Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Rząd zachowuje się jak pijany marynarz

Winiecki: Rząd zachowuje się jak pijany marynarz

Wyświetlaj:
ślucha / 89.79.22.* / 2008-02-07 00:37
Tusk też nie ma konta. I co, świat już się nie śmieje?
747 / 83.6.111.* / 2007-06-09 10:10
Ludzie to ma być forum DYSKUSYJNE a nie kłótnie chamów!
Nie wiem co to za profesor ten Winiecki, ale faktycznie uprawia argumentację typu "a u was biją murzynów" .
Nie PIS-uje mi polityka gospodarcza tego rządu ale jeśli uda im się oczyścić choć w paru procentach stajnię Augiasza zafundowaną nam przez przefarbowany zlepek UB, PZPR i takie tam różne to i tak będzie to sukces niesamowity a byle prostak z kręgosłupem z gumy i tak tego nie pojmie.
maszt / 83.9.1.* / 2007-06-09 06:53
Uczył Marcin Marcina.A sam ......jak świnia.Przegrany liberale.Nie syp piasku w tryby.
acomitam / 83.25.211.* / 2007-06-05 12:31
Jeśli w systemie bankowym jest tak czyszto i przejrzysto, to dlaczego nie można ustalić którzy politycy lewicy (i nie tylko) maja konta w Szwajcarii i skąd wpływałyna nie pieniądze? Jeśli były przelewane np. z rachunków PEWEXU to powinna to byc kaszka z mleczkiem. Tymczasem nie jest. Więc może p. profesor Winiecki nie do końca ma rację z tą przejrzystością. Ale na pewno trudno nie zgodzić się z p. Profesorem w temacie rozdawnictwa publicznych pieniędzy. Z tym, że PiS nie jest tu wyjątkiem. Trend rozdawniczy utrzymuje się od 1989 roku, a ostatnimi czasy tylko jakby się lekko nasilił. I tak ojczyzna nasza jest zgubiona. Socjalizm wszystkich nas wpędzi w nędzę.
betasz / 136.8.152.* / 2007-06-06 08:29
Nie chodzi o to, że nie wiadomo skąd wpływają pieniądze na konta tylko o to, że póki co nie są te informacje powszechnie dostępne. Chyba nikt nie chciałby żeby dane o przepływach bankowych były jawne i dostępne dla każdego? Do ich ujawnienia w Polsce chyba potrzebny jest nakaz sądowy. A na szwajcarskie banki chyba nie mamy wytrycha...
dupa co w Polsce została / 83.14.240.* / 2007-06-05 11:41
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród...
krzyhoo1 / 2007-06-04 18:59
Jeszcze z pół roku i p. Kaczyński wprowadzi w życie marzenie p. Lepera o zmniejszeniu rezerwy NBP.
scorpion1 / 89.78.37.* / 2007-06-04 13:39
Jak się czyta Pana prof. Winnicki to ma się wrażenie, że urwał się pan z choinki albo spadł z księżyca a nade wszystko że daleki jest Pan od realiów sutuacji w Polsce......(żenujące). Pomimo nacisków elementów pseodoliberalnych i lewackich rząd nie ugiął się przed rządaniami lekarzy i nauczycielia a Pan tu głosi "Tymczasem rządzący rzucają pieniędzmi na lewo i prawo, jak pijani marynarze......". Po rządach pseudoreformatorów typu Balcerowicz którzy zostawili Polskę jak każdy widzi, czewonych którzy dziurę budżetową łatali rabunkową prywatyzacją przy okazji sami się obławiając dla nas Polaków ten rząd jest krokiem milowym w budowaniu uczciwego państwa. I niech Pan zatrzyma swoje morały dla kogo innego.....
A Fuj / 80.52.181.* / 2007-06-04 20:19
Ten Winecki to chyba kozie spod ogona wypadł.
Na temat pijanych marynarzy pojęcia nie ma wcale - więc domyślać się można, że w rządzeniu podobnie.
Kto mu płaci i za co?
do debili / 85.128.91.* / 2007-06-04 20:49
gościu nie wiesz co mówisz.jeśli koleś wie chociaż tyle o gospodarce co o marynarzach to należy go słuchać.
:) / 81.210.19.* / 2007-06-05 08:22
On myśli, że wie i chciałby być bosmanem tych marynarzy. Ale po co, gdy też jest zalany.
pchelek / 2007-06-04 18:47 / Tysiącznik na forum
uczciwe państwo złodziei z PiS, LPR i samejbrony - uczciwe dla kolesi
scorpion1 / 89.78.37.* / 2007-06-04 18:49
A Ty nie jesteś złodziejem?
pchelek / 2007-06-04 18:52 / Tysiącznik na forum
okradam PiSdzielcow z ich złudzeń ze beda jeszcze rzadzic
śmiechuwarte / 83.24.196.* / 2007-06-04 20:10
wysilasz się ubowcu.
pchelek / 2007-06-04 21:46 / Tysiącznik na forum
wole byc ubowcem niz brunatnym PiSdzielcem ze swastyka giertycha w klapie i widlami leppera w lapie - wasz koniec jest bliski i nie pomoze wasze zaklinanie i bluzgi - tylko to potraficie
scorpion1 / 89.78.37.* / 2007-06-04 22:28
Jesteś jak mniemam jednym z tych "światłych" obywateli których świadomość historii sięga najwyżej kilku lat wstecz, odrzucając elementarną moralność. Mówisz, że to nie ważne, ważne tu i teraz, moralność można relatywizować lecz jeżeli coś Ci mogę podpowiedzić to nie bagatelizuj historii, z niej można się dużo nauczyć. Jest to ważne dla Ciebie jako "zielonego gracza giełdowego". Z tego wynika co należy czynić na giełdzie jak przychodzi ekipa złodziei a co jeżeli uczciwi czy uczciwsi. Więc jeżeli chcesz cokolwiek zarobić to się ucz nawet jak odrzucasz moralność...........przynajmniej na razie.
pchelek / 2007-06-05 09:53 / Tysiącznik na forum
szczegolnie ciekawa jest historia WKPB czy Gomólki Wiesława - historia z ktorej PiS czerpie inspiracje i pomysły - a moralnosc ich to po prostu .........
Anty / 2007-06-04 17:38 / Bywalec forum
Idiota jesteś i tyle. Nawet nie ma co z tobą dyskutować skoro nie widzisz co się dzieje w tym kraju.
Cogito / 2007-06-04 14:09 / Bywalec forum
Oczywiście PISuarze, wielbicielu katosocjalizmu, coraz więcej pieniędzy marnotrawią.
Rozbudowują biurokrację - fakt, podnoszą podatki zamiast je obniżać (ostatnio podnieśli OC) -fakt. Ciągle pogarszają warunki prowadzenia działalności gospodarczej, choćby kontrole i podniesienie kar - fakt. A co to są rządania? może chodzi o żądania?
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-06-04 20:37
ja prowadzę firmę od 3 lat i nikt mi nic nie utrudnia, nie kontroluje, płacę VAT i PIT a amatorów którzy by mogli wiele tylko zawsze im coś nie tak, nie tym razem nie do końca, mam wiadomo gdzie, ja zarabiam oni jęczą na PISiorów, to ciekawe zajęcie tylko kto za to płaci bo i ja chciałbym zarobić
Cogito / 2007-06-06 10:10 / Bywalec forum
To jesteś szczęściarzem, ale szczęście nie trwa wiecznie. Wolę, mieć choćby prawne gwarancje, że nie wpadnie mi jakaś banda agentów i nie posadzą, a następnie będą czekać parę lat aż sobie nie przypomnę, że mam konto w Szwajcarii (nie mam - choć to nie przestępstwo).
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-04 14:08
"rząd nieugiął się przed rządaniami lekarzy "
A podwyżkę zeszłoroczną to kto dał ? Może pseudoloberalne i lewackie elementy ?

Uprzejmie proszę najpierw chwilę użyć pamięci, a dopiero potem pisać na forum.
maa / 2007-06-04 14:26 / Tysiącznik na forum
Uprzejmie proszę najpierw chwilę użyć inteligencji, a dopiero
potem pisać na forum.
Lekarze powinni dostać podwyżkę KILKASET procent. Inaczej po prostu wyjadą. Rząd karząc za tolerowaną uprzednio korupcję, sam uruchomiłstrajki.

To rynek, Czcigodny Pisuarku, rynek! Z nim nawet ZSRR nie wygrał.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-04 15:13
Szanowny Panie !!!
Czy zauważył Pan, że nigdzie nie napisałem, że lekarze nie powinni dostać podwyżek ? Odpowiadając na post "scorpion1" wytknąłem mu tylko, że mija się z prawdą pisząc, że obecny rząd się nie ugina pod żądaniami lekarzy. I tylko tyle !

Odpowiadając na dalszą część Pańskiego postu chcę dodać, że nigdy nie głosowałem na PiS i ich obecną działalność uważam za szkodliwą. A jeżeli chodzi o działanie rynku, to jestem za całkowitą prywatyzacją służby zdrowia - wtedy płace same ustalą się na odpowiednim dla pacjenta i lekarza poziomie.

Pozdrawiam i radzę nie wyciągać pochopnie daleko idących wniosków, a co za tym idzie, obrażać ludzi.
itorn / 213.238.118.* / 2007-06-09 09:24
Nie jestem pewny, czy całowita prywatyacja byłaby dobra. Połowa narodu mogac zaoszczędzic pieniadze zezygnowałaby z płacenia nieoobowiązkowych składek zrowotnych. A potem bedzie "Głupi Polak po szkodzie". Za niktorych trzeba myślec cały czas.
maa / 2007-06-04 16:23 / Tysiącznik na forum
Hm, pański komentarz nabrał dla mnie sensu dopiero po przeczytaniu wpisu forumowego Jasia - skorpiona. Niestety nie czytam go i nie komentuję od dawna. Moja wina.
Przepraszam.
KAP / 162.27.160.* / 2007-06-04 13:32
do poznej starosci to brakuje troche realistycznego spojrzenia na to jak ten swiat tak w ogóle dziala. Niestety kazdy ma taka Pania Tatcher jaka sobie wybral. Miast miec u rzadów zdroworozsadkowa gospodynie lub gospadarza mamy odjechanego intelygenta z Zoliborza.
ŁowcaWykształciuchów / 2007-06-04 13:55 / NiePOsPOlity Intelekt
W Polsce zajęcia dla Łowcy Wykształciuchów prędko nie zabraknie:
Każdy ma taką "Tatcher" - na jaką zasługuje...

Buuuuchachacha!!!
Maciej Giertych / 2007-06-04 14:39
Stefan!
znowu zapomniałeś rano tabletki zażyć?!
Maciej Giertych / 2007-06-04 12:11
Posłanie Ojca Świętego do Papieskiej Akademii Nauk z 22 października 1996 r. spowodowało lawinę artykułów na całym świecie na ten temat. Z jednej strony środowiska liberalne i lewicowe zachwycone są tym, że Papież powiedział iż "teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą". Te światowe media, które najgłośniej krytykują Jana Pawła II za jego bezkompromisowość w sprawach etyki, za upór dogmatyczny, za niewyrozumiałość wobec zabójców nienarodzonych, wobec cudzołożników i zboczeńców, tym razem wyrażają swój zachwyt nad posłaniem papieskim, a właściwie tylko nad jednym ww. zdaniem tego posłania. Z drugiej strony środowiska ortodoksyjne, najbardziej wierne nauce Kościoła i nauczaniu Jana Pawła II, ubolewają, że Ojciec Święty nie odnotował w swym posłaniu informacji o narastającej w naukach przyrodniczych krytyce teorii ewolucji w oparciu o nowe dane empiryczne oraz o naukową dyskwalifikację dowodów wspierających ją dotychczas.

Zwraca się uwagę, że w składzie Papieskiej Akademii Nauk zasiadają sami ewolucjoniści, zarówno wśród przyrodników jak i filozofów czy teologów. Akademia ta rekrutuje się przez kooptację, stąd też Ojciec Święty skutecznie odizolowany jest od nowych informacji naukowych przeczących teorii ewolucji. W Polsce wypowiedzi prasowe są spokojniejsze, i nikt na frontalną krytykę Papieża sobie nie pozwala, ale i tu jest wiele tekstów nadużywających autorytet Ojca Świętego, przypisując mu stwierdzenia, których nie użył. Np. ks. Jacek Stępczak zapewnia, że Jan Paweł II traktuje ewolucję jako fakt naukowo uzasadniony (Przewodnik Katolicki 26.I.97). W potoku zachwytów czy pretensji gubi się główny sens papieskiego posłania. Jak już pisałem (Opoka w Kraju nr 20, XII.96) posłanie to dotyczyło przede wszystkim przypomnieniu odwiecznej prawdy, że dusza ludzka jest stworzona bezpośrednio przez Boga. Papież odrzuca teorię o wyłanianiu (emergencji) właściwości specyficznie ludzkich w procesie ewolucyjnym. Ku memu zdumieniu w obronie emergencji stanął bp Józef Życiński (Tygodnik Powszechny 5.I.97). Przyznaje on, że Papież odrzuca możliwość "emergentyzmu ontologicznego, w który powstanie bogatego świata ludzkiej psychiki stanowiłoby nieuchronną konieczność w procesie powstawania coraz bardziej złożonych struktur biologicznych" ale zaraz dodaje, że: "Z przedstawionych ograniczeń nie wynika, by każdą formę emergentyzmu należało uznawać za niezgodną z myślą chrześcijańską". Akceptuje myśl, że "ludzka świadomość pojawia się jako następstwo niższych stanów świadomości i bywa opisywana, jak gdyby stanowiła emergencję z tamtych stanów". Uważa, że w przyrodniczej interpretacji „emergencja psychizmu ludzkiego, nie oznacza bynajmniej konfliktu z myślą chrześcijańską". Artykuł bpa Życińskiego jest bardzo filozoficzny i terminologicznie trudny, ale jego główny sens to obrona tego, co Papież swoim posłaniem zdecydowanie odrzucił.

W nawiązaniu do papieskiego posłania, pod patronatem abpa Julisza Paetza, odbyła się na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu specjalna sesja (15.IV.97) poświęcona teorii ewolucji. Organizatorzy zaprosili dwóch przyrodników bezkrytycznie akceptujących teorię ewolucji i dwóch filozofów przyrody, również ją akceptujących. Jako audytorium sproszono cały poznański świat nauki. Przy takim zestawie prelegentów promocja ewolucji idzie całą parą, a głosy przeciwne są zagłuszane lub obśmiewane. Sam Arcybiskup otwierając sesję powołał się na owo cieszące ewolucjonistów zdanie: "teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą", natomiast nikt nie podjął głównego tematu, któremu papieskie posłanie było poświęcone. Na tej sesji, z sali, zabrał głos ks. dr. Z. Lipiński, który bardzo celnie zwrócił uwagę, że wszystkie media, z polskim wydaniem L'Osservatore Romano włącznie, błędnie tłumaczą to nadużywane zdanie. W oryginale francuskim "teoria ewolucji" jest okolicznikiem miejsca, a w tłumaczeniach stała się podmiotem. Według ks. Lipińskiego w wiernym tłumaczeniu to zdanie oddać trzeba następująco: "Nowe wiadomości, nabyte prawie pół wieku po publikacji encykliki, prowadzą dzisiaj do rozpoznania w teorii ewolucji czegoś więcej niż hipotezę". To, że teoria jest czymś więcej niż hipotezą, wiemy z każdego słownika. W procesie poznawczym pojawia się hipoteza, potem staje się teorią, a wreszcie, jeżeli potwierdzają ją fakty, prawem. Stwierdzenie więc, że "teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą" niczego nowego nie wnosi. Nie ma czym się zachwycać, chyba że będziemy wymieniać sens słów "teoria" i "hipoteza". Natomiast stwierdzenie, że w teorii tej jest coś więcej niż hipoteza, ukierunkowuje zainteresowanie na to "coś". W udostępniony mi bardzo ciekawym tekście analizującym semantykę tego krytycznego zdania ks. Lipiński ujmuje sprawę matematycznie, zamieniając wzór:

T > H na T = H + x1 + x2 + x3 + x4

W tym ujęciu hipoteza (H) podlega przyrodniczej weryfikacji, czym się Kościół nie zajmuje, a zawarte w teorii (T) elementy dodatkowe, filozoficzne, teologiczne i inne objęte są zainteresowaniem Kościoła, gdyż rzutują na jego naukę. To nimi zajmuje się Ojciec Święty. One ograniczają teorię ewolucji, a nie weryfikują jej.

Maciej Giertych
pchelek / 2007-06-04 18:50 / Tysiącznik na forum
co to za p********** - co za belkot i debilizm - "teoria ewolucji" to hipoteza ? - tego nawet idiota by nie wykumal - a smok wawelski zdechl bezpotomnie bo mial staly wzwod pracia
acomitam / 83.25.200.* / 2007-06-11 12:09
Panie Pchełek! Pański styl wskazuje, że trafił Pan na to forum przez przypadek, bo z reguły wyżywa się Pan na czatach w ONET.PL lub tym podobnych. Nie tylko styl zresztą na to wskazuje, ale i argumentacja. Każda teoria to w mniejszym lub większym stopniu hipoteza, bowiem dowód teorii czy może dowody jej głównych twierdzeń mogą być obarczone błędem. Nawet w matematyce. Hitsoria zna wiele takich przypadków. A tak a propos: zapewne nie wie Pan, że nawet o królowej nauk nie wiadomo, czy jest niesprzeczna. Teoria ewolucji zaś jest jedną z wielu teorii mających wielkie aspiracje nadawane jej przez wyznawców, wbrew nawet samemu Darwinowi, który traktował ją zaledwie jako metodę pomocną w wyjaśnianiu pewnych zjawisk przyrodniczych, w innych zas zupełnie bezsilną. Teoria ewolucji w żaden sposób nie tłumaczy jak powstało samo życie, jak pojawiły się gatunki itd itp. Może i wyjaśnia że w pewnych okolicznościach zięba może zacząć się odżywiać krwią ssaków, ale nieiwle mówi jak powstała sama zięba.
dobre / 83.24.196.* / 2007-06-04 21:25
nie trzeba było przy tym prąciu manewrować, to byśmy mieli co pokazywać turystom
pchelek / 2007-06-04 21:47 / Tysiącznik na forum
tia - bylaby sensacja wieksza od Yeti czy potwora ze Szkocji
MN1 / 80.51.231.* / 2007-06-04 18:43
Wywód, który niczego nie zmienia.
rusofob / 83.9.220.* / 2007-06-04 11:09
Jak jeszcze długo ktoś taki jak Winiecki będzie kompromitował Polskę.
maa / 2007-06-04 10:40 / Tysiącznik na forum
Ciekawe spostrzeżenia.
Można ich użyć do wyjaśnienia dlaczego rząd Olszewskiego był najbardziej skorumpowanym rządem od 1989r. Ci, co decydowali byli całkowicie niekompetentni i robieni w ciula przez cwaniaków typu Zalewskiego, Żemka i Bagsika z Gąsiorowskim.
Tłumaczy tez, dlaczego ten rząd nic z gospodarką nie robi - panicznie boi się coś ruszyć...

Swoją drogą, ciekawe jakiej proweniencji są "forumowicze" poniżej. Jak zwykle można spytać "KZTS" (Kto za tym stoi) FSB? Byłoby to dosyć logiczne, choć mało prawdopodobne... Zwykle robią to, używając inteligentniejszych ludzi.
Chyba to jednak dziewiczo czysta, odwieczna, polska, opisywana przez Prusa, Gombrowicza i Witkacego głupota.
esteta / 83.24.246.* / 2007-06-04 10:13
kochani zmieńcie to zdjęcie tow. Winnickiego, bo wygląda jakby się na nim iskał z niewiadomo czego. Obleśne ujęcie.
maa / 2007-06-04 10:20 / Tysiącznik na forum
Zawieś sobie na ścianie zdjęcie Edgara biegnącego do Jarka i podziwiaj estetykę ich tłustych dup w tkłusie.
pchelek / 2007-06-04 21:48 / Tysiącznik na forum
konieczne nagich i nasmarowanych wazelina - dla zwolennikow PiS
wypytywany / 83.24.196.* / 2007-06-04 20:14
a zdjąłeś już zdjęcie Stalina i Berii? czy dalej mamrotasz modlitwy do swoich idoli?
.... / 213.158.197.* / 2007-06-04 10:03
"Gdy dodamy do tego zbiurokratyzowane państwo i korupcję"

A KOMU TO ZAWDZIĘCZAMY, NĘDZNY WYKSZTAŁCIUCHU? TWOIM PUPILOM - SITWIE Z SLD...
Anty / 2007-06-04 17:43 / Bywalec forum
czterokropek się odezwał... moherowy
lawina / 83.24.196.* / 2007-06-04 21:27
w następstwie czego zareagował - komuszek
mądrala / 83.17.92.* / 2007-06-04 09:56
nie wiem co ten g e n i u s z ekonomii światowej robił przez 17 lat ?
gdy była tzw prywatyzacja, gdy padały firmy, gdy rozło bezrobocie, gdy rosły obszary nędzy w Polsce. Gdzie był ten geniusz i co robił ?
Człowieku czy wogóle gdzieś na świecie ktoś czyta te twoje teorie , ile książek sprzedałes za granicą. Bo w Polsce tylko studenci nabijaja ci sprzedaż, bo muszą !
ZBC / 62.233.197.* / 2007-06-04 10:05
Winiecki przez lata wielbił socjalizm i wieszczył upadek skompromitowanej idei wolnego rynku. Kto nie wierzy niech poszuka w czytelniach polskich uczelni ekonomicznych. I nagle jednej nocy zawrócił się na liberalizm i dziś równie dzielnie gromi socjalistów... A ja tylko się zastanawiam co, poza dyrektywą oficera prowadzącego, potrafi tak drastycznie zmieniać ludzkie poglądy.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy