Forum Forum ubezpieczeńNa życie

własna działalnośc gospodarcza - zabezpieczenie

własna działalnośc gospodarcza - zabezpieczenie

przedsiębiorca...tja.. / 95.40.180.* / 2010-12-21 17:01
Od 1 stycznia pracodawca zmusza mnie do przejscia na działalność gospodarczą. Moje dochody w umowie o pracę to 8.000 brutto. Nowa umowa z pracodawcą (choć juz nie w stosunku pracy a w oparcou o "współpracę") także będzie na kwotę 8.000 zł brutto. Pracodawca wciska mi, że to swoista podwyżka, bowiem jak zapłacę minimalny ZUS, to na rękę więcej mi zostanie... Oczywiście gdybym zachorował, nie przysługujem mi wtedy wynagrodzenie i jestem zdany na chorobowe z ZUS. co przy minimalnych składkach to kilkaset złotych. Oczywiście, z uwagi na na moje zobowiązania jest to niedopuszczalne. Zatem teraz pytanie, co Panstwo radzicie - opłacać ZUS większą składką czy też jakieś ubezpieczenie dobrowolne u innego ubezpieczyciela?
Mam tutaj na mysli ochrone od zwykłego zachorowania wypadku (np. 3 miesiące na chorobowym bo złamię nogę..) i od poważnego zachorowania skutkującego dużymi kosztami leczenia - ubezpieczyciele mogą swego rodzaju rentę wypłacać - np. w skutek niezdolności do pracy 5.000 miesięcznie.
Wyświetlaj:
perfekta / 83.142.222.* / 2011-01-20 19:18
JESTEM DORADCĄ UBEZPIECZENIOWYM TOWARZYSTWA UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE WARTA.

JEŚLI JEST PAN Z TERENU WOJ ŚLĄSKIEGO PROSZĘ O KONTAKT, PONIEWAŻ NASZA FIRMA DOBIERA UBEZPIECZENIE DO AKTUALNYCH POTRZEB ORAZ MOŻLIWOŚCI KLIENTA JESTEM PRZEKONANA, ŻE MOŻEMY NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ.
500 781 177 FUH.PERFEKTA@GMAIL.COM
ABC Finansowe / 2011-01-13 12:39
Proszę o kontakt tel 509 975 530 henryk@abcfinansowe.pl. Mamy coś co spełni Pana
potrzeby
Pozdrawiam
lezdrub@interia.pl / 79.185.99.* / 2011-01-08 15:19
Zadzwoń lub napisz. Masz pewne,że dostaniesz najlepsza ofertę.
tel. 600 942 367
ABC Finansowe / 2010-12-29 11:40
Indywidualne ubezpieczenie na pewno lepiej będzie chronić , trzeba go tylko dobrze dobrać do Pana potrzeb
Pozdrawiam
www.abcfinansowe.pl
LuxUbezpieczenia / 2010-12-22 14:02
ALLIANZ - Ubezpieczenie od wypadków, na życie i różnych zdarzeń
Witamy.
W Allianz mamy bardzo dobrą ofertę ubezpieczenia obejmującego jednocześnie wypadki, życie, szpital, poważne zachorowanie oraz wiele innych, różnych zdarzeń losowych, obawiam się, że wszystko by się tu nie zmieściło, polecam zatem kontakt mailowy, abyśmy mógł przesłać naszą ofertę.
Kilka informacji.
Ubezpieczenie działa na całym Świecie, w życiu prywatnym, w pracy również podczas uprawiani amatorskich sportów.
Ubezpieczenie Allianz dla osób indywidualnych, rodzin lub grup cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które:
1) prowadzą własne, niewielkie firmy;
2) pracują w firmie, w której nie mają możliwości ubezpieczenia się lub ubezpieczenie jest, ale zbyt drogie;
3) lub są bezrobotne.
Posiadając nasze ubezpieczenie nie trzeba martwić się, że zmieniając w przyszłości pracę musisz przerwać opłacane aktualnie od lat ubezpieczenie lub kontynuować je, ale już na gorszych niż dotychczas, indywidualnych warunkach.
Nawet osoby bezrobotne mogą wykupić sobie nasze ubezpieczenie.
Ubezpieczenie Allianz możesz opłacać cały czas bez żadnych zmian, warunki ubezpieczenia i składka nie zmieniają się w kolejnych latach, chyba że klient osobiście wyrazi chęć obniżenia lub podwyższenia składki, wtedy to jego wola i ma taką możliwość. Wraz ze zmianą wysokości składki zmienia się również wysokość świadczeń.

JEDNA UMOWA NA LATA, JEDNA SKŁADKA NA LATA, min. 33 zł miesięcznie lub 44zł lub 55zł
Ubezpieczenie obejmuje kilkadziesiąt różnych zdarzeń, m.in.:
Zawierasz raz jedną umowę, opłacasz składkę miesięcznie, kwartalnie lub rocznie i nie martwisz się, że jak zmienisz pracę lub będziesz chwilowo bezrobotny, to nie będziesz mieć żadnego ubezpieczenia.
Nasze ubezpieczenie zapewni Ci i Twoim bliskim pomoc finansową i organizacyjną w przypadku wystąpienie wielu różnych i najczęściej nieprzewidzianych zdarzeń losowych.
Proszę przesłać SMS z adresem mailowym, wtedy prześlemy naszą ofertę lub wysłać do nas maila
Tel. 602-60-60-30, e-mail: lux-ubezpieczenia@wp.pl
Alicja D / 84.10.49.* / 2010-12-22 13:25
Witam.
Polecam ubezpieczenie na własną rękę. Wypłaty z ZUSu w przypadku wypadku są tylko jeśli wypadek wydarzy się w trakcie pracy i trzeba to udowodnić (najlepiej kilku świadków). Zwolnienia lekarskiego nie opłaca sie brać więc uważam że lepiej płacić mniejsze składki i wykupić sobie w to miejsce dobre ubezpieczenie. Myślę, że każdy przyzna racje, że na ZUS nie ma co liczyć - o emeryturze już nie wspomnę. Odpisuję, ponieważ sama prowadzę działalność i zajmuję się ubezpieczeniami dla firm. Oczywiście polecam swoje usługi choć jestem ciekawa opinii inych - może mają jakieś pozytywne doświadczenia jeśli chodzi o ZUS.
szklarek / 2010-12-22 13:21
Może nie bardzo na temat, ale zwracam Pana uwagę na trzy kwestie;
1.W związku z wykonywaniem DG na rzecz dotychczasowego ( a od 1.01.11 byłego ) pracodawcy nie przysługuje panu 24 miesięczna ulga w opłacaniu składek społecznych ZUS- czyli są one naliczane jak zawsze od kwoty deklarowanej, ale nie niższej niż 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego, przyjętego do ustalenia kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na dany rok kalendarzowy). Są więc one niemal 5 krotnie wyższe niż gdyby Pan z 'promocji' korzystał.

Wysokość tu:

http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskazniki/wskazniki/ubezpieczenia/

2. Chorobowe jest dobrowolne, ale będzie Pan opłacał obowiązkowe wypadkowe- które załatwia kwestię wypadków przy/ w czasie pracy.
3. Zmuszanie przez pracodawcę do samozatrudnienia jest nielegalne, podlega prawu zgłoszenia do PIP, sądu pracy ze wszystkimi konsekwencjami po jego stronie- np. przywróceniem Pana do stosunku pracy.
Pan z kolei de facto nie będzie prowadził DG, gdyż Od 1 stycznia 2007 r. definicja działalności gospodarczej nie obejmuje osób, które spełniają jednocześnie wszystkie poniższe przesłanki, tzn:
* pracują pod kierownictwem, w miejscu i czasie określonym przez zlecającego;
* nie ponoszą ryzyka gospodarczego związanego z wykonywaną działalnością (zadaniem);
* wykonują działania na zlecenie podmiotu, który ponosi odpowiedzialność wobec osób trzecich za rezultat tych działań oraz ich wykonywanie (z wyłączeniem odpowiedzialności za popełnienie czynów niedozwolonych).
przedsiębiorca...tja.. / 80.50.131.* / 2010-12-22 14:58

Zwolnienia lekarskiego nie opłaca sie brać więc uważam że lepiej płacić mniejsze składki
i wykupić sobie w to miejsce dobre ubezpieczenie. Myślę, że każdy przyzna racje, że na
ZUS nie ma co liczyć - o emeryturze już nie wspomnę


Alicja D., zatem jakie są możliwości?
Alicja D / 2010-12-29 14:44
Jest mozliwość ubezpieczenia się w razie wypadku i pobytu w szpitalu, od niezdolności do pracy w razie bardzo poważnego wypadku lub choroby no i w razie śmierci. Dodatkowo można wpłacać pieniądze na dodatkowe rachunki gdzie będą one "pracowały" i można je przeznaczyć na emeryturę czy czarną godzinę. Na tym forum jest wielu doradców, niech prześlą Ci ofertę to sie zorientujesz co za ile.
lezdrub@interia.pl / 79.185.80.* / 2011-02-02 19:17
Ja Temu przedsiębiorcy jasno napisałem, zeby zadzwonił lub napisał, to napewno otrzyma najlepszą ofertę, ale tego nie uczynił???

Chyba jakiś wstydliwy???

Najnowsze wpisy