WŁASNY WĄTEK

needle / 2008-02-13 20:49
Właściwie nie mam niczego ciekawego do zakomunikowanie, ale chciałbym mieć własny wątek...
...nie podrabiany, czy coś...własny...WŁASNY...
...od razu się czuję komś ważniejszym
mam taką nadzieję, że może ktoś zechce się w moim wątku wpisać, może nawet być to coś ciekawego, kto wie...
...mogę odwdzięczyć się mu tym samym
Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2010-09-30 11:16 / Tysiącznik na forum
Było tu jakiś czas temu o jakości piwa.
-----------
Kupując piwo, zakładamy, że informacje podane na etykiecie są zgodne z prawdą. Otóż nic bardziej mylnego.

W 25 proc. przypadków okazuje się, iż jesteśmy po prostu oszukiwani, na przykład co do zawartości ekstraktu czy alkoholu, ale także samego składu piwa. Zamiast chmielu dostajemy np. żółć bydlęcą. Co my tak naprawdę pijemy?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła w II kwartale kontrolę jakości piwa w 27 podmiotach. Wyniki tej kontroli jeżą włos na głowie. Okazuje się, że w blisko 25 procentach piwo nie spełniało wymogów w zakresie parametrów fizykochemicznych, a 43 proc. było źle oznakowanych.

REKLAMA Czytaj dalej

- Kontrolowaliśmy cechy organoleptyczne, parametry fizykochemiczne i prawidłowość znakowania - mówi Stanisław Kochanowski, dyrektor IJHARS.

Skontrolowane piwo miało albo za niską albo za wysoką zawartość alkoholu etylowego bądź ekstraktu brzeczki podstawowej w porównaniu do tego, co dany producent umieścił na etykiecie. To wyjaśnia, dlatego czasem pijąc piwo, czujemy że jest ono zbyt słabe, bądź zbyt mocne. Do tej pory jednak nie wiedzieliśmy dlaczego. Teraz wszystko jasne.

Ponadto niektóre piwa nie spełniały wymagań w zakresie barwy piwa, kwasowości ogólnej oraz pienistości piwa. Browary nie stosowały się do swoich receptur, a także łamały wręcz narzucone normy.

– Zmiana składu piwa przez niedodanie odpowiedniej ilości słodu powoduje, że w produkcie będzie mniej alkoholu i napój też zmieni smak – wyjaśnia w rozmowie z Faktem technolog z jednego z browarów na południu Polski. – Drogim składnikiem jest chmiel, który daje goryczkę, ale zamiast niego można dodać sproszkowaną żółć bydlęcą, która też nadaje gorzki smak i żółty kolor.

Kary w tysiącach złotych już się posypały na głowy browarów. Kolejne kontrole zostały już zapowiedziane, a konsumentom pozostaje tylko mieć nadzieję, iż sytuacja się poprawi. W międzyczasie pozostaje przerzucenie się na inne alkohole, np. wino, bądź abstynencja.
-------------

Można jeszcze kupowac piwo zagraniczne. A browary naszych szefuńciów prezesuńciów niech zbankrutują.
needle / 2010-09-18 11:08 / Bez rangi
2010-09-11 12:27:52 | needle [ Portfel ] [ Bez rangi ].
MONEYowcy...sprawę miałbym taką... [6]
już raz o podobną prosiłem...i się spisaliście*:-)

===> http://s3.tanoth.pl/?invite=sirMagik

ale może to wina portalu bo różne błędy co jakiś czas się wykrywa!
Eternit z Azbestu / 2010-09-28 21:23 / Tysiącznik na forum
W takie gry grają kobiety polujące na mężczyzn!!!
Radzę zachować skrajną ostrożność i unikać jak ognia!!!

Pewnie needla jakaź uwiodła i nakazała werbowanie frajerów!
needle / 2010-10-05 10:41 / Bez rangi

W takie gry grają kobiety polujące na mężczyzn!!!

odniosłem wrażenie, że raczej gimnazjaliści...najczęściej!
...ale ci nie odnoszą sukcesów
do tego trzeba czasu i cierpliwości, a to nie są cechy im najbliższe
czasami matka przegoni, a i komp potrafi na tydzień zablokować:/


Pewnie needla jakaź uwiodła i nakazała werbowanie frajerów!

Twoj tok rozumowania jest nieco pokręcony, a nie mając wystarczająco dobrych danych ryzykujesz, że z siebi zrobisz pośmiewisko :/
jeśli w realu sobie żadna nie poradziła (definitywnie, a nie chwilowo!) to w necie...?

choć z drugiej strony trochę racji masz...
wygrałem raz ===> pewna panią w snookera:-), ale miaszkała za daleko, ponad 500 km
teraz znalazła sobie kogoś miejscowego i jest szczęśliwa:-)
nie można zatem stwierdzić, że _uwiodła_, ale ...próbowała
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 11:40 / Tysiącznik na forum
No to gratuluję słusznej postawy.
needle / 2010-09-18 11:22 / Bez rangi
nadal na Was licze...!
needle / 2010-09-28 21:15 / Bez rangi
popróbujcie...
bo nie jest tak jak chciałbym
nietrudno się zarejestrować...
krzyniek / 2010-09-15 14:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
widzę że sie troszku tu rozkręca to jescze podrzuce wam stronką na moneju;)
dodatek dla nas, panowie naprawde ładne wydarzenie na fotce;)
zapraszam
ogorek / 2010-09-15 12:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Siedzi trzech gości w łódce na środku jeziora. Połowy nocne, wędki w wodzie

cd.nizej :)
ogorek / 2010-09-15 12:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wodzie, spokój, sielanka, powoli zaczyna się rozwidniać. Jeden z wędkarzy zagaja:
- Słońce wschodzi.
Drugi mówi:
- Faktycznie, dawno nie widziałem takiego wschodu.
Nagle trzeci wędkarz szybkimi ruchami ramion wypycha dwóch pozostałych z łódki. Ci, przerażeni, machając gorączkowo rękoma wołają do pozostałego w łódce:
- Odbiło ci!? Za co?
Ten mówi:
- Pierwszego za offtopic, a drugiego za flooda.
Na to wściekli wędkarze w wodzie:
- A ty to co, cwaniaczku jeden
Ten w odpowiedzi chwyta za wiosło i wpychając końcem dwóch pozostałych pod wodę mówi:
- A za niepotrzebne dyskusje BAN!
ogorek / 2010-09-15 12:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jesień. Parter. Za oknem pada deszcz. Żona zabawia się z kochankiem aż w pewnej chwili słyszy samochód męża pod domem. Zdenerwowana mówi do kochanka:
- Wyłaź szybko przez okno!
- Ale pada deszcz , a ja jestem goły!
- trudno , wyskakuj !
Zdesperowany kochanek widzi że pod oknem przebiega maraton, więc skacze. Biegnie z nimi aż w końcu jeden z biegaczy pyta się go:
- Pan to zawsze nago biega?
- Taaaak.
- Z prezerwatywą?
- Tylko kiedy pada deszcz...
needle / 2010-09-15 12:23 / Bez rangi
możze i ja wyskoczę...?
właśnie kapie!!!;-)

...tylko czy dotrwam w taką pogodę do Biegu Niepodległości...???
kris_s nielogo / 178.56.151.* / 2010-09-15 21:18
A puka mąż do drzwi?
ogorek / 2010-09-15 12:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

0
2010-09-15 12:23:16 | needle [ Portfel ] [ Bez rangi ]
możze i ja wyskoczę...?

:))

trudno , wyskakuj !

:))
kris_s / 2010-09-15 06:30 / Bywalec forum
Witam

Jasio przychodzi do taty i pyta: tato co to jest polityka? Tato mówi:polityka synku to: -kapitalizm, ja jestem kapitalizm bo ja zarabiam -twoja mama to rząd bo rządzi pieniędzmi -dziadek to związki zawodowe bo nic nie robi -pokojówka to klasa robocza bo sprząta i pracuje - ty synku jesteś ludem bo tworzysz społęczeństwo -a twój mały braciszek to przyszłość Jasio mówi: tato ja się z tym prześpie i może zrozumie Jasio poszedł spać.w nocy budzi go płacz małego brata który zrobił w pieluszkę.Jasio poszedł do pokoju po mamę, ale nie mógł jej obudzić więc poszedł do pokoju pokojówki. Wchodzi a pokojówka zajęta z tatą,a przez okno zagląda dziadek, Jasia nikt nie zauważył bo szybko wyszedł, wrócił do swojego pokoju uspokoił braciszka i poszedł spać.Rano Jasio wstał i zszedł na dół tato mówi do niego: -no i co jasiu już wiesz co to jest polityka ? -tak tatusiu wiem -Kapitalizm wykorzystuje klasę roboczą, związki zawodowe się temu przyglądają podczas gdy rząd śpi, lud jest ignorowany, a przyszłość leży w gównie. To jest polityka tatusiu.
needle / 2010-09-15 10:39 / Bez rangi
to jest dość stare (lekko przerobione!) i troszkę sie zdezaktualizowała, ale trzyma ogólnie poziom:-)
jednak jakby nie patrzeć komuna padła dwie dekady wstecz i warto o tym sobie przypominać choćby raz na tydzień!
nie ufaj ZZ, nie oglądaj się na rząd, nie identyfikuj sie z żadną klaśą (chyba żeś marksista:/) i rób swoje
...najlepiej zarabiaj na akcjach;-))
ogorek / 2010-09-14 15:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.nokaut.pl/biustonosze/polbiustonosz-axami-v-1351.html#pid=37934&cid=10
ogorek / 2010-09-14 15:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.porcelana.com.pl/porcel/show.php?lang=pl&mod=131&grupa=10&fason=T0&typoferty=1

posypywaczka
:))
blueberg / 2010-09-14 14:32 / Tysiącznik na forum
Hej, podpowiedzcie, please :)

trzymam akcje na długi termin i nie zaglądałem do portfela ponad rok.
Mam tez w portfelu sporo polresta, który kupowałem za ok 22 i 16 zł - teraz chodzi za grosze
CO ZROBIĆ z polrestem, na którym straciłem 96%?? trzymac, sprzedac?
co się dzieje z akcjami spółki, która upadła?

będe bardzo wdzięczny za odpowiedź
BB
needle / 2010-09-20 12:43 / Bez rangi
wywalać póki czas!!!
kalot / 2010-09-20 11:33 / portfel / Tysiącznik na forum
blueberg, szczerze mówiąc trudno mi uwierzyć, że aż tyle straciłeś bo to przeccież rozsądek chyba powinien interweniować wcześniej czy później!!!
ale jeśli tak było to nie sprzedawaj akcji dopóki rosną
i na przyszłość zadaj pytanie tam gdzie ja piszę czyli w portfelu , a nie tu gdzie w sumie tylko żarty są i zabawy
no chyba, że to tylko żart i zabawa;]
ogorek / 2010-09-14 15:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

będe bardzo wdzięczny za odpowiedź
BB

tutaj nie pisze sie o gieldzie tylko o zyciu ;))
needle / 2010-09-11 12:27 / Bez rangi
już raz o podobną prosiłem...i się spisaliście*:-)

http://s3.tanoth.pl/?invite=sirMagik
powyższy nick to łącze do mojego konta z gry
10 osób, które zechciałyby się zarejestrować pozwoliłoby mi podnieść statystyki postaci, która gram
większa ilość też oczywiście może, ale mnie juz nie pomoże w tym o czy pisałem
oczywiście można też grać, i w nocy jak ktos spać nie może i również podczas trwania sesji;-))

zakładam, że w trakcie weekendu załatwicie "sprawę"
pozdro i polecam się

IGła /w grach ===> sirMagik;-)


PS * w poprzedniej grze dostałem 117 klików od znajomych, ale tu jest inaczej...
tylko dziesiątka premiuje
za to maja rangę ===> przyjaciela:-)
ogorek / 2010-09-14 14:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

tóra gram
większa ilość też oczywiście może, ale mnie juz nie pomoże w tym o czy pisałem
oczywiście można też grać, i w nocy jak ktos spać nie może i również podczas trwania
sesji;-))

żona Twoja o tym wie ?
needle / 2010-09-15 10:34 / Bez rangi
muszę ją zapytać...
...a wcześniej się ożenić;-(


kliknałeś gdzie trzeba...???
ogorek / 2010-09-15 11:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

kliknałeś gdzie trzeba...???

ogorek sie boi takich potworów :(
bedą mi sie snic jak sie tam zaloguje :(

Ciebie nie da sie kliknąc ? :)
needle / 2010-09-15 12:00 / Bez rangi
rozumiem...
ogorek / 2010-09-15 12:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

0
2010-09-15 12:00:19 | needle [ Portfel ] [ Bez rangi ]
rozumiem...

pytanie było niewłasciwe ?
jestes dziewicą ?
wybacz mi....
needle / 2010-09-14 11:50 / Bez rangi
poklikajcie ludzie troszkę...
za pół roku pewnie znów będe prosił;-)

miłego
taszka / 2010-09-04 00:31 / "Krecik"
po co im tu marzesz na piwie tez sie nie znaja pewnikiem
needle / 2010-09-03 10:45 / Bez rangi
jesli zbyt dużo i zbyt czesto to sie robii "oponka" nad brzuchem, ale za to nie ma kamieni w nerkach;-)
coś za coś...jak w życiu

ale piwo piwu nierówne, o tym juz wiecie
niestety nie wiecie (w większości) jak smakuje DOBRE piwo, bo trudno o takie w zwykłym sklepie...a nawet w takim większym
śmieszą mnie zatem te spekulacje czy lepsza jest Warka czy Okocim...bo one nie mogą być dobre...z zasady
piwa nastawione na masową produkcję są jak ...jednoroczne wina, żaden konweser sie nie zachwyci nimi, no bo ...jest koneserem

a kiedyś...?
ćwierć wieku wstecz było jakoś trzech liderów:
to Żywiec, Tyskie oraz Lech
Żywiec był najpolarniejszy w całym kraju, Lech wygrywał dominację od Słupska po Wrocław, na Śląsku...wiadomo (Tyskie Książęce)
mnie Żywiec nigdy nie smakował a tamte dwa jak najbardziej
nie były wówczas w jednym teamie za to były...niepasteryzowane:-)
to zupełnie co innego, bo smak nie jest zabijany CO2 i produkcja trwa znacznie dłużej...za to przydatność jest znacznie krótsza

ostatnio pojawiła się piękna reklama rzekomo niepasteryzowanego piwa marki KASZTELAN
piwo i browar) przeszło wiele zmian właścicielskich oraz technologicznych i wylądowało w Carlsbergu:/
Carlsberg-sami wieci- prawdobnie najgorsze piwo na świecie (nie licząc bawarskich;-)
nie chciało mi sie wierzyć...
owszem wypiłem nieraz kilka flaszek, ale cos mi nie pasowało:/

dopiero niedawno sprzedawca pokazał mi jaki ma to piwo okres trwałości...
pół roku!!!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
nie dajcie zedrzeć z siebie skór
bracia piwosze z dolin i gór
bo sie nie połapiecie
nim wszyscy wyginiecie...
su__up / 87.205.159.* / 2010-09-05 12:12
http://biznes.onet.pl/najdrozsze-piwa-na-swiecie,18861,3576951,1,fotoreportaze-detal-galeria
ciekawe
ja spadam..na piwo!!
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 21:50 / Tysiącznik na forum
Koledzywdrażali system informatyczny w Kompani Piwowarskeij. I sięzdziwili, że Tyskie i Lech robią z tej samej bazy i tylko przed puszkowaniem/butelkowaniem dodaja inny prosze z aromatami.
Co do Kasztelana to już dawno zauwazyłem, że termin przydatności mają za długi jak na niepasteryzowane. Mimo wszystko jest to dobre piwo. Generalnie lubię piwo z mniejszych browatrów niz od producentów masowych. Najbardziej lubię Ciechana, który jest faktycznie niepasteryzowany.

A co do dawnych czasów to dobre było jeszcze Leżajsk a lokalnie w Warszawie niepasteryzowane Królewskie.
rocco / 2010-09-08 11:11 / portfel / Tysiącznik na forum
jeśli lubisz Ciechana to pewnie Cie zainteresuje, ze pojawiło się nowe piwo, na którym roztoczył opiekę ów Ciechan
jest to Książęce z Lwówka Śląskiego, ciekawe czy już posmakowałeś bo to nowość
needle / 2010-09-07 23:23 / Bez rangi
Królewskie o ile mi wiadomo robią w Żywcu,
poznać to łatwo, bo już smród brzeczki nie roznosi sie po okolicy i nie widać, aby tu ktoś pracował, a i w smaku jest bardziej przjazne i nie ma zgagi, za to bez charakteru...jak to Żywiec...
a niepasteryzowanego tej marki to chyba jeszcze nie widziałem...
Eternit z Azbestu / 2010-09-08 00:30 / Tysiącznik na forum
Ale ja mówię o dawnych czasach. Jakieś 10 lat temu zywiec ich wykupił, zlikwidował browar w Warszawie i z orginału została sama marka.
tomtay / 2010-09-02 14:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może się komuś coś z tych wypocin przyda, a jak nie to olać :))
tomtay / 2010-09-02 14:11 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wniosek musisz złożyć do kilku banków,jeżeli wybierzesz jeden zawsze możesz dostać odmowę, ale będzie procedura się przeciągała w nieskonczość, czytaj WBK - po trzech miesiącach dalej nie wydali żadnej decyzji, a w między czasie 3 razy donosiłem zaświadczenie o zarobkach, bo ważne jest miesiąc i się przeterminowywało. Doradca np. z Open załatwi bez problemu Getin, ale w innych bankach nie ma znajomości, żeby coś przepchnąć, zatem warto zobaczyć czy Expander, Dom Kredytowy, Gold Finance, są powiązane z jakimiś bankami tak, żeby wniosek przechodził jak bilet w kasowniku w metrze :)
Musisz mieć dużo czasu 3 m-ce minimum nawet jak Ci bank obiecuje, że decyzja jest w tydzień - gów..o prawda, zatem jak podpiszesz umowę przedwstępną ze sprzedającym zadbaj o paragraf, że można dopisać aneks przedłużający wpłatę, bo możesz nie zdążyć.
Co do waluty, wyliczali mi zdolność na 250k. w euro, a potem im dalej w las tym bardziej spadała zdolność na 190.. 146.. 120k. w euro, dziwne ale tak jest na rate 1500zł wzłotowkach mnie stać, ale na 900zł w euro już nie :)
Nie wiem czy przyjmiemy kiedyś euro, ale jesli tak, to koszt kredytu jaki zostanie po przewalutowaniu złotówki to będzie marża, czyli warto walczyć o jak najniższą, bo np.3.5% to stanowczo za dużo. Ale i samo euro spada, zatem może warto kredyt złotówkowy przewalutować na euro przy 5zł., ale nie wiem czy te skur..syny w bankach pozwolą, mam wrażenie, że kumają deal :)
Zabezpieczenie euro, tu jest lipa otwierając transakcję eur/pln na starcie od razu jest 100zł. prowizji w dwie strony 200zł. czyli przy 0.1 lota np. na 2, 3, 5k. tak, żeby zabezpieczyć ratę wychodzi skórka za wyprawkę, a większe stawki robi się niebezpiecznie oraz straszny marazm jest na eur/pln, dla przykladu eur/usd otwarcie kosztuje 3zł. i zysk jest.
Uważaj na super promo, zero marży, ale potem się okazuje, że trzeba mieć konto z wpływami powyżej 12k. co miesiąc.
I nie ciesz, że bank chętnie przyjmuje wnioski i procedura trwa, bo równie chętnie dają odmowy, albo się przypieprzają, że PIT za rok ubiegły wysłałeś pocztą, a nie złozyłeś osobiście i sprawdź sobie historię w BIK razem z analizą scoringową, to ważne jest, można to zrobić samodzielnie, mi wyszło, że mam kartę kredytową, której nie mam od 1.5 roku, albo limit kredytowy w rachunku, który miałem lat temu kilka, jeżeli masz powyżej 500pkt. jesteś gość, 480 kredyt będzie, ale poniżej 440 nikt Ci nie da, max można mieć 630 - ale to tajemnica bankowa więc nikt nie chce sypnąć jak to liczą.
Miałem 481 pkt. w BIK i się załapałem, a nigdy nie zalegałem z żadną ratą, ani z rachunkami, wszystko płacę terminowo, więc nie wiem, może mi poodejmowali za np. kredyt na dwa lata spłacony po 3 miesiącach :)
Z ważnych rzeczy zadbać o klauzulę, iż można spłacać wcześniej oraz wyszarpać z banku kwit, żeby można było jak najszybciej zrobić wpis do hipoteki, gdyż zmiejsza marżę o np.2%

Powyższa pisanina ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego :)
dodge / 2010-09-03 10:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co prawda link wrzucałem u Bebe wczoraj, ale skoro Tom podrzucił temat banków to i ja z własnego podwórka wrzucę go tutaj .. historia jednego kredytu ...

http://tnij.org/h5at
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy