słyszę "POprawny" medialny bełkot na temat PiSu. Przeczytałem Pani tekst i wróciła nadzieja. Dzięki
usa / 194.4.130.* / 2006-05-17 14:23
Wreszcie jakiś obiektywny tekst. Dotąd duża część dziennikarzy próbowała zaszczuć rząd i PiS.
Czytelnik / 83.14.128.* / 2006-05-17 14:13
Gratulacje dla Pani Joanny za bardzo dobry obiektywny tekst. Może kiedyś i inni felietoniści zaczna traktować czytelników jak istoty myślące. W tej rubryce to rzadkość.
BeckHam z Łodzi / 217.99.227.* / 2006-05-23 02:05
A ja powiem tak, jak powinno się powiedzieć na portalu money.pl: GOSPODARKA, głupcze - głupcze to broń Boże ani do Autorki ani do nikogo z Państwa, tak w kosmos generalnie, zacytowawszy pewnego amerykańskiego polityka chcę zapytać o osiągnięcia na tym polu. Bo łapać kiboli - fajna sprawa, opowiadać o moskiewskich pożyczkach - super, ale to nie o te milion przedawnionych dolarów chodzi tylko o miliardy tych, które możemy mieć jako Polska. I na tym polu widać niestety tylko Andrew Leppera, który wojuje o eksport, o kwoty mleczne itp. Co robi szeszta Panów w rządzie? komentuje papierzyska, którymi wywija min. Ziobro albo zadaje idiotyczne pytania jak ostatnio pan premier po konwencji PO - "pytam co zrobiła platforma przez pół roku?" Czy Marcinkiewiczowi nie pomyliło się kto jest w rządzie a kto w opozycji?!?!
A już najlepsza historia z tym megaskandalem w ministerstwie finansów. PiS skrzętnie przemilcza fakt, że sprawę CBS wyniuchał jeszcze za rządów SLD. Obyśmy nie doczekali paradoksu, że zasłużónych za chwilę minister Durn wyśle w rama deesbekizacji na zieloną trawkę...
Zaś co do Wildsteina - po owocach poznamy i myślę, że ani AUtorka, ani nikt z tego forum nie powinien ładować tak kategorycznych sądów. A zwłaszcza Autorka. Bo ją jeszcze za te sądy do telewizji wezmą;)
Mike / 213.201.166.* / 2006-05-17 13:37
Dobry tekst. Rzeczywiscie dal mi do myslenia. Moze jednak warto dac PiS maly kredyt zaufania i zobaczyc co z tego wyjdzie. W najgorszym wypadku wybierzemy kogos innego za 4 lata.
T.W. / 83.31.19.* / 2006-05-19 11:21
I następne 4lata i następne.... Tylko czy życia starczy?
Osobiście nie mam nic przeciwko panu Wildsteinowi, tylko że taką firmą powinien kierować menadżer, anie dziennikarz. Dopuki tego nasi "piaskownicowi" politycy nie zrozumieją, biada nam wszystkim!
jliber / 212.180.147.* / 2006-05-17 12:29
Wildstein niewiele w TVP moze zmienic. To tylko moze odpowiednia ustawa, ktora zabranialaby komercyjnych reklam w publicznej telewizji, tak aby nie mogla ona juz zaklocac rynku reklamowego niskimi cenami dzieki dochodom z abonamentu. Alternatywnie likwidujaca abonament.

Najnowsze wpisy