Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Tylko Kaczyńscy mogą zniechęcić Polaków do PRL-u

Winiecki: Tylko Kaczyńscy mogą zniechęcić Polaków do PRL-u

Wyświetlaj:
abrakad / 217.99.72.* / 2009-07-04 12:08
puk,puk!... panie Winiecki, chyba pora się obudzić?
Od blisko dwóch lat rządzi już "liberalna" Platworma, a nie okropny PiS, pan nie wiedział?
Może zamiast jechać na straszaku "podłego PiSu" pokaże nam pan jakie to wielkie liberalne reformy przeprowadziła Platworma, mająca przeciez podobno szuflady pełne ustaw?
Dla utrudnienia zadania pomińmy przy tym "program Sawickiej" kręcenia lodów na służbie zdrowia czy róznych misiaków bogacących sie na upadłości stoczni.
Na razie wychodzi na to, że jedyny krok we właściwym kierunku zrobiła Gilowska obniżając podatki i składkę na ZUS - ale to był przeciez "straszny PiS" więc nie wolno tego chwalić., prawda?
A co mamy z "liberalnej" Platwormy? Póki co obowiązkowych strażaków w każdej firmie i zblizającą się wielkimi krokami podwyżkę podatków.
max15 / 217.96.251.* / 2009-07-04 11:11
no i wyszło szydło z worka
Pan Winiecki pisząc o rządach prawa pod władzą Platformy ma chyba swoich czytelników za kompletnych idiotów.
Czy Panu nie wstyd pisać takie teksty będące jawną obrazą rozumu?
A może nie zdaje Pan sobie sprawy, że takimi głodnymi kawałkami dla ćwierćiteligentów kompromituje Pan samą ideę liberalnej demokracji?
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-01 18:20
szczególnie oślizła i przekrętna propaganda ukazujaca jednak prawdziwe oblicze autora, który jakos do tej pory nie wyłożył otwarcie jak bardzo boi sie nie tyle Kaczyńskich czy Ziobry ale ideologii PiS moze nie zawsze słusznej ale nie całkiem niepostępowej. Tak sie boi stylu pisowskiego i realnych zmian że musi wkładać Kaczyńskim poparcie PRL z którym mniej czy wiecej walczyli. Poparcie dla PRL przez blisko połowę polskiego społeczeństwa jest wynikiem klęski III Rzeczpospolitej wyrosłej z porozumienia okrągłostołowego i klęski małżeństwa elit PRL i części opozycji czego wyrazem było uwłaszczenie czerwonej nomenklatury i obrabowanie całego narodu z wypracowanej tzw wartosci dodatkowej, pozostawienie poza małą grupą elity tych co wywalczyli władze dla powrotu kapitalizmu poza pomocą państwa. Chce oprzypomnieć że w kapitaliżmie rola socjalna państwa jest ogromana co szczególnie widać w państwach skandynawskich, Niemczech, Wlk. Brytanii itp i nie ma to nic wspólnego z nawiązywaniem do idei państwa leninowskiego Tylko przebrzmiały liberalizm jest wsteczny do interesów calego narodu pozostawia bowiem cały kapitał w reku oligarchów którzy usilnie zabiegają o poparcie PO a moze odwrotnie, zapytajmy socjologów.
Ja chce żyć w normalnej demokracji gdze jest miejsce i dla socjalistów także i szanuje sie opozycje a nie przypisuje się im rzeczy które nie wystepowały. Ja sie PiSu nie boje nie boje się takze SLD i nnych pomniejszych partii, ale zaczynam odczywać lek przed PO a bardzej przed rządem Tuska jak czytam że popiera go ponad 50% to ile jest wsród nich tych co popierają PRL, jak czytam o reformie mediów gdzie rządzaca partia ma decydować o ich budżecie, jak czytam o reformie szkolnictwa gdzie 6 dzieci maja isć do klasy bez ławek, jak czytam o reformie służby zdrowia gdzie przy opłacaniu składek trzeba dodatkowo opłacać usługi, jak czytam o sprzedaży stoczni i bezrobociu tych co wywalczyli władze dla elit itp a co gorzej jak czytam o tym że za publikacje chce sie zamknąć instytucje naukowe czy ograniczyć budzet uczelni to zaczynam myśleć nie o państwie prawa tylko o rządach autokratycznych. I przed tym tych bojażliwych ostrzegam, prawda i tak ujrzy światło dzienne zarówno będa znane nazwiska tych kolaborantów PRL jak i tych co sprzeniewierzyli majątek narodowy przez nieprawidłową prywatyzacje, wierze że korupcja w służbie zdrowia sie skończy czy bedzie Ziobro czy go nie bedzie/ ile ma poparcia,że pisze sie o jego kandydaturze na prezydenta/ że korupcja w organach władzy państwowej i samorządowej sie skończy czy do władzy dojdzie czy nie dojdzie PiS. Zapewniam że ludzie widzą i wiedzą i ze nie ma władzy wiecznej jak myslało PZPR i Napoleon
A PO życzę wiecej pokory i wiecej szacunku dla przecietnych ludzi i wiecej realizmu gdyż obowiazek zatrudnienia ppoz w jednoosobowych firmach, kastracja pedofili, ustawianie radarów co kilka kilometrów czy nieudane ustawy na szczęście nie przeszły, gdyż właśnie PO nie jest partią porozumienia, choć tak cenia Wałęsę za bratanie sie z czerwonymi.
Zycze PO aby znalazło sie w każdym środowisku i umiało z nim rozmawiac wtedy wszystkie ustawy zostanę uchwalone, chyba że PO tego nie chce ale to juz inny temat
biedroneczka / 151.92.176.* / 2009-07-02 15:25
Hipokryzja i "super-praworządność" godna prawdziwego PIS-uarka...
Rozumiem, że nie zauważyłeś przy okrągłym stole za plecami Wałęsy, którego tak opluwasz dwóch wiernych mu jak pieski Kłamczyńskich, którzy na jego plecach próbowali zrobić karierę a kiedy im się nie udało wykorzystać go, wyżuć i wypluć postanowili go zniszczyć bo nikt nie może byc ważniejszy niż oni. I działając z najniższych pobudek (np. zawiść, rządza władzy przysłaniająca świat) od paru stają na rzęsach żeby mu dokopać. Nie ma to nic wspólnego z żadną ideologia partyjną ani zasadami. Trzeba ich trochę znać żeby cokolwiek pisać...
Myślisz, że oni jako jedyni na świecie są nieskazitelni i jako jedyni będą działać dla dobra wszystkich Polaków?
Jeśli tak myślisz - żal mi cię.

Pamiętasz jak w 2006 roku Jarosław ujawnił swoją teczkę i natychmiast stwierdził, że jest sfałszowana? Jedyny opozycjonista (? - bo kto go widział gdzieś działającego w komunie???) ze sfałszowana teczką, bo tak powiedział...a wy łykacie jak dwu latki...
Czego wam tak brak? Silnego idola typu Hitler, który przyjdzie i zrobi porządek?
To sie nie sprawdziło-)
Pozdrawiam.
jur / 213.25.9.* / 2009-07-09 15:12
No i proszę! Ptasi móżdżek znowu się wymądrza tym razem jako "biedroneczka". Najbardziej pasujący dla Ciebie nick to "rura wodociągowa" bo jak nie jest pusta to leje wodę.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2009-06-30 21:26
Było wesoło i normalnie bo nie było takich psycholi jak Winnicki i wielu innych podobnych
niemon prawa / 62.69.192.* / 2009-06-30 20:28
totalna pogarde dla panstwa prawa widzialem dzisiaj w tej wsi gdzie ten wiesniak w ferrari zakpil ze sprawiedliwosci -znajac zycie glosowal na PO
sep / 83.16.7.* / 2009-06-30 19:13
Jak narazie to tylko Miller i właśnie Kaczyński obniżyli podatki - w tym skasowali podatek od spadkow i darowizn! Tego nie zrobil liberał Balcerowicz i cała sfora ( pardon - WATACHA z PO) Panie Winiecki - proszę o tym pamiętać.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-06-30 19:20
konusy mogli obniżyć podatki tylko dlatego, że po za tym zagłosowało. Radzę ci o tym pamiętać sep - lpr, so i sld było wtedy przeciw.
A poza tym od jutra chyba dziedziczyć może dalsza rodzina, pamiętaj też o tym sep.
_qwert / 2009-06-30 20:23 / Tysiącznik na forum
Daj chłopakom odpocząć.
Właśnie oglądam płaczącego Brudzińskiego w "Kropce...", jak to wszyscy ich atakują. Szlocha o jakimś zbójeckim prawie dziennikarzy i wylewa jakieś tam swoje żale i frustracje... to jest sto razy gorsze niż retory Kurskiego, czy zaciągania Neli.
Trzeba ich zacząć chwalić, bo się chłopaki zadomowią w mediach i zamęczą publicystykę.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-06-30 20:42
Może masz rację.
Tylko mam problem ze znalezieniem rzeczy, za które można ich chwalić. :(
Ale za każdym razem MOCNO się staram znaleźć w tych ludziach jakieś pozytywne strony. Na prawdę!! Jednak moje próby są burzone za każdym razem jak posłucham takiej szczypińskiej, konusa I & II lub putry. O kurskim, karskim nie wspominając.
Ale są również pozytywne postacie: poseł Poncyliusz lub obecny europoseł Poręba. Ale to wyjątki bo konus I ma dziwną tendencję, nie zrozumiałą dla mnie, otaczanie się ludźmi pokroju bmw. Co mocno szkodzi tej partii.
_qwert / 2009-06-30 22:31 / Tysiącznik na forum
Podobno należy szukać, a się... znajdzie :)) chociaż w tym przypadku faktycznie może być trudno.
Dlatego właśnie proponuję ich chwalić tak bez powodu.
Wiem, mam miękkie serce, ale co zrobić...
Wolę pochwalić na wyrost niż na każdym kanale wysłuchiwać żali o jakiś "zmasowanych atakach dziennikarzy... oczywiście tych nie z AK".
niewierzący ateusz / 79.186.173.* / 2009-06-30 20:15
Ciekawe czy PO da konusom,jak ich legancko nazywasz, szansę na rewanż? Zastanawiam się mianowicie,czy PO zgłosi jakiś projekt ustawy obniżającej POdatki,za którym konusy w ramach rewanżu mogliby zagłosowac.

Jak sądzisz słynący z eleganckich wyrażeń zwolenniku platformy,będzie dana konusom szansa na rewanż?
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-06-30 20:33
Obniżanie podatków jak wiesz musi iść w parze z obniżaniem wydatków. Chyba się z tym zgadzasz!?
Zgodnie ze zdrowym rozsądkiem należałoby obniżyć najpierw wydatki a potem podatki. Tutaj zrobiono głupio - obcięto podatki bez obcinania wydatków ale to temat na rozleglejszą dyskusję.
A zatem, żeby obniżać dalej podatki należałoby ciąć wydatki. I konusy miały taką szansę - zagłosować za pomostówkami, aby obniżyć wydatki. Nie skorzystały z tej szansy na rewanż.
niewierzący ateusz / 79.186.173.* / 2009-06-30 21:19
wniosek z twej wyPOwiedzi plynie taki że na obniżenie POdatków nie mamy co liczyc POd rządami platformy możemy się jedynie zanosic modły do Premiera o niezbyt duży wzrost POdatków

"Obniżanie podatków jak wiesz musi iść w parze z
obniżaniem wydatków. Chyba się z tym zgadzasz!?"

otóż niekoniecznie,bo niskie POdatki paradoksalnie częstokroc owocują wzrostem wpływów do budżetu, najbardziej spektakularny przykład to obniżenie akcyzy na alkohol w 2003 roku.
"Obniżenie podatków nie jest równoznaczne z mniejszymi wpływami - wręcz przeciwnie - w naszym kraju miało miejsce obniżenie akcyzy na alkohol, mniejsza stawka CIT - a wpływy z tych tytułów wzrosły." zagadka kto to napisał? i zagadka dlaczego mimo obniżenia POdatków wpływy wzrosły,pewnie ci się to w głowie nie mieści,prawdą? że obniżenie POdatków przyniosło zwiększenie wpływów do budżetu.

POprostu to co napisałeś jest zwyczajną wymówką mającą usprawiedliwic niechęc platformy do obniżenia POdatków. Szkoda mi czasu na tzw dyskusję z tobą, bo jedyne co będziesz robił to "uzasadniał" brak onbniżki POdatków i ewntualnie koniecznoś ich POdniesienia
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-06-30 21:59
I jeszcze jedno.
Otóż jest kraj europejski, który przeprowadził obniżenie vat przy obecnym kryzysie. Jest nim UK, gdzie obniżono vat do 15%:
http://news.money.pl/artykul/wielka;brytania;obnizyla;vat;do;15;procent,50,0,404786.html
i dzisiaj na money.pl możesz sobie poczytać czy przyniosło to jakieś efekty:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spadek;brytyjskiego;pkb;najwiekszy;od;pol;wieku,61,0,486461.html
Postaraj się być choć trochę realistą
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-06-30 21:50
I jeszcze jedno, co do oceniania partii i ich działalności. Otóż pis był już wielokrotnie za swe działania oceniany i ostatnie 3 wybory przegrał. I przegra kolejne, i to nawet pomimo, że łącznie a nawet i dzięki po obniżył podatki.
Rozumiem, że brak chęci do logicznej dyskusji jest jedynie spowodowany brakiem argumentów. No cóż, tak bywa.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-06-30 21:43
Otóż zwiększenie ilości wpływów do kasy przy obniżeniu podatków może nastąpić przy zwiększonej sprzedaży.
A nie sądzisz pewnie, że obecnie obniżenie vatu z 22% na np. 20% jak sugerował konus II przyniesie wzrost sprzedaży np. telewizorów i zwiększy wpływy. To może się udać wtedy, gdy faktycznie jest większy wzrost gospodarczy niż obecnie i ludzie nie bojąc się kryzysu, którym pis ciągle straszy, wydają pieniądze, kupują na kredyt sprzęt rtv i podobne rzeczy obłożone stawką 22%.
A jeżeli nawet nastąpi zwiększenie sprzedaży, w co osobiście nie wierzę, to wystąpi to z pewną inercją tzn. po pewnym czasie. A w takim razie jak załatać dziurę, oczywiście przy ogromnym wrzasku pisu o zwiększającym się deficycie, w tym czasie, gdy wpływy zostaną obniżone.
A poza tym, ile może taka obniżka przynieść? 1mld zł? 2 mld zł? Nie sądzę, że aż tyle. A przecież samo obniżenie składki rentowej to jest ubytek kilkunastu mld złotych.
Jedyna realna możliwość obcięcia wydatków to reforma emerytur i rent, na którą konus II już się raz nie zgodził i nikt w to nie wątpi, że nie zgodzi się drugi raz. A przecież taka reforma emerytur czy rent to nie 1mld a parę mld złotych. Sam KRUS to 15 mld w tym roku.
No ale cóż, konus II mężem stanu nie był i będzie przecież bronił swoich wyborców za cenę niszczenia kraju. Tak jak już napisałem, zawetował ustawę o pomostówkach i drugą o rentach z fus i zrobi to za każdym razem, gdy jego elektorat będzie zagrożony. Do tego elektoratu należą również rolnicy dawniej popierający so.
Podniesienia podatków też nie wykluczam. Ale przecież każdy rząd ma do tego prawo mając mandat od wyborców do rządzenia - później ten czy inny zostanie za swe działania rozliczony.
I jeszcze raz ci przypominam, że za ustawą o obniżeniu podatków głosowało po i pis, ponieważ przystawki były przeciw. A ustawę wprowadzało w życie już tylko po.
I jak jesteś realistą to się w pełni z tym co napisałem zgodzisz.
niewierzący ateusz / 79.186.173.* / 2009-06-30 22:02
"A jeżeli nawet nastąpi zwiększenie sprzedaży, w
co osobiście nie wierzę" nie zamierzam prowadzic tzw dyskusji na temat twej wiary lub niewiary, PrawdaKtóraBoli zastukała wczoraj do moich drzwi i usiłowała wcisnąc broszurki,Prawda została spławiona, weź se Prawdo tą swoją broszurkę,którą mi tu usiłujesz wcisnąc wydrukuj,a POtem zwiń zadrukowaną kartkę w rulonik i wsadź tam gdzie ulubiony przez ciebie POseł Palikot wsadza wibrator
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-06-30 22:06
Przykład Wielkiej Brytanii pokazuje jednak, że jest tak jak sądzę. Znajdź jakieś argumenty i daj sobie spokój z obrażaniem mnie, bo postępując w ten sposób pokazujesz jaki jesteś.
niewierzący ateusz / 79.186.118.* / 2009-07-01 21:36
jako że zostało usunięte POwtórzę odpowiedź, jeśli POczułeś się obrażony sugestią by wsadzic swoje propagandowe broszurki tam gdzie twój ulubiony POseł palikot wsadza swój wibrator, to POpełniłeś chyba nadinterpretację,bo nie wiem jak można się poczuc urażonym radą by wsadzic broszurki do szuflady lub teczki
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-06-30 22:52
Ale jakie broszurki?
Facet wyluzuj i przestań oceniać kogokolwiek czy czyjekolwiek postępowanie w/g siebie. Czy sądzisz, że ja przygotowuje jakieś broszurki albo jestem czyimś propagandzistą?
Przeczytaj o czym była ta dyskusja i znajdź merytoryczne uzasadnienie do swoich tez. Ale merytoryczne a nie jakieś zarzucanie mi propagandowego działania, bo czy to co napisałem nie jest prawdą?

PS.
Pisz bez błędów, przynajmniej ortograficznych. Korektor pomaga.
niewierzący ateusz / 79.186.118.* / 2009-07-01 21:29
no widzisz jak nudnie przewidywalny jesteś? wystarczy orta zrobic i wiadomo że się tego orta czepisz, dyskutowac nie mamy o czym,bo zadałem ci konkretne pytanie o takie "czy PO zgłosi jakiś projekt ustawy obniżającej POdatki" i otrzymałem od ciebie satysfakcjonującą mnie odPOwiedź że NIE, i że jeśli już to możemy się co najwyżej sPOdziewaź POdwyżki POdatków, a twoje "argumenty" że taka POdwyżka jest konieczna mnie zwyczajnie NIE INTERESUJĄ, gdyż uważam cię za oficjalnego tuskotłuka tłuczącego na klawiaturze teksty przychylne dla PO)
jest wielce zabawne że wczorajsze nasze teksty zostały usunięte, tam sobie mniemam, że pewnie sam je zgłosiłeś zarówno swoje jak i moje do usunięcia,nie?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-01 23:13
I jeszcze dwiema rzeczami muszę cię zasmucić. Jeżeli korzystasz z ulgi na dziecko lub becikowego to wiedz, że pis był przeciw tym ulgom. Przegłosowane one zostały tylko dzięki po.
A każda ulga obniża podatek.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-01 22:49
Napisałem ci jakie warunki muszą być spełnione, żeby obniżać podatki. Warunki - rozumiesz takie słowo?
I nikt odpowiedzialny przy obecnych warunkach tzn. przy tym kryzysie i przy obecnym pseudprezydencie, który z jednej strony owszem zachęca do obniżenia vat ale z drugiej krytykuje za deficyt co się wzajemnie wyklucza - no ale cóż konus logicznie nie myślał, nie myśli i myślał nie będzie, nie odważy się zrobić takiej rzeczy ponieważ jedynie co przyniesie to zwiększenie deficytu natomiast nie wpłynie na wzrost PKB.
UK jest najlepszym tego przykładem. Ale widać do ciebie empiria nie dociera.

Nie piszę nigdzie, czy tusk cokolwiek obetnie czy nie więc nie rozumiem, na jakiej podstawie piszesz, że ja twierdzę, że nie. Ja tego nie wiem i ty tego też nie wiesz a powtarzam, że piszę tylko przy jakich warunkach to może nastąpić.

A tak prawdę mówiąc to po, jak już pisałem, głosowało za zmniejszeniem podatków. I bez po by to w sejmie nie przeszło. I to po wprowadzało tą obniżkę w życie. Jakoś dziwnym trafem i nie wiedzieć czemu, pis nie zdecydował się, żeby wpisać obcięcie już na 2007 rok.

I daj sobie w końcu facet na luz z oskarżaniem mnie o jakiekolwiek usuwanie postów. Jakbyś choć trochę się orientował w działaniu forum, to wiedziałbyś, że żeby usunąć post należy się logować a ja jak widzisz nie piszę zalogowany.
acomitam / 83.25.143.* / 2009-06-30 15:22
Z całym szacunkiem dla p. profesora, ale to porównanie sytuacji obecnej do PRL-u przypomina mi gadkę towarzyszy z PZPR, którzy chcąc wykazać nadzwyczajny postęp jaki dokonał się w PRL-u posiłkowali się obrazem dziewiętnastowiecznego chłopa odzianego w lnianą, zgrzebną koszulinę i łapcie z łyka. Nikt przecież nie twierdzi, że teraz jest gorzej niż w PRL, albo że PRL nie miał jakichś tam osiągnięć. Ekonomista dokonując pełnej oceny sytuacji musi jednak uwzględnić nie tylko stan aktywów i pasywów ale i utracone szanse i w tym kontekście ani PRL, ani PRL bis nie wypadają najlepiej. Szkoda, że w 1989 roku nie podłożono podwalin pod prawdziwie kapitalistyczny ustrój gospodarczy co uniemożliwiło przeprowadzenie rzeczywistych reform, stworzono za to ramy dla powstania wyrodka nazywanego kapitalizmem kompradorskim ze wszystkimi jego konsekwencjami, szkoda, że media zostały opanowane przez tak mętne postaci jak A. Michnik, co odbiło się czkawką w późniejszym okresie (i odbija się do tej pory), szkoda, że scenę polityczną zdominowały zastępy komuszków pokroju B. Geremka czy Jacka Kuronia itd, którzy nie szczędzili wysiłków, aby zablokować powstanie jakiegokolwiek znaczącego narodowego czy konserwatywno-liberalnego ruchu politycznego, szkoda, że uniemożliwiono rozliczenie przeszłości, nie dokonano osądu komunizmu, jako najbardziej zbrodniczego ustroju w historii ludzkości i nie zdelegalizowano wszystkich partii komunistycznych, szkoda paru innych utraconych bezpowrotnie szans.
wujo Moshe / 212.160.183.* / 2009-06-30 15:02
"obrażanie, pomawianie i posądzanie" to specjalność garbatonosych psycholi (Adaś z "gazetki" i spółka) - widzę, że pe'js'y przesłaniają niektórym logiczne myślenie... a szkoda
sceptyk / 2009-06-30 14:18 / Tysiącznik na forum

Autor jest profesorem ekonomii. W latach 1994-2003 był kierownikiem
Katedry Ekonomii na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
Wykładał na uczelniach m.in. w Danii, Holandii i Stanach Zjednoczonych


Czy portal Money.pl mógłby uzupełnić notę biograficzną swojego autora?
Sześcio- już letnia luka w życiorysie, to sporo. Czy w tym czasie poza Money.pl nikt nie chciał publikować towarzysza profesora?
Cóż on robił w tym czasie?
Z czego żył?
Czyżby wampiryczne wysysanie kaczej krwi pozwalało przeżyć tyle lat?
KAP / 2009-06-30 14:34 / Tysiącznik na forum
zapraszam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Winiecki
lepiej przeczytac zamiasyt zadawac takie typowe pytania dla rozliczen egzekutywy...
sceptyk / 2009-06-30 16:09 / Tysiącznik na forum
wikipedia miarą wszechrzeczy?????
Zarty. I do tego niestosowne.
Skoro publikuje się biogram z sześciletnią dziurą, to pytam uprzejmie skąd ta dziura.
Gdyby biogramu nie było wcale, wtedy odesłanie do źródeł jest zrozumiałe.
A co do rozliczeń egzekutywy, to towarzysz Winiecki jest przyzwyczajony. W końcu jest nastajaszczyj komunist, no nie?
biedroneczka / 151.92.176.* / 2009-07-02 15:32
A co jest dla pana miarą wszechrzeczy? ]
Słowa Jarosława jak rozumiem?
To jest dopiero "encyklopedia wiedzy i wszelkiej prawdy"...
Zawsze ci powie kto jest agentem i kto jest z zomo a kto nie z AK....
Powienieneś spijać słowa z jego warg, notować i własną Jarosławo-pedie założyć jako jedyne właściwe źródło wiedzy na temat wszystkich Polaków i nie tylko...
Powodzenia.
antywiniex / 79.184.218.* / 2009-06-30 13:30
W PRL-u była taka cenzura jak teraz.Dlaczego niewygodne teksty wyrzucacie? Pseudo udawaczy profesorów puszczacie bez końca.
entliczek, pętliczek / 79.188.238.* / 2009-06-30 13:05
KAPITAN TUSK I SZABROWNICY
26-06-2009 14:12
blog Marka Migalskiego eurodeputowanego

Wczoraj Donald Tusk dopuścił się rzeczy niebywałej – porównał opozycję do szabrowników i złodziei. Ciekawe czy moraliści polskiego dziennikarstwa, Państwo Olejnik, Lis czy Żakowski, zgromią premiera za tę inwektywę i będą mu ją wypominać przez lata, jako dowód na brutalizowanie przez niego języka debaty publicznej. Bo zaiste, to co wczoraj padło z ust szefa rządu jest skandalem.

Może stałem się już cyniczny, ale jakoś nie wierzę w ten scenariusz – nie oczekuję wielogodzinnych programów z udziałem autorytetów moralnych i intelektualnych, nie wierze, że w kolejnych programach Tok Fm, Radia Zet czy TVN24 premier będzie za tę wypowiedź krytykowany i wzywany do wycofania się polityki. Gdybyż zrobił to ktoś z PiS, to tak!! Mielibyśmy niekończący się spektakl moralnego wzburzenia co bardziej znamienitych luminarzy nauki, kultury i żurnalistyki.

porównał opozycję do szabrowników i złodziei.

to nie jest takie niebywałe jak sie przypomni jak CBA nazywano securitate, stasi a co niektórzy z PO nawet o ss cos wspominali.
KAP / 2009-06-30 14:45 / Tysiącznik na forum
pomylila Ci sie przyczyna ze skutkiem. Oficjalny jezyk debaty do agresji sprowadzila Samoobrona i PiS. A teraz ustawia sie w roli wykladowców subtelbnej litrateratury pieknej? Poza tym co innego uslyszec slowo "palancie" wypowiadane przez aktora a co innego przez wykidajle.
wataha / 79.188.238.* / 2009-06-30 11:04
przepraszam, jeszcze sie uchowałem , jestem z niewyrżniętej watahy !

ciągle czekam na informacje kto będzie spałcał dług publiczny bliski 600 mld zł powstały w 20 leciu rządów liberalno lewicowych w Polsce ?
Pewno po tym roku przekroczy te 600 mld.

Profesor doradzał
basta! / 81.210.19.* / 2009-06-30 08:54
Panie Winiecki! Nadal JEST WESOŁO! Przecież pan pisze! Naprawdę widzi pan cienie wyłącznie po stronie ekipy, która zresztą nie rządzi już od ponad 1,5 roku? Czy to obsesja?
KAP / 2009-06-30 14:59 / Tysiącznik na forum
sp... tyle ze pamiec o nich bedzie wieczna-:)
Junosza / 83.19.69.* / 2009-06-30 10:19
Winiecki!
Coś Ty tu chłopie nawypisywał? Największym zagrozeniem dla wolnego rynku w Polsce są:
- wysokie podatki (obniżone za rządów SLD i PIS)
- biurokracja (powiększana za każdych rzadów)
- przekupne media (do granic wytrzymałości stronnicze)
- sztuczne autorytety (np. Winiecki)
- brak odsuniecia "umoczonych" od polityki (z powodu nieprzeprowadzenia lustracji w 1991 roku)
- brak regulacji ułatwiajacych zakladanie firm
- ciągły brak pozwolenia na przetwórstwo rolne w małych gospodarstwach rolnych (destylaty, sery, konfitury, produkty regionalne, lekkie piwa, etc)
- zamykanie "niepokornym" ust, którzy moze przerwali by ten ciąg post PRLowskich rządów.

Czekam na ludzi NOWYCH, z którymi Winiecki się identyfikować nie będzie, a którzy takich klakierów nie będą do szczęścia potrzebować. Mam nadzieję, że to juz niedługo ...
sceptyk / 2009-06-30 14:24 / Tysiącznik na forum

Czekam na ludzi NOWYCH, z którymi Winiecki się identyfikować
nie będzie, a którzy takich klakierów nie będą do szczęścia
potrzebować.


Odwróciłbym tezę:
czekamy na ludzi, którzy nie będą się identyfikować z Winieckimi, Michnikami, Walterami, Tuskami, Schetynami, Kwaśniewskimi (Jolantami i Olkami), Bolkami, Filozofami, Stokrotkami itd. itp.
mruk / 2009-06-30 13:00 / Bywalec forum
Junosza!
Coś Ty tu chłopie nawypisywał?
- wysokie podatki (obniżone za rządów SLD i PIS)

Fakt, że socjaliści(bezbożni i pobożni, choć pisiorów trudno nawet chrześcijanami nazywać) obniżyli podatki zasługuje na zastanowienie: otóż była to kiełbasa wyborcza, zwłaszcza w wykonaniu Pisuariatu. Nie obniżyli, a wręcz zwiększyli wydatki budżetu! No więc teraz trzeba je podnieść. Choćby dlatego, że aby oddać 1€ trzeba płacić nie 3.7PLN, lecz np 4.5. Długi trzeba płacić, a można tylko z podatków. Na początek proponuję podzielić budżet Kancelarii Prezydenta przez 5.50 mld/rok, to aż nadto, nieprawdaż tow. Junosza?

biurokracja (powiększana za każdych rządów)
znów zgoda! Np. CBA za Pisuariatu. Policja polityczna to też forma biurokracji. I znowu Kancelaria Prezydenta - Ile razy jest ona większa od kancelarii Piłsudskiego?


- przekupne media (do granic wytrzymałości stronnicze)
Też pełna zgoda. A prym wiodły pampersowski "Dziennik" - najpierw entuzjastycznie popierający Pisuariat, potem go niszczący. Za mało im PiS płacił, czy zobaczyli symptomy jego upadku i opuścili ten tonący statek? A może masz na myśli "Nasz Dziennik" -(do granic wytrzymałości stronniczY)?

brak odsuniecia "umoczonych" od polityki (z powodu
nieprzeprowadzenia lustracji w 1991 roku)
I znowu masz rację! Chodzi ci zapewne o takich jak sędzia Kryże, pisowski minister skazujący opozycjonistów, jak PRL-owski prokurator Wasserman?

itd, itp... Dość tych łatwych kpin.
Junosza, idź może do apteki i sapiencji trochę sobie kup. Świat jest trochę zbyt zbyt złożony, jak na twoje możliwości percepcji i wnioskowania.
kwant2000 / 2009-06-30 17:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przez kreatorów „Nocnej zmiany” oraz ich sympatyków, do których niewątpliwie należysz, Polska – kraj ludzi mądrych i wykształconych- kraj bogaty w wiele ważnych surowców naturalnych (węgiel, miedź, siarka) - kraj unikalnych na skalę światową regionów, mający szeroki dostęp do morza, w Zjednoczonej Europie zajmuje niechlubne trzecie miejsce od końca w Produkcie Narodowym Brutto per capita. Polska została prześcignięta w tym dwudziestoleciu hańby narodowej przez takie biedne do niedawna kraje jak Słowacja, czy byłe nadbałtyckie republiki sowieckie. W tej niechlubnej statystyce za Polską są tylko: Bułgaria i Rumunia. Taka niestety jest smutna prawda pani(e) mruk.
Tornado / 79.162.134.* / 2009-06-30 17:39
Zapomniałeś dopisać, że słońce krąży wokół ziemi i Polacy rozpętali II wojnę światową oraz najlepszymi izolatorami elektryczności są metale – w szczególności miedź i srebro.
Nie sadzę, żebyś był aż takim idiotą, który wszystko łyka, co Ci powie były TW, czy były esbek. Ty działasz z niskich, bardzo niskich pobudek!!!
niewierzący ateusz / 79.186.173.* / 2009-06-30 16:35
"obniżyli podatki zasługuje na zastanowienie: otóż była to kiełbasa wyborcza, zwłaszcza w wykonaniu Pisuariatu..." hehehe łoj sie ubawiłem, platforma zaś obniżki POdatków obiecywała w czasie kampanii wyborczych szczerze a nie w ramach "kiełbasy wyborczej",najdobitniej o szczerości obetnic platformy zaś świadczy fakt że teraz ani myśli POdatki obniżac tylko wręcz przeciwnie przemyśliwa o ich POdwyższeniu, cóż za cudownie dialektyczne myślenie,i rzecz jasna PO obiecując w 2007 roku obniżenie POdatków nie miiała POjęcia o wydatkach budżetu w roku 2007 bo je pisuariat utajnił razem z założeniemi wydatków do projektu budżetu na rok 2008,nie mruku? a i nie ma najmniejszego znaczenia fakt, że PO pisuariatowskie obniżki POdatków w czasie głosowań sejmowych za rządów pisu POparła i głosowała ZA, z tego wszystkiego wynika dla mruka jeden wniosek PLATFORMA POdatki MUSI ZWIĘKSZYC, a dla mnie wynika z tego wniosek że mruk ma prawdoPOdobnie niezlateralizowany mózg czyli inaczej mówiąc by mruk zrozumiał o czym mowa DWIE LEWE PUŁKULE MUZGOWE , o tekście profesora się nie wypowiadam gdyż zrobiłem to już wczoraj dwukrotnie i wypowiedzi wiszą sobie niżej
mruk / 2009-06-30 16:58 / Bywalec forum
Wiesz, nawet gdybyś pisał o dupie Maryni, domyśliłbym się, żeś kaczysta lub lepperysta.
Wiesz po czym? Po tym, że nie znasz języka polskiego. Kaleczysz go niemiłosiernie.
Może by was bat'ko Łukaszenka przyjął w gościnę? W końcu wyznajecie tę samą ideologię, a jak widzę po twoim "szacunku" do polszczyzny, Polskę masz gdzieś. Na Białorusi też będzie ci dobrze.
niewierzący ateusz / 79.186.173.* / 2009-06-30 17:04
POmyliłeś się mruku,to brak szacunku do ciebie,człowiek taki jak ty odwalający takie propagandowe teksty,na szacunek nie zasługuje,i stąd taki a nie inny styl odpowiedzi na twóją propagandę
sceptyk / 2009-06-30 16:05 / Tysiącznik na forum
mruk'u,
jak zwykle twoja żałosna logika bankruta politycznego dała znać o sobie:

obniżyli podatki
zasługuje na zastanowienie: otóż była to kiełbasa
wyborcza, zwłaszcza w wykonaniu Pisuariatu


Jak rozumiem, w twojej pokrętnej logice obniżka podatków musi miec jeszcze ideologiczn, jedynie słuszne podłoże. Sama obniżka nie wystarczy.
Dlatego teraz twoi Parteigenose z PO PODNIOSĄ podatki do poziomu, przy którym nawet "krzywa Laffera" się wyprostuje.
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-06-30 12:03
zapomnij
acomitam / 83.25.143.* / 2009-06-30 06:59
Profesor powinien jednak pisywać w Wyborczej, jako stały felietonista. Obsesja na punkcie PiSu, który jaki jest - każdy widzi, nie jest zapewne spontaniczna. Brak analogicznych, krytycznych wypowiedzi pod adresem zaprzańców z PO wskazuje, że jest to zwykły obstalunek. Próby przeciwstawienia PO i PiS na zasadzie "dobry - zły" oraz "zły - dobry" nie są już skuteczne, bo nawet dzieci w przedszkolu przejrzały tę prostacką zagrywkę i zorientowały się że PO i PiS to jedna i ta sama banda, którą los Polski i Polaków obchodzi tylko w kontekście własnych interesów, a które - co chyba oczywiste - plasują się tuż za interesami rozmaitych klik i agentur żerujących bez cienia zagrożenia na naszym kraju i na nas.
mruk / 2009-06-30 14:07 / Bywalec forum
Nie obstalunek, niestety. To są szczere uczucia nienawiści do was.
Naprawdę nie mieści ci się w głowie, że można was pisiorów zwyczajnie nienawidzić i bać się? I to mimo, że pogardza się PO, popierać i głosować na nią?

A wiesz za co można was nienawidzić? Za to, że chcieliście nas umoczyć w podobnym szambie, w jakim byliśmy za PRL-u. Bo wiesz, ja mam gdzieś, czy przywódcą jest prezes Jarosław K. czy tow. "Wiesław"-Gomółka. Metody te same, choć Jarosław, przyznaję był mniej radykalny.
No, ale Gomółka więcej mógł: miał "przyjazną" Armię Czerwoną na zachodzie i północy Polski która w Czechosłowacji i na Węgrzech pokazała, co potrafi; zaś biedny Jarosław niestety nieprzyjazną Europę, która mogła nie dać dotacji.
Rozumiem, że tylko dlatego Jarosław był taki miękki wobec wrogów swojej rewolucji "moralnej".

Bliżej ci, "acomitam", do towarzyszy z PZPR, zwłaszcza tych z Natolina i skupionych wokół Moczara, czy Grabskiego, niż sądzisz. Nie bez powodu wasi ludzie tacy jak Bender, Nowak należeli do "elity" PRL.
Junosza / 83.19.69.* / 2009-06-30 10:22
Zgadzam się, choć może z pewnymi wyjątkami. Tylko gdzie jest ta TRZECIA droga?
acomitam / 83.25.143.* / 2009-06-30 15:38
I tu dotknął Pan sedna. Tej trzeciej drogi nie widać. Wiele wysiłku poświęca się, aby w najbliższym czasie żadna istotna alternatywa się nie pojawiła. Niech zwróci Pan uwagę, że przestrzeń polityczna została podzielona wg schematu: z jednej strony mamy SLD z przyległościami utożsamiający PRL i jego spuściznę, z drugiej tzw. obóz postsolidarnościowy. Można być - przynajmniej w opinii mediów i różnych mądrali nazywanych autorytetami - albo za jednym, albo za drugim. Jak już się ktoś opowie za obozem postsolidarnościowym to do wyboru ma PO lub PiS, które też przedstawiane są w taki sposób, aby pokryć w miarę szerokie spektrum ludzkich postaw i przekonań. Mamy więc niby nowoczesną, żeby nie powiedzieć światową partię PO z jednej strony, z drugiej opozycyjny PiS skupiający uwagę osób o zachowawczych poglądach nazywanych pogardliwie beretami. Ale to wszystko to jest blaga, przedstawienie dla ludu. W tym przypadku nie mówiłbym więc o trzeciej drodze, ale raczej drugiej.
kwant2000 / 2009-06-30 01:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wykształcenie profesora za Wikipedią
Studiował na Wydziale Handlu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki.
Habilitację w 1978 uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
Był członkiem Politycznego Komitetu Doradczego prezydenta Lecha Wałęsy oraz członkiem zespołu doradców premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Jak doradzał tym panom – wszyscy wiemy.

Zajmowane stanowiska za Wikipedią
kierownik Zakładu Polityki Gospodarczej w CINTE (1971-1973)
pracownik naukowy PISM (1972-1982)
pracownik PAN (1983-1984)
pracownik naukowy Instytutu Pracy i Spraw na KUL (1986-1990)
wykładowca na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą
profesor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
wykładowca Wyższej Szkoły Handlu i Prawa Im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie
Coś w życiorysie pana profesora brakuje takich uczelni ekonomicznych, jak:
Akademia Ekonomiczna w Katowicach
Akademia Ekonomiczna w Krakowie
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
czy:
UNIWERSYTETÓW:
Jagiellońskiego
Warszawskiego
Gdańskiego
Śląskiego
Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Łódzkiego
Opolskiego
Adama Mickiewicza w Poznaniu
Szczecińskiego
M. Kopernika w Toruniu
Wrocławskiego
Coś markowe uczelnie nie kwapią się z zatrudnieniem pana profesora.
Bóg wie, jakie grzech ma szanowny felietonista Wprost i Money.pl.
KAP / 2009-06-30 14:54 / Tysiącznik na forum
widocznie prywatne uczelnie lepiej placa..
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy