Forum Forum inwestycyjneFundusze

witam mam pytanie. jestem studentem dizennym na 1 rok ktory bardzo interesuje sie finansami.

witam mam pytanie. jestem studentem dizennym na 1 rok ktory bardzo interesuje sie finansami.

lukasz1987 / 149.156.124.* / 2007-06-16 11:19
Ostatnio wpadlem na moze troch szalony ale wydaje mi sie ze realny pomysl. jako studentowi przysluguje mi kredyt studencki w kwocie 600zl wyplacane co miesiac przez 4 lata czyli 10mcy*600*4 to daje sume 24000zl. Oprocentowanie kredytu wyniosi polowe stopy redyskotowanej tj od 2-2,5%. i tereaz według mnie najlepszym pomyslem jest zainwestowanie tego w fundusz inwestycyjny, chyba najlepiej w zrownowazony, chociaz nawet chyba lokata bedzie sie oplacala tak zeby byla jakas chociaz minimalna szansa ze nie strace tego. tylko teraz moje pytanie odnosi sie do moich wyliczen czy to sie oplaca? Prosze o odpowiedz, kogos kto sie dobrze na tym zna. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
psmakler / 2007-06-22 21:05
W tej kwestii należało by zapoznać się ze szczególnymi warunkami kredytowymi-czy wogó-
le można kwotę kredytu przeznaczyć na zakup jedn. uczestnictwa. Kredyt można równolegle
spłacać odsprzedając swoje j.u. funduszowi. Jeżeli chodzi o sam fundusz proponował bym
następujące rozwiązanie: zamiast funduszu zrównoważonego zaiwest. w fundusz z dużym udziałem akcji, natomiast ok. 50% twojego kapitału włożyć w Fundusz Inwestycyjny Zam-
knięty Nieruchomości. W ten sposób nie zwiększyłbyś znacznie ryzyka, ale za to zwiększył
swój zysk (stopę zwrotu).
TaS / 2007-06-22 23:51 / Tysiącznik na forum
doradzasz jednym słowem sprawdzić czy to legalne, a potem hajda na bande tak?
TaS / 2007-06-17 02:27 / Tysiącznik na forum
powiem tak: bez ryzyka nie ma zabawy...

ale...

niestety nie jest to wszystko takie proste, bo kredyt MUSISZ spłacić i nie ma zmiłuj się. Kiedyś sam kilka razy myślałem nad podobnymi sposobami na "sprytny zarobek" - mialem chwilowo na konice duza (uwierz naprawde duza) kwote pieniedzy i korcilo mnie by na 2-3 dni przelać ją na rachunek maklerski i kupić jedną miłą spółkę na B... dałbym sbie rękę odciąż, że jeszcze pare procent up podjedzie... i jak mowi Grucha w "Chłopaki nie płaczą": "nie miałbym teraz k***** ręki".

Mam zasadę: nic za cudze pieniądze, nic na kredyt gdy ryzyko mnie przerasta.

Ty możesz mieć inną.

Mam dla Ciebie jednak pomysł na rozwiązanie pośrednie - mniejszy zysk, ale i mniejsze ryzyko. Otóż spróbuj odłożyć kilkaset złotych, np 500 i wtedy wziac 1000 kredytu. 500 wrzucasz w lokatę, ewentualnie obligacje, a 1000 w akcyjny. Zakładając, że nawet przy dużej korekcie akcyjny zjedzie o 50% (praktycznie nierealne - ja takiego czegos nie pamietam i o tym nie czytałem) to gdybyś musiał spłacić upłynniasz lokatę i ów stratny fundusz. Tracisz wtedy wszystko, ale nie masz długu.

Oczywiście możesz ta proporcje zmienic do np 200 i 800 ale wtedy ryzyko rośnie...
radziej / 2007-06-19 19:10 / Bywalec forum
nie słuchaj Tasa, jemu nikt nie chciał dać kredytu!:):):):):):) bierz ile dają i się zadłużaj na maksa, gdzies na wirtualnej polsce czytałem w komentarzach jak potem unikać komornika, to się wyedukujesz i będzie git. ponad milion polaków ("polacy" nie spłacają kredytów, Polacy spłacają kredyty) nie spłaca swoich kredytów, jak Ci nie wyjdzie to najwyżej dołączysz do tej grupy i będziesz śledził aktualizacje strony na wp.pl., a tam codziennie zamieszczają strony z serii "elementarz cwanego polaczka" i "tygodnik niemoralności" i zdjęcia z programu "Twoja cela".

jakby co Łukaszu, to ja nic nie sugerowałem, chciałem tylko zagaić Tasa! ):):)
TaS / 2007-06-21 23:55 / Tysiącznik na forum
Panie,

Pan to sprytny jestes - klientów naganiasz komornikom :D u nas egzekucja jeszcze działa - uwierz wiem co mówię, w Niemczech to jest raj dla niespłacających kredytów.

Wniosek: wal na studia do Niemiec i tam biez kredyt :)
economy / 2007-06-16 16:41
Zapraszam na strone http://www.epln.ovh.org gdzie znajdziecie duzo ciekawych informacji, pozdrawiam !
radziej / 2007-06-19 19:04 / Bywalec forum
co tam było ciekawego? nic nie ma o korekcie i o bessie, żadnych konkretnych dat, nie ma wywiadów z gwiazdami ani zdjęć Paris Hilton, żadnych konkursów i darmowych koszulek, kubek by sie przydał z autografem redaktora naczelnego. nic nie ma o torebce Twinkiego a przeciez tam, w czerwonej reklamówce prezydentowej trzymają misie kasę, co nie? chcemy więcej informacji o życiu i zdjęcia celebrities polskiej sceny politycznej oraz gospodarczej.
TaS / 2007-06-21 23:54 / Tysiącznik na forum
noooo jak nie ma o opryszcze odbytu Paris to ja nawet nie klikne :)
marcin13 / 2007-06-23 13:37
http://maciejkossowski.bblog.pl/wpis,dwie;i;pol;stowki;za;friko;co;miesiac,4705.html

Poczytaj sobie.Dasz radę
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy