Forum Forum prawneCywilne

Windykacja za szkołę

Windykacja za szkołę

ewa876 / 2012-10-23 17:15
Witam, 7 lat temu z powodu wyjazdu zagranicę przerwałam naukę w szkole wyzszej na 1 semestrze, za który zapłaciłam 3 raty. Za 3 nie płaciłam, a na nich kończył się semestr. Po powrocie do Polski chciałam odebrać świadectwo maturalne, ale okazało się, że zalegam za 3 miesiące. Potem szkoła przekazała dług do firmy windykacyjnej. Zastraszona zobowiązałam się do spłaty jedynie jednej raty (za miesiąc w którym faktycznie jeszcze pojawiłam się na jednym zjeździe) oraz odsetek. Wpłaciłam na konto windykacji kilka rat po 50 zł, po czym straciłam pracę i nie wnosiłam więcej opłat. Od tamtego czasu firma się do mnie w ogóle nie odzywa. Proszę o informację, czy jest jakaś szansa na przedawnienie tej sprawy? Mój błąd, że dałam się zastraszyć i wpłacałam te 50 zł miesięcznie. Chciałabym odzyskać swoje dokumenty z uczelni oraz mieć święty z pokój ze wszelkimi zobowiązaniami. Nie wiem jednak czy odpuścić tę sprawę, czy może skontaktować sie z firmą windykacyjną, boję się, że kwota należna wzrosła do niewyobrażalnej wysokości. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Najnowsze wpisy