Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki dla Money.pl: Drobnymi krokami daleko się nie zajedzie

Winiecki dla Money.pl: Drobnymi krokami daleko się nie zajedzie

Wyświetlaj:
Lysy 25 / 77.255.170.* / 2011-11-27 13:18

A teraz rząd Donalda Tuska, zamiast przywrócić przynajmniej część (2-3 pkt. proc.) składki pracobiorcom, bo to te składki odpowiadają za ponad 70 proc. wyborowanej przez poprzedników dziury w dochodach ZUS rzędu 20-25 mld. zł rocznie, zapowiada większą o 2 pkt. proc. składkę dla pracodawcw. Oczywiście, z punktu widzenia rachunku politycznego niezadowolenia, pracodawców jest znacznie mniej niż pracobiorców. Jest to więc posunięcie bardziej bezpieczne politycznie.

Czy ci ekonmiści naprawdę już pogłupieli?

Przecież nawet jeżeli składka będzie dla pracodawców, to ci bardzo szybko odbiją ją sobie na pracobiorcach.
Już przy okazji pierwszej podwyzki której nie będzie albo przy okazji obniżki, która będzie większa.

Tak więc wszystkie bez wyjątku składki płacą pracobiorcy.
PRAWĄ-MARSZ / 87.105.134.* / 2011-11-27 12:04
(ekscesy jakuba wojewódzkiego, żarciki radka sikorskiego o przodkach Obamy), a jest BE gdy dotyczy tylko pewnego narodu. A swoją drogą, kim jest np. taki red. t. wołek, skoro ZORGANIZOWAŁ WYJAZD POPARCIA DLA GEN. PINOTCHETA? i dlaczego dzisiaj bryluje w GW, TELE5 i TVN24?
Oszolomowaty / 89.229.85.* / 2011-11-27 10:22
Już ... juz myślałem, ze pan Winniczek w końcu jakaś expertyzę spłodzi patrząc na POczynania 5 letniego już rządu, już moja nadzieja rosła i zaczęło ogarniać mnie wzruszenie i nadzieje, że Pan Winnniczek w końcu wyzdrowiał psychicznie, aż tu nagle buch!! - musiała być - wtrątka o Kaczyńskim i jego złych poczynaniach (obniżaniu składek). Akcent bałwochwalczy dla swoich Panów pan profesor złożył, czyli zadanie spełnił jak zawsze. Teraz czekamy na expertyzę profesora Kika albo Nałęcza albo jednego z tych młodszych POredaktorków od wykazywania wyższości EURO od gówna ...
bsf / 87.205.255.* / 2011-11-27 11:59
Dostajesz PLUSA ode mnie za akcenty BAŁWOCHWALCZE profesorów .
Co tu komentować 10/10
Avarus animus nullo satiatur lucro / 83.238.153.* / 2011-11-27 12:44
dam dwa + jako procent składany. A co.
Handel wyrokami 1 / 188.33.38.* / 2011-11-27 10:00
Znajomy mojej siostry jest urzędnikiem w jakimś centralnym urzędzie warszawskim. Ma 35 lat, pracuje od 13 lat. Ma mieszkanie 72 metry w Warszawie, w ładnej okolicy - 4 pokoje, byłam widziałam - elegancko urządzone. Kupił je bez kredytu już 10 lat temu (miał w tej kwestii oczywiście pewną pomoc od rodziny). Obecnie odkłada miesięcznie ponad 5 tysięcy zł na dobrze oprocentowane lokaty. Nie miał i nie ma żadnych kredytów ani nic nie pożyczał nigdy od nikogo. Nigdzie nie dorabia (na pewno), nie jest też dyrektorem. Ma kartę platynową jednego z bardziej znanych banków w Polsce, należy do segmentu dla VIP-ów w tym banku (indywidualny doradca, lepsze warunki lokat, serwis concierge i nie stoi w kolejkach jak cała reszta). Ma duże oszczędności - samych odsetek ma 1000 zł miesięcznie. W drugim banku też jest w segmencie bankowości prywatnej. Na wczasy na dobrym, lepszym niż średni, poziomie jeździ 3 razy w roku, do porządnych eleganckich ośrodków (Sopot, Kołobrzeg, Zakopane, Krynica Górska). Dostaje różne dopłaty do wczasów, zajęć sportowych i kulturalnych. Mieszkanie sprząta mu osoba do sprzątania. Korzysta z usług masażysty raz w tygodniu. Je tylko potrawy z wysokich lotów kuchni francuskiej, pije drogie francuskie wina od 200 zł/ butelka. Co Wy na to? On to przecież także ta ,,biedna'' państwowa sfera budżetowa! PROSZĘ O OPINIE !!!!
antysocjalista / 85.221.185.* / 2011-11-27 11:51
Wiesz,nie miałbym nic przeciwko takiemu stanowi sytuacji,gdyby to,co robi znajomy Twojej siostry było pożyteczne,efektywne i pomocne.Z tym,że na biurokratów płacimy podwójnie-nie tylko w podatkach,ale także czasem,który musimy poświęcić na walkę z nimi,z ich opieszałością.Wiele miejsc pracy w sektorze publicznym jest zbędna,a kosztuje i przeszkadza.Jeżeli mamy 0,5 mln biurokratów i 18 mln pracujących,to co 36. jest urzędnikiem.To zdecydowanie za dużo.
hitaczi / 89.76.115.* / 2011-11-27 09:46
\drobnymi krokami może i nie zajdzie się daleko ale zajdzie się do następnych wyborów. I tyle w temacie.

Najnowsze wpisy