Forum Polityka, aktualnościKraj

Wkrótce rusza proces za stan wojenny

Wkrótce rusza proces za stan wojenny

Money.pl / 2008-09-07 12:30
Komentarze do wiadomości: Wkrótce rusza proces za stan wojenny.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-09-07 22:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Publiczka lubi, jak się sądzi różne kozły ofiarne. Sprawiedliwość - ja akurat to trudne słowo rozumiem, tylko czemu zawsze prokuratorem jest zwycięzca, a sądzi się pokonanych? A i to tylko wtedy, kiedy nie mają już NIC, czym mogliby się wykupić? Dlaczego rząd nie zajmie się np. czystością wody w kranach? Wyznaczaniem obszarów chronionych? Ja rozumiem, że to POLITYKA (uwaga - kolejne trudne słowo) - ale politykę zostawmy politykom, a co społeczeństwo z tego ma? Do końca życia Jerozolimskiego będą ciągać po sądach, wydawać publiczne pieniądze - a ja czystej wody w kranie się nie doczekam.
poborowy / 80.50.237.* / 2008-09-07 22:07
Mam pytanie kiedy ruszy proces za III rozbiór Polski? Mam troje dzieci, idą do szkoły,brak pieniędzy i ten proces jest dla mnie bardzo ważny.
Wapniak / 83.28.107.* / 2008-09-07 13:02
Idioci. Ja czekałem na stan wojenny z większością wszystkich tych ludzi, którzy uczciwie wtedy pracowali i tworzyli majątek narodowy. Majątek, który "nowa bolszewia" oddaje za bezcen w obce, nie polskie ręce. Powodem właściwym stanu wojennego była obawa wojny domowej, sprowokowanej przez solidarniościowych oszołomów!
... "A na wszyskich drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści"... Chwała im, że wprowadzono stan wojenny i historia potoczyła się spokojnym nurtem.
Swoim następcom zaś i wokół zawsze będę głosił zamiast kretyńskiej propagandy, prawdę jako świadek przeżytej na własnej skórze historii.
W tej sytuacji wypada Wam "jedynym sprawiedliwym" wydać wyrok również na mnie. Za "kolaborację z systemem komunistycznym". Ile?
Młodym; mogę tylko poradzić: póki czas pytajcie jeszcze żywych, uczcie się patrzyć na świat nie tylko z jednej perspektywy. Inaczej staniecie się jej ofiarami, którą zawsze tworzy jakiś system. Bezimiennymi ofiarami uprawianej, na własny użytek twórców i autorów propagandy. Przykładów jest na świecie aż nadto.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-07 21:02
Wapniak, masz rację. Wszyscy z dziś rządzących musieliby oddawać dyplomy wydane im przez "komunę". Okres powojenny umożliwił skok cywilizacyjny wielu ludziom. Odrębną sprawą jest krwawy terror prowadzony przez UB, składający się z ludzi wiadomej narodowości, przysłanych przez Stalina. Propaganda często utożsamia SB z UB, zakłamując rzeczywistość. A dla ciekawości, spośród sześciu osób, które podpisały się pod wyrokiem katyńskim, żaden nie był narodowości rosyjskiej. Z tym narodem jesteśmy celowo skłócani.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-07 13:56 / NiePOsPOlity Intelekt
milcz UBolu, ruski agencie!
Pajchiw / 78.30.79.* / 2008-09-07 13:40
heh - naprawdę mi Cię żal jeśli uczciwie wtedy pracowałeś (w co wątpię, bo z tego co pamiętam nie było wtedy naprawdę uczciwych ludzi - każdy chociaż kilka razy coś wziął sobie (ukradł) z pracy...
A żal mi Cię dlatego, że tworząc ten "majątek narodowy" tworzyłeś fikcję?
Już od czasów Gierka niewydolny system musiał jakoś starczyć na życie nomenklatury, zapożyczano się wszędzie i u wszystkich, w końcu zaczęto zżerać właśnie ten "majątek narodowy", oszczędności ludzi i państwowe przedsiębiorstwa.
Potem, gdy w czsach Balcerowicza okazało się ile to co mamy jest naprawdę warte niektórzy do dziś nie mogą uwierzyć w fakty - wolą wiarę w mityczną iłę krajowej gospodarki.
Zresztą...
Jak ktoś nie wierzy, to niech sobie odpowie szczerze na takie pytanie:
Jak - na codzień przecież totalni wręcz - hipokryci i egoiści jakimi była władza w PRL mogli oddać władzę w ręce robotników?
IMHO odpowiedź jest jedna - bo już dłużej nie dało sie utrzymać fikcji, a ruscy powiedzieli "radźcie sobie sami"...
No to sobie radzili - oddali odpowiedzialność za katastrofalny pod każdym względem stan kraju i do dzisiaj wiele osób wierzy, że to Balcerowicz "ukradł" mu pieniądze z książeczki...
A sami potem weszli jako "fachowcy" (LOL) po klęsce (wynikającej zresztą z naszego narodowego pieniactwa) w czasach UW...
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-07 12:30 / NiePOsPOlity Intelekt
http://lowcawyksztalciuchow.blog.onet.pl/2,ID335523488,index.html

Najnowsze wpisy