Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: CBA reanimuje PiS

Winiecki: CBA reanimuje PiS

Money.pl / 2009-10-12 09:29
Komentarze do wiadomości: Winiecki: CBA reanimuje PiS.
Wyświetlaj:
Cspostrzegawczy / 2009-10-13 09:25 / Tysiącznik na forum
Co chwila money puszcza propagandowe wypociny Winieckego.
Przeciez ten niedorobiony ekonomsta z aspiracjami do RPP bedzie pisał na zamówienie PO, by dostać się do RPP. Obślizły karierowicz.
Budzi moje obrzydzenie zajmowanie sie opozycją kiedy jest tyle poważnych błędów i nieudolności rzadzących.
np. Rząd funduje nam węgierski kryzys: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,7134351,_PB___Rzad_funduje_nam_wegierski_kryzys.html
janiszek72 / 2009-10-13 09:24 / Tysiącznik na forum
Profesor Winiecki powinien zostać rzecznikiem rządu Donalda Tuska i zająć miejsce zdymisjonowanego Ministra Grasia. Panie Profesorze teoretyku, teoria bardzo często mija się z praktyką. Totalny sukces prywatyzacyjny rzucony głupiemu ludowi na pożarcie przed wyborami do Europarlamentu był czymś normalnym i moralnie uzasadnionym. Po wygrany wyborach sukces przerodził się w żenującą porażkę i kompromitację. Pan Winiecki bagatelizuje nieudolność i żenującą nieudolność tego rządu. Identyfikując się z cienkimi bolkami z PO Pan Winiecki obniża średnią swojego mizernego autorytetu. Panie Winiecki skończ Waść, wstydu oszczędź. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
MN4 / 217.96.42.* / 2009-10-13 08:50
1. Widziałem jak liberałowie stworzyli pampersów.
2. Widziałem jak SLD stworzyło młodych biurokratów.
3. Widziałem jak SO wpuściło populistów.
4. Widziałem jak Romek jakmutam pozwolił zaistnieć młodym-brunatnym.
5. Myślałem, że PiS nie zdąży stworzyć faryzeuszy, ale zdążył.

Jak dobrze, że ja pamiętam atmosferę czystej wolności roku 80.
studentMIM / 2009-10-13 08:42 / Tysiącznik na forum
Teza, że Rzepa wspiera PiS jest postawiona chyba po to, aby odwrócić uwagę od swojej do tej partii niechęci (a może nawet nienawiści). Nie przeczę, że możliwe, że części dziennikarzy bliższe jest PiS niż inne partie, jednak gazeta ta stara się zachować obiektywizm. Co innego reszta mediów (np. GW) oraz Pan Winiecki. Oni nawet się nie kryją, że w ich mniemaniu powrót PiS do władzy to katastrofa dla demokracji (sic!).

P.S. Aby uprzedzić:
Nie popieram PiS i nigdy na niego nie głosowałem. Mają sprzeczne z moimi poglądy gospodarcze. Jednak cenię walkę z korupcją i nieuczciwością, które przeżarły nasz kraj. A większość mediów dla nadrzędnego celu niedopuszczenia PiS do władzy jest gotowa o tym zapomnieć.
Cspostrzegawczy / 2009-10-13 09:37 / Tysiącznik na forum
dobrze, że włączyłeś myślenie, przeanalizuj tez co zrobił PIS gospodarczo to zobaczysz, że jest to rozsądna polityka.
Jedynie PIS wie, że motorem napędzającym kraj jest klasa średnia i PIS swoimi działaniami wspierał tę klasę - np. obniżka podatków najbardziej promująca tę klasę.
Także wiele innych działań zapewniło gwałtowny wzrost PKB z 3% do ponad 6% - szczególnie przyśpieszenie absorbcji funduszy unijnych.
Nie słuchaj propagandowych bredni pisanych na forach, a sam przeanalizuj - zobacz ile ustaw (pracy) i ile pozytywnych zmian nastąpio tylko przez niecałe 2 lata rzadów PIS - rządów trudnych bo PIS nie miał wiekszości i aż tylu mandatów co PO i musiał się zmagać także z wspókolicjantami.
studentMIM / 2009-10-13 10:13 / Tysiącznik na forum
Pisałem o poglądach gospodarczych, nie o konkretnych działaniach, a te są raczej mało liberalne. Nie przeczę, że PiS mógłby wprowadzić trochę reform i to zrobił, ale też zrobił wiele złego dla gospodarki (deficyt pow. 20 mld przy 6% wzroście PKB).
Ogólnie bilans rządów PiS jest dodatni, jednak to nie są moje poglądy. Mi bliżej do UPR (choć wiem, że wielu ludzi tam jest niepoważnych)
Tomwic / 2009-10-13 09:21 / Bywalec forum
Również bardzo sobie cenię walę z korupcją, ale:
1. Musi być prowadzona zgodnie z prawem
2. musi być wolna od politycznych sympatii i antypatii
3. nie wolno ferować wyroków uprzedzając wyroki sądów.
Niestety to co się dzieje, nie przynosi chwały nikomu.
W polityce od kiedy pamiętam (1951) odbywa się postępująca negatywna selekcja z małymi przerwami potwierdzającymi tą regułę.
PIS nie odpowiada mi nie tylko ze względu na poglądy gospodarcze :), ale również ze względu na filozofię zbliżoną do.. narodowego socjalizmu.
studentMIM / 2009-10-13 10:24 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję (a tylko mi się wydaje), że nie porównywałeś filozofii PiS do NSDAP, bo byłoby to bardzo nie na poziomie...

Ad 1. Zgadzam się, ale
a) w działaniach CBA nie ma nic JAWNIE sprzecznego z prawem
b) prawo można stworzyć też takie, aby nie dało się z korupcją walczyć
c) "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"
Ad 2. Nie zgadzam się. Ważny jest efekt, a nie motywy. Korupcję najlepiej ścigać niezależnie od sympatii. ale nawet jeśli robi się to z pobudek politycznych jest to lepsze, niż gdyby się tego nie robiło
b) CBA ścigało zarówno osoby z rządu PiS, jak i z rządu PO
Ad 3. Ogólnie się zgadzam. Jednak czasem przestępstw nie da się udowodnić, pomimo iż oczywiste jest ich popełnienie (Al Capone). Choć warto oczywiście tylko sugerować przestępstwa, a nie mówić wprost
Nostradamus / 81.210.19.* / 2009-10-13 08:37
Choćbyś pan jadł prosięta nadziewane przepiórkami, to i tak będziesz wiedział tyle, ile wie ten prorok.
Bro / 213.158.199.* / 2009-10-13 07:59
ma pan racje ale i trzeba mocno podkreślać bezmyślność mediów, które nie potrafią oddzielać faktów od podsuwanych im interpretacji zainteresowanych
jambroz / 79.186.35.* / 2009-10-13 07:32
pan prof jak zwykle trafnie diagnozuje obecną sytuacje.
Natomiast w ustwiczne zdziwienie wprawia mnie ilość pomyj wylewanych przez tak licznyh na tego mądrego człowieka.
Przypisuję to temu,że przez prawie 200 lat niwoli polacy ulegli skundleniu
Prawi,odważni zgineli w tak licznych powstaniach,a spora część tych co pozostali to kołtuny,sługusy i donosiciele.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-10-13 07:46
masz rację
Prawi,odważni zgineli w tak licznych powstaniach,

a Winiecki to kundel, kołtun i klakier władzy
Tomwic / 2009-10-13 09:27 / Bywalec forum
Nie każda władza ,drogi panie miała poglądy Pana Profesora.
Jest to człowiek wielkiej wiedzy i wielkiej kultury, w przeciwieństwie do....
prawiezaratralalala / 77.254.194.* / 2009-10-12 21:49
Oto cham. Partner dla Winieckich:

2009-10-12 18:40:24 | man13 [ Tysiącznik na forum ]
Powszechnie wiadomo że brak wiedzy w temacie nie uprawnia
do PiS dolenia o gwiazdach PiSuariatu.
Domniemywam że tępota twego wywody odzwierciedla
możliwości pojmowania zagadnienia o którym piszesz.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2009-10-12 21:43
juz nawet nie czytam bełkotu tego fachowca wystarczy głupawy wygląd
Roman K / 2009-10-12 21:33 / Bywalec forum
Skoro Rzeczpolspolita jest po stronie niby PIS to po jakiej stronie jest reszta niby wolnych i niezależnych mediów???

Za PIS za takie poczynania rządzących wszystkie media na czele z TVN rozjechałyby rządzących, a teraz: usprawiedliwianie , wybielanie, tuszowanie etc.
Że niewiele ma Pan do powiedzenia na tematy ekonomiczne oczywiście godnego posłuchania to "oczywista Oczywistość" ale ,że do tego padło Panu na wzrok , słuch i jasność umysłu by usprawiedliwiać takie działania rządzących to ŻENADA, a zwłaszcza jakiego by nie było ale człowieka z tytułem profesora, chyba ,że te normy także się zmieniły pod wpływem wybiórczej potrzeby chwili.

Ludzie głupi nie są i widzą co jest grane - to Pańskie słowa. Ma Pan rację widzą i napisałem co widzę w pańskich poczynaniach
Roman K / 2009-10-12 21:33 / Bywalec forum
Skoro Rzeczpolspolita jest po stronie niby PIS to po jakiej stronie jest reszta niby wolnych i niezależnych mediów???

Za PIS za takie poczynania rządzących wszystkie media na czele z TVN rozjechałyby rządzących, a teraz: usprawiedliwianie , wybielanie, tuszowanie etc.
Że niewiele ma Pan do powiedzenia na tematy ekonomiczne oczywiście godnego posłuchania to "oczywista Oczywistość" ale ,że do tego padło Panu na wzrok , słuch i jasność umysłu by usprawiedliwiać takie działania rządzących to ŻENADA, a zwłaszcza jakiego by nie było ale człowieka z tytułem profesora, chyba ,że te normy także się zmieniły pod wpływem wybiórczej potrzeby chwili.

Ludzie głupi nie są i widzą co jest grane - to Pańskie słowa. Ma Pan rację widzą i napisałem co widzę w pańskich poczynaniach
prawiezaratralalala / 77.254.194.* / 2009-10-12 20:58

Zwiększenie opodatkowania hazardu może przynieść podobne efekty, na których straci i branża hazardowa, i fiskus. W sumie więc wykluczyć starań o niezwiększanie podatku jako działań również w interesie fiskusa wykluczyć nie można. (...). To było moje caveat jako ekonomisty.

No, no, Towarzyszu Winiecki.
Rabini ze swoim Talmudem mogliby się od Was jeszcze wiele nauczyć.

Wy to potrafilibyście chyba nawet udowodnić, że profesurę można kupować na targu, skoro raz na tysiąc kupujących zdarzy się jeden taki, co potrafi sklecić kilka zdań spod budki z piwem, jak te powyżej.
Tomwic / 2009-10-13 09:33 / Bywalec forum
A pamiętasz może Forumowiczu, gwałtowny wzrost dochodów monopolu spirytusowego po obniżeniu akcyzy na wódkę??
To nie tylko teoria ekonomiczna, to twarde fakty.
mb24 / 83.24.6.* / 2009-10-12 19:30
Panie Winiecki
zna Pan ten dowcip : "ja nie lubię byc świnią, ale jak muszę być, to nawet lubię":
Pan to naprawdę lubi - choć Pan nie musi
man13 / 2009-10-12 20:15 / Tysiącznik na forum
A co Ty musisz???
ochronaprzedpodsłuchem? / 77.254.60.* / 2009-10-12 20:32
to już na "ty" do siebie się zwracasz?
historyk / 80.50.180.* / 2009-10-12 19:16
cytat
Tymczasem u nas władza jest tak silnie przekonana o swojej bezkarności i nieomylności, że bez jakiegokolwiek zażenowania próbuje wciskać nam nawet najbardziej tandetny kit. Premier się ładnie uśmiechnie, zaduma troskliwie nad losem obywateli i wolno mu wszystko. A media ciągle tylko temu przyklaskują i być może bezwiednie (a pewniej z rozmysłem) żyrują. W kraju tym panuje jakaś obezwładniająca nierównowaga. Każdy absurd, każda głupota i bezsens, która wyjdzie spod skrzydeł rządu jest natychmiast przez media chwalona, przedstawiana jako nieomal prawda objawiona, cud i szczęście. Gdy tymczasem robi coś opozycja, to nawet jeśli jest to pomysł obiektywnie dobry, to te same media niszczą, wyszydzają i depczą to nawet bardziej niż rządowi eksperci czy ministrowie.

tak było ale się niektórzy zmienili i tak nie jest, ale pozostała grupa strasznie sie boi Kaczyńskich- czyli powrotu tematu lustracji i walki z korubcją, tak strasznie sie boi że nawet nie zauważa co szczebiotali niektórzy ministrowie tego pracowitego rządu z bizmesmenami i nadal nie słuszą szczebiotania w sprawie stoczni a są tam takie miłe słowa akurat na poziomie tych wykształconych członków elit, że aż się chce tych miłych panów słuchać w nieskończoność no bo oni to ktoś a nie jakaś tam moherowa publika
też cytat / 83.27.88.* / 2009-10-12 16:47
4
Spółka MGGP - której udziałowcem był Aleksander Grad, a teraz jest jego żona - ma milionowe kontrakty od państwa, m.in. na wykonywanie map lotniczych. Z powodu nieprawidłowości przy wykorzystaniu tych map do rozdzielania unijnych dopłat, Unia nałożyła na Polskę 400 milionów złotych kary - pisze "Najwyższy Czas

Polska musi zapłacić 400 milionów złotych kary za to, że źle przygotowała mapki lotnicze do wniosków o dopłaty rolne. Okazuje się, że najwięcej nieprawidłowości było tam, gdzie zdjęcia wykonywała spółka MGGP, założona przez Aleksandra Grada - pisze tygodnik.

Spółka MGGP zarobiła 11 milionów złotych na wykonaniu map lotniczych. Okazało się jednak, że są one nieprawidłowe, dlatego Unia ukarała Polskę. Choć resort rolnictwa zapowiedział, że Polska odwoła się od wyroku, to małe są szanse na wygranie. Według Unii najwięcej nieprawidłowości zanotowano w Małopolsce i województwie łódzkim. Tam, gdzie według "Najwyższego Czasu" działała MGGP.
man13 / 2009-10-12 18:42 / Tysiącznik na forum
Jeśli jest tak jak napisałeś to znaczy że prokuratura ma doniesienie o przestępstwie?
niewierzący ateusz / 83.27.88.* / 2009-10-12 18:51
o ile się orientuję w prawie prasowym,to ani dziennikarz piszący tekst, ani redakcja nie mają obiwiązku powiadaminia prokuratury, a możliwości POpełnienia przestępstwa, prokuratura rzecz jasna może wszcząc postępowanie wyjaśniające na podstawie doniesień prasowych

tak że nie wysilaj się manie zadawaniem głupich pytań
.....!.... / 83.29.25.* / 2009-10-12 17:38
Ze stenogramów, które wczoraj ujawnił tygodnik wynika, że urzędnicy Ministerstwa Skarbu Państwa i pracownicy Agencji Rozwoju Przemysłu weszli w porozumienie z "Katarczykami". Według ekspertów od prawa gospodarczego oznacza to naruszenie art. 305 kodeksu karnego - przestępstwo manipulacji w przetargu publicznym, które jest zagrożone karą trzech lat więzienia.
niewierzący ateusz / 83.27.88.* / 2009-10-12 17:36
nasz drogi autor z tytułem profesorskim raczył był napisac że branża hazardowa jest wysoko opodatkowana tak jak alkohol i papierosy,

Pozwolę sobie nie zgodzic się,a że leniwy jestem ptrzytoczę swój teksty sprzed tygonia

Powszechnie wiadomo,że hazardem zajmowały się zajmują się i będą się zajmowac głównie GRUPY PRZESTĘPCZE
bo to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów prania brudnych pieniędzy, Anonimowi
ludzie przychodzą do kasyna lub salonu jak zwał tak zwał i wymieniają GOTÓWKĘ na żetony,
przepuszczają kasę i właściciek hazardowego biznesu ma już LEGALNY ZYSK.

Najbardziej niepokoi w tej całej aferze hazardowej, możliwośc powiązania rządzących polityków z
grupami przestępczymi.
:"W ubiegłym roku przychody z gier i zakładów wzajemnych przekroczyły 17 miliardów złotych i było o
około 42% wyższe niż rok wcześniej -


"Za tak wysoką dynamikę wzrostu przychodów odpowiadają przede wszystkim automaty do gry o niskich
wygranych. Ich postawienie jest łatwe, gdyż właściciel automatu płaci jedynie podatek ryczałtowy 180
euro miesięcznie od każdej maszyny"

"W zeszłym roku gracze wrzucili do automatów ponad 8,5 miliarda złotych, czyli kwotę odpowiadającą
połowie oficjalnego rynku hazardu w Polsce."
""w ciągu pięciu lat - od czasu zalegalizowania maszyn na naszym rynku - liczba automatów wzrosła z
czterech tysięcy do ponad 50 tysięcy"

Policzmy sobie, gracze wrzucili do automatów 8,5 miliarda a podatku właściciele zapłacili 50 tys
automatów razy 180 euro razy 12 miesięcy daje 108 milionów euro, czyli po obecnym kursie jakieś 500
milionów złotych,rok temu było to nieco mniej czyli opodatkowanie jest mniejsze niż 7% ,

Osobne pytanie to ile faktycznie wrzucili gracze a ile pieniedzy zostało wypranych, POŁOWA?

Nasze władze pozwalają legalizowac grube miliardy za doprawdy niewielką opłatę,opadatkowanie jest
mniejsze niż w pierwszym progu PIT-u

na dowód że niewiele sie pomyliłem w obliczeniach cytata
]
"jak wyliczył „PB”, tylko w 2008 r. Polacy wrzucili do automatów o niskich wygranych około 8,5 mld zł, więcej niż wartość rodzimego rynku wódki. Za to ich właściciele zapłacili tylko 300mln zł podatku od gier."
krisx / 81.15.171.* / 2009-10-13 08:11
Żeby Twoje wyliczenie było poprawne musisz jeszcze podać ile pięniędzy zostało wypłacone jako wygrane. Nie sądzisz chyba , że ludzie wrzucają pieniądze do automatu nie otrzymując nic w zamian.
niewierzacy ateusz / 194.213.1.* / 2009-10-13 16:04
a umie kolega procenty liczyc? 300 milionów podatku od 8,5 mld wpływów to jest 3,5% podatku,a 300 mln od 7,5 mld zysku po odliczeniu miliarda na wypłaty nagród to jest 4% podatku, a 300 mln od 6,5 mld po dliczeniu 2 mld na nagrody to jest 4,6 % ,cały czas opodatkowanie jest mniejsze od 7% ,by opadatkowanie przekroczyło 7% na nagrody tnależałoby przeznaczyć połowę wpływów. a tak raczej nie jest, koszty automatów i ich utrzymania oraz wypłaty z nagród na pewno nie przekraczają połowy wpływów
mylę się? / 81.210.19.* / 2009-10-13 08:43
Na ile można oszacować prawdopodobieństwo wygranej? Na 10%? Myślę, że jest mniejsze.
man13 / 2009-10-12 18:40 / Tysiącznik na forum
Powszechnie wiadomo że brak wiedzy w temacie nie uprawnia do PiS dolenia o gwiazdach PiSuariatu.
Domniemywam że tępota twego wywody odzwierciedla możliwości pojmowania zagadnienia o którym piszesz.
gest Kozakiewicza / 81.210.19.* / 2009-10-13 08:47
A skąd głąb (przykładowo man13) ma wiedzę, że coś wie? Taki osobnik najczęściej POwtarza propagandowe dyrdymały i myśli(?), że już coś wie.
czas start / 83.27.88.* / 2009-10-12 18:58
skoro uważsz się za tak inteligentnego to zróbmy test, kim według ciebie jest "szef szefów" o którym mowa w aferze hazardowej
dla ułatwienia cytat ""szef szefów, że tak powiem ma rozmawiać z Katarem".
niewierzący ateusz / 83.27.88.* / 2009-10-12 19:09
ach sorki w aferze stoczniowej, mylą mi się już te afery
arch / 2009-10-12 17:36 / Tysiącznik na forum
+++
Kontrowersyjne inwestycje zarządzających GPW z aferą
stoczniową w tle .
www.bankier.pl/wiadomosc/Kontrowersyjne-inwestycje-zarzadzaja
cych-GPW-z-afera-stoczniowa-w-tle-2030667.html
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy