Forum Forum emerytalneOFE

Wizyta inspektora nadzoru OFE

Wizyta inspektora nadzoru OFE

Kasik 27 / 212.106.26.* / 2010-03-24 16:22
Mam pytanie odnośnie wizyty domowej inspektora nad Otwartymi Funduszami Emerytalnymi.W dniu dzisiejszym odebrałam telefon z którego dowiedziałam się że w dniu jutrzejszym odwiedzi mnie w domu taki inspektor,otrzymałam polecenie przygotowania umowy i ostatnich dwóch wyciągów z rocznego rozliczenia środków zgromadzonych na koncie.Mam w związku z tym pytanie ,czy taka wizyta jest możliwa czy może padnę ofiara jakiegoś oszusta lub agenta innego OFE pragnącego mnie namówić do zmianę ubezpieczyciela?!.Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź,poradę i z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
antydesik / 87.204.215.* / 2010-03-25 09:23
Do Kasik 27

I co słychać. Na Twoim miejscu nie przepusciabym tego. Dowiedziałabym sie jakie OFE reprezentuja i poruszyła wszystkie uprawnione organy. Jak mozna pozwalić aby cwaniaki manipulowały tak ludźmi.
Kasik 27 / 212.106.30.* / 2010-03-25 15:48
Witam ponownie,oczywiście mieliście rację i za to dziękuję,bo dzięki Wam uniknęłam za pewnie przykrego i kłopotliwego spotkania.Dzisiaj przed planowaną wizytą zadzwoniono do mnie jeszcze raz aby się upewnić czy na pewno jestem w domu.Pan jakoś nie bardzo był skłonny do przyznania się z jakiej instytucji dokładnie pochodzi i wykrętnie udzielał odpowiedzi na temat pełnej nazwy tej firmy finansowej,pełniącej rolę doradczą i nadzorującą działalność funduszy.Jak powiedziałam że nie zamierzam umawiać się na spotkanie z kimś kto nie potrafi jakoś się udokumentować i potwierdzić prawdziwości swojego działania,pan bardzo niechętnie ale podał nazwę firmy.Powiedziałam że jeśli chodzi mu o namowę zmiany przeze mnie OFE na ta doradzaną przez niego to nie musi się fatygować bo nie mam takiego planu i aby zadzwonił do mnie za jakieś pół godziny jak sprawdzę w internecie jego firmę i profil jej działalności i wtedy ewentualnie zgodzę się na taką rozmowę oczywiście z góry wykluczając cel zmiany ubezpieczyciela.Nie muszę chyba pisać że pan ponownie już nie zadzwonił choć nazwa firmy oczywiście nie była fikcyjna jednak zajmuje się nie kontrolowaniem funduszy ale pośrednictwem w zawieraniu takich umów.Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
jajja / 87.204.215.* / 2010-03-25 15:55
Kasik,

Czy to było DSA SA ?
Oborowy / 79.191.21.* / 2010-03-24 17:35
To bedzie jaiś onspektor z OFE Nordea,albo Axa.Bedzie sprawdzał, czy ma pani przekazane wszystkie składki z ZUS.

A efekt końcowy tej wizyty będzie taki,że tak panią wyroluje, ze zostanie pani przepisana do tego OFE.

Niech mu pani pkaże same składki bez numeru rachunku.
Niech go pani poprosi o wyniki tych ofe na tle konkurencji na przestrzeni całego okresu
działalnośći OFE.

A najlepiej,jak pani nie bedzie sobie tracić czasu na tego inspektora, bo myslę,ze wyniki pani zna, bo sa tu na money podane.
I jezeli klient widzi,ze jego OFE kiepsko na niego pracuje, to wówczas zmienia.
Inaczej przecież szkoda czasu.

Najnowsze wpisy