Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: CBA reanimuje PiS

Winiecki: CBA reanimuje PiS

Money.pl / 2009-10-12 09:29
Komentarze do wiadomości: Winiecki: CBA reanimuje PiS.
Wyświetlaj:
miłośnikPO / 83.29.49.* / 2009-10-12 12:02
W moim odczuciu sytuacja jest dramatyczna. W różnych lokalnych strukturach PO jest totalna panika. PO zacznie się rozsypywać. Wiadomo, każdy próbuje znaleźć dla siebie miękkie lądowanie.
Jest to straszne, bo co to będzie. Wrócą PISiory! Ratujmy PO. Macie jakieś pomysły? Wsadzenie Kamińskiego nie wystarczy chyba. Dajcie jakieś pomysły, bo się niestety wszystko sypie.
doMiłośnikaPO / 83.29.49.* / 2009-10-12 12:14
Pomysły mogą być różne. Mnie się wydaje, że najlepiej korzystać ze starych, sprawdzonych i skutecznych wzorców. Jako wzorzec widziałbym sprawę posłanki Beaty S. Jak to zastosować w obecnej sytuacji. Posłowie Zbysio i Miro (może również Grześ) powinni przed prokuratorami się rozpłakać. Poważny szloch wzbudzi u prokuratorów współczucie, a to dopiero pierwszy krok. W dalszej części Miro i Zbych powinni zeznawać, że byli poruszeni urokiem osobistym Szefa CBA, który pięknie mówił, zapewniał o dobrych intencjach i co bardzo ważne wspaniale PACHNIAŁ. Muszą również wzbudzić w sobie skruchę. Powiedzieć, że przez Szefa CBA rozwala im się rodzina (najlepiej wspólna). Powinni przyznać się że od dawna mieszkają razem (Zbych i Miro) a często nocuje u nich trzeci mąż Grześ. Takie postawienie sprawy powinno postawić na nogi pewnych obrońców pewnych praw na całym świecie na równe nogi. No a w takiej sytuacji to już sprawa staje się jasna. I tym sposobem obronimy PO i prezydenturę dla Donalda lub Bronka (a może dla Bolka?).
issael / 94.254.166.* / 2009-10-12 15:17
83.29.49.* masz rozdwojenie jaźni?
wacek dygant / 85.198.213.* / 2009-10-12 11:48
szkoda wzroku na te jego wypociny - no cóż PO jest skorumpowana a przecież się wzajemnie wspierają.
milosnik PiS / 2009-10-12 11:54 / Bywalec forum
PiS jeszcze bardziej jest skorumpowany. Dlatego musiał zmienić nazwę z PC na PiS - "łapaj złodzieja, krzyknął złodziej"
pan władek / 89.231.111.* / 2009-10-12 18:34
a fakty - ale czego od takich jak ty wymagać.
wojtek s / 79.184.176.* / 2009-10-12 17:14
ale ten Tusk wyprał ci mózgownice
@@@ / 89.74.229.* / 2009-10-12 14:04
Ciekawe dlaczego KLD zmienilo nazwe na PO?
Czyzby ludzie pluli juz po uslyszeniu slowa "KLD"
milosnik PiS / 2009-10-12 15:05 / Bywalec forum
Zdolnym uczniem Kaczyńskiego jesteś. Nawet Goebbels by cię zatrudnił!

Ciekawe dlaczego KLD zmienilo nazwe na PO?

Nie zmieniło. Dobrze wiesz, że nazwa KLD zniknęła gdy KLD połączyło się z UD tworząc Unię Wolności.

A a propos plucia: już dwa razy słyszałem prośbę o opuszczenie domu, którą gospodarze skierowali do miłośników PiS (tych dosłownie, nie w cudzysłowie, jak ja)...
Członkostwo w PiS jest może atutem na zebraniu Rodzin Radia Maryja.
@@@ / 89.74.229.* / 2009-10-12 15:15
KLD zmienilo nazwe na PO bo wiekszosc czlonkow PO to byli czlonkowie KLD.
Wiec przestan wywijac kota ogonem.
Tomwic / 2009-10-12 11:36 / Bywalec forum
Oby się ziściło przesłanie zawarte w tytule tego felietonu!
terefere kuku / 79.188.238.* / 2009-10-12 11:19
To będzie kosztowny sezon grzewczy
Rachunki z ciepłowni rosną średnio o 10 procent. A przepisy unijne wymuszą kolejne drastyczne podwyżki. Z danych Urzędu Regulacji Energetyki za pierwsze półrocze wynika, że ceny ciepła wzrosną w tym roku średnio o 10,5 proc., a jego dystrybucji - o ponad 9 proc. Biorąc pod uwagę udział obu pozycji w ostatecznej kwocie na rachunku z ciepłowni, oznacza to, że koszty grzania wzrosną o 10 proc.

a co przepisy unijne mówia na temat PŁAC ?

europejskie liberały milczą o tej kwestii !

na koniec jeszcze raz chciałbym podziekowac panu BUZKOWI za prywatyzację PZU, to wyjątkowy, oryginalny mistrzowski kontrakt.
D z i ę k u j e m y.
terefere kuku / 79.188.238.* / 2009-10-12 11:15
Pułapka równouprawnienia w unijnych dotacjach
Liczba odrzucanych wniosków o pieniądze z programu "Kapitał ludzki" wzrosła dwukrotnie. Główną przyczyną jest niespełnienie zasady równości płci. Przedsiębiorcy twierdzą, że stawia się im absurdalne żądania. - To jakaś bzdura - mówi "Rz" wzburzony właściciel firmy szkoleniowej. - Mój wniosek odpadł, ponieważ założyłem, że na kurs dla murarzy przyjdą sami mężczyźni. Bo skąd mam wziąć zainteresowane kobiety? Przyprowadzić na siłę? - pyta.
Liczba odrzucanych wniosków o pieniądze z programu "Kapitał ludzki" wzrosła dwukrotnie
mir35 / 62.233.197.* / 2009-10-12 10:27
Absolutnie się zgadzam.
Pis po raz kolejny chce zdestabilizować sytuację w Polsce przy pomocy fikcyjnych afer, ale to się nie uda. Rząd Platformy może nie jest idealny ale przy obstrukcji prezydenta radzi sobie nieźle, a tych uzdrawiaczy rodem z pisu dobrze już poznaliśmy i dziękujemy im na zawsze.
I jeszcze jedno dziennikarze zachowują się jak hieny, rozdmuchując fikcyjne niby afery, a wcześniej wieszcząc krach w gospodarce itd.
Panowie dziennikarze trochę więcej rzetelności bo na tych bredniach wbrew pozorom daleko nie zajedziecie i robicie się podobni do Pisu a widzicie jak on skończył, uważajcie zebyście tak samo nie skończyli.
sceptyk / 2009-10-12 11:52 / Tysiącznik na forum
Aj waj!
Jak dziennikarze rozdmuchują złodziejstwo POwszyków i tuskowniarzy, to są hienami.
Jak straszą narodowcami z PiS i moherami od Ojca Dyretora, to bohatersko stają do słusznej walki o demokrację.

Zastanów się nad brakiem logiki swojego wywodu.
milosnik PiS / 2009-10-12 11:56 / Bywalec forum
Fakt, powinni straszyć złodziejami i nierobami z PiS. Nawet łatwiej to uzasadnić, niż w przypadki PO.
hypethefunk / 82.210.150.* / 2009-10-12 13:54
Heh, nawoływanie dziennikarzy do rzetelności to jak nawoływanie ich do dobrowolnego zmniejszenia sobie pensji.

Rozdmuchiwanie tego typu afer, nieważne czy prawdziwych czy nie i po której stronie sceny politycznej, wieczne spekulowanie "kto zostanie ministrem" albo "kto przestanie być ministrem" LEŻY W ICH INTERESIE.

Dzięki temu mają sensację, dzięki sensacji - oglądalność, dzięki oglądalności - ecie pecie za reklamy.

I tak sprzedają wojny, katastrofy i tego typu aferki. Celuje w tym wyjątkowo TVN24 - zwróćcie uwagę, jak ich dziennikarze zawsze są jadowici, jak doszukują się dziury w całym, jak przerywają swoim rozmówcom kiedy rozmowa nie idzie po ich myśli. No i zawsze w pewnym momencie stawiają kluczowe pytanie typu: "panie pośle, czy to że Zenek przysnął na pana wystąpieniu oznacza koniec koalicji?"
mir35 / 62.233.197.* / 2009-10-12 10:39
To nie rudy nas wkręcił, tylko widzieliśmy jak ten twój idol nieudacznik chciał nas wkręcić i naród powiedział mu, że nie chce putinowskiego porządku.
maly kazio / 2009-10-12 10:48 / Bywalec forum
Masz racje tylko po kiego z deszczu chować się pod rynne.Na pohybel czarnym,czerwonym białym i innym.O cholera tylko UPR został ale może i dobrze ,przynajmniej będzie wesoło.
maly kazio / 2009-10-12 10:35 / Bywalec forum
Mniej jadu a więcej konkretów co pisuar uzdrowił ze po poprawiło??Jakoś nic mi nie przychodzi poza kolesiem sexownym i papugą to pisuar raczej błąkał się w ipn i targał teczki i chwała mu za to bo sie NIE WPIE....Ł w gospodarke ze względu na brak czasu i pogarde dla kasy(nawet ich naczelny od forsy to miał skarpete) .Teraz tyko nadzieja że traktat unijny pozbawi polskie władze możliwości gmerania w gospodarce i ustawiania,prywatyzowania handlowania pod stołem.
man13 / 2009-10-12 11:02 / Tysiącznik na forum
Jaki wpływ może mieć unia na zarządzanie polskimi przedsiębiorstwami państwowymi?
maly kazio / 2009-10-12 11:09 / Bywalec forum
Np taki jak wprowadzanie limitów CO2,dyrektywy dotyczące wymogów formalnych na członków zarządów żeby choć kierunek studiów był zbliżony do profilu firmy(geograf zarządza kolejami) i ie jest istotne czy firma jest państwowa czy prywatna.We wszystkich gospodarkach to rząd(a po wprowadzeniu traktatu to rząd unijny) steruje działaniami gospodarczymi .
man13 / 2009-10-12 12:24 / Tysiącznik na forum
Wymienione atrybuty władzy unijnej nakładają się na wszystkie kraje wspólnoty. To jak z tym zarządzaniem polskimi przedsiębiorstwami państwowymi?
maly kazio / 2009-10-12 13:00 / Bywalec forum
O kurcze to Polska jeszcze nie w unii?
TOMASZ54 / 62.111.155.* / 2009-10-12 10:27
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum
TOMASZ54 / 62.111.155.* / 2009-10-12 12:06
Widzisz MAN13- JA!!!! wiedzialem dwa lata temu, ze do wladzy dorwali sie zlodzieje i wygralem zaklad, ze wydarzenia to potwierdza.
Moj Kolega - wlasnie wczoraj odszczekiwal pod stolem
twierdzenia na temat PO jakie wyglaszal dwa lata temu i przyznal, ze dal sie omamic sloncu peru.
Ale ja mam szacunek dla niego, bo widzi rzeczywistosc
taka jaka jest i dzieki swemu intelektowi wyciaga wnioski z obserwacji.
Moj wpis dotyczy tych, ktorzy jak bydlatko w oborze
pogladow nie zmieniaja.
man13 / 2009-10-12 12:21 / Tysiącznik na forum
Ja również wiem że po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój. Nie uzasadnia to twierdzenia że mieszkający na północy nie mogą widzieć zorzy polarnej. W 2007 nie było alternatywy dla wielu polaków mających szacunek dla siebie i przyszłych pokoleń.
A i dzisiaj nie wyłania się opcja polityczna mająca zdystansować PO i objawić wizję społecznie akceptowalne.
I co z tego powodu masz zamiar szczekać pod stołem czy być obszczekiwanym?
TOMASZ54 / 62.111.155.* / 2009-10-12 12:58
Posluchaj MAN13.
Mowisz teraz powtarzanymi od 2005 roku sloganami na temat szacunku, przyszlosci pokolen itd.
Ale to jest woda, woda,woda przy pomocy ktorej wysadzono w powietrze poprzedni rzad wmowiwszy Polakom, ze grozi im faszyzm, terror ala Pinochet oraz
obyczaje panstwa wyznaniowego przy ktorym Taliban
to pikus.
Ale rzeczywistosc byla calkiem inna- a jest ona w normalnym kraju mierzona wskaznikami ekonomicznymi,
ktore nie maja koloru, zapachu oraz nazwiska ani imienia.
Jakie byly a jakie sa teraz m am nadzieje, ze wiesz.
Oczywiscie kryzys itd,itp.
Ale to nie Dorn wywalil szefowa kancelarii sejmu za odmowe raportowania o personaliach osob odwiedzajacych zwlaszcza poslow opozycjiu w hotelu sejmowym- tylko wielki demokrata Komorowski.
Nie mam czasu na dalsza polemike zToba ale
ja nie oczekuje wizji takich czy innych- ale oczekuje
od rzadzacych jasnego, klarownego dzialania w ktorym
interes Polski i Polakow jest na pierwszym, nadrzednym miejscu.
Poczytaj Kolego stenogramy dot. stoczni i odpowiedz sobie na podstawowe pytanie- czy ludzie uzywajacy takiego
slownictwa i tak nieskladnie budujacy zdania
daja podstawy do mniemania, ze swoja prace wykonuja
faktycznie w interesie Polski????? i czy sa to ludzie
z ktorymi siadlbys przy jednym stole???
Ja napewno NIE!!!
sceptyk / 2009-10-12 16:23 / Tysiącznik na forum
Tomaszu54,
ani chybi rzadko tu zaglądasz.
man13 to forumowy diesel,
któremu wszystko kojarzy się tylko z pisiorami, moherami, Ojcem Dyrektorem.
Jest, że tak powiem, kundelkiem poszczekującym tak, jak mu PROPAGANDAKOMMANDO CZERSKA 10 każe.
His Master's voice.
milosnik PiS / 2009-10-12 15:36 / Bywalec forum
Wiesz, co?
Może nie wypominaj komuś, kto rozmawia, kolokwializmów. Nie wiem, jak ty mówisz, ale po tym, jak napisałeś swą przydługą tyradę, sądzę, że jeszcze gorzej. Nie znasz interpunkcji - podstawy dobrego pisania i mówienia.

Poza tym,przeczytaj sobie choćby przemówienia pisowskiego prezydenta. Na jego stronie www.prezydent.pl. Jego ostatnie przemówienie na forum ONZ lepiej napisałby zdolniejszy uczeń liceum. A przecież dysponował sekretarzami, radcami, , panią Bochenek, itp. itd...
O bełkocie, którym MÓWI on i jego brat, nie wspomnę. To prawdopodobnie inspirowało Palikota do insynuacji o chorobie alkoholowej pisowskiego prezydenta. Przypomnij sobie sławne "filipinki" posła Edgara Gosiewskiego...

Jeszcze jedno:

z ktorymi siadlbys przy jednym stole???
Ja napewno NIE!!!

Ja z tobą też nie. Obawiam się nawet, że wskutek działalności pewnego drania, którzy dorwał się do władzy jątrząc Polaków przeciw sobie, moglibyśmy się pozabijać.
SBB / 83.26.39.* / 2009-10-12 16:36
Panie Profesorze, jak Pan widzi poziom debaty publicznej na tym blogu poza paroma wyjatkami dobitnie swiadczy o społeczeństwie medialnym. Czy ma Pan wrażenie, że stacje telewizyjne chcą zawładnąć duszami takich włąśnie obywateli i wpływać skutecznie na polską politykę? Przecież nasi komentatorzy nie wiedzą o czym mówią a cały przekaz to indoktrynacja w stylu gazetowym. Gdyby nie te fantasmagorie to o czym by te gadające głowy gadały od 6 rano do 21 wieczorem. A na reklamach trzeba zarabiać! W tym względzie TVP i TVN i POLSAT idą łeb w łeb, niczym prokuratorzy. Na razie tylko SUPERSTACJA stara się mówić w miarę spokojnie. A politycy to nasi obywatele z krwi i kości i trudno się dziwić ic zachowaniom. Jak ksiądz pójdzie na panienki albo szpetnie zaklnie to nikomu nie przychodzi do głowy całodobowa audycja o moralności. I nie bądżmy pruderyjni słuchając tych k... i h..., bo to nasza mowa ojczysta, już od przedszkola nieprawdaż?
Binarek / 2009-10-12 12:20 / Tysiącznik na forum
Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą
PiS przy zupełnym braku działań nie ma nawet szans na pomyłkę

Od złodziei to możesz wymyślać jak sąd zasądzi a nie medialni poplecznicy, klakierze hipokrytów
@@@ / 89.74.229.* / 2009-10-12 14:07

Od złodziei to możesz wymyślać jak sąd zasądzi

Przypomnij to sojemu idolowi Donkowi.
maly kazio / 2009-10-12 10:13 / Bywalec forum
Czy pis czy po to i tak prawica .Gówniana ale prawica.Miała być przeciw wagą dla lsd a wyszło że Rywin kiwa,Pęczak kiwa,Dochnal również ,Długosz chyba wyszedł.A pan ,Grad,Czuma,Drzewiecki,Schetyna,spocony i szejnfeld(z małej bo format tych ludków mizerny) oraz paru innych to niby lepsi???No może tacy sami tyle że z innej opcji bo w prokuraturach teraz tylko młodzi nienawistni i sędziowie przekupni wychowani na Psach Pasikowskiego.A ty prosty ludzie płać za ten chocholi taniec.Rude zawsze było fałszywe i sprawdza się.Myśle sobie że w wyborach raczej legnie i po i pis a rudy może zostanie preziem ale w Sopot no może Olsztyn bo wakaty są.
Tomwic / 2009-10-12 11:35 / Bywalec forum
Dla mnie PIS to zdecydowanie lewica.
Tyle tylko, że pobożna
man13 / 2009-10-12 10:50 / Tysiącznik na forum
A to przysłowie o mądrości POLAKA znasz?
Pasuje do przyszłych Twoich poczynań: Po szkodzie, tak jak i przed szkodą, wierzący.
maly kazio / 2009-10-12 11:11 / Bywalec forum
Rozwiń bo nie nadążam
sceptyk / 2009-10-12 13:53 / Tysiącznik na forum
Kaziu,
man13 nie nadąża sam za sobą, więc nie dziw się, że TY nie nadążasz za tym dieslem.
man13 ma tylko jedno skojarzenie:
wszystko kojarzy mu się z pisowskim spiskiem,
kato-terrorem i moherem.

Jak zmnienia sobie pampersa, to wtedy ma skojarzenie z treściami Gazety Wyborczej.
man13 / 2009-10-12 12:29 / Tysiącznik na forum
Wybory to jedyna możliwość ustanawiania władzy w naszym imieniu. I robi to ten "prosty lud" płacący następnie za swe wybory bez względu na to co kto zrobi. Tak jak rodzice płacą za i na swoje dzieci.
maly kazio / 2009-10-12 13:04 / Bywalec forum
Głębokie przemyślenia ale nijak to nie pasuje do moich przyszłych poczynań.Rozumiem natomiast że wpisy na forum to taka zabawa na przerwach w gimnazjum.
Binarek / 2009-10-12 09:29 / Tysiącznik na forum
Dokładnie
Sytuacja gdy szef CBŚ zamiast przekazywać sprawy do prokuratury przekazuje wybrane przez siebie wycinki rozmów do mediów jest kuriozalna.

W PO szczególnie łatwo "walić" ponieważ podejmuje ona tematy odkładane przez dwie poprzednie ekipy (ustawa hazardowa, stocznie, Eureko, ...)

Szczytem hipokryzji sa głosy świętoszkowatego oburzenia polityków opozycji, którzy nic w temacie nie zrobili a teraz ubierają się w pióra ekspertów wiedzących najlepiej jak sprawy powinny być zamykane
@@@ / 89.74.229.* / 2009-10-12 14:12

ustawa hazardowa

Bardzo ciekaie PO zadzialalo w tej sprawie.
Najpierw zagrozili podwyzka podatku a potem chcieli ukrecic lody na jego odwolaniu. Brawo PO.

stocznie

A tutaj zieki dzialaniom PO majatek stoczni zostal rozkradziony. Brawo PO

Eureko

Tutaj zaplacimy 5mld zlotych tym ktorzy nie mieli zadnych szans na jakakolwiek kase bo PZU zostalo im sprzedane za pieniadze PZU co czyni sprzedaz niewazna. Brawo PO.
Binarek / 2009-10-12 14:21 / Tysiącznik na forum
"Najpierw zagrozili podwyzka podatku a potem chcieli ukrecic lody na jego odwolaniu. Brawo PO"

Za PiSu w ten sam sposób zmieniono zapisy a więc PiS był także w układzie?

"dzieki dzialaniom PO majatek stoczni zostal
rozkradziony"

Jakieś dowody czy tylko przekazujesz co SuperExpress napisał?

"Tutaj zaplacimy 5mld zlotych "

PiS za drugim razem w sądach przegrał 36 MLD PLN i nawet sie nie odwołał.
Wolę daleko bardziej ugodę PO niż nieporadność PiSu
@@@ / 89.74.229.* / 2009-10-12 14:44

PiS za drugim razem w sądach przegrał 36 MLD PLN

Ten sad nie mial prawa skazywac kogokolwiek w tej sprawie poniewaz sadem wlasciwym byl sad polski.
Wole stanowczosc PiSu niz glupote PO.

Jakieś dowody...

Nawet w telewizji TVN mowili o nielegalnym wywozeniu majatku ruchomego stoczni po uchwaleniu spec ustawy.

Za PiSu w ten sam sposób zmieniono zapisy a więc PiS był także w układzie?

Cos ci sie pomylilo. Pomysl nalozenia tego podatku wyszedl z ministertwa sportu tego rzadu i to minister tego rzadu ten podatek wycofal.
n. / 151.92.176.* / 2009-10-12 09:55

Sytuacja gdy szef CBŚ zamiast przekazywać sprawy do prokuratury
przekazuje wybrane przez siebie wycinki rozmów do mediów jest
kuriozalna.
- przecież wiadomo, że w momencie kiedy wie, że przegrał, zrobi wszystko żeby pociągnąć za sobą paru polityków PO i nieważne jakimi metodami, ważne żeby paru ludzi uwierzyło a kto potem będzie słuchał jaka byłą prawda?
Mam jednak wrażenie, że większość mądrych ludzi obserwuje to wszystko (te przedśmiertne drgawki PIS) z obrzydzeniem lub rozbawieniem, jak ktoś ma specyficzne poczucie humoru ale niewiele osób traktuje to poważnie. Już dawno nauczyliśmy się patrzeć z dystansem na draństwa Jarosława i jego przystawek (CBA) i nikogo nic już nie dziwi.
Ja bym chciała tylko wiedzieć kto i ile za to wszystko płaci (dom na Mazurach, podsłuchy u wszystkich polityków nie z PIS, porsche pana Tomasza, pokoje w hotelach, drogie ciuchy, perfumy, prezenty dla osaczanych ludzi itp, itd)?
Ciekawe ile kosztowała działalność CBA przez ostatnie kilka lat? Oczywiście pomijając koszty nieprzeliczalne np śmierć Blidy i zniszczone życie iluś-tam zniszczonych ludzi, którzy pewnie gdyby nie CBA nigdy nie zrobiliby nic złego...
Brawo Jarosłowie i Lechu, zadanie wykonane, to już nie jest Białoruś, wielkimi krokami zbliżamy się do Korei Pn...
danielkrk / 83.17.24.* / 2009-10-12 09:48
Zgadzam sie w zupełności, ale Putinlandi już u nas nie bedzie i zadne media Pisowi w tym nie pomoga,w najlepszym wypadku chwilowo wzrosna im sondaże.
Gorzej,że przez rozdmuchiwanie w sposob medialny afery powoduje automatyczny spadek euro a to już mnie wkurza tak ze PiS załapał sie na kolejny wielki minus.
Jak maja dowody to niech daja do prokuratur nawet kilkudziesieciu jak sie boja ze ktos im to zatuszuje a nie pierwsze do swojej gazetki.Co do afery stoczniowej to jej nie ma i nigdy nie było,dziwie sie ze ktokolwiek wogole chcial to kupic a jakby był chetny i to w dodatku taki ktory umozliwi produkcje to sam bym mu ustawil przetarg
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy