Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: (Nie) cała władza w ręce rad

Winiecki: (Nie) cała władza w ręce rad

Money.pl / 2008-03-03 07:43
Komentarze do wiadomości: Winiecki: (Nie) cała władza w ręce rad.
Wyświetlaj:
stalowylenin / 194.54.22.* / 2008-03-05 23:49
Winiecki uchodzi za ekonomistę, a jest niestety tylko pacynką na czerwonej ręce komunizmu, jego wolnorynkowość jest zbieżna z Balcerowiczem czyli ani ekonomiczna ani proPolska, może się zżymać i perorować medialnie typowa piąta kolumna, oczywiście zabrał głos ale tylko po to żeby zabrać. Wypowiada się od kilku lat tylko w oczywistych oczywistościach. Po co mu tytuł profesora?
emeryt 1942 / 83.20.78.* / 2008-03-04 07:46
pozwolę sobie niezgodzić sie z panem p.Winnickim.
W latach 90. pracowalem w jednym z 1500 przedsiebiorstw
które zmieniono w jednoosobowe spółki skarbu panstwa.
To był początek konca mojego zakładu,prezez został jednoosobowym niekontrolowanym przez nikogo właścicielem.Płace zarządu i nielicznego otoczenia przydupników prezesa skoczyły niebotycznie i były w sumie wieksze niż pozostałej kilkuset osobowej zalogi.
Firma staczala się do upadku coraz szybciej,a wtedy jeszcze mielismy dużo zamowień których nie można bylo zrealizować z braku pieniędzy na materiały.Osobiście wtedy szłyszałem wypowiedz prezesa,że produkcja i załoga są mu
niepotrzebne,zarząd może utrzymac sie wiele lat z wyprzedaży i wynajmu majątku.Po paru latach wegetacji firma padła.Wszystko to mojim zdaniem było skótkiem,że
zlikwidowano radę zakładową która jaka byla taka była,ale
miała funkcję kontrolna i z którą prezes sie liczyl.
Dowodem na to,że moglo być inaczej jest wiele zakładów prosperujących do dzisiaj,które przejeły załogi .
jar13 / 83.31.201.* / 2008-03-04 16:30
Ale to była państwowa firma. Stąd nawet 10 rad pracowniczych i innych jej nie pomoże. A w prywatnej firmie za jej funkcjonowanie odpowiada właściciel . Jak żle zarządza to traci pieniądze i to jego ból a nie jakiś rad. Ciekaw jestem czy zgodził by się pan żeby utworzyć radę ciotek z pana rodziny do zarządzania pana kasą? Przecież znają się na wydawaniu pieniędzy (szczególnie cudzych) i chciałyby zadbać o dobro pana dzieci i żony. Pomyśl pan chwilę.
andowc / 83.30.55.* / 2008-03-03 17:55
związkowe pasożyty strajkowały w Budryku ponad 40 dni.
A od kogo brali nauki ?
Od pasożytów rządzących.(na nich się wzorowali)
Przykład idzie z góry.
man13 / 2008-03-03 12:18 / Tysiącznik na forum
czy mozna miec watpliwosci dlaczego PiSdzielcy przegrali wybory? Raczej nie. Jednoznacznie trzeba stwierdzic ze przekaz pisany jest, dla tego grona milosnikow Rydzykowych filozofijek, skrajnie skomplikowany. A szkoda ...., gdyby bylo inaczej mozna by bylo popolemizowac.
acomitam / 83.25.144.* / 2008-03-08 07:18
Chłopaku co ty z tym PiSem wyjeżdżasz? Każdy pisać może, ale czy musi? A jak chłopaku chcesz sobie popolemizować, to masz do dyspozycji "dość eiltarnie wykształconego" maa. Życzę sukcesów. Uhaaaa....
maa / 2008-03-03 12:34 / Tysiącznik na forum
Fakt. Pisiory przypominają uczniów 6-tej klasy, cokolwiek im sie powie, kojarzą i tak z dupą.

A nie ze wszystkim, co Winiecki napisał, trzeba się zgadzać.
Choćby z tezą o fachowości funkcjonariuszy zarządzających firmą. Jak duży jest to problem, jakie mechanizmy rodzą i konserwują patologie w Niemczech można poczytać głośnej parę lat temu książce "Zera w białych kołnierzykach" (?).
Spierałbym się, co bardziej niszczy firmy w Niemczech: zmowa head-hunterów i białych kołnierzyków, czy Mitbestimmungsrecht. Pracownicy są karani za bankructwo firmy bezrobociem, białe kołnierzyki radośnie są angażowani w następnej. Panuje radosna nomenklatura jak w Polsce za PRL.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-03-03 14:04
Ja myślę raczej, że tobie wszystko kojarzy się z dupą!. Tłumacząc komuś zawiłości świata, "precyzując myśli" powiedziałeś" "to tak jakbyś wysłał swoją matkę do burdelu a potem tłukł ją bo dziwka....."??????????
maa / 2008-03-03 15:05 / Tysiącznik na forum
No i znowu masz dupę w swojej głowinie... Dupę wielką, wystającą i tłustą jak u Wodza Jarosława, czy posła Mularczyka, albo Gosiewskiego. Duszącą jak wodogłowie.

Macie organiczną niezdolność do rozumienia tematu i, co się z tym wiąże, do merytorycznych wypowiedzi.

Teraz oczekuję: Ubek, wybiórcza - ulżyj sobie pisowski durniu...
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-03-03 16:23
Widzisz pajacu ja grzecznie spytałem bo dostrzgłem w twoim rozumowaniu niekonsekwencję a ty od razu toczysz pianę z jadaczki......wymyślając od pisiorów, durniów itp., niby co złego jest w moim pytaniu??? I to jest ta twoja merytoryczna wypowiedź, ta wasza wola dialogu, ta twoja niewinna osobowość???
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-03 15:30 / NiePOsPOlity Intelekt
"Duszącą jak wodogłowie."

Taki naturalistyczny opis doznań przy tym przykrym schorzeniu rodzi uzasadnione POdejrzenia o czerpanie z autopsji.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-03 08:46 / NiePOsPOlity Intelekt
"Slogan rewolucji bolszewickiej: Cała władza w ręce rad zacznie być wkrótce - dzięki staraniom unijnych postępowców - realizowany w na terenie całej Unii."

Ja p#$%@lę!
Towarzyszu Winnicki, czyś ty zmysły POstradał?! Toż teraz euroentuzjastyczny lewicowo-liberalny Salon wyklnie cię jak amen w pacierzu.
wyborca87 / 2008-03-03 09:29
Zauważ, że ten profesor zawsze wył z zachwytu dla unii europejskiej. Co się stało?
Czy dostał obuchem w głowę? A może sianko się skończyło?
Nie, to gra tylko trochę pod publiczkę.
Handel wyrokami 1 / 83.21.30.* / 2008-03-03 07:43
10 najważniejszych dokonań rządu Tuska. Tuska przpojonego CUDowna miłościa aferała:

1. Umorzenie przez Waldemara Pawlaka 461 milionów kary dla spółki J&S Energy. Symbol polityki przyjaznej dla "biznesu".

2. Wypuszczenie z więzienia „arcyzbrodniarzy od obcinania palców”. Znak nowej polityki rządu w walce z przestępczością i całkowitego zerwania z "niesłuszną" linią Ziobry.

3. Zamknięcie przez Waldemara Pawlaka drzwi przed żonami górników. Symbol polityki "dialogu" społecznego.

4. Niemal zupełny brak rządowych projektów nowych ustaw w Sejmie. Znak, że rząd ceni stabilność i niezmienność prawa.

5. Zmiana poglądów ministra Sawickiego, który w ciągu kilku dni z przeciwnika stał się zwolennikiem organizmów genetycznie modyfikowanych i chce ich w Polsce. Dowód otwartości na argumenty, w tym przypadku argumenty firm biotechnologicznych, a także dowód, że minister Sawicki nie zapatrzył się na krowy, które jak wiadomo w poglądach są niezmienne.

6. Udana ewakuacja szpitala w Jędrzejowie. Znak, że "sukces" jest możliwy nawet w ochronie zdrowia.

7. Skreślenie planów tworzenia Muzeum Historii Polski oraz Muzeum Ziem Zachodnich. Znak nowej polityki historycznej rządu.

8. Odebranie dotacji unijnych aż 30 uczelniom, żeby nie było przykro jednej, o którą chodziło, z Torunia. Znak, że rząd ceni prawdziwą solidarność.

9. Raport Julii Pitery w sprawie CBA, tak tajny, że nawet nie wiadomo, czy w ogóle powstał. Dowód, że rząd jest szczelny i nie przecieka.

10. Wielki powrót Andrzeja Śmietanki i PSL do handlu zbożem . Dowód, że wbrew obawom PSL wcale nie zapomniał o rolnictwie.
KAP / 2008-03-03 09:51 / Tysiącznik na forum
a ja myslalem ze przekleisz kawalek Apokalipsy sw Jana. Przeciez juz taka zgnilizna moralna do wladzy doszla. A Ty tylko Tezy.... -:)
wyborca87 / 2008-03-03 10:52
Nie zauważasz, że kilka tez jest bardzo interesujących?
Np. teza 7.
Polacy nie mają prawa do własnej historii?
To tylko Żydzi (nie wyzywaj mnie od antysemitów) mają prawa do swojej pamięci i Niemcy że byli tak okrutnie (?) wpędzani????
A my?
Czy nie wolno nam mieć miejsc pamięci. Naród, który był tak niszczony przez niemieckiego okupanta, a potem przez okupanta wschodniego?
Czy jakiś naród wycierpiał tyle co Polacy?

Może podyskutujmy dlaczego Polacy mają nie mieć swojego Muzeum Historii Polski?
Ja stawiam, może dość odważną tezę, …. Powód to przeszłość rodziny premiera … czy chodzi o dziadka z Wermachtu, czy nie tylko o to?
A moze kumpela premiera - Angela ma cos przeciw?

Dodam, że inne tezy też są bardzo interesujące i dzięki portalowi Money.pl, że daje możliwości podyskutowania na tak ważne tematy, a nie na mętne wypiski prof. Winieckiego.
.....!!!..... / 83.29.22.* / 2008-03-03 11:21
Dziadka z Wehrmachtu to bym nie ruszał. To nie tu jest problem. Sam problem jednak jest poważny.
Czy Donald Tusk jest bardziej premierem Polski, czy „kumplem” a może jeszcze bardziej „sługą” Angeli M. to jest ważne pytanie. W długiej historii Polski byli niestety ludzie, którzy nie dbali o sprawy Polski, a trzymali np. z zaborcami. Donald „marzi” o dobrych stosunkach z Angelą i Putinem (teraz już zapewne Miedwiediewem). Państwa jednak wchodzą w konflikty interesów. W takim przypadku albo się ustępuje (jak Donald), albo wchodzi się w konflikt (jak Kaczyńscy).
KAP / 2008-03-03 11:15 / Tysiącznik na forum
co ma te 10 punktów do dyskusji na temat red pracowniczych? Nic. Kultura nakazuje trzymac sie tematu skoro sie juz na forum wchodzi. Jesli bedzie temat dotyczacy muzeów, historii Polski to z pewnoscia bedzie i podjety temat wydatków na muzemu i jego ksztalt. W tym momencie podnoszenie jakiejs tam przeklejki nie na temat jest zwyklym forumowym wandalizmem blizszym mentalnosci kibiców sprajujacych cos w ich przekonmaniu waznego na oderemontowanych murach niz próbie powaznej dyskusji, Stad , tak jak z 'muralami' Wisly czy Legii pozwole sobie nie podjac dyskusji....
maa / 2008-03-03 13:59 / Tysiącznik na forum
Proponuję nie zwracać uwagi na e-beki i e-pie[rd]y radiomaryjno-pisowsko-upeerowskich bywalców tego forum.
Jakakolwiek wymiana zdań z nimi mija się z celem.

Równie dobrze mógłby Pan próbować dyskutować z propozycją typu "gościu, oddaj portfel"...
Szkoda tylko, że Redakcja tego portalu nie tnie hołoty. 90% ich postów łamie regulamin.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-03 14:58 / NiePOsPOlity Intelekt
gdyby admin ciął posty hołoty - to z twoich e-pier.dów nie POzostałby tu kamień na kamieniu, bandziorze maa ;-)
prawiezawtratuska / 83.29.24.* / 2008-03-03 11:41
Znalazł się forumowy troll.
Jest dyskusja, a według niego nie należy tego tematu poruszać.
Koncesja na tematy!
Zastanów się, bo zupełnie nie przystajesz do tego forum, jesteś jak człowiek prehistoryczny – trzymający ciągle z POpaprańcami.
KAP / 2008-03-03 11:54 / Tysiącznik na forum
temat artykulu okresla temat dyskusji. tak jak temat seminarium, temat posiedzenia, temat panelu, etc.. Nie branie niniejszego pod uwage jest delikatnie mówiac brakiem kultury. Dla mnie po prostu wandalizmem tym tchórzliwszym i latwiejszym ze wprowadzanym anonimowo. Niestety po ostatnich 2 latach po PiSie zostal nam w spadku wlasnie taki typ dyskursu publicznego wiec w zasadzie nie powinno dziwic. A jednak...
Cogito / 2008-03-03 09:12 / Bywalec forum
Tak słabo ci PiS płaci, żeś się blekotu obżarł zamiast dragów od prezydenckiego dealera i od rzeczy bredzisz.
biednywycieruchu! / 83.24.198.* / 2008-03-03 16:35
pałą go szturmową zomowcu !, werbalnie chcesz go stłamsić łajzo?

Najnowsze wpisy