Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

witam- mam do zainwestowania pieniadze. chcialabym sprobowac na gieldzie.

witam- mam do zainwestowania pieniadze. chcialabym sprobowac na gieldzie.

anntala / 2008-02-17 10:46
prosze o podanie mi lektur - ksiazki , czasopisma- potrzebne,,na starcie,,
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-02-20 13:30 / Bywalec forum
Do poczytania mogę polecic Tobie Markovitza, jak i rowież wszelkie informacje oraz artukuly na stronie bankier.pl, money.pl, fundi.pl, parkiet.com, biznesforum.pl, union-investment.pl-zakładma KlubUniona. Mam nadzieję, że znajdziesz sporo inforamcji o tym jak i czy zainwestować. Powodzenia. Pozdrawiam
Balrog1 / 2008-03-03 20:55 / Bywalec forum

Do poczytania mogę polecic Tobie Markovitza, jak i rowież wszelkie informacje oraz
artukuly na stronie bankier.pl, money.pl, fundi.pl, parkiet.com, biznesforum.pl,
union-investment.pl-zakładma KlubUniona. Mam nadzieję, że znajdziesz sporo inforamcji o
tym jak i czy zainwestować. Powodzenia. Pozdrawiam


Wyczerpujaca informacja ale czy napewno tak odrazu na gielde moze warto najpierw na fundach sprobowac??
weisse111 / 2008-03-04 11:39 / Bywalec forum
Informacja moim zdaniem nie jest wyczerpująca, lecz ma na celu zdobycie niezbędnych i podstawowych informacji o giełdzie (o samych społkach, funduszach itd.)a od czego pani "anntala" zacznie, to już jej indywidualny wybór:). Chociaz osobiście, jako początkujący zdecydował bym się na wejście w (sub)fundusze parasolowe jak ING, AIG, Skarbiec, Union, CU.... gdzie jest oczywiście możliwość dokonywania nie odpłatnej konwersji a moim zdaniem jest to plus w razie gdy os. początkujaca chce np. przejść z FA na FP czy FO.
kaarrool / 2008-03-07 23:12 / Bywalec forum

Chociaz osobiście, jako
początkujący zdecydował bym się na wejście w (sub)fundusze parasolowe jak ING, AIG,
Skarbiec, Union, CU.... gdzie jest oczywiście możliwość dokonywania nie odpłatnej
konwersji


Nie do końca jest ona taka nieodpłatna ale i tak zachęcająca.
weisse111 / 2008-03-10 09:50 / Bywalec forum
No tak zgodzę się z Tobą, w UniFundusze FIO, z opłatami związanymi za konwersję wygląda to następująco - jest to opłata ruchoma. Maksymalna stawka opłaty ruchomej stanowi różnicę pomiędzy stawką opłaty manipulacyjnej za nabycie jednostek uczestnictwa wg Tabeli Opłat dla subfunduszu, w którym nabywane są jednostki uczestnictwa, a stawką opłaty manipulacyjnej za nabycie jednostek uczestnictwa w subfunduszu, w którym odkupywane są jednostki uczestnictwa, z zastrzeżeniem, że stawka ta jest nieujemna.
casper / 2008-03-09 11:14
Wszystko zależy od ceny zakupu, różnicy w cenach jednostek i kosztów zakupu, ale na samym podatku nie tracimy. Tak jest w Union TFI
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy