Forum Polityka, aktualnościKraj

Wizyta Komorowskiego na Wołyniu. "Zawiodła dyplomacja"

Wizyta Komorowskiego na Wołyniu. "Zawiodła dyplomacja"

Wyświetlaj:
amelie2 / 81.219.62.* / 2013-07-15 17:18
Nie rozumiem dlaczego tak bardzo sie przejmujemy Ukrainą. Są tylko naszym sąsiadem, a to nie upoważnia nas do wtrącania się w ich sprawy. Dla mnie Tymoszenko nie jest warta obrony, a budowanie pomników dla zbrodniarzy UPA jest tylko świadectwem ich pojmowania historii. Polskie władze burzą lub bezczeszczą pomniki Armii Czerwonej i Wojska Polskiego i jeszcze bardziej zniekształcają naszą historię.
Znaj proporcje mocium panie, albo lepiej zobacz belkę w swoim oku, zanim zajmiesz się źdźbłem u sąsiada. Jeśli wejście do Unii ma spowodować na Ukrainie, tak jak w Polsce, zabranie im wszystkiego co ukraińskie - to lepiej aby kiedyś Ukraińcy nie mieli do Polaków pretensji, że ich tam pchaliśmy.
ździcho kuźwiak / 62.244.136.* / 2013-07-15 22:55

Nie rozumiem dlaczego tak bardzo sie przejmujemy Ukrainą.

A ja rozumiem. Jak się skończy boom na Wołyń, to się zacznie szukac tego, co Polakom zrobili Białorusini, Litwini, Czesi, Słowacy i Szwedzi, a w końcu i Żmudź. Polacy to naród, który po pierwsze musi miec wroga lub byc ofiarą ościennych "oprawców".
Znaj proporcje mocium panie

Proporcje nie maja tu nic do rzeczy, bo mowa jest jedynie o ODNOTOWANYCH aktach przemocy. Przy okazji - to dobrze, że historię wycofuje się ze szkół, bo to nie jest nauka
ździcho kuźwiak / 77.254.229.* / 2013-07-15 11:18

Zdążył on jednak pobrudzić prezydentowi klapę marynarki.

Zatem? Wojna!!!
tomcio_paluch / 2013-07-15 11:06 / Bywalec forum
Zawiodła po raz kolejny III RP. Mówienie prawdy, dociekanie prawdy, to nadal - nielzja. Ot, jakieś wygibasy słowne mogą być dozwolone.
Jeśli w naszym sejmie czuje się skrępowanie oczywistymi faktami. Jeśli nie potrafimy wyartykułować słów odpowiadających faktom, to cóż się dziwić, że Janukowycz nas "olewa". Odnoszę wrażenie, że to jedynie my jesteśmy zainteresowani "przyjażnią" z Ukrainą.
ździcho kuźwiak / 77.254.229.* / 2013-07-15 11:26

Jeśli nie potrafimy wyartykułować słów odpowiadających faktom, to cóż się dziwić, że Janukowycz nas "olewa".

Janukowycz jest skoncentrowany na własnej karierze i chce miec święty spokój. W naturze Polaków natomiast leży to, ze nie spoczną, dopóki nie znajdą sobie jakiegoś wroga, którego będą rozliczac, az dojdą do Grodów Czerwieńskich. Gdyby Janukowycz myślał w podobny sposób jak Polacy, upomniałby się o Ukraińców pomordowanych przez Polaków na terenie podkarpacia chocby
tomcio_paluch / 2013-07-15 13:36 / Bywalec forum
Mógłbyś ważyć proporcje gdyby Polacy wymordowali tych, co przesiedlono w ramach akcji "Wisła". Wszyscy wiemy, że Ukraińcy są znani z niesamowitego okrucieństwa. SS "Galizien" to nie była zwykła formacja wojskowa. Watahy dzikusów z UPA to nie była AK.
ździcho kuźwiak / 62.244.136.* / 2013-07-15 22:40
Źródła na które się powołam poniżej nie są oficjalne - starzy ludzie opowiadają (bo ich pytam i nie bez kozery), jak to po różnych wioskach mieszanych ogłaszano jakieś zebranie w największej stodole we wsi. Przychodziła do tej stodoły naiwna społecznośc ukraińska i padała masowo od kul (nikt tam się nie szczypał z kobietami, starcami, czy niemowlakami). Wioski: Gorajec, Horyniec Zdrój, Hrebenne, Rawa Ruska, Sokal i wiele innych. Tam i nie Polacy dokonywali holocaustu ludności ukraińskiej. Proporcje nie maja tu żadnego znaczenia. Nie chodzi tu o krowy, tylko ludzi. Przy okazji - Hermaszewski nie jest dla mnie autorytetem.
Watahy dzikusów z UPA to nie była AK

Znam osobiście [...] z AK. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
, a wdowy i sieroty po nich odetchną z ulgą od martyrologii w zaciszu domowym...

Najnowsze wpisy