Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Rząd zachowuje się jak pijany marynarz

Winiecki: Rząd zachowuje się jak pijany marynarz

Wyświetlaj:
Ech!! / 84.234.10.* / 2007-06-04 09:50
Pożal się Boże prof. Winiecki przyczepił się do konta Jarka na zasadzie odwracania kota ogonem czyli mącenia wody i robienia wykształciuchom z ich mózgów lewackiego wychodka. Pożal się Boże profesor doskonale wie, że konta dzisiaj są ważne ale te tajne w szwajcarskich bankach. Jeszcze przed 1989 rokiem PZPR-owcy lokowali tam dziesiątki milionów dolarów tygodnoiwo. Po 1989 roku za prezydentury vicemagistra Golenia z ferajną nastąpiło intensywne rabowanie Polski przez kosmopolityczny gang, gdzie goja ze świecą by szukać. Jakoś na ten temat pożal się Boże profesor na przestrzeni ostatnich dekad słowa z siebie nie wydusił. Że jest wykształciuchem to fakt ale czyżby do gangu należał czy o akces się dopiero stara. Wykształciuchy na widok Golenia ślinotoku dostają ( zjawisko do zbadania przez egzorcystów i socjologów) i stąd powyższe bredzenie pożal się Boże profesora. Z drugiej strony niechby tak Jarek białokitlowemu gangowi dał podwyżkę. Już słyszę to wycie merdiów o szastaniu itp. Na swiecie jest tak, że jak ktoś jest dobry w swoim zawodzie. Jak ktoś chce być coraz lepszy w swoim zawodzie to nie ma czasu i ochoty na pisanie bzdur, nie ma czasu na amatorską politykę. Nie ma czsu i ochoty działać w związkach SZ jak Bukiel czy Radziwił tylko leczy ludzi i poszerza swoją wiedzę. Taka jest prawda. Natomiast gdy jest miernotą w swoim zawodzie i o tym wie ( nie wszyscy o tym wiedzą) to szuka poparcia w politycznym bagnie. Powyższy artykuł to szukanie przez autora poparcia przez Golenia z ferajną.
janru / 217.75.58.* / 2007-06-04 11:52
A jak ktoś jest dobry w swoim zawodzie, a nie może przebić się przez miernotę władzy ,to co ma zrobić,jeżeli jedynym wyjściem jest ogólny protest. W latach komuny strajki też organizowano za' kasę ' zachodnich wywiadów, tak tłumaczył Ich rząd (komunistyczny).Podobne co?
.... / 213.158.197.* / 2007-06-04 08:39
"Otóż po ujawnieniu taśm Oleksego, "Kaczor Donal"d stanął w obronie przyszłego koalicjanta skompromitowanego SLD-e i zachłannych lewicowych pasożytów, o czym świadczy dosłowna jego wypowiedź:

..."Chciałbym, zwrócić uwagę rządzących, że metody jakich dzisiaj jesteśmy świadkami, a więc podsłuchiwanie prywatnej rozmowy, a później pozyskiwanie materiałów z nielegalnego podsłuchu przez dziennikarzy, poprzez przecieki z prokuratury, to jest aspekt tej sprawy, na który nikt nie zwraca uwagi. A moim zdaniem aspekt, niezwykle groźny z punktu widzenia normalnego funkcjonowania państwa".....

Natomiast Donald (delikatnie mówiąc) nieco inną opinię wyrażał na temat taśm Beger, a dotyczących lewicowego czyli patologicznego środowiska samoobrony, ni mniej ni więcej w tej sprawie "Kaczor Donald" wypowiadał się następująco :

...."Jestem poruszony zawartością tych taśm. Dziękuję dziennikarzom, za wspieranie demokracji poprzez ujawnienie kompromitującego przypadku skandalicznej korupcji politycznej, jakiej dopuścił się PiS. Miliony Polaków mogły poznać dzięki tym nagraniom kulisy kuchni politycznej kompromitującej obecny rząd"...."
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2007-06-04 15:02
Nie bronię specjalnie Tuska, bo to bez sensu, ale jednak jakaś różnica między tzw.taśmami Oleksego a tzw.taśmami Beger istnieje. Oleksy opowiadał historyjki na zasadzie "wszyscy to szuje, tylko nie ja", natomist taśmy Beger dotyczyły sposobu uprawiania bieżącej polityki. A swoją drogą ciekaw jestem, jak wyglądałyby taśmy Kaczyńskiego, gdyby ktoś nagrał w marcu 1992 r. jego rozmowę z bratem na temat Olszewskiego. Jakieś wyobrażenie o tym daje wywiad jarosława dla Torańskiej zrobiony w 1994 r. Dlatego śmieszy mnie to dzisiejsze nostalgiczne rozpamiętywanie rządu Olszewskiego przez czołówkę PiS-u.
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-06-04 07:42
Nie rozumiem jak można krytykować niewiedzę rządu samemu popisując się równie olbrzymią ignorancją. Przecież obecnej władzy nie wybrały krasnoludki tylko Polacy. Władza zatem jest reprezentacją woli ludu, a lud nie musi się znać na ekonomii i innych tego typu bzdurach. Lud chce żeby mu było dobrze. I to tyle. Wiedza czy też niewiedza rządu nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli lud zechce abyśmy porzucili gospodarkę opartą na pieniądzu, a wrócili do gospodarki opartej na prostej wymianie dóbr to tak będzie niezależnie od tego co mówi teoria ekonomii. Zaczynam lubić Kaczyńskich bo dzięki nim otaczająca mnie rzeczywistość wreszcie zaczyna być spójna z rzeczywistością polityczną i medialną. Zawsze mocno podejrzewałem, że ze względu na akcesję do UE i NATO nasi politycy z Kwaśniewskim i Geremkiem na czele kreują obraz jakiejś Polski, która nie istnieje bowiem zawsze to co słyszałem w telewizji miało się nijak do tego co mnie otacza. Zupełnie jak w PRL-u. Kaczyńscy przywrócili elementarną zgodność rzeczywistości medialnej i tzw.szarej rzeczywistości. I bardzo dobrze. Kwaśniewskiemu, Geremkowi i innym wykształciuchom należy tylko podziękować za to, że wydoili skutecznie pieniądze z UE i za nie teraz możemy się pławić w swoich pomysłach i teoriach. Zatem jedni i drudzy byli potrzebni. Tak to właśnie realizuje się ludowa i zbiorowa mądrość.
Tom1972 / 87.105.185.* / 2007-06-04 08:37
Bardzo cenne i trzeźwe spojrzenie. Tak tego nie widziałem ale chociaż przebija przez kolegę lekka gorycz to jednak ciekawe spostrzeżenia. A propos artykułu: ciekawe co by było gdyby w przejrzysty dla p.Winieckiego sposób pan o wdzięcznym nazwisku Dochnal na przykład wpłacił na konto Premiera jakieś powiedzmy 100 tys. zielonych (czyli tzw. g..o nie pieniądz). Na pewno p. Winiecki stwierdziłby że nic się nie stało no bo w bankach przejrzyście więc niema sprawy co nie? Już to widzę GW by się drukarnia zapaliła od tego jadu co by w papier wpompowali. Więc bez demagogii. Fakt posiadania lub nie konta o niczym nie świadczy. Nie róbmy wrażenia że jak nie masz konto toś wieśniak. A może komuś tak wygodnie. Jak nie mam samochodu też jestem wieśniak? A może ja lubię taksówkami i co komu do tego? Premier wykazał daleko idącą ostrożność i chwała mu za to. Jakby inni byli ostrożniejsi to nie byłoby pomroczności jasnej i schorzeń goleni bo wystarczyłoby impre parę kielonów wcześniej skończyć.
Minus / 212.2.100.* / 2007-06-04 13:14
Jeżeli Premier nie posiada w ogóle konta,to jego mama otrzymuje co miesiąc darowiznę .Po co tak komplikować życie matce i sobie! Z ostrożności? Ze strachu? Przed czym? Dlaczego? Po co?
jozef53 / 83.3.238.* / 2007-06-04 11:15
Bardzo prosto można odpowiedzieć co powinien Premier zrobić po otrzymaniu wpłaty 100 tysięcy zielonych : powiadomic prokuraturę , a pieniadze przekazać do depozytu sądowego.
Tak postąpiłby praworządny Premier.
lorunia / 91.94.146.* / 2007-06-04 10:31
Kto tutaj ma racje ? Dać lekarzom podwyżki ile chcą ? czy nie dać ? Dając podwyżki zrobi się też niedobrze !według teorii profesora ponieważ zwiększa się w ten sposób deficyt Natomiast nie dając robi się zle. Zrobić reformę emerytur ? sami widzimy jakie są silne grupy nacisku np. nauczyciele ! Niektórzy mają prawa nabyte a jest ich sporo Coś trzeba z tym zrobić Natomiast Pan profesor niewątpliwie chce pomóc swej rodzącej się w bólach lewicy Podsycając atmosferę strajków napędza się spiralę żądań . PO i SLD są głównymi filarami które podpierają te niepokoje Teraz chcą zebrać żniwo Siedząc w fotelu profesorskim nie widzimy tego co widzi np. premier który musi ogarnąć kompleksowo problemy naszej ojczyzny Przykładem może tu być profesor Religa który z zapałem podjął prace w ministerstwie Szybko ostudziły się zapędy co do bardzo szybkiej ścieżki reform Teraz następuje pytanie dlaczego ? Odpowiedz krótka bo to nie jedyna grupa spoleczna która powinna być zreformowana ! Brak dostatecznych środków i dbałość o budżet przyhamowuje te procesy Autor tego felietonu ekonomista bardzo szybko zaśpiewałby podobnie jak obecny rząd Mieliśmy przykłady górnolotnych wywodów ekonomicznych i kończyło to się zawsze zejściem do parteru PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-06-04 08:52
Czy przypominanie o rzeczach oczywistych świadczy o lekkiej lub ciężkiej goryczy ???
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy