Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Antyprywatyzacyjni prywatyzatorzy

Winiecki: Antyprywatyzacyjni prywatyzatorzy

Money.pl / 2008-05-19 07:47
Komentarze do wiadomości: Winiecki: Antyprywatyzacyjni prywatyzatorzy.
Wyświetlaj:
oro / 62.233.147.* / 2008-05-26 09:56
to wielka przygoda, czyli o planowanych od dawna przekrętach w "służbie" zdrowia ...
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-05-20 09:34
To dzięki wszystkim, tym politykom, którzy od 1989 roku
do dziś zasiadali w Sejmie i Senacie Polska jest
najbiedniejszym krajem w Wspólnocie Europejskiej, bo
nasz PKB per capita wynosi tylko 52% średniego dla
całej UE. Wszystkie kraje, które wraz z nami 1 maja
2004 r zostały przyjęte do UE mają PKB na głowę
mieszkańca większy niż Polacy czyli są zamożniejsi i
tylko jeszcze na razie Rumuni i Bułgarzy przyjęci do
UE 1 stycznia 2007 roku są biedniejsi od nas. Więc nie
mamy się z czego cieszyć. Polskie przemiany okazały
się bowiem mniej efektywne niż u naszych sąsiadów. I
dlatego poniższe opinie są bardzo
subiektywne a jednak obiektywny wynik jaki
osiągnęliśmy przez sumę Polskich reform jest w
porównaniu z wynikiem sąsiadów dla nas negatywny.
czy wynik kolejnych przemian w organizacji i finansowaniu służby zdrowia okaże się lepszy niż u sąsiadów, byłych członków RWPG?
Kupowanie wyroków 1 / 83.21.45.* / 2008-05-19 22:07
Wyborcy PO chetnie czytaja Winieckiego hihihhiihih

Przeciętny wyborca PO jest pracowity jak Tusk, wykształcony jak Bartoszewski
uprzejmy jak Niesiołowski, obiektywny jak TVN24, prawdomówny jak Michnik, kulturalny jak Palikot, zorganizowany jak Pitera i przystojny jak Ćwiąkalski. PO prostu nadczłowiek =homo sovieticus
~kazek / 2008-05-19 22:35 / Bywalec forum
Czy piszac o TVN24 masz na mysli
TuskVisionNetwork - NonStop?
Z++ / 83.9.146.* / 2008-05-19 22:29
Przeciętny wyborca PiS-u jest pracowity jak Jan Olszewski , wykształcony jak Lepper , uprzejmy jak Karski , obiektywny jak Telewizja TRWAM , prawdomówny jak Jacek Kurski , zorganizowany jak Kaczyński i przystojny jak Gosiewski.
WyPiSz wymaluj po prostu nadczłowiek = homo sovieticus rydzykus.
man13 / 2008-05-19 23:11 / Tysiącznik na forum
O tym nie trzeba przypominać, to widać.
Cspostrzegawczy / 2008-05-19 12:39 / Tysiącznik na forum

tak najczęściej potoczyły się losy tych przedsiębiorstw, które bankrutowały jedno po drugim

prywatyzacja była ratunkiem dla firm, bo bankrutowały - ale dlaczego bankrutowały ?
Okazało sie, że bankrutowały nie te firmy które były słabe i zdekapitalizowane, ale te dobre, które miały "lichwiarskie Balcerowiczowskie" pożyczki , które zostały wcześniej zaciągnięte na inwestycje.
Masowy wysyp takich firm spowodował sprzedaż ich za bezcen lub banktuctwo.
Niestety nie wszystkim udało się szybko pozbyc tych kredytów.
Przetrwały też firmy, które weszły w szarą strefę.
jliber / 2008-05-19 19:21 / Tysiącznik na forum
Dzięki "komunistom" takim jak Balcerowicz czy Wilczek,
nie jesteśmy teraz Białorusią, bo z taką "prawicą" jak
socjalistyczno-narodowy PiS, dużo wyżej byśmy nie
zalecieli.
Handel wyrokami 1 / 83.21.54.* / 2008-05-19 16:37
Chłodniczy Balcerowicz swietnie wpisuje sie w dzieje swiatowej głupoty.
1. Wpierw był szok bez terapi
2. Potem było schładzanie bez sensu

Ciekawe czy Balcerowicz to takze TW ?
sceptyk / 2008-05-19 17:48 / Tysiącznik na forum
Nie.
To zasłużony członek NaszY Partii Karmicielki: Polski Zjednoczony Partii Robotniczy.
I wykładowca ekonomii politycznej socjalizmu między innymi na Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR oraz Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu-Leninizmu, kuźni aktywu robotniczego.
Handel wyrokami 1 / 83.21.26.* / 2008-05-19 20:35
Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu Leninizmu - lud Walsiawki nazywał to MARLENA.
Tam uczył mgr a pozniej dr Balcerowicz......
jliber / 2008-05-19 19:20 / Tysiącznik na forum
Dzięki "komunistom" takim jak Balcerowicz czy Wilczek, nie jesteśmy teraz Białorusią, bo z taką "prawicą" jak socjalistyczno-narodowy PiS, dużo wyżej byśmy nie zalecieli.
marek19.53 / 83.24.39.* / 2008-05-20 00:54
No cóż, znamy z historii narodowo socjalistyczne gospodarki, które doskonale się rozwijały.

Balcerowiczowskie "reformy" nie miały kompletnie nic wspólnego z reformami. To było usprawnienie gospodarki kosztem gigantycznej grabieży społeczeństwa.. Mnie osobiście kosztowało to ca. 500 tys. złotych. Dzisiejszych. Tyle mi wyjął z kieszeni. Odsetek nawet nie liczę.

Przebolałbym, gdyby poszło to rzeczywiście na reformy i usprawnienie. Ale jestem przekonany, że 90% poszło w gwizdek i do kieszeni kumpli.

By nie być gołosłownym wyjaśniam wysokość kwoty:

Już w roku 1985 miałem w pełni wniesiony wkład na mieszkanie własnościowe w Warszawie, ok. 60-70 m2. Przez lata płacili rodzice, potem ja przez kilka lat wpłacałem 1/3 pensji.
Cztery lata temu otrzymałem po długich staraniach równowartość 2 m2 mieszkania w Warszawie.

Najprościej jest robić "reformy" za ukradzioną kasę.

Mogę zrozumieć podziw i zachwyt tych, którzy z tego skorzystali - ale nie zapłacili. Ale to już kwestia staromodnego pojęcia etyki i przyzwoitości.

"pierwszy milion należy ukraść" - najłatwiej społeczeństwu.
A 500 tys ukradzione milionowi obywateli (raptem 2,5% populacji) daje 500 miliardów. Jest za co robić reformy i obdzielić kumpli.

Proszę przestać zachwycać się najzwyklejszym złodziejstwem. Bo tym jest "reforma" firmy w drodze pozornego bankructwa - na koszt wierzycieli. Na dodatek w sytuacji kiedy to bankrut-oszust stanowi prawo.

A co najdziwniejsze - dzisiejszy liberalny rząd jest gotów oddawać długi spadkobiercom helmutów i Icków - ale nawet nie wspomina o kasie ukradzionej własnemu społeczeństwu.
waz(USA) / 64.21.106.* / 2008-05-20 02:34
BREDZISZ marku i to na 100%, a nie na 19.53!
absurd / 83.143.213.* / 2008-05-20 13:21
niestety ma sporo racji

pozorowane bankructwa (czyli złodziejstwo) to zjawisko masowe w polsce (przynajmniej było)

ba nawet ja byłem sondowany .. czy nie chciałłbym wziąć usziału w .. takiej formie prywatyzacji .. wprawdzie było to we wczesnych latach 90 .. jeszcze nie znałem polskiego .. ale smutne jest to .. ze taka propozycja .. pałła od przdstawiciela władzy ..

to daje jakis obraz .. praktyk prywatyzacyjnych jakie miały miejsce .. w tamtym okresie

oczywiscie .. nie tylko takie prywatyzacje się odbywały .. były tez wg standartów przyjetych na swiecie ..
zapytajnik / 83.29.37.* / 2008-05-19 17:56
Chyba trochę przesadziłeś. Z taką przeszłością, to wyleciałby na zbity pysk a nie szefował NBP w wolnej już Polsce.
Każde dziecko uczyłoby się, że to zakazany typ o drańskiej przeszłości.
Czy nie mam racji?
sceptyk / 2008-05-19 18:15 / Tysiącznik na forum
I o jakiej wolnej Polsce piszesz?
Przeczytaj sobie traktat akcesyjny. Polska zamieniła zniewolenie moskiewskie na zniewolenie brukselskie.
Pan jest inny.
Knut pozostał.
man13 / 2008-05-19 23:13 / Tysiącznik na forum
Traktat to połowa biedy przy końkordacie!!!
marek19.53 / 83.24.39.* / 2008-05-20 00:56
O jakim koniu waść piszesz ????
sceptyk / 2008-05-19 18:13 / Tysiącznik na forum
A skąd by wyleciał?
Tojest PRAWDZIWY życiorys Balcerowicza.
Dotychczas nie spotkałem się z zarzutem zainteresowanego, że ten życiorys jest nieprawdziwy.
Dodam, że był również I Sekretarzem POP PZPR.
Właśnie takich ludzi wypromował okrągły stół.
Bo tylko oni gwarantowali realizację planu z Magdalenki.
set / 85.89.173.* / 2008-05-26 13:45
popieram i obawiam się że był też Pierwszym Burzycielskim ministrem gospodarki polskiej (na usługach) a drugiego takiego już nie będzie bo nie ma już takiego obszaru gospodarczego.Balcer udało ci się zniszczyć życie milionów polaków dlatego masz na swoim koncie miliony - jesteś wielki ...
jliber / 2008-05-19 19:21 / Tysiącznik na forum
Dzięki "komunistom" takim jak Balcerowicz czy Wilczek,
nie jesteśmy teraz Białorusią, bo z taką "prawicą" jak
socjalistyczno-narodowy PiS, dużo wyżej byśmy nie
zalecieli.
kres / 83.29.15.* / 2008-05-19 13:16
Balcerowiczowskie działania były wspierane przez takie pseudoaytorytety jak Winiecki. Tylko tacy dzisiaj mają dostęp do prasy, radia TV i na strony typu momey.
Do grupy niewzruszonych autorytetów należą dawni stalinowcy panicznie bojący się lustracji: Geremek, Michnik, Mazowiecki i oczywiście Wałęsa (Bolek?).
Ci ludzie cały czas wszystkim kręcą.
Dzięki Bogu za Radio Maryja. Jedyne źródło wolnej informacji.
na pohybel p. Winieckiemu / 77.253.82.* / 2008-05-19 20:35
To, że RM to źródło wolnej informacji - zgoda. Tylko żal, że lewicowe podejście do spraw ekonomii leje się tam strumieniami podobnie jak koronki do miłosierdzia bożego, różańce, modlitwy itp. Nie dla wszystkich jest to do strawienia, Panie Krzysztofie !
jliber / 2008-05-19 19:22 / Tysiącznik na forum
Dzięki "komunistom" takim jak Balcerowicz czy Wilczek,
nie jesteśmy teraz Białorusią, bo z taką "prawicą" jak
socjalistyczno-narodowy PiS, dużo wyżej byśmy nie
zalecieli.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-05-19 17:10
To takie bzdury mówią w RM? Powiedz kiedy, ja słyszę o wybaczeniu, wspólnej pracy, modlitwie.
A, tak na koniec, co tobie złego zrobił Balcerowicz? Bo jeżeli chodzi o Polskę, to dzięki niemu Polska jest krajem o stabilnej złotówce, niskiej inflacji, dobrych towarach konkurujących skutecznie z towarami zachodnimi i poszukiwanych na Wschodzie.
patriotka46 / 83.27.198.* / 2008-07-22 22:16
Mnie zrobił dużo złego. Ojciec wziął parę groszy na rozwój rodzinnego interesu, a musiał spłacić fortunę. Załamał się, później choroba i zmarł. Dlatego nienawidzę tego typa. Każdy idiota może wymyślić taką reformę i wziąć za to grubą kasę.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-05-20 09:24
A dzięki wszystkim, tym politykom, którzy od 1989 roku do dziś zasiadali w Sejmie i Senacie Polska jest najbiedniejszym krajem w Wspólnocie Europejskiej, bo nasz PKB per capita wynosi tylko 52% średniego dla całej UE. Wszystkie kraje, które wraz z nami 1 maja 2004 r zostały przyjęte do UE mają PKB na głowę mieszkańca większy niż Polacy czyli są zamożniejsi i tylko jeszcze na razie Rumuni i Bułgarzy przyjęci do UE 1 stycznia 2007 roku są biedniejsi od nas. Więc nie macie się z czego cieszyć. Polskie przemiany okazały się bowiem mniej efektywne niż u naszych sąsiadów. I dlatego powyższe oraz poniższe opinie sa bardzo subiektywne a jednak obiektywny wynik jaki osiągnęliśmy przez sumę Polskich reform jest w porównaniu z wynikiem sąsiadów dla nas negatywny.
marek19.53 / 83.24.39.* / 2008-05-20 01:02
No to naiwny osobniku przeczytaj mój post - nieco wyżej.

Za tą pseudo-reformę prawdopodobnie nie zapłaciłeś i stąd zachwyt.

Super reforma - mi ukradł pół miliona, Panu, zachwyconemu, dał z tego 50 tysięcy. A ja pytam - gdzie reszta ???
~kazek / 2008-05-19 15:53 / Bywalec forum
A propos Bolka.
Po oswiadczeniu Walesy, ze wie kim jest Bolek dobre byly komentarze internautow parodiujace Walese.
Np.
"Wiem kto to Bolek, ale sie nie przyznam".
~kazek / 2008-05-19 14:35 / Bywalec forum
Ziobro!
A propos RM - dzisiaj wieczorem bedzie minister Ziobro.
Jestem pewien, ze uslyszymy wiele spraw, jakich nigdzie nie podadza.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-05-19 17:29
Ziobro skończył prawo i był dobrym studentem, nieprawdaż? Myślisz, że jest mądrzejszy od innych, którzy skończyli prawo i byli dobryni studentami? I dlatego warto go słuchać?
A jeżeli:
- był przciętnym studentem? Średnia 3,84.
- jest bez doświadczenia prawniczego,
- był za młody na Solidarność,
- jest za stary na szkoły?
sceptyk / 2008-05-19 17:50 / Tysiącznik na forum
Nie należał do sitwy, więc nie został przyjęty na aplikację.
maa / 2008-05-19 18:05 / Tysiącznik na forum
Baju, baju.
Był niczym nie wyróżniającym się, zaledwie dostatecznym studentem. Nikt z pracowników UJ go nie pamiętał.
Miał ambicje bez wiedzy i zdolności, dlatego wylądował w Katowicach.

Masz trochę racji - takie miernoty, jak Zbigniew Z. muszą być w sitwie, by zrobić aplikację.
Miernoty za czasów PRL musiały zamieszczać inwokacje do W.I Lenina, by przypodobać się sekretarzowi wydziałowej POP i obronić pracę doktorską...
sceptyk / 2008-05-19 18:11 / Tysiącznik na forum
maa, ty NIEUKU,
przeczytaj ze zrozumieniem własną wypowiedź.
Otóż aplikację robili tylko sitwiarze, ponieważ tylko takich PRZYJMOWANO na aplikacje.
Podaj nazwiska tych wykładowców UJ, którzy pamiętają CIEBIE, NIEUKU maa.
Podaj jakichkolwiek wykładowców, którzy pamiętają CIEBIE, NIEUKU maa.
Podaj też tych, których TY PYTAŁEŚ, czy pamiętają Ziobrę.
sceptyk / 2008-05-19 18:27 / Tysiącznik na forum
Znakomity argument.
maa / 2008-05-19 14:29 / Tysiącznik na forum
Dzięki Ojcu Naszemu, Niepokalanemu i Nieomylnemu,oraz Chodzącemu Po Wodzie, Tadeuszowi Rydzykowi!

Skąd Ojciec miał pieniądze na rozkręcenie swojego 'byznesu"? Z tego samego źródła, które udostępniło dla Radio Ma Ryja dwa nadajniki Armii Czerwonej w Rosji?

Nie zapomnij, Synu, o datku! Trzeba siać! A benzyna do Maybacha i jego ubezpieczenie kosztują, oj kosztują...
marek19.53 / 83.24.39.* / 2008-05-20 01:15
Przestań się chłopcze onanizować - na tacę daję więcej niż jesteś w stanie zarobić. Nie ty płacisz za tą benzynę - nie twoje zmartwienie. Jeżeli Rydzyk za moją kasę zafunduje sobie brylantowe guzy do sutanny - to też moja sprawa.

Jak zapłacisz za inkaskie ciągoty swojego szefa i jego połowicy to ci powiem wprost - twoje małpy, twój cyrk.

A z prostackimi kawałkami w stylu :
Radio Ma Ryja

możesz przenieść się na Szmulki albo pod budkę z piwem.
Określa to wyłącznie twój poziom. Kiepściutki.
~kazek / 2008-05-19 15:04 / Bywalec forum
Kolego. Zaplac za podroz zycia swojego IDOLA DONALDA do Peru.
A potem idz zebrac.
maa / 2008-05-19 15:44 / Tysiącznik na forum
Kolego?
Nie spoufalaj się. Nawet za Polaka cię nie uważam, a ty chcesz mnie za kolegę mieć?
sceptyk / 2008-05-19 17:54 / Tysiącznik na forum
Widzę maa, ty NIEUKU, że nie tylko jesteś bełkotliwym tuskowniaskim szczekliwym pieskiem, to jeszcze do tego jesteś rasistowskim FASZYSTĄ!
Kto ci dał prawo, NIEUKU maa, do decydowania kto jest, a kto nie jest Polakiem????
Twój koszerny guru z Czerskiej 10?
maa / 2008-05-19 18:11 / Tysiącznik na forum
Wytrzyj sobie zaplutą koszulę...

Faszystą? Owszem w Polsce widziałem nazistów, jak LPR, MW, NOP, może UPR, ale faszystów jakoś nie bardzo. Wymień, proszę, jakąś polską, podobną do faszystów Mussoliniego organizację. Masz PiS na myśli?
sceptyk / 2008-05-19 18:19 / Tysiącznik na forum
Faszystą jest maa, NIEUK, bo uzurpuje sobie prawo do decydowania, kto jest, a kto nie jest Polakiem.

Nazim, to skrót od NARODOWEGO SOCJALIZMU.
UPR partią socjalistyczną?
Co do LPR akurat masz rację. Przez przyapdek.
Gdybyś nie był NIEUK, maa, to byś to wiedział.
Ale jesteś NIEUK ogłupiony michniczo-tuskowniarską propagandą.
maa / 2008-05-19 18:33 / Tysiącznik na forum
Tak, UPR jest partią nazistowską. Dla mnie przynajmniej.
Dlaczego? Bo jej libertarianizm jest jedynie hasłem. Praktyką jest współpraca z pobożnymi narodowymi socjalistami. Ale to wasz nie, nie mój problem. Tak samo, jak mniej niż 1% poparcia w wyborach.

Pogugluj sobie, upeerku, co znaczy słowo faszyzm, a co nazizm. To dla mnie są różne terminy. Jak coś się dowiesz, może będzie tak i dla ciebie?
Coś wspominałem o korporacjonizmie włoskim Mussoliniego, że mnie faszystą raczyłeś nazywać? Nie przypominam sobie.
~kazek / 2008-05-19 15:55 / Bywalec forum
Najpierw zaplac!
Potem idz na zebry!
~kazek / 2008-05-19 18:22 / Bywalec forum
Co ja pisze - zaplac za fantazje Donka
Gdyby zapytac maa czy maa pieniadze, to odpowiedzialby:
nie_maa.
Po jego wypowiedziach widac, ze nie tylko pieniedzy nie_maa.
sceptyk / 2008-05-19 18:28 / Tysiącznik na forum
Ale za to umie pisać.
Szkolony na Czerskiej 10.
~kazek / 2008-05-19 18:39 / Bywalec forum
Ten maa to jest ewenement.
Gdzie cos takiego sie uchowalo.
Czy ktos go oplaca, ze takie glupoty wypisuje na forum?

UWAGA - Ziobro juz jest w RM.
maa / 2008-05-19 13:07 / Tysiącznik na forum
Nie kłam.
Nic się nie okazało. Gdybym kiedyś w takiej firmie nie pracował, może w twoje p(...)ły bym uwierzył.

Firmy bankrutowały, na przykład dlatego, że nikt nie chciał kupować ich produktów w PRL-owskiej jakości za cenę porównywalną z produktami na rynku światowym. A cena się stała porównywalna, bo skończył się wzajemnie korzystny handel gliną i kogucikami z gliny z ZSRR.
Dlatego koszty stały się realne: niestety, do produkcji np. samochodu używa się tyla samo stali niezależnie od tego czy jest to świetny, dobry, bo polski Polonez, czy badziewne BMW...
Te twoje firmy wartały zwykle tyle, ile wart był teren, na których stały + wartość 30% pracowników. Resztę ich pracowników należałoby zwolnić na zbity pysk, choćby po to by ktoś ich douczył. A jak te świetne firmy tłumaczyły swoje bankructwa, to naprawdę nieistotne.

PS
Tak z ciekawości, masz się za eksperta.
Czy twoje mniemanie o sobie ktoś podziela? Jeśli tak, to kto?
Równie inteligentni i spostrzegawczy koledzy z PiS?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-05-19 16:26
Ty znasz się na prywatyzacji i na przekształceniach zapewne tak jak i na wszystkim...... Te firmy o których mawiasz, że "były warte tyle ile grunt" wykupywali "rekiny" polskiego biznesu lub przedsiębiorcy zagraniczni za przysłowiwe grosze. Po "restrukturyzacji" polegajacej na uszczupleniu załogi, puszczone na giełde rynkowo rosły kilkunastokrotnie! Stąd, ze znajomości "starej nomenklatury" powstały takie majątki jak Kulczyk, Krauze.... Jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz..... każdego uważasz za umysowo chorego za wyjątkiem siebie....
maa / 2008-05-19 17:41 / Tysiącznik na forum
Tym razem całkowicie się z tobą zgadzam. W dziale, z którym współpracowałem z 8-miu osób 6 (w tym kierowniczka) było całkowicie zbędne. W innych było mniej więcej podobnie. Jeśli zwolniona została jedynie część nic nie robiących a zarabiających, wartość przedsiębiorstwa rosła wielokrotnie - mniejsze koszty i większa wydajność. Tak, jak napisałeś.

"Cenię" sobie wiedzę o ekonomii i prywatyzacji posiadaną przez tak wybitnych specjalistów, jak Jarosław K. i jego przydupnicy. Tudzież rolę Kulczyka - przyjaciela wszystkich, nawet pisiorów, rolę kancelarii "Prezydenckiej" przyjaciół i doradców Jarosława i Lecha K., SKOK-u, "Telegrafu", FOZZ-u.
Bawi mnie, gdy złodzieje krzyczą "łapać złodzieja!" i nazywają swój gang "Prawo i Sprawiedliwość"...
Ciebie też to bawi?

Czyżbyś wreszcie zaczynał myśleć? Zaskoczyłeś mnie,
naprawdę.
sceptyk / 2008-05-19 18:07 / Tysiącznik na forum
I jeszcze jedno maa, ty NIEUKU:
jak rozumiem, ty byłeś wśród tych 6 absolutnie zbędnych, ale biorących co miesiąc wypłatę.
Wszędzie gdzie ubywa jednego NIEUKA maa, wartość pozostałej części rośnie kosmicznie.
Nieobecność NIEUKA maa na tym forum też znakomicie podniosłaby wartość i poziom dyskusji.
maa / 2008-05-19 18:16 / Tysiącznik na forum
Mniej byś charkał i defekował na tym forum, gdybym nie pisał, upeerku?
A ja lubię prowokować idiotów takich jak ty. Bo mniej ludzi wiedziałoby o waszej głupocie.
emigrant96 / 151.82.22.* / 2008-05-19 21:08
...Dobrze prosperującą firmę, w której pracowałem, "rozłożono w celach prywatyzacji" (za czasów ministra Lewandowskiego (UW-PO) .Całość przejęli za bezcen komunistyczni dyrektorzy z sitwą. W ramach inwestycji sprowadzono świeżo malowany złom ze Stanów z 1910 roku jako nowoczesne maszyny. Pracownicy za 10% akcji zapłacili pożyczką zaciągniętą w KZP.
Podobnych przypadków było setki...
I nikt wtedy nie słyszał o PiS czy Rydzyku.
Proszę, więc nie wciskać mi tu "głodnych komunistycznych kawałków" i radzieckiej propagandy... panie maa.
sceptyk / 2008-05-19 17:59 / Tysiącznik na forum
maa, ty NIEUKU
czemu nic nie piszesz o sitwie skupionej wokół nałogowego pijaka Kwaśniewskiego i jego Małżonki (ksywa POLISA, Wilanów i Fundacja bez Granic)?
Jestem ciekawy, co wiesz na ten temat.
Jako NIEUK zapewne nic o tym nie wiesz, bo nie było o tym na szkoleniu na Czerskiej 10, nieprawdaż?
maa / 2008-05-19 13:12 / Tysiącznik na forum
Przepraszam za styl (nie ciebie, C"spostrzegawczy", innych). Trzeba przeczytać swój post przed, nie po klepnięciu "Dodaj"...
man13 / 2008-05-19 12:58 / Tysiącznik na forum
a co powiesz w temacie szpitali?
jliber / 2008-05-19 11:57 / Tysiącznik na forum
Idea socjalizmu to stałość zatrudnienia, choćby i po trupach, nieważne że reszta społeczeństwa będzie wiecznie dopłacać. Tak wygląda prymitywny socjalizm i dlatego zawsze schodzi na psy. Mądrzejsze odmiany socjalizmu jak np. skandynawski zdają sobie z tego sprawę, dlatego wymyślili flexicurity, czyli pracodawca może zawsze zwolnić pracownika bez żadnych przygłupawych ceregieli, tyle że bezrobocie i tak jest większe bo podatki są potrzebne na zasiłki dla bezrobotnych - czyli klasyczne socjalistyczne perpetum mobile, tyle że w mniej drastycznej formie.
Handel wyrokami 1 / 83.21.27.* / 2008-05-19 11:11
Prywatyzacja - przykład:
"Mądy" Polaczek tanio sprzedał warszawskie przedsiębiorstwo dystrybucji energii.
A "głupi" Niemiec to kupił !
MN4 / 80.51.231.* / 2008-05-19 09:10
Podobną traumę przeżyli Anglicy niszcząc kolejne własne firmy samochodowe. Teraz nie ma już angielskich firm samochodowych.
To swego rodzaju amok, Grześkowiak śpiewał: bo nieważne czyje co je, ważne to je co je moje.
Niech by było bez sensu, byle po mojemu
man13 / 2008-05-19 08:31 / Tysiącznik na forum
Prywatyzacja - dobrem całego społeczeństwa!!!
Handel wyrokami 1 / 83.21.8.* / 2008-05-19 07:47
Wyobrazcie sobie że rząd Niemiec postanowił za psi grosz sprzedać obcym bankowośc !!!!
Byłby gigantyczny skandal a niewykluczone ze na przykład Bundeswehra aresztowałaby taki rzad !!!
MN4 / 80.51.231.* / 2008-05-19 08:06
Wyobraź sobie, że mamy bankowość jak 20 lat temu. Niewykluczone, że wojska już by nie było, ani rządu, ani szkół, ani szpitali.
sceptyk / 2008-05-19 18:26 / Tysiącznik na forum
Jakoś zacofane 20 lat temu banki irlandzkie:
- unowocześniły się,
- rozwinęły,
- zaczęły działać globalnie

i pozostały IRLANDZKIE...
maa / 2008-05-19 11:56 / Tysiącznik na forum
Jak niby biedaczka ma to "wyobrazić sobie"? Czemu z niej tak okrutnie drwisz?
sceptyk / 2008-05-19 18:24 / Tysiącznik na forum
A czy wiesz maa, ty NIEUKU, że np. banki działające w Polsce będące własnością banków niemieckich i włoskich mają preferencyjne kredyty dla firm niemieckich i włoskich działających w Polsce?
I nie dają równie preferencyjnych warunków firmom polskim konkurującym z firmami niemieckimi i włoskimi?
I czy wiesz, ty NIEUKU maa, że to nie przypadek?
maa / 2008-05-19 18:46 / Tysiącznik na forum
Kto ci to powiedział? Michalkiewicz? Korwin Fiki-Miki? Ojciec Rydzyk, a może Jarosław K.?

Owszem, firmy niemieckie w Polsce mają lepsze warunki kredytu. Bo biorą je nie ich polskie oddziały, lecz firmy macierzyste w Niemczech, nie w Polsce. Pod warunkiem, że ich dyrektorzy nie są równie niepospolicie inteligentni jak ty i nie biorą kredytu w Polsce.
Ale to już nasza wina, że jesteśmy poza strefą €, mamy złotówki, inflację, itp., itd.

Najnowsze wpisy