Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Relidze szkodzi przystawanie z nieukami

Winiecki: Relidze szkodzi przystawanie z nieukami

Wyświetlaj:
KAP / 162.27.160.* / 2007-07-02 09:53
w tym ukladzie prof Religa jest ministrem, ma natomiast komisarza politycznego (jak zwykle gdy 'prowadzacy nie jest z PC) Pana Pieche oraz swiadomosc ze decyzje podejmuje jedynie Jego Wyskoosc. Firmuje wiec swym nazwiskiem rzaczy na które nie do konca ma wplyw. Skoro sie jednak zaangazowal pozytywnie (a decyzja tak latwa z roznych wzgledów nie byla) to popiera to co uwaza za pozytywne i wciagany jest dalej w spirale poparcia PiS. NIedlugo i tak odejdzie z Ministerstwa. Mysle iz wlasnie , o paradoksie, dlatego powinien miec odwage klarownie okreslic co powinno sie zrobic. Sytuacja i niejednoznaczna i nie latwa. Jesli chodzi io sluzbe zdrowie to i przynajmniej czesciowa prywatyzacja i wspolplacenie (posilki, 5-10 sl za wizyte) powinny byc wprowadzone zg z zasada, iz jesli cos jest za darmo to sie tego nie docenia i naduzywa i zgodnie z zasada racjonalnego gospodarowania srodkami.
ŁowcaWykształciuchów / 2007-07-02 09:49 / NiePOsPOlity Intelekt
Czas na parafrazę:

"Kto z kim przystaje, wstydu się naje"

I pomyśleć, że hordy zindoktrynowanych michnikoidów spijają słowa z ust tego wykształciucha, który co drugi felieton kompromituje się w oczach inteligentnych czytelników.

Proponuję nie "przystawać" z tym koncesjonowanym yntelygentem Winieckim ani na chwilkę!

;-)
volejboj / 83.17.92.* / 2007-07-02 10:54
coś w typie premądrzałego geremka. "Nasz" patriota geremk znou w ataku na Polskę, w Le Monde znowu popisy i porównania z Kaczyńskiego z Gomułką. Ja nie wiem o co temu chłopu chodzi z tym Gomułka, przecież wstąpił do partii za czasów Bieruta w 1950roku, kontynuował swoją karierę za czasów Gomułki, wszystko mu odpowiadało i imponowało. Wiernie tkwił w PZPR , przy Gomułce do 1968 roku. Kto wstepuje do PZPR-u w czasach największego terroru wewnętrznego ? Pełne więzienia i doły z ofiarami zbrodniczego systemu rozsiane po Warszawie, uzupełniane nocą.
Mam nadzieję,że nie wybiorą go na kolejna kadencje do europarlamentu !!!
MarcoP2 / 83.29.11.* / 2007-07-02 12:18
Pięknie napisane. To wszystko jest szalenie pomieszane. Geremek dawny zwolennik Gomułki i wielki orędownik PZPR-u teraz próbuje odgrywać rolę obrońcy demokracji. Człowiek, który całą swoją osobą opowiadał się za najbardziej totalitarnym systemem i to w czasie gdy ten system był potężny.
Drugim takim jest …Jacek Kuroń. Ostatnio sąd wydał wyrok, że Minister Edukacji ma przeprosić rodzinę Kuronia, za wyrażenie opinii, że Kuroń zdradził ideały Solidarności. Mamy przepraszać za to co myślimy!!!
Praktycznie cała Polska ma dość Kuroni, Mazowieckich i Geremków. Widać to było na wyborach.
Nawiasem mówiąc jest to ciekawe, bo gazety pozwalają sobie na opluwanie symboli religijnych, milionów wierzących Polaków i co… i nic. Wolność!
cheapczad / 2007-07-02 15:13 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
opowiedz cos o sobie Marco: np. co robiles kiedy Geremek byl wielkim oredownikiem pzpr-u
......... / 213.158.197.* / 2007-07-02 15:20
nigdy dotąd nie pomyślałem tak ciepło o LPRze jak wtedy, gdy ten odważył się powiedzieć prawdę na temat tego chorego z nienawiści Kuronia...
cheapczad / 2007-07-02 15:42 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zapisz sie do nich, na pewno nie poskapia Ci ojcowskiego ciepla
ŁowcaWykształciuchów / 2007-07-02 09:51 / NiePOsPOlity Intelekt
Buuuchachacha, wykształciuchu Winiecki!!!

ROTFL
maa / 2007-07-02 10:33 / Tysiącznik na forum
MODERATOR!
Czy powyższy wpis narusza, czy nie narusza regulaminu forum?

Swoją drogą, prof. Winiecki budzi wściekłość u uprowsko-pisowskich dewiantów.

Jeden, "Marek-1953", jedyny polskojęzyczny pisior na forum, wytyka błędy językowe (jakoś nie zwróciłem na nie uwagi - felieton był zbyt interesujący).
Powyższy Upeerek nie zasługuje na żaden kometarz. Może można by jego autora skwitować jedynym określeniem, na jakie zasługuje: "idiota"?
No ale gdybym to zrobił, pewnie czujny MODERATOR zaraz by mnie wyciął...

ZERO merytorycznej dyskusji. O razu po polsku, po parobczańsku i chamsko: masz inne poglądy - to ja cię sztachetą bez łeb...
ŁowcaWykształciuchów / 2007-07-02 11:12 / NiePOsPOlity Intelekt
wykształciuch - to wyraz cenzuralny, tak samo jak jest nim analogiczne "Inteligienczestwo" (którego jesteś z pewnością reprezentantem - bo o polskie korzenie cię nie podejrzewam)

Przypomnę ci jeszcze twe własne słowa, urażony wykształciuchu, by każdy miał jasność z kim ma do czynienia:
"wyślij matkę do burdelu, a potem tłucz ją bo dziwka"

Buźka
maa / 2007-07-02 13:30 / Tysiącznik na forum
Dla wyjaśnienia:
ten UPR-owsko/PiS-owski (..) wyciął ten cytat z następującego kontekstu:

1. Rząd marnie płaci lekarzom.
2. Lekarze, by jakoś żyć biorą i zmuszają pacjentów do łapówek.
3. Ziobro, rozżalony lekarzy za śmierć ponad 70-letniego ojca, napuścił na nich CBA (zadziwiająco zresztą nieudolne, bo nie wolno mu ścigać "swoich")
5. Tu nastąpiło porównanie rządu PiS do synka-alfonsa, cytowane przez tego (...)
P__S / 156.17.85.* / 2007-07-02 09:24
Profesor Winiecki i profesor Religa mowiac o sytuacji w Polsce odwoluja sie do tego jak jest zorganizowana ochrona zdrowia w UE. Mowia o tym samym, a widza co innego. A moim zdaniem zas niewazne jest jak jest urzadona "sluzba zdrowia" w Lunii. Chcby tam wszystko bylo panstwowe i pomimo niewydolnosci pozeralo 50% PKB, w Polsce powinno byc to skuteczne i racjonalne ekonomicznie, a wiec prywatne. I tyle. O czym tu dyskutowac?
Sabre / 2007-07-02 09:16 / Tysiącznik na forum
Profesor Religa, z całym szacunkiem dla jego kwalifikacji medycznych, nie jest ekonomistą, a w ministerstwie został otoczony przez koalicyjnych specjalistów od państwa solidarnego, cokolwiek to znaczy.
Gdy nasi rządzący biorą się za sprawy „przyziemne”, od razu się gubią – bo oni przecież są stworzeni do wyższych celów! Rewolucja dla nich, nie reforma. Gdy przychodzi do załatwiania problemów, jeśli nie można przy tym uruchomić weksli, zagrozić przedterminowymi wyborami, wyciągnąć teczek z IPN, opuszczają bezradnie ręce.
Z tego zagubienia pan premier nawet wezwał na pomoc Szatana.
Nie wiem czy profesor Religa już zdążył przesiąknąć tym koalicyjnym „wyższym stanem świadomości”, w każdym razie kiepsko mu idzie.
marek 19-53 / 83.24.42.* / 2007-07-03 00:56
Jestem więcej niż zaskoczony działaniem moderatora. Określenie przeze mnie moneyowskiego guru mianem nieuka w kontekście znajomości przysłów, poprawnej polszczyzny, przy jednoczesnym przyzwoleniu na takie określenie w felietonie dla przestających z prof. Religą (a nie przystających z Winieckim pod budką z piwem) odbieram jako cenzurę nie obyczajową lecz polityczną.
Wstyd. Mysia się kłania nisko moderatorowi. Pod warunkiem, że moderator wie co to Mysia. To wcale nie taka mała myszka. Po prostu Mysia 2.

A może moderatora denerwuje wytykanie mu niechlujstwa językowego, nawet w tytułach.

przystawać - zatrzymywać się na chwilę
przestawać - przebywać z kimś

P.S.
Pamiętam jak Mysia z wykładu inaugurującego na SGGW wycięła portret Kołłątaja - facet był w koloratce.
maa / 2007-07-02 09:44 / Tysiącznik na forum
No, no, pisior-ekspert od etyki, logiki i nauk wszelkich się się odezwał.
Pisiorze - to jest jednak profesor. Ty zaś jesteś od handełesu materiałami izolacyjnymi.

Stawiam tezę, że jednak profesor jest mądrzejszy od kupczyka...
Szpileczka / 83.8.222.* / 2007-07-03 00:19
masz język "moczowy"-uważaj bo sie zsikasz!!!
oczekujący pacjent / 195.140.236.* / 2007-07-02 09:12
Błąd widocznie zamierzony by uzasadnić "nieuka" wg Winieckiego. Madrym zas radzę stworzyć przy wesołym miasteczku pielęgniarek grupę nieuków która zapominającym gdzie ich miejsce to przypomni , byle skutecznie. Tu nie Dania a Polska, pielegniarki i lekarze powinni wiedzieć co do nich należy. Widocznie te osoby pomyliły się z zawodem i złości ich, ze zbyt malo otrzymują kopert. Można zawsze zmienić zawód na taksówkarza lub portiera. Wstyd medycy. Polityka to nie wasza specjalność, robicie to głupio i ze szkodą dla wszystkich. Obowiązek Wasz to leczyć, kasa przyjdzie za dobre wyniki.
maan13 / 82.33.37.* / 2007-07-02 09:56
Mozna, a i owszem, poszukac sobie lekarza poza rodzinnym krajem. A mozna i samemu sie leczyc jak ktos jest sknera i chce zaoszczedzic.
konio_kp / 83.29.18.* / 2007-07-02 09:48
Lekarze, którzy odchodzą od łóżek to już nie lekarze, ale praktycznie morde… (aż strach tak pisać! To przecież lekarze – służba choremu człowiekowi!). Jednak gdy się widzi pigułki tłukące się w plastikowe butelki, to faktycznie ogarnia człowieka przerażenie – toż to motłoch!
Gdzie jest służba słabemu, choremu człowiekowi. Najbardziej wojujący powinni dostać wypowiedzenia z pracy – oni się rozminęli ze swoim powołaniem. Może zawód taksówkarza lub listonosza?
Przywódcy strajku zapowiedzieli składanie wypowiedzeń z pracy. Powinni złożyć i już nie pracując – nie brać udziału w strajku! Oni tylko potrafią krzyczeć „składajcie wypowiedzenia”. Sami powinni złożyć i nie zajmować się nigdy medykowaniem, a co najwyżej wstąpić do tonącej PO.
maan13 / 82.33.37.* / 2007-07-02 10:05
Znajdz sobie innego i nie lamentuj ze jestes biedny
obserwator / 2007-07-02 07:53 / Tysiącznik na forum
Dwóch Profesorów ale jakże roznych, w przypadku autora akademicka dekadencka dyskusja, luźno rzucone myśli, nic dobrego z tego nie bedzie. Ani słowa o zapisach konstytucyjnych, o martwym przepisie art68 nir pozwalającym kontrolowac lelarzy i innych beneficjentów skladek, daniny obligatoryjnie do zaplaty przez każdego pracującego i przez rmeryta i renciste. To są prywatne pieniądze placących skladki ktorym Konstytucja nie daje gwarancji patrzenia na brudne ręce lekarzy, ktorzy w ostatnich tygodniach zapomnieli o przysiędze i stosuja praktyki szatańskie jak powiedział o takim podejściu do pacjentow podatnikow Premier. Absolutnie sie z nim zgadzam , ze trzeba autentycznego cudu zeby poprzestawiać w głowach lekarzy i pielęgniarek ktorzy zapomnieli że dzięki wysiłkowi całego społeczeństwa, podatników zdobyli wykształcenie, utrwalona pozycje w spoleczeństwie. Nie może być tak że publikatory pokazuja lekarza dyrektora szpitala, poruszającego się jak słoń w skladzie porcelany, ktory przenosi pacjentow leżących na wozkach do szpitali gdzie jest miejsce, bo lekarze z powodu glodowki poszli na zwolnienie lekarskie i nie moga pracować. Co za hipokryzja, to jest wredna , nieprzyjazna ludziom postawa, to szaleńcza i bezpardonowa walka o pieniadze. Tragedia ludzi jest to że sami sobie stwarzaja problemy i nic ich nie obchodzi zycie ludzkie innych ludzi, pacjentów w szczególności bo niektóre publikatory juz oglaszaja że cywilizacja śmierci ma się dobrze a eutanazja to będzie powszechność. Społeczeństwo które nazywa mordowanie nienarodzonych aborcja, mordowanie starców eutanazja to widzimy że cywilizacja etyczna jest w odwrocie. Żyć mają tylko młodzi i piękni a cała reszta jest zbędnym balastem. Rządzą układy socjalistyczne, lewicowe wokolo nas, gdyby ludzie przestrzegali zasad etycznych wszyscy mogliby byc szczęsliwi a nie wybiórczo najbogatsi i po znajomości korzystający z przywilejów niedostępnych ogółowi, a przecież prawda że na wszelkiego rodzaju skladki płaca solidarnie wszyscy ale otrzymują dużo nieliczni , większość nie korzysta i placi więcej niz bogaci, bo znawcy ekonomi nie potrafia rozwiazywac problemow a jedynie gegać językiem pozornie zrozumiałym a le to złudzenie, mętna woda rozlewa się wokoło bo sa zainteresowani takim sposobem zycia politycznego, celuje w tym opozycja która bierze duże pieniądze na rachunek spoleczeństwa a efekty ich pracy to mizeria , nic na takiej glebie nie wyrośnie.
slapie / 2007-07-02 08:56
albo jesteś PIS'owską "tubą' na tym forum albo skńczonym idiotą. Piszesz że to dzięki społeczeństwu lekarze zdobyli wykształcenie, tego nawet nie mówili zdeklarowani komuniści w latacj 20' tych i 30'tych 20 wieku. tylko dzięki własnemu wysiłkowi ludzie się kształcą i to najczęściej za pieniądze swoich rodziców, bo to ja chcą zostać lekarzem spędziłem 6 lat ciężkich studiów na które nie dostałem ani grosza od społeczeństwa a koszt utrzymania się w dużym mieście wyniósł tyle co pensja jednego z rodziców,a teraz stawkę godzinową mam 8,50 zł. WIĘC NIE PIEPRZ BZDUR ZAKŁAMANY OBŁUDNY I ZAWISTNY CZŁOWIEKU
życzliwy / 195.140.236.* / 2007-07-02 09:22
Smutne że przyszły lekarz ma taki durnowaty stosunek do zycia i swojej przyszlości. Nie radzę ci chlopie kończyc tych studiow bo sa one za trudne dla twojej inteligenckiej głowy. Zmien zawód, zostan górnikiem będziesz miał lepsze i spokojne zycie. To dobra rada doświadczonego medyka
slapie / 2007-07-02 11:19
co Ty nazywasz durnowatym stosunkiem, masz zawód odpowiedzialny to musisz zarabiać wiecej niż górnik, który jest pracownikiem fizycznym i machać kilofem potrafi od 18 roku życia, jeżeli piszesz do kogoś to zwrazaj się nie "ci" tylko "Tobie" jak już jesteś taki życzliwy - to świadczy, że jesteś podszywanym medykiem dokończ lepiej szkolenie propagandowe na PIS-owskim uniwerku. A studia już dawno skończyłem z wyróżnieniem. Twoje argumenty są bez sensu, właściwie to żadne argumenty.
Floyd / 2007-07-02 13:24 / Tysiącznik na forum
Co to znaczy "musi" i to tyle ile sobie zażyczysz. Otrujesz mnie?
Nauczyciel, Twoim zdaniem "nie musi"?
A może wszyscy powinni powiedzieć: "muszę". Zobaczymy co wówczas z tego wyniknie.
Proponuję wybudować dodatkową fabryczkę pieniędzy i dać każdemu tyle ile sobie zażyczy.
obserwator / 2007-07-02 09:13 / Tysiącznik na forum
Wyjatkowo wredny i nieprawdziwy komentarz, dzieci ludzi biednych nie chodza na studia dzienne tylko placą i placą za swoja nauke. Przyszły lekarz nie płaci w tym słowa znaczeniu, bo dotychczas nie oboiaku płacenia za studiowanie. Każdy student placi za swoje utrzymanie czy to studiuje prywatnie czy tez na dziennich studiach. Komercja powoduje że profesr nie jest rowny profesorowi, etyka winna być rozumiana jednoznacznie i jednokierunkowo ale tak nie jest, komercja to szatan , bo ludzie sterujący sa pod jego władaniem a że opozycja nic nie robi a bierze dużą kase tez widać. Lekarze tez biora dużą kasę, nie mówia całej prawdy, komercja zabija w nich człowieczeństwo, zapomnieli o przysiędze. Nie może tak być że potężna dziedzina medycyny jest najbardziej narażona na korupcję a środowisko broni się wzajemnie mimo ze wielu z nich nic się nie nauczyło na studiach. Kas rejestrujących fiskalnych lekarze bronia się jakby to był diabeł najgorszy z najgorszych. Mialem przyjaciela ktorego zarażono żółtaczką wirusową C, byl to talent absolutny, oddawach honorowo duże ilości krwi, był autentycznym przyjacielem ludzi i poświęcał sie dla ludzi, maił powolanie misji w tym co robi. Srodwosko nic nie zrobiło żeby sprawcę jego zakażenia znaleźć, nie był leczony właściwie, byl bez pieniędzy, to leczenie jest okrotnie drogie. Srodowisko lekarzy pokazało wówczas że mamona to cielec dla większości lekarzy. Moj przyjaciel po 6 latach zapadl w śpiączke i po tygodniu umarl, nie doczekał się przeszczepu a rozina została w biedzie i niedostatku. Zatem internauta , zani zaczniesz opluwać mnie to spojrzyj w swoje serce, czy ono jest sprawiedliwe, czy zasady prawa i sprawiedliwości są Tobie obce. Nie zgadzam sie z Twoim komentarzem.
slapie / 2007-07-02 11:14
o czym Ty człowieku piszesz co ma do tego Twój przyjaciel, zmarł na marskość wątroby i tyle, szkoda jak milionów ludzi naświecie umierających z braku jedzenia i gdzie tu Twoje współczucie wysyłasz im jedzenie?. Ja jestem za wprowadzeniem kas fiskalnych, wszyscy ludzie myślą, że lekarz należy im się bo płacą na nas ciężkie pieniądze to sobie policzc ile płacisz i ile kosztuje zwykła operacja. Z własnego doświadzczenia wiem że procedura leczenia zawału angioplastyką jest wyceniona przez NFZ na ok. 10 000 zł. jak długo musi trzeba wpłacać po te 200-300zł żeby być tak leczonym ???????
Co do tych co płacą za studia to wiem że jest to płacenie za papier a nie za wykształcenie a to różnica, ludzie kończą 5-letnie studia i w moim ogólniaku nie zdali by matury z taką ortografią, 20 lat temu wszyscy ci płacący za studia po 3000 tyś za semestr (medycyna płatna to 15 000 zł 1 rok) chodzili by do szkół zawodowych, ja mam prawdziwie wyższe wykształcenie i tym się szczycę. Nigdy nie zawdzięczałem niczego bandzie nierobów którzy krzyczeli jak można tyle zarabiać wy wstrętne konowały, bo sami nie chcieli się uczyć czy pracować więcej.
PS sprawcą zakażenia był wirus zapalenia wątroby 1 miejsce, drugie miejsce brak pieniędzy na sprzęt jednorazowy, 3 miejsce pazerność dyrektora szpitala na pieniądze, 4 miejsce brak pieniędzy na szczepienia a jeśli sądzisz , że zarażono go celeowo to to już podpada pod paragraf
obserwator / 2007-07-02 12:14 / Tysiącznik na forum
W dalszym ciagu nie zgadzam się z wyjaśnieniami do komentarza. Duzo słów, a wnioskek końcowy umknal uwadze. Ja wyraźnie napisałem, że gdyby udalo sie znaleźć sprawcę zakażenia inna by była sutacja tego człowieka. Rodzina moglaby dostać odszkodowanie za zarażenie pacjenta. Jeżeli nie ma sprawcy , nie ma odszkodowania. Kasy rejestrujące by pozwolily uściślic ognisko zakażenia, sprawca by zostal odsunięty od zawodu, zajmowal by się innymi zawodami w których roztargnienie czy niudolnośc nie spowoduje unicestwienie życia. W tym sensie to poruszyłem a straszenie mnie paragrafem to zaświadcza o falandyzacji prawa. Inne dla maluczkich a inne dla bogatych . Podobnie reaguje TK a RPO w sprawie strajku lekarzy odmowił przyjęcia wniosku o powstrzymanie lekarzy przed skreślaniem pacjentów z listy zabiegów i operacji zapisanych przed wielu miesiącami. Albi definicja głodówki w wykonaniu lekarzy czy to nie falandyzacja prawa: strajk glodowy w wykonaniu lekarzy to picie dużej ilości plynów, jedzenie owoców, picie substancji glukozy. To dieta odchudzająca, bardzo przdatna dla strajkujących ale zbrodnicza dla pacjentow bo lekarze po takiej głodowce jak donosza publikatory ida na zwolnienie L4 > jestem ciekawy czy mają recepty wypisywane z nr PESEL i czy sami placą za wykupione lekarstwa z własnej kieszeni. Bezprawie w wykonaniu lekarzy i pielęgniarek to woła o pomste do nieba, a że sztan wstąpil w to towarzystwo ktore zapomniało słow przysięgi, to skandal nad skandale. Przepraszam tych lekarzy i pielęgniarki , a znam takich, ktorzy relizuja siew pracy zgodnie z zasadami etyki.
slapie nielogo / 80.53.20.* / 2007-07-02 12:51
dlaczego uparłeś się że to jakiś lekarz zaraził kogoś bliskiego ?? zkąd ten pomysł ? jeżeli doszło do zakażenia to winę ponosi zakład pracy a nie jego pracownik, który postępuje zgodnie z procedurą tu tkwi jakiś głęboki uraz ale całkowicie źle kombinujesz z tym szukaniem winnego, żadne kasy rejestrujące nie wykryją ogniska zakażenia, chyba że to był zabieg w prywatnym zakładzie np. gabinet.
dentystyczny i tam doszło do zakażenia.
Nie mam uprzedzeń do nieudolnych, ale niech nie zabraniają mi godnie zarabiać zgodnie z kwalifikacjami które posiadłem. Głodówka- nie uważam tego za dobry pomysł (brak PESELi to idiotyzm) ja po prostu złożyłem wypowiedzenie z roboty i koniec mogę uczyć j. zachodniego w podstawówce wezmę 2-3 etaty nauczyciela tj. 36-70 godz. w tygodniu i finansowo mam to samo bez zarwanych nocek na dyżurach i wysłuchiwania biadolenia na lekarzy, będę lub nie użerał się z dziećmi czy młodzieżą (im bardziej będę olewał robotę tym bardziej będę lubianym belfrem), Nie to abym się czepiał nauczycieli. Ale realnie chciałbym mieć ich stawkę godzinową. Wszystko zgodnie z etyką po prosu dłużej nie mogę wykonywać zawodu lekarza etycznie więc przestanę.
NIEUK Z POLSKI / 195.140.236.* / 2007-07-02 07:27
CZYTAJĄC CO PISZE WYŻEJ PROFESOR "ZAZDROSZCZĘ" SZCZĘSLIWOŚCI WIELU RODAKÓW ZA GRANICĄ, NIE WIDZĘ W TYM MIEJSCU KSZTYNY SZACUNKU DO LUDZI BEZ TYTUŁU PROFESORSKIEGO W POLSCE, DO "NIEUKÓW" I NIE TYLKO. SKAD TO ZADUFANIE W SWOJA WSZECHWIEDZE? WIDZĘ ŻE JEST PAN GENIALNY A TEN KRÓTKI, JAKŻE CENNY WYKŁAD ROZWIĄZAŁ PEWNIE PROBLEM NIEROZWIĄZANY DOTĄD W POLSKIEJ SŁUZBIE ZDROWIA. PROPONUJE NOBLA ZA GENIALNE RADY W SPRAWIE I ZA NAZWANIE NAS NIEUKANIE. ALE HECA, JAKŻE WSPANIALI SĄ DZIŚ WYKSZTALCENI TAKŻE Z TYTUŁAMI KRYTYCY RZĄDU.
Lorunia / 87.96.75.* / 2007-07-02 09:55
Skąd ten profesor ma takie dane że premier wcale nie zgadza się na prywatyzację niektórych ośrodków , w których wyraża zgodę na prywatyzację cała załoga . Przecież premier mówił o tym w ostatnim wywiadzie .Zwykłe przeinaczanie faktów . W .........cki nie odrobił pracy domowej . Problem zaczyna się tam gdzie zaczyna się prywatyzacja , ponieważ w brew pozorom załoga jej nie chce . Powody są jasne redukcje i zwolnienia to na dzień dobry całkiem normalna rzecz przy takiej opcji . Ponadto zwiększenie zakresu obowiązków dla pozostałych pracowników . Rzesza strajkujących chce przede wszystkim więcej pieniędzy na podwyżki uposażenia , a nie koniecznie zwiększenia zakresu obowiązków .Lekarze i to niektórzy prędzej zgodziliby się na takie rozwiązanie , pielęgniarkom bardziej odpowiada socjalistyczny model o który obecnie walczą . Patrząc na to wszystko z góry widać dla kogo i co jest najważniejsze ! Bo dla pana W............go najważniejsza jest mętna woda .......
KAP / 162.27.160.* / 2007-07-02 14:08
danych o pogladach Premiera nie ma, poniewaz zmienia on zdanie w zaleznosci od tego co jest lepsze dla relaizacji jedynego celu, tj WLADZY. Stad w jeden dzien jestesmy przyjaciolmi potem sie opluwamy a potem znów kochamy. Czyste satrapiczne bizancjum. Jak przyszli gornicy czy kolejarze to rzad stulil uszy po sobie i calowal w raczke. Czemu? Bo to nie jest zelazny elektorat PiSu. Stad lekarze pielegniarki (te ostatnie opetane moca szatana) sa z lze elit i ZOMO. Bo zelaznym elektoratem PiSu nie sa. A prywatyzacji nie bedzie bo co prywatene to jest niezalezne i przechodzi na strone CiemnejMocy nad która kontroli nie ma, a wiec uszczupla WLADZE, a wladza jest celem.
Floyd / 2007-07-02 15:40 / Tysiącznik na forum
Dać lekarzom szpitale to prywatyzacja według lekarzy.
Jak na razie to w publicznych zakładach przyjmują bez kolejki prywatnych pacjentów.
To by się dopiero ta hołota panoszyła. Do tej pory wystawiali lewe zwolnienia lekarskie przestępcom, teraz wystawiają je sobie i co im kto zrobi. Wyżywają się dodatkowo na wystraszonych babciach, a co niech płacą za lekarstwa pełną kwotę. Ciekawe kiedy cierpliwość pacjentów się skończy.
KAP / 162.27.160.* / 2007-07-02 15:56
mylisz prywatyzacje z uwlaszczeniem. reszta Twojej argumentacji to typowy pisekskrement.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy