Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Własciwość urzędu

Własciwość urzędu

collusio / 213.134.190.* / 2010-07-03 07:53
Witam,
prosze o pomoc w kilku kwestiach.

Chciałem złożyć wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, jednak mam problem - nie wiem do którego urzędu mam się zgłosić, czy:
a). według miejsca zamieszkania (nie jestem tu zameldowany, nie posiadam umowy najmu)
b). według głównego miejsca wykonywania działalności (umowa z wirtualnym biurem)
c). według miejsca zameldowania (zgodnie z dowodem osobistym)

Następna sprawa to właściwy Urząd Skarbowy i ZUS. Jeżeli dobrze rozumiem, prowadząc działalność usługową u klientów (na terenie dwóch miast),
zarówno VAT jak i PIT rozliczam według miejsca zamieszkania? a ZUS według siedziby (wirtualne biuro)?
Wyświetlaj:
H Szatkowski / 2010-07-03 10:03
US i UG - właściwy terytorialnie dla miejsca zamieszkania,
ZUS- właściwy terytorialnie dla miejsca siedziby firmy.

I w ramach sprostowania- siedziba to niekoniecznie główne miejsce wykonywania- innymi słowy- to odrębne rubryki w wniosku EDG-1. I tak będzie w twoim wypadku- zdecydowanie będziesz wykonywał DG poza siedzibą- u klientów.
misia997 / 2010-07-04 11:43
Witam mam pytanie chce otworzyć firme w lubuskim ale tu nie mam meldunku a jestem zameldowany w wielkopolsce i chciał bym sie dowiedzieć czy musze musze jechać do urzedu miasta wlaściwego dla miejsca zameldowania czy moge zalatwić to tutaj w lubuskim
H Szatkowski / 2010-07-04 19:39
Tak jak w przypadku "collusio"- można złożyć EDG-1 w lubuskim, jeśli jest to miejsce zamieszkania. Ważny jest tytuł prawny do lokalu, który zgłaszasz jako siedzibę firmy. Może to być umowa z firmą udostępniającą swój adres do rejestracji DG.
siwy1836 / 95.40.63.* / 2010-07-04 21:28
dzięki
collusio / 213.134.190.* / 2010-07-03 10:10
Dziękuję :)

Najnowsze wpisy